Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » poniedziałek, 15 października 2018, 10:39

Na razie mamy zdrowy FUD. Jesli wyjdzie jakies theterowe bagno to 4k moze sie okazac marzeniem, a nie podloga ;-) Wtedy rynek potrzebowalby sporo-sporo czasu zanim ludzie odzyskaja zaufanie, a i wszystkie adaptacje dostana niesamowita klode pod nogi. Jako kryptoentuzjasta licze na niespodzeiwanego goodnewsa od finexa ;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » poniedziałek, 15 października 2018, 10:46

robithc pisze: może ktoś napisać czy jest różnica między tetherem z Finexa i z Binance ? czy duży smród na finexie może spowodować problemu u Binance ?
Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 10:47

FUD z bitfinixem całkiem udany , tyle już ich było , grube ryby obłowiły się w tanie bitcoiny , szorty zmasakrowane - niejeden utracił depozyt zabezpieczajacy więc domino zadziałało spektakularnie. Stawiam na to że jednak bitfinex jest pod ostrzałem z powodu CRS który u nich nie jest przestrzegany ;) i z tego powodu była ewakuacja kapitału ... a wystarczyła tylko iskierka aby Theterowi się oberwało.
póki co potwierdzam że wypłaty krypto z bitfinex wychodzą bardzo sprawnie i proponuje cieszyć się wzrostami o ile ktos na nie postawił ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 października 2018, 10:48 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 15 października 2018, 10:48

Ja na pisze tyle ze to wyglada na zmasowana akcje przeciwko bitfinexowi.

Max miesiac wczesniej zostal uruchomiony gemini stable coin i stable coin od circle (goldman sachs).
Dzisiaj na twitterze pojawil sie rowniez spreparowany fake news na temat delistingu USDT z binance.

Wszystko ladnie skoordynowane.




Bitfinex wydal rowniez oswiadczneie parenascie minut temu:


Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ChatStresser » poniedziałek, 15 października 2018, 10:54

To moze analiza tehniczna tethera, poziomy wsparcie gdzie mozemy sie potencjalnie zatrzymac? :D
A tak na serio, widac na coinmarkecie, ze na wszystkich gieldach stopniowo wzrasta i sie ustatkowuje, czyzby return to normal?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 15 października 2018, 10:56

koparki pisze: bitfinex jest pod ostrzałem z powodu CRS który u nich nie jest przestrzegany
Nie do końca. Z tego co wiem to poinformowali użytkowników z USA że oprócz ograniczeń w korzystaniu z ich platformy (lewar) będą współpracować/przekazywać wszelkie dane do amerykańskich instytucji nt ich obywateli. Plus zdaje się że dziś upływa termin składania deklaracji FBAR o posiadanych środkach na zagranicznych kontach
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 15 października 2018, 10:58

koparki pisze: Stawiam na to że jednak bitfinex jest pod ostrzałem z powodu CRS który u nich nie jest przestrzegan
Jest przestrzegany. W tym roku uzytkownicy zweryfikowani (FIAT) dostali formularze do wypelnienia.

PS. Najwiekszy tax heaven to teraz USA ;-) Niby wszyscy maja CRS ale stany jakos nie... ciekawe czemu... "he he he".

Daje pare dni i mysle ze wrocimy tam gdzie bylismy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 15 października 2018, 11:05

Tether jedzie do góry a na krakenie spore zakupy
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 października 2018, 11:16

Przed chwilą trochę dokupiłem (właściwie to powiększyłem longa) na finex przy cenie 6747.

To moja pierwsza transakcja od połowy sierpnia - nowy rekord ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 11:17

@bitloteiros, @prap0n, nie jest przestrzegany CRS ;) jak na giełdę fiat to nie jest , uwierzcie mi ;) gdyby się dostosowali to zniknęłaby im klientela , swego czasu zaczęli to robić... myśle że będą kontynuowali.

postaram się teraz zapakować w alty - niezła przecena po takim wybiciu ... mam nadzieje że nie będzie czesania stopów za jednym zamachem poniżej 6200
---

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ChatStresser » poniedziałek, 15 października 2018, 11:19

@ekonokomik
Witam w klubie, z tym że ja 4$ niżej :D Czyżby decyzja na podstawie fibo *2,618?

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 15 października 2018, 11:29

Po wielomiesiecznym boczniaku, i kursie wyglądającym jakby miał spasc bylo zbyt oczywiste aby spadł.

Wczoraj pisalem ze tez grano na dezorientacje przy rozlamie lancucha na bch i btc. Dążą do tego żeby ludzie niewiedzieli co sie dzieje i slabsi emocjonalnie czekali na fiatach. Dołącza sie później i odkupią swoje wczesniej oddane bitki.

Na 20k jakos fudow nie bylo, fomo pelna para i kto miał zacząć shortowac ten zaczął.

Wykres po bance sie wyplaszczyl i nagle zaczyna sie fud z tetherem? Wydaje mi sie ze sami forumowicze/ internauci nakręcają ta spirale.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » poniedziałek, 15 października 2018, 11:30

mnie ciekawi czy wyniknie z tego coś więcej niż pump&dump bo aktualnie ,,przykorekciło" dość ostro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 15 października 2018, 11:33

@kAArter,
Trudno żeby nie przykorekciło - 1k$ na świeczce 1H :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 15 października 2018, 11:35

Ogólnie pewnie nikogo nie będzie obchodził mój wpis ale się wypowiem na temat moich przemyśleń i przewidywań.

Co do sytuacji obecnej:
Patrząc na wykres 1W log Bitfinex zielona świeca ani trochę mnie nie dziwi, wręcz w miarę pasuje do wyrysowanych linii trendu (tu pomarańczowej) według zasad jakich nauczyła mnie gra na tym rynku.

Obrazek

Od siebie przyznam, że liczyłem na przynajmniej testowanie jednej z tych linii (pomarańczowa/niebieska) na np. dziennych interwałach, a zwłaszcza miałem nadzieje na zasianie paniki która sięgnęła by poziomów 5 900$ - 6 000$ BTC i pozwoliła połapać do niejednego koszyka spadające monety i inne alty które według mnie miały jeszcze potencjał spadku rzędu 15 - 20%. Obecne wybicie całkiem zanegowało mi ten scenariusz a pozytywne przetestowanie zielonego trójkąta (6 800$) będzie oznaczało pierwszy sygnał że korekta dobiegła końca.

Obrazek

Ciekawi mnie jednak co z niebieską wg mnie główną linią trendu wzrostowego, czy zostanie jeszcze testowana w tym roku czy nie. Generalnie nie wierzę że kurs może spadać do poziomów dużo poniżej 5800$ i może naiwnie może nie - oceńcie mnie - czekam na rozwinięcie się kolejnej bańki przebijającej ATH 2017.

Co do obaw względem Tethera i giełdy Bitfinexa na razie je zlekceważę. Przeczytałem to oświadczenie https://medium.com/bitfinex/a-response- ... 7de7c4d171 i biorę pełną odpowiedzialność finansową w przypadku gdyby giełda upadła. Bardzo dobrze korzysta mi się z ich narzędzi, interfejs jest w miarę dobrze przemyślany i przejrzysty. Owszem w ostatnim czasie apka na telefonie miewała problemy, sama giełda też miewała chwilowe problemy z obciążeniem, jednak wszystko to jest do rozwiązania i dopóki nie pojawią się problemy z przesyłem środków to nie chce sobie głowy zawracać zwłaszcza że dużo środków tam nie trzymam.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » poniedziałek, 15 października 2018, 11:37

Mamy trwający od wielu miesięcy(11) ruch spadkowy, coraz niższe szczyty. Z każdym dniem prawdopodobieństwo korekty tych długich spadków wzrasta. Wolumen od dłuższego czasu spadał i to co się dzisiaj wydarzyło może być zwiastunem odwrócenia trendu w mid.(3-4 miesięczny ruch wzrostowy). Został przebity ostatni szczyt co nie zdarzyło się od pęknięcia bańki(obserwuję binance). Tutaj kluczowe było by zamknięcie dziennej powyżej 6880(górna linia trójkąta+powyżej ostatniego lokalnego szczytu 22.09). Powyżej 6900 wchodzę w longa bo bardzo fajny stosunek R/R.
Drugą opcją jest to co niektórzy z was pisali wcześniej: bez rozbujania rynku i wybicia w jakiś sposób z tego marazmu, który ciągnie się już ponad miesiąc, ciężko było by przebić się przez wsparcie na którego punkcie zafiksowało się już tak dużo osób. Żeby coś wzrosło to musi najpierw spaść, żeby coś spadło to najpierw musi urosnąć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 października 2018, 11:38 przez dybik08, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » poniedziałek, 15 października 2018, 11:37

@bitloteiros, oczywiście zgadzam się dlatego teraz dla mnie ważne jest czy to korekta a nie wrócimy zaraz na 6300 lub niżej kiedy wszyscy uśmiercą finexa zanim sam to zrobi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 października 2018, 11:38

na parze z USD nie wygląda to jakoś super. Bez dalszego Tether-fudu - powiedzialbym, że słabo. Mimo tego całego cyrku kurs jest niżej, niż tydzień temu. Nie udało się przebić ostatniego high, dzida została zniesiona w ponad 50%.

Ale ciężko coś grać z pozycji AT gdy decydującymi czynnikami wydają się newsy, fake newsy i strach. Z tego może wyniknąć absolutnie wszystko, lot na 7500$ (w parze z USD) jak i zjazd na 5750$.

@Drobniak

Pamiętaj, że rysując wykresy pod finexa robisz AT na BTC/USDT.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 11:43

macie swoje AT :twisted:
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 15 października 2018, 11:45

Oj tam, nie podniecać się bo już spada. :o
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości