Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 03:40

Smule pisze: Na tym forum panuje dziwna tendencja do grania przeciw trendowi (nawet gdy wszystkie znaki na niebie wskazują na jego kontynuację).
A skąd wiesz jak kto gra? Dziennie wchodzi na forum jakoś ponad 1000 osób lub więcej (statystyki na głównej stronie na dole). A mamy nudny okres. Udziela się tak z 3-5%, w tym wątku może ze 2-3%. Z tych 2-3% może z 1/4 pisze jak gra, ale część reszty można odczytać na co czeka. Do czego zmierzam? Ujawnia się mały % ludzi co czyta, za mały by pisać, jak gra większość. Jest to tak duża grupa, że będzie przekrój wszystkiego, od szalonych byków po pogrzebowy kondukt bitcoinowy. :mrgreen: I to jest własnie fajne, taka różnorodność graczy i przekonań o rynku.

Dodano po 1 minucie :
Smule pisze: Przecież giełdy z dolarem już prawie zahaczyły o $6000... stamp $6050 gdax $6030. Chyba że masz na myśli tetherowe - tam premium faktycznie rośnie
Słusznie, za bardzo na Bitfinex patrzę, a czasem tylko zerknę na inne.

Dodano po 22 sekundach:
Smule pisze: 5000 to pierwszy target. Co będzie dalej zobaczymy.
Nie pomijałbym 5.4k Bitfinexowe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 11 października 2018, 04:01

Wymazywanie pisze: @Smule, Przy takiej pro-spadkowej analizie dużego wykresu, mi np. 5k czy 4.5k do niczego nie pasują (nie mówiąc o 5.4k), a dopiero 2.9-3k. Dlatego też dziwi mnie mantra niektórych o 4k czy 5k. Nie wiem co tam miałoby trzymać JEŚLI by spadło z impetem pod 6k. Dopiero ok. 3k ma solidne podstawy jak dla mnie. Nie wiem czemu tyle o 4-5k pisze się od miesięcy.
Obrazek
Czerwona linia - 5100$ na Bitmex, to początek znaczącego wystrzału kursu i ograniczenie całej tej formacji V. Te poziomy/strefa z pewnością mają znaczenie, bo widać jak na dłoni, że od wielu mies. respektuje je kurs. Tyle, że zatrzymał się on już co najmniej 3 razy akurat na zamknięciu świecy dziennej z późniejszego mini-dołka - 5800,5$. Sądzę jednak, iż można przyjąć, że poziom 5100-6889,5$, gdzie zatrzymywały się spadki to dla rynku ten sam poziom - "podstawy trójkąta". Zatem, jeżeli nastąpi jakieś rozwiązanie, 5100$ nie zostanie w żaden sposób uwzględnione. 5100$ jest użyteczne, by potwierdzić ostateczne wyjście z tego trójkąta, ale nie powinno ono stanowić żadnego dodatkowego oporu, ponad ten sam opór, który obserwujemy w całej strefie (jeśli spadki rozpędzą się w samej strefie, to jej górne i dolne ograniczenie pewnie nie będzie miało znaczenia). Za ostatnią deskę nadziei dla longów uważałbym raczej 5464$. 5100$ jest na siłę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 października 2018, 04:15 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » czwartek, 11 października 2018, 04:10

Oj tam, jeśli przełamie - 5900 - to stop lossy mogą pociągnąć głęboko i faktycznie nawet 3k. Z drugiej strony - rynek się rozbujał - jak pięknie i mamy return to normal na DD. Z mojej wiedzy przedszkolaka wnioskuję, że taki spadek - może wywołać ciekawe wzrosty...
Liczę co najwyżej na double bottom i dalej mamy tudemun :twisted:
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » czwartek, 11 października 2018, 04:18

Tak od razu to nie padnie
Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 11 października 2018, 04:20

na altach można to potraktować jak lukę cenową przy dużym obrocie, czyli spory opór.
Ale cofka do 6440 (bitfinex) się należy
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 04:29

Póki co, to konsoliduje a nie odbija. Alty lecą jak Toy Toy na wietrze za Bitcoinem. Na 100 dolców odbicia przy takiej mieliźnie póki co sobie dam spokój. To wygląda jak początek jakiejś decyzji. Oczywiście może być pułapka jak najbardziej, ale na razie nie postawie na to nic. Ciekawe jak jutro giełda Dużych Chłopców po dzisiejszych spadkach na SP i reszcie (bo my na Bitcoinie takie trochę bękarty giełdowe:).

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Aha, stara wzrostowa LT888 jest teraz gdzieś koło 5.6-5.8k, zależnie jak dokładnie i po czym ją rysować. 1W na BTC ciekawie wygląda. Duże czerwone body na obecnej, jeśli się tak skończy, a zwłaszcza niżej, wygląda jak wstęp do spadków.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 04:36

Pleasek89 pisze: Kurs spadł o 100$ i miśki powychodziły

Rozumiem, że teraz będziecie się kurczowo trzymali tego ostatniego trójkąta do czasu rozstrzygnięcia?
Bo w pozostałych 10+ wyjścia dołem nie widzę No i oczywiście gdybyśmy ZNOWU wyszli bokiem/górą to poszukacie sobie nowego trójkąta, no nie? Można ich przecież rysować dziesiątki.

Alę muszę przyznać, że naprawdę doceniam waszą determinację i z drugiej strony się cieszę, że ciągle bardzo dużo osób uważa, że spadniemy poniżej 6k, bo gdyby wszędzie panowała euforia to zapaliłaby mi się czerwona lampka.
https://image.ibb.co/ekketp/ostatnia_nadzieja.jpg
Masz jakiś update? Ten post (i jeszcze drugi) okazał się lokalnie idealnym antywskaźnikiem. Co dalej przewidujesz? :)

Tak samo @kenioctiB - masz może nowy sygnał na tacy dla mnie? Idealny sygnał dałeś, ale 100% w drugą stronę i jeszcze kłótnie były, że jestem za głupi na taki sygnał. TERAZ JESTEM GOTOWY na nowe wskazówki gdzie idzie rynek. I'm ready my Master :!: :twisted:
kenioctiB pisze:Hmm, piszesz takie felietony a nie możesz zrozumieć krotkiej wypowiedzi? Co autor miał na myśli?

Co z tego ze w tej chwili jest 1.5% wyżej. Podalem ci sygnał na tacy a ty tego nie rozumiesz. (...)
Jeżeli dla ciebie to nie byl sygnał ze ktos sie przygotowywuje na wystrzal btc(co sie stało faktem) tak jak dla mnie, a zarazem eos który za nim podaza i jest blokowany na bitmexie. Kwestia obserwacji paru źródeł. To idź kupowac na szczycie wystrzalu lub jak będzie eos 50% na plusie:)

Zresztą co ja pisze, nawet nie zrozumiałeś co chciałem przekazać wiec i kolejna odp to będzie jakieś lanie wody:) pozdro
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 11 października 2018, 04:42

Wymazywanie pisze:Masz jakiś update? Ten post (i jeszcze drugi) okazał się lokalnie idealnym antywskaźnikiem. Co dalej przewidujesz? :)
Nie wiem gdzie ty w tym poście widzisz jakiekolwiek wskaźniki co do przyszłej ceny, to był komentarz co do reakcji. Jak już chcesz się odnieść do predykcji to proponowałbym zacytować może ten post:

Obrazek
woops...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 października 2018, 04:58

@Pleasek89, Chodzi mi o wydźwięk nabijania się z analiz i z osób widzących raczej spadek. Dla mnie to jest całkowicie normalna sprawa, że jeden przewiduje 3k inny 8k, grunt, by to uzasadniał. Polewkę dużą z miśków zrobiłeś mimo, że to miśki mocno uzasadniające swoje analizy - nie dziw się cytowaniu tego, jak niewiele po tym sporo szybko spadło. Te zachowanie 5.8k o jakim piszesz (okolice lt888) byłoby bardzo bycze, zobaczymy. Nie shortowałbym BTC, ale słabo to wygląda na razie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 11 października 2018, 05:07

@Wymazywanie
Szanuję opinię wszystkich, mój problem polegał na tym, że spadliśmy o 100$ i nagle niedźwiedzie zaczęły wychodzić jak grzyby po deszczu. Mam dokładnie ten sam problem z tudemunowcami, ale zanim ich zobaczymy w większej liczbie to jeszcze trochę czasu minie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 11 października 2018, 06:26

Pleasek89 pisze: Szanuję opinię wszystkich, mój problem polegał na tym, że spadliśmy o 100$ i nagle niedźwiedzie zaczęły wychodzić jak grzyby po deszczu.
Na wstępie napiszę, że misiem jestem już od kilku miesięcy. Nocne spadki nie miały żadnego wpływu na analizę w tym poście. W sumie chciałem ją wrzucić przed snem. :D

Zanim wybijemy w kierunku północy, moim zdaniem wpierw będziemy dążyć do spotkania z żółtą TL. Jeśli pójdzie pik w najbliższych tygodniach to będzie to poziom 4.5-4.7$. Gdybyśmy mieli w dalszym czasie boczniak to podejdziemy do tej TL z końcem roku. Scenariusz pierwszy wydaje mi się bardziej realny i zdrowszy dla rynku.

Nie wykluczam opcji gdzie w ciągu kilkunastu dni byśmy się z nią spotkali, po czym boczniak do końca roku i kolejne od niej odbicie.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » czwartek, 11 października 2018, 07:05

@ergorg - zauważ, że nocny zjazd był zapowiedziany przez indeks S&P500. Nie da się wykluczyć dalszej korelacji ruchów z tym indeksem. Może właśnie powinniśmy analizować zupełnie inny wykres...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » czwartek, 11 października 2018, 07:27

l3sny pisze: Wyszlo/wychodzi lekko gora ale wolumen lezy na pysku. To jakby rozpoczynac gre wstepna bez najmniejszych oznak erekcji. Jak sie partnerka zorientuje moze uciec z krzykiem.
I proszę, własnie sprawa się rypła choć zapewne ma w tym swój udział spadek na DOW Jones.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3060
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sens » czwartek, 11 października 2018, 07:50

Pleasek89 pisze:mój problem polegał na tym, że spadliśmy o 100$ i nagle niedźwiedzie zaczęły wychodzić jak grzyby po deszczu.
a co miały wyjść jak spadnie o 500$ i faktycznie twój problem bo nie niedźwiedzi w obecnej sytuacji :)

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabblo_pl » czwartek, 11 października 2018, 07:53

new06 pisze: @Gracz, w sumie ten Twój kanalik nie jest taki zły, jakby dorzucić jeszcze bbands i fibo. Jak ktoś lubi grać na takich interwałach. @BitJanusz: long na 6660$, a potem szatański shorcik?

Obrazek

/e

w sumie powinienem pociągnąć fibo do tego pierwszego szczytu, na żółto. Mamy chyba lokalny double top, który został potwierdzony po przebiciu pomarańczowej linii. Obecnie pullback. Target: 6315 $. Ratuj się kto może! :shock: Chyba jutro zapuszczę sobie jakieś duże lewary na minutówkach dla popykania :) .
Spoiler:
Obrazek
Brawo!!

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 11 października 2018, 08:03

No cóż - jestem na stracie, pierwszej od roku, bo tak mnie wymęczyły te akcje nocne, że zasnęłam i zrzucili mi na nieusuniętą ofertę (tego co mi na BB zostało a tam jak wiadomo nie ma SL a alarmy jak to alarmy - zabitego nie obudzą).
Nie wiem czy te 6300 się utrzyma, jak nie to sprzedaję i idę dalej spać bo mam dość tego trybu życia :p

haha 6300 to na bańce theterowej, raczej powinna napisać 6200 :p

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 11 października 2018, 08:11

Panie i Panowie, a może z czarowidztwem poczekalibyście na wyjście dołem? 8-)

Bo na razie jesteśmy wciąż w trójkącie i poruszamy się zgodnie z jego wcześniejszym "rytmem": czyli podciągnięcia pod coraz mniejszym kątem, po czym gwałtowny spadek do dolnego ograniczenia pod coraz większym kątem:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=528546#p528546

Cierpliwości!
Na razie nie ma o czym gadać, bo nic się nie zmieniło. Zejście poniżej 6100 otworzy drogę do spekulacji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 października 2018, 08:29 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 11 października 2018, 08:27

ekonokomik pisze: a może z czarowidztwem poczekalibyście na wyjście dołem?
Ciezko nie byc czarnowidzem....
Ja - jak pisalem kilka tygodni temu - zmniejszylem longa ze strachu przed takim scenariuszem. Niestety w kolejnyc dniach ponownie go powiekszylem na jakis dolkach. Wiec siedze teraz i czekam (nie)spokojnie na dalszy rozwoj sytuacji.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 października 2018, 08:32

Za pare dni okaze sie czy misie skaczac przez okno znow yebnely sromotnie o ziemie :mrgreen:

Takze wg mnie sa dwie opcje:
1. Tworzenie sie niedzwiedziej flagi/proporca/choragiewki
2.bart od 6k i winda up cos a la 16-17 lipiec

Innych opcji nie ma w tej dynamice.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 października 2018, 08:42

Brawa dla @New06 za udany pomysł na shorta :)

brawo dla Fibo - i to mimo takiej metody - ładnie wyznaczony moment zjazdu (@Pleasek89, dalej uważasz, że to bzdury? ;)

Na razie bym się nie emocjonował, zjazd spory ale na dobrą sprawę jeśli taki zjazd zostanie wybroniony, to wyjście górą z dużego trójkąta murowane IMO, raz, że ludzie uwierzą (" nie spadło po takim dumpie to wzrośnie") a dwa że bot likwidacyjny na mexie będzie miał nad czym się popastwić.

Szczerze mówiąc oczekiwałbym ruchu przeciwnego do wyjścia z "dużego trójkąta" po wstępnym wyleszczu. Dokładnie tak, jak mieliśmy na małym trójkącie: słabe wyjście górą, następnie mocny wyleszcz tych, którzy pootwierali longi przy przebiciu linii po dwóch topach. Jeśli wyjdziemy dołem, to IMO w okolicy 5400$ czeka nas zawrotka i reversal. Analogicznie, jeśli wyjdziemy górą, to widziałbym zawrotkę w okolicach 7200-7500$ i kontynuację bear trendu.

i nie wiem, czemu tak jest, że na BTC większość wstępnych ruchów to fejki i ściemy. W sumie to bardzo podważa sens grania pod trójkąty w ogóle, zauważyłem to przy DT w ostatnich miesiącach kiedy w zasadzie na boczniaku każdy trójkąt był zmyłą (w małych skalach) i odpuściłem, bo zyski zaczęły topnieć dość gwałtownie. Ja w ogóle rozważam wywalenie trójkątów z moich analiz (metodą eliminacji, kurde, niedługo nic mi nie zostanie :roll: ) - raz, że są subiektywne (prowadzenie linii po knotach i body daje różne figury), dwa - że mega często prowadzą na manowce. Lepiej w moim mniemaniu sprawdzają się jednak klasyczne wsparcia i opory w połączeniu z liniami trendu.

A co do obecnej sytuacji - przeszedłem na TUSD na binance. Mam jeszcze jakieś 50% środków (z tych przeznaczonych na trade w trójkącie, czyli ok. 15% całości) ulokowane w BTC i DCR, na wypadek silnego reversala z tego miejsca. Na downtrendzie resztę kasy będę wrzucał drabinko, ok. 5400$ pewnie pierwszy wrzut, potem zobaczymy.

@Wymazywanie, skąd wziąłeś Tether po 1.02$? ja na Krakenie w parze USD/USDT widziałem równoległy do dumpu na BTC dump na USDT - doszło do 0.97$, skąd poszło odbicie na 0.98$. Co zresztą odpowiada spreadowi na giełdach USDT kontra USD.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości