Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 8 października 2018, 17:48

BitJanusz pisze: Przy stałym kursie z uwzględnieniem fee już się opłaca arbitraż... minimalnie, ale...
A po co robić arbitraż? Jeśli pasuje ci mieć USDT zamiast $ to kupujesz je np na krakenie po 0,993 zamiast bawić się w kupowanie za $, przelewanie i sprzedaż za USDT. Nawet korzystniej to wyjdzie bo tylu fee nie zapłacisz
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 października 2018, 17:52

USDT to teraz raczej niepożądany produkt.

Ciekawe, co by było, gdyby USDT gruchnęło do 0.9 albo chociaż 0.95 (zdarzało się). Mielibyśmy cenę 7250$ na finexie, 6600$ na stampie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 8 października 2018, 18:16

BitJanusz pisze: Ciekawe, co by było, gdyby USDT gruchnęło do 0.9 albo chociaż 0.95 (zdarzało się). Mielibyśmy cenę 7250$ na finexie, 6600$ na stampie?
3300$ finex - 3k$ bitstamp :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 8 października 2018, 18:23

1D bitfinex, maly trojkat i linie duzego trojkata (biala).
Narazie to jest jedynie wick. Ale longow ostro przybylo.

Obrazek


Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » poniedziałek, 8 października 2018, 18:39

BitJanusz pisze: 70$ różnicy między stampem a finexem... pompiarze już się nie cackają :roll: (a może to znów Tether stracił? W końcu ta ogromna dysproporcja się bierze z - jeśli dobrze rozumiem "premium price" na giełdach tetherowych typu Binance i Bitfinex, czyli słabości Tethera i wynikającej z tego "translacji" BTC na Tetherowego dolara).

Przy stałym kursie z uwzględnieniem fee już się opłaca arbitraż... minimalnie, ale...


EDIT: po przemyśleniu: nie uważam, że finex jest obecnie dobrym wyznacznikiem kursu. Ich ceny są zepsute przez słaby Tether i napompowane tak, by uwzględniać tę różnicę (cena bitka jest mnożona przez USD/USDT względem giełd, które Tethera nie oferują bądź nie opierają się na nim - Binance czy Kraken = cena/0.993 które obecnie jest warty Tether względem USD)

Dlatego wolę do dalszych analiz stampa.

Tutaj widać, że jeszcze nie wyszło.

@New06, co o tym sądzisz - tetherowym "premium price" i zmyłkami z tego wynikającymi?
Tether będzie wart albo 1 USD albo 0. Innej opcji nie ma :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 8 października 2018, 19:14

new06 pisze:
A tak poza tym jest bullish AF. Wyjście z epickiego trójkąta i akumulacji wszechczasów z prawdziwą petardą. Zapinajcie pasy, niedługo moon
@new06
Zapisałeś się do byków czy se jaja robisz?
Wciąż pamiętam Twój epicki wpis sprzed kilku miesięcy o najbardziej prawdopodobnym dołku dołków na 29xx
Coś się zmieniło? A może ta pompa to midterm tylko? Przydałoby się jakieś rozwinięcie tematu z Twojej strony, pliz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » poniedziałek, 8 października 2018, 19:52

kozaki_wiesi pisze: kilku miesięcy
Kilku tygodni chyba. Ja tez pamietam.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 8 października 2018, 19:53

BitJanusz pisze: @New06, co o tym sądzisz
IMHO są dwa możliwe scenariusze:

1) Tetherowcy utrzymują kurs powyżej 6k, żeby spokojnie dokonać dystrybucji. > Bardziej prawdopodobne*
1')
Spoiler:
Utrzymywanie kursu na poziomie BTC ma pozwolić ponadto na "przeczekanie" bessy na kryptowalutach przy jednoczesnym przyzwoleniu na wykrwawianie się altów. Ma to również spowolnić spadki, co w konsekwencji poprzez zmniejszenie ich dynamiki, sprawi, że BTC wyciągnie nogi na dwóch wsparciach: ~ 4,5 k i ~ 3k, a nie na wsparciach, na które wskazywałaby cała dynamika hossy od 2015 roku, tj. ~ 3k i ~ 1,9 k.
2) Jest to reakumulacja przed kolejnym szczytem -> mniej prawdopodobne - chociaż również ciekawe.

* Zakładam że:
a) pewne osoby, najprawdopodobniej powiązane z Finex dokonały sporej akumulacji BTC gdzieś pomiędzy 2014, a 2016. Mówiąc oględniej rajd z 2017 nie był dla nich zaskoczeniem.
b) jeśli tak było, to takich kwot raczej nie dałoby się sprzedać w całości podczas pękania bańki w okolicach stycznia 2018. Musieli stosować sos (strategic order splitting),
c) biorąc pod uwagę, że MC usdt rósł - i to szczególnie podczas pękania bańki i rysowania ranged market ponad wsparciem 6k oraz biorąc pod uwagę inne kwestie, można założyć, że rynek był utrzymywany ponad wsparciem 6k za pomocą tetherów - jedynie poprzez pompowanie na giełdach wiodących (nie chodzi tylko o Finex, z firmą zajmującą się tetherami są też powiązane osoby np z Poloniexa).
d) Nie ma opcji, żeby dla niepoznaki drukarze usdt trzymali w ryzach wszystkie kryptowaluty z pierwszej dwudziestki, czy nawet dziesiątki. Dlatego w pewnym momencie między kursem BTC, a ETH nastąpił rozbrat. Oczywiście tak już było w przeszłości, ale mnie interesuje pewien specyficzny okres.
d')
Spoiler:
zakładam, że ETH jest kryptowalutą, w której jest nieco mnie manipulacji biorąc pod uwagę dłuższe okresy czasu. Przede wszystkim rynek ETH jest nieco mniejszą piaskownicą dla mm. Ponadto BTC jest coinem wiodącym, który wpływa na wykres wszystkich innych. Dużo bardziej logiczne jest inwestowanie środków (uznaję, że drukowane duże ilości usdt potencjalnie z powietrza również są kosztem - mierzonym ryzykiem, jakie ponoszą drukarze. Im bardziej bezczelny jest dodruk, tym większa szansa, że jakaś większa bankstersko-biurokratyczna ryba powie: "koniec zabawy. Aż tyle to ty kolego nie będziesz zarabiać mi pod nosem". Dlatego nie uważam, żeby tetherowcy mogli sobie po prostu dodrukować odpowiednią ilość usdt, żeby rzeźbić kursy głównych walut na kilku wiodących giełdach) w BTC i przerzucanie kapitału na kolejne coiny podczas największych wzrostów. Oczywiście można się z tą tezą nie zgadzać, ale według mnie są realne poszlaki, które świadczą na jej korzyść. A poza tym tego typu tezy łatwo trafiają w moją piętę Achillesową, tj. błąd ludyczny i ciężko mi się oprzeć przed snuciem podobnych historii.
ETH miało swoje ATH nieco później, niż BTC. Być może miało to pewien wpływ na niezgranie wykresów obu walut, ale punktem wspólnym jest według mnie 05-06 stycznia. Dla BTC spadek zaszedł tam mniej więcej w okolice ostatniej korekty przed ATH. Tak samo też było na ETH i to może być naszym punktem odniesienia. Zaznaczyłem te strefy kolorem sraczkowatym. Jest to nasza klamra oddzielająca niezgrane ze sobą szczyty ATH na obu walutach (tak na marginesie kwestia tego, że najpierw mieliśmy ATH na BTC, a dopiero potem na ETH jest bardzo ciekawe z perspektywy analizy poczynań market makers). Drugim - jednak niedopełnionym punktem wspólnym są dwa miejsca: okolice korekty z połowy lipca i korekty z połowy września. Wydaje się, że wykresy były wtedy zgrane. Zaznaczyłem je odpowiednio na fioletowo i ciemnym niebieskim. Nie można nie zauważyć, że ETH za każdym razem osiągał kolejne lower low (na pomarańczowo). W tym czasie dołki BTC były na podobnym poziomie. W pewnym momencie BTC przebił swoją główną linię wsparcia - 10. czerwca. Tak też się stało na ETH (31 lipca - na żółto). Jednak Dla BTC znalazła się kolejna, bardziej płaska linia wsparcia ponad którą kurs utrzymywany jest do dzisiaj. Kluczowym momentem, który najbardziej pokazuje, że coś może być na rzeczy jest mniej więcej połowa sierpnia 2018 - zaznaczone na szaro na obu wykresach. Kurs na BTC najpierw był wzrostowy, a po pewnym czasie zaczął układać się na wzór jakiegoś boczniaka. W tym samym czasie ETH pikował w dół. Nazwijmy ten okres dywergencją BTC na ETH. Nie twierdzę, że każdy okres, w którym aktywa nie są zgrane można uznać za taką eksperymentalną dywergencję. Ale w tym wypadku zachowanie ETH może nam powiedzieć coś ciekawego o kondycji BTC i całego rynku. Po tym okresie ETH zaliczył kolejne wsparcia: fioletowe i ciemno niebieskie. Gdyby BTC miał osiągnąć analogiczne wsparcia u siebie to najpierw byłoby to 3k, a potem 1,9k. I tu odsyłam do punktu 1'). Wsparcie 1,9k to okolice (w dużym zaokrągleniu) szczytu bańki Goxowej. Jak wiemy pierwsza bańka BTC miała swój szczyt na poziomie 32 $. Korekta po małej bańce Goxowej doszła w okolice 43 $. Mała bańka Goxowa miała swój szczyt na poziomie 249 $ (około 160$ po body 1W). Dołek po dużej bańce Goxowej zaszedł do poziomu 154 $ (około 214 $ po body). Szczyt dużej bańki Goxowej mieliśmy na około 1170 $. Jest to schemat powtarzający się na BTC. Nawet poszczególne korekty wzrostów zachodzą do okolic poprzedniego szczytu. Być może ktoś (minerzy? właściciele giełd?) wyliczył sobie, że zajście BTC w rejony poniżej 2k będzie niebezpieczne dla biznesu i postanowił "wygasić" dynamikę spadków - przynajmniej na samym BTC.
Jeśli chodzi o ETH - osiagnął on swój dołek. Wskazuje na to wolumen zaznaczony na niebiesko. ETH znajduje się teraz w strefie głównego wsparcia zaznaczonej przeze mnie na zielono. Wyjście ETH i ewentualne przebicie czerwonej strefy oraz poziomu 100 $ to dla niego być albo nie być. Potencjalny powrót do grona shitcoinów. Myślę, że jest na to niewielka szansa.

Obrazek

Obrazek

Zakończę dwoma pytaniami:

Czy jeżeli (jeśli) ETH osiągnął swój dołek, to będzie w stanie ruszyć rynek crypto i być iskierką do rozpoczęcia wzrostów - na które być może czekają podtrzymujący kurs (minerzy/właściciele giełd wiodących)? Jak już gdzieś wcześniej pisałem - opiekuni kursu prawdopodobnie nie mają mocy rozpoczęcia kolejnej hossy z obecnych poziomów (zbyt duży mc, wolumen - zbyt duże ryzyko. Co innego rysowanie wzrostów na małym wolumenie z poziomów poniżej 2k, kiedy większość postawi już krzyżyk na BTC). Być może taki właśnie jest plan. To alty miałyby sięgnąć dołka i to na nich miałaby się rozkręcić dynamika. A BTC, jako najważniejszy strategiczny coin powinien być w tle i wejść do gry bezpiecznie już w czasie hossy. Cały okres niepokojów BTC miałby w tej hipotezie po prostu przespać niedźwiedzim snem. A alty miałyby posłużyć za Wietnam dla całego rynku crypto.

Czy jeżeli BTC miałby rozpocząć kolejną dużą falę spadkową - na co wskazuje wiele sygnałów - to czy obecne główne alty zostaną sprowadzone do poziomów, z których ciężko im się będzie podnieść w najbliższych latach? Czy może to oznaczać, że ktoś szykuje zmianę warty w pierwszej dziesiątce i wprowadzenie np. jakiś bardziej scentralizowanych coinów (a dopiero w drugiej kolejności wzięcie się za BTC)?

PS
Spoiler:
Może czas na kolejne piekiełko :twisted:

Obrazek
PS 2
Spoiler:
kozaki_wiesi pisze: @new06
Zapisałeś się do byków czy se jaja robisz?
Ok. Następnym razem będę stosował napis sarkazm on / sarkazm off
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 8 października 2018, 20:09

Na wykopie tez podnieta, a epicki antywskaźnik i promotor scamów bliski orgazmu co do BTC od pewnego czasu (https://www.wykop.pl/ludzie/Amelcio/).
Na forum też nieco podnieta, że breakout i w ogóle. Tylko czym? Super wystrzałem bitcoinka na +1.5%? 8-) Miałem wyłączony ostatnio wolumen na wykresie i jak teraz włączyłem chwilę mi zajęło wypatrzenie dzisiejszego słupka. :) Słabizna w obrotach nadal duża.
Ale może coś z tego nie będzie, tylko wypadałoby zakończyć dzienna pow. 6700$ i nie wpaść w typową korektę jak 22-28-6 (co ciekawe ona może zacząć od pójścia wyżej niż obecna świeca, a jednak widzimy jak kończyły).
Nie kupiłem, choć kilka godzin temu się wahałem. Z tego co widzę, alty, które bym kupił, to teraz byłyby na granicy prowizji lub na micro stracie. Faktycznie, breakout i eksplozje na altach, zwłaszcza EOS eksplozja hehe. No, ale jak mówię, BTC 6700$ + jutro zielona i nie zmyłkowa z hh i korektą, ale ciągnąca i może będą z tego ludzie. Póki co więcej podniety niż powodów.

Po tym co cena zrobi w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie można sobie bardziej zdefiniować to "50/50".
Bo jak jutro zobaczę np. 6800$ z wolumenem to nada trochę powagi i zwiększy szanse, a jak niskie 6500, to tylko będzie śmiech z dnia dzisiejszego.

Dodano po 8 minutach 42 sekundach:
Niektórzy już w drodze na księżyc nawet. https://www.wykop.pl/wpis/35786483/ludz ... uuuur-na-/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 października 2018, 20:28

new06 pisze: IMHO są dwa możliwe scenariusze:
1) Tetherowcy utrzymują kurs powyżej 6k, żeby spokojnie dokonać dystrybucji. > Bardziej prawdopodobne*
2) Jest to reakumulacja przed kolejnym szczytem -> mniej prawdopodobne - chociaż również ciekawe.
Na podstawie czego oceniasz prawdopodobieństwo tych zdarzeń?

A przy okazji na podstawie czego oceniłeś, że Bitcoin ma 60% szansy na to, żeby spaść poniżej 5k do końca tego tygodnia?

Dodano po 8 minutach 32 sekundach:
new06 pisze:Ok. Następnym razem będę stosował napis sarkazm on / sarkazm off
Czwórka z przodu do połowy października to też był sarkazm?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 8 października 2018, 20:36

Faktycznie wszedłem trochę za szybko w tego shorta, można było zaczekać na zamknięcie dzisiejszej dziennej poniżej linii:

Obrazek

Ale i tak zarobiłem i dzisiaj pewnie nowy short.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 8 października 2018, 20:43

@new06

przeczytałem z zaciekawieniem. Ja bym dodał tylko jeden aspekt: ja staram się przy każdym up/downtrendzie prowadzić indeks kilku coinów (raczej ogólny, niż dokładny, tzn. nie mam na to formuły, po prostu porównuję spadki i wzrosty) i mentalnie odnotowuję sobie, jak BTC wpływa na alty.

Do tej pory wyglądało to tak:

BTC downtrend z 20k do 12k = alty pompa (ogromna pompa, gdy BTC odbił z 12k do 14k, to alty skoczyły 2-3 krotnie - WSZYSTKIE - pamiętny początek stycznia. Ach, cudny był to ranek :mrgreen:)

BTC downtrend 14k - 8k - alty megadump (praktycznie wszystko spadło o 50% w jeden dzień).

BTC 8->10k - alty odzyskały, no, tak z 75% poprzedniej ceny, ale bez nowych wystrzałów.

BTC 10->6k - rzeź na altach, kolejne -50%.

BTC 6k -> 12k - alty nie zareagowały praktycznie wcale poza pierwszymi godzinami, część kontynuowała spadki.

BTC double top 12k - jw. większość spadała.

BTC 12k -> 6.4k - jw. dalsze spadki, wypłaszczanie wykresu.

BTC boczniak z 6.4k - pierwsze wystrzały. XVG i TRX wysunęły się przed szereg.

BTC z 6.4k na 9.9k - mega pompa na altach, po 300-400% na każdym, niektóre nawet osiągnęły ATH (EOS np).

BTC zjazd z 9.9k na 5.7k = zniesienie większości wzrostów (tak 66%) z pompy powyżej

BTC 5.7k na 8.5k = zjazd altów, i to solidny, prawie równie szybki jak uptrend na BTC.

BTC z 8.5k na 5.8k = MEGA wykrwawienie altów, wiele wróciło do cen "przedpompowych" / ICO. DOŁEK NA ALTACH.

BTC z 5.8k na 7.4k = potężne odbicia altów, nawet po 300-400% względem powyższego.

BTC z 7.4k na 6.1k = lekka korekta, zniesienie 30-50% wzrostów na altach.

Obecnie - boczniak - swobodny wzrost altów, praktycznie codziennie pompka na Binance na kilku (10-15% minimum, często 30% lub więcej), sukcesywne wzrosty wszystkiego z płaskim wykresem.



Gdyby całą tę wyliczankę złożyć do kupy, to wyszłoby nam, że jesteśmy na poziomie z kwietnia. Pierwsze przed szereg wysunęły się NANO i o dziwo DOGE. Potem dołączyło XRP. Następnie rozpoczęła się pompa na wszystkich altach.
Jeżeli miałoby być jak poprzednio, to powinno nastąpić wyjście górą i gwałtowny uptrend BTC, którego koniec wieszczyłyby - chyba najważniejsze z tego całego posta - spadki altów jako reakcja na zielone dzidy BTC.

Powyższe uważam za jeden z najbardziej morderczych sygnałów, jakie w ogóle mogą się pojawić na krypto. Zdarzyły się one dokładnie przed największymi zjazdami z "mojego" cyklu rynkowego, tj. tuż przy 14k (podczas jazdy na 6k) oraz w okolicach 9.9k (przy zjeździe na 5.7k). Po każdej takiej akcji występował lower low. Zapamiętałem to szczególnie w przed-dni największego bloodbatha, kiedy traderzy na discordach żartowali sobie że wszystko, tylko nie zielona dzida na BTC bo znów im alty pospadają.

Oczywiście nie oznacza, że zdarzy się to trzeci raz, ale nie zauważyłem, by traderzy - tutaj, na reddicie czy na twitterze - zwracali na to uwagę.

Warto cholernie na to uważać. Alty reagujące zjazdami na +4-5% na BTC to w zasadzie sygnał początku końca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 8 października 2018, 21:05

new06 pisze: Czy jeżeli (jeśli) ETH osiągnął swój dołek, to będzie w stanie ruszyć rynek crypto i być iskierką do rozpoczęcia wzrostów
Wg mnie nie i to co piszesz, to są ciekawe rzeczy, ale chyba nawet lekkie uzależnianie losu BTC od ETH jest dość wątpliwe. To jest takie szukanie na boku nowych tropów, dla mnie na siłę. Podobnie rzeczy o tetherze - też nie są do udowodnienia, na ile stanowiły obrót "insiderski" w pompowaniu bańki, mimo to nie jesteś w stanie odpuścić wątku i widzisz wykres wciąż przez odwołania do wyobrażania sobie jak to było z tetherem. Po co "mnożyć byty" ponad potrzebę? Sam wykres starczy, a i tak jest niełatwy - dokładanie do niego domysłów i intryg "za kurtyną wykresu" przecież tylko dodatkowo komplikuje już niełatwe o wyobrażenia własne a nie twarde dane. W przypadku Goxa wiemy jaki % obrotu był "sztuczny" a mimo to używamy całego wykresu wtedy wypracowanego.
new06 pisze: Czy jeżeli BTC miałby rozpocząć kolejną dużą falę spadkową - na co wskazuje wiele sygnałów - to czy obecne główne alty zostaną sprowadzone do poziomów, z których ciężko im się będzie podnieść w najbliższych latach?
Nie. Zależy jeszcze co rozumiesz przez "podnieść się", bo jak wrócić do ATH to jest to dość ciężkie. Ale alty mogą lecieć dalsze kilkadziesiąt % w dół i nie będzie to miało efektu, że potem nie będzie już dynamiki - przeciwnie im mocniej lecą, to odbicia % będą większe, bo z niższego pułapu. Ale nowe ATH na altach to ogólnie temat może i na lata (bo raczej nie na 2018 hehe, a 2019 też pewnie nie).

Co do ETH, przecież dołek to okolice 170$, a mamy zaledwie 60$ nad nim - pogłębienie nie jest niemożliwe - tylko, że pewnie nie wywołałoby go zrobienie delikatnego nowego low jak 5400$, bo prawdopodobnie słabnie dynamika spadkowa altów po ostatnim zjeździe BTC. Ale nie szukałbym jakiejkolwiek opoki w altach dla BTC, dość powiedzieć, że byle gówno-ruch bez wolumenu na BTC ale delikatnie - (-1%) i cenione alty jak Dash-Eth-Xmr-Ltc lecą z łatwością kilka %. Jakiegoś oparcia w nich bym szukał jakby nie reagowały już na spadki BTC i trafiły na gęsty poziom, gdzie -1% na BTC to nie -3 czy -4% na nich i to bez wolumenu prawie.

Dodano po 10 minutach 5 sekundach:
A to, co teraz się dzieje na altach, czyli nuda po mniejszych czy większych odbiciach i raczej średnich korektach, to może być początek właśnie wypłaszczenia, które kilka tygodni lub nawet miesięcy by potrwało. BTC też może się wypłaszczać, a jak nie zobaczymy ani kontynuacji tego miernego drgnięcia dzisiaj ani też spadku, tylko dalsze płaskie nudy, to wiadomo gdzie to zmierza.
Wiem, że dla tych, co przeżywają bardzo wykres codziennie, takie wypłaszczenie jest ciężkie do wyobrażenia, ale prawda jest taka, że jak się siedzi dużo i oczekuje, że będzie się ciekawie ruszało, to też tak postrzega się wykres, który niekoniecznie jest taki dynamiczny jak nasze chęci. Wiem po sobie. Czasem jak ma się tylko fiaty człowiekowi wisi już w którą stronę by poszło, aby się tylko ruszało. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 8 października 2018, 22:50

BitJanusz pisze: Gdyby całą tę wyliczankę złożyć do kupy, to wyszłoby nam, że jesteśmy na poziomie z kwietnia. Pierwsze przed szereg wysunęły się NANO i o dziwo DOGE. Potem dołączyło XRP. Następnie rozpoczęła się pompa na wszystkich altach.
Jeżeli miałoby być jak poprzednio, to powinno nastąpić wyjście górą i gwałtowny uptrend BTC, którego koniec wieszczyłyby - chyba najważniejsze z tego całego posta - spadki altów jako reakcja na zielone dzidy BTC.
Czyli retest jednego ze szczytów i później dalszy zjazd. Całkiem prawdopodobny scenariusz.
BitJanusz pisze: Powyższe uważam za jeden z najbardziej morderczych sygnałów, jakie w ogóle mogą się pojawić na krypto. Zdarzyły się one dokładnie przed największymi zjazdami z "mojego" cyklu rynkowego, tj. tuż przy 14k (podczas jazdy na 6k) oraz w okolicach 9.9k (przy zjeździe na 5.7k). Po każdej takiej akcji występował lower low. Zapamiętałem to szczególnie w przed-dni największego bloodbatha, kiedy traderzy na discordach żartowali sobie że wszystko, tylko nie zielona dzida na BTC bo znów im alty pospadają.
Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Jest to logiczne: szczyt jest wtedy, kiedy wszyscy się rzucają na kupowanie danego aktywa, "bo wzrosło". Spadek altów przy nagłym wzroście na BTC to nic innego jak przepływ kapitału z altów do BTC. Można na to patrzeć trochę jak na zwiększenie liczby longów, która zwiastuje spadki.
Wymazywanie pisze: lekkie uzależnianie losu BTC od ETH jest dość wątpliwe.
Tak ogólnie: dlaczego? ETH posiada potężną kapitalizację. Przeprowadźmy taki eksperyment myślowy: W ETH (i tylko w ETH) odnaleziono jakiegoś morderczego buga, który sprawia, że cała sieć ETH przestaje być do czegokolwiek przydatna. Ludzie wyprzedają się ze swoich etherów, następuje krach na rynku drugiego największego coina pod względem mc. Jak reaguje BTC? Rośnie, bo ludzie uciekają na niego? W ogóle nie reaguje? Czy raczej pikuje w dół razem z ETH, przynajmniej do jakiegoś momentu?
Ale poza tym nie o to mi chodziło. Przedstawiłem koncepcję, wg której całe dobijanie do ostatecznego dołka ma się odbyć na głównych altach, a BTC ma być przed tym oszczędzony ze względu na ryzyko z tym związane. Ta koncepcja zakłada, że osoby, które by taką akcję organizowały byłyby odpowiedzialne w dużej mierze zarówno za wygląd kursu ETH, jak też BTC. Pomiędzy tymi kryptowalutami nie byłoby powiązania przyczynowo - skutkowego. A to, że wzrosty na ETH mogą spowodować chociażby przyspieszenie wzrostów na całym rynku crypto chyba znamy z autopsji.
Wymazywanie pisze: To jest takie szukanie na boku nowych tropów, dla mnie na siłę.
Wymazywanie pisze: Po co "mnożyć byty" ponad potrzebę?
Nie uważam, żebym robił tu coś ponad potrzebę. To nie jest szukanie na siłę nowych tropów. To kreatywność. Ona się czasem przydaje. Szukanie nowych spojrzeń zawsze ma sens.
Wymazywanie pisze: Sam wykres starczy, a i tak jest niełatwy - dokładanie do niego domysłów i intryg "za kurtyną wykresu" przecież tylko dodatkowo komplikuje już niełatwe o wyobrażenia własne a nie twarde dane.
A widzisz. Wykres jest trudny do interpretacji. Zawsze jest w tym subiektywność spojrzenia. O twardych danych to można w ogóle zapomnieć (twarde dane w tradingu? Ale jakim cudem?). A koncepcja z usdt i utrzymywaniem kursu nad wsparciem jest naprawdę bardzo, bardzo prosta. Ona wszystko upraszcza i klaruje. Jest punktem odniesienia i pozwala na wykreślenie 2-3 logicznych scenariuszy co do przyszłości kursu. Oczywiście wiem, że to tylko koncepcja i różnych możliwych scenariuszy jest cała gama.
Wymazywanie pisze: Podobnie rzeczy o tetherze - też nie są do udowodnienia, na ile stanowiły obrót "insiderski" w pompowaniu bańki, mimo to nie jesteś w stanie odpuścić wątku i widzisz wykres wciąż przez odwołania do wyobrażania sobie jak to było z tetherem.
Ja dopuszczam przeróżne scenariusze, nie tylko bazujące na usdt. Aczkolwiek jeżeli jest tyle poszlak, które wskazują na jeden czynnik, który może mieć kluczowy wpływ na kurs, to warto temu poświęcić trochę więcej czasu.
Poza tym: jakim cudem kilku doświadczonych traderów wciąż powtarza, że sprawa usdt nie jest udowodniona? To jest wątek spekulacyjny. Ludzie spekulują na temat różnych możliwych hipotez i scenariuszy i na bazie tego obstawiają przyszły kurs. Kiedy cokolwiek z tego zostanie udowodnione to nie będzie to już miało większego wpływu na kurs (naprawdę, biorąc pod uwagę Twoje i np @bitloteiros wymagania w tej kwestii, to uwierzycie w tetherowy scam dopiero po wielu (potencjalnych) miesiącach żmudnego śledztwa i zbierania dowodów przez organy ścigania i na końcu wydaniu oficjalnego obszernego raportu, który też będzie musiał doczekać się profesjonalnych analiz, żeby mieć absolutną pewność, że rzeczywiście tak jest. Tyle, że zanim to się (potencjalnie) stanie, to rynek będzie żył już od dawna czymś zupełnie innym. Jeżeli gracie tylko pod rzeczy pewne i udowodnione, to chyba nie gracie zbyt często. Reasumując: oczywiście, że nic na razie nie jest udowodnione. Buy the rumor, sell the news).
Wymazywanie pisze: W przypadku Goxa wiemy jaki % obrotu był "sztuczny" a mimo to używamy całego wykresu wtedy wypracowanego.
Ale ja tu nie dzieliłem wykresu. To nie ten post :) .
Wymazywanie pisze: Ale alty mogą lecieć dalsze kilkadziesiąt % w dół i nie będzie to miało efektu, że potem nie będzie już dynamiki - przeciwnie im mocniej lecą, to odbicia % będą większe, bo z niższego pułapu.
No ja uważam, że są pewne poziomy wypracowanych wzrostów i przekroczenie tych poziomów jest drogą bez powrotu - to tak w skrócie.
Wymazywanie pisze: Ale nie szukałbym jakiejkolwiek opoki w altach dla BTC
To jeszcze raz i w skrócie: nie szukam opoki dla BTC w altach. Opisałem koncepcję zorganizowanego działania, w którym wzrosty na altach miałyby przyciągnąć nowy kapitał i wyrwać cały rynek z patowej sytuacji: obrony wsparcia na 6k i niemożliwości jego złamania, ale też braku możliwości rozpoczęcia hossy na BTC.

e/
ergorg pisze: Przez weekend nabiło chyba 10 stron, a na wykresie nic się praktycznie nie zmieniło
Widać to nie tylko tu. Ostatnio przeczytałem taki post na bitcointalk:
That's exactly what worries me. This time no one really think Bitcoin could simply vanish. Everybody is expecting a surge any moment in time or, at least, is sure that Bitcoin will hit new ATHs in the next few years. In 2014 most people just didn't know if it was all over. That maybe Bitcoin was really dying for good. Huge uncertainty to say the least.

This time there is so much confidence.... it's not a matter of IF anymore, just WHEN.... and that difference is somewhat scary.

How are the "weak hands" going to capitulate with all this optimism? Can the price keep rising without a real capitulation? Well, maybe, but again that would be a new scenario unlike past Bitcoin history.

Anyway, even if the price just stagnates around this level for a few more months could probably grind the nerves of many of those weak hands in a sort of slow-mo capitulation.

The only thing I am sure is that we needed this correction. The thing I am not so sure is if we need a deeper (or longer in time) one. Still too much hope... me included.
https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg46555772

Dość dobrze oddaje to właśnie tą niepokojącą pewność tłumu co do nowego ATH, o której pisałem jakiś czas temu. Dla mnie to mocny sygnał, że przed nami jeszcze spore spadki. Przy jakiej cenie większość tych osób się wykruszy, a my będziemy się naprawdę zastanawiać nad pytaniem : Is Bitcoin really dead?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 października 2018, 23:05 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 października 2018, 22:53

Wymazywanie pisze: Po co "mnożyć byty" ponad potrzebę?
Jak czytam to forum, to cały czas przewija się jeden temat - którędy wyjdzie. Sam już przestałem się udzielać bo ile można pisać i czytać o jednym i tym samym. Ciągłe szukanie kolejnych teorii, czekanie na daty a przecież mamy typowy okres pobańkowego boczniaka. Już nawet na DT ciężko grać bo przy ruchach % i odliczając fee prędzej stracimy albo wyjdziemy na zero. Przez weekend nabiło chyba 10 stron, a na wykresie nic się praktycznie nie zmieniło. :D

Od czerwca, poza 2-3 większymi ruchami nudy a od września to nawet nie ma co gadać. Jeśli przyjmiemy za jakiś poziom stable 6.9k$ to ruchy były maksymalne o 25% w jedną ze stron. (Nie mówię, że to mało, ale ciągle wracamy do tego poziomu)



Sam czekam jeszcze na dołek, wtedy zapakuję się w 100%. Jeśli dołek już był, cokolwiek, zapakuję się kiedy dostanę mocny sygnał BUY przy wyjściu.

P.S. Jeśli komuś się nudzi tak jak mi, to polecam USDTRY na FX. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 8 października 2018, 23:22

new06 pisze: Nie uważam, żebym robił tu coś ponad potrzebę. To nie jest szukanie na siłę nowych tropów. To kreatywność. Ona się czasem przydaje. Szukanie nowych spojrzeń zawsze ma sens.
Kreatywność, co do wyobrażania sobie historii dlaczego jakaś świeczka, co, kto, jak, jest zgubna. Czy Goxy czy Tether czy manipulacje z czasów Okcoin, itd. wchodząc w to wchodzi się w publicystykę, która analizie nie pomoże, tylko dorabia do cyferek historyjki. Nie ma żadnego znaczenia dla analizy wykresu czy ekipa tethera pompuje czy faktycznie wymienia dolary za tether większym graczom. Ma znaczenie dla analizy fundamentalnej czy sytuacyjnej, ale nie technicznej.
new06 pisze: O twardych danych to można w ogóle zapomnieć (twarde dane w tradingu? Ale jakim cudem?).
Przez "twarde dane" rozumiem wykres czyli zawarte transakcje, ich wielkość, czas, ruch ceny.
new06 pisze: Przeprowadźmy taki eksperyment myślowy: W ETH (i tylko w ETH) odnaleziono jakiegoś morderczego buga, który sprawia, że cała sieć ETH przestaje być do czegokolwiek przydatna.
Vitalik bez wahania by zrobił szybko Hardforka. Z powodu błędu w idiotycznym DAO* co miało kilkanaście % ETH, robił hardforka, to przy bugu by jeszcze szybciej go robili. :)

*
Spoiler:
Jakby ten błąd przyjęli na klatę, całe ich towarzystwo straciłoby kupę kasy, dosłownie chyba 14% ETH tam było (tak, sprawdziłem, 14% ówczesnej podaży). Stąd woleli nie dostać po portfelach ale złamać bitcoinowe idee tabu odwracania blockchaina bez powodu (cofanie transakcji). Dla może młodszych fanów crypto - prawdziwym, oryginalnym ETHEREUM jest ETC, ETH to fork od ETC. :) Jednak przejmując nazwę i umoczoną społeczność spowodowali, że zapewne większość "intuicyjnie" łapie token ETH jako Ethereum oryginalne i prawdziwe, a ETC jako jego fork. :) Nic podobnego - jest dokładnie odwrotnie. :)
new06 pisze: A koncepcja z usdt i utrzymywaniem kursu nad wsparciem jest naprawdę bardzo, bardzo prosta.
Ona jest totalnie niepotrzebna i nie do udowodnienia. Wystarczy sam fakt, że kurs stoi nad wsparciem czy pod oporem. Nie ma dla analizy żadnego znaczenia jakie siły to powodują i jest to nie do ustalenia.

Ogólnie - wydaję mi się, że im lepiej ktoś analizuje wykres, tym jak najmniej powinien wchodzić w dopisywanie historyjek jakie sznurki pociągają za świeczki. Ty jesteś jedną z takich osób, które dobrze analizują wykres i tego bym się trzymał. Wydaję mi się, że ktoś z dużą wiedzą nie powinien sobie mieszać dopisując sobie wyobrażenia kto, co i jak robi świeczki, zwłaszcza, że jest to niepotrzebne analizie i nie do udowodnienia. Dodatkowo, jest nie tylko niepotrzebne, ale może nam namieszać, bo robimy dobrą analizę ale dodając już różne nasze domysły co/kto/jak, możemy sobie zaburzyć dobry i wcześniej bardziej techniczny i "suchy" ogląd wykresu. Jest masa ludzi, też w tym wątku, którzy nigdy nie dojdą do dobrego poziomu analizy i mniej lub bardziej skazują się na ciągłe wyobrażenia o rynku, co grubi, jak sterują, co kto zrobi, że nigdy/zawsze wszyscy/nikt coś tam zrobią itp. bełkoty. Takie osoby nie będą analizować wykresu na ponadprzeciętnym na tym forum poziomie jak Ty, bo to dla nich za trudne. Więc normalne, że sobie wyobrażają przygody grubego i sił na rynku. Bo tylko to mają na rynku swojego - wyobraźnię, ale nie skille techniczne. Uważam, że Tobie może to zaszkodzić i masz dostateczne narzędzia techniczne, by naprawdę dużo wyciągać z samego wykresu, nie trzeba Ci dopisywania obok domysłów intryg. Stąd się nieraz czepię. :mrgreen: Tak czy siak - dzięki za jak zawsze ciekawe posty.
new06 pisze: nie szukam opoki dla BTC w altach. Opisałem koncepcję zorganizowanego działania, w którym wzrosty na altach miałyby przyciągnąć nowy kapitał i wyrwać cały rynek z patowej sytuacji: obrony wsparcia na 6k i niemożliwości jego złamania, ale też braku możliwości rozpoczęcia hossy na BTC.
Ja analizuję BTC grając najczęściej jednak na altach. Hossę na altach można wywołać mniejszym kosztem niż na BTC. Faktycznie może pociągnięcie Eth czy kilku innych dużych by pomogło BTC. Ale nie widać do tego sygnałów jak na razie. Pomysł jak pomysł, możliwy, ale tak jest dziesiątki innych pomysłów.

Słucham właśnie:
Mało się dzieje to i nie ma za dużo o czym mówić. Natomiast zadziwia mnie osoba z komentarza, która pisze, że z rok trzyma crypto na giełdach i zastanawia się, czy nie wysłać ich może po roku na portfel. 8-)
Ludzie zadziwiają, widać echo Goxa/Curexa/Bidextr./innych dawno nie ma nowego źródła. W warunkach polskich, jakby maltański Bitbay padł w stylu Curexa, wielu ludków by doszło nagle do wniosku, że giełda to nie portfel... :roll:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 8 października 2018, 23:37

Wg mnie wciąż nie przekroczyliśmy tej krzywej.
I dodam, że rysuję ją tak ok wielu dni, a nie dzisiaj w oparciu o najnowszy pik.
gornatrojkata.jpg
IMHO teraz albo spadek do 6200 (60%) albo przebicie i UP (40%).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 9 października 2018, 00:14

@ekonokomik, A jeśli spadek to równocześnie anuluje on opcję 8 z przodu w ostatnim tygodniu października o której pisałeś? Czy obojętne od dwóch wariantów, które teraz podajesz, 8xxx $ w 2-3 tygodnie dalej możliwe?

Dodano po 30 minutach 21 sekundach:
Odnośnie Fibo odbić - to, co jest teraz zrobione, to nie jest nawet nasz standard czyli 0.618. Raz było 0.5, a tłumaczy to wtedy maksymalna po pęknięciu dynamika spadkowa, a raz, na RTN, było między 0.618 a 0.786 (co nawet pasuje do szybkiego i mocnego RTN). Teraz jesteśmy między 0.5 a 0.618. Przybliżę nas na drugim charcie. 0.618 to ponad 6900$. BY zrobić coś innego niż standardową korektę spadku, powinniśmy najpierw zaliczyć sam standard 0.618 a potem oczekiwać próby dalej.

Dodam jeszcze, że pod żadnym szczytowym Fibo z tych zaznaczonych odbić, tyle nie konsolidowaliśmy co teraz przy 0.5. Można więc delikatnie myśleć, że tworzymy coś nowego (ale nie sugeruje to wzrostu ani spadku).

Obrazek

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 9 października 2018, 00:24

@Ekonokomik - według mnie też nie przebiło. Ale szczerze polecam jednak bitstamp w obecnych czasach zamiast finexa do kreślenia wykresów. Na finexie masz cenę razy 1/[cena tethera w USD]. Dosłownie. Na binance to samo. Ta górka istnieje od niedawna, więc masz nagłe oderwanie się wykresów giełd "tetherowych" od pozostałych. Na bitstampie do przebicia trójkąta trzeba wiele, bo aż 500$ na chwilę obecną (górna krawędź w logu - ok. 7100$). Na finexie to w zasdzie zaraz przebijemy, a że cena przez Tether 72$ wyżej niż na stampie - to jeszcze bliżej wychodzi ;)

czepiam się tego tethera i piszę o tym ponownie, bo jak USDT dalej będzie spadał to różnica też się będzie pogłębiać między giełdami "fiatowymi" a "tetherowymi". I wyjdą jakieś potworki gdzie na jednej giełdzie wykres wygląda inaczej, niż na drugiej. W zasadzie już mamy taką sytuację (1% róznicy - sporo). Przy grze na milimetry można nieźle wtopić.

Na ten przykład jak przebija poprzedni top na finexie, a na stampie nie, to przebiło, czy nie do końca? 72$ może sporo zmienić :P

Niezły do kreślenia wykresów jest dla mnie bitmex. Wprawdzie ciężko nazwać go wiodącą giełdą kiedy tam nie ma par z FIAT, ale przez monstrualny wolumen jest on zadziwiająco odporny na pompowanie uskuteczniane na finexie.

Powiem więcej, w tej chwili na mexie widać coś dość niedźwiedziego, a na finexie coś cholernie byczego. Dlatego m.in. zaprzestałem daytrade na BTC. Przy takiej ilości sprzecznych sygnałów nie da się sensownie grać na trójkąty, przebicia konkretnych poziomów, bo to się kompletnie rozjechało pomiędzy giełdami i boty chyba też przez to trochę zgłupiały.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 9 października 2018, 00:25

@ekonokomik
A przypadkiem na Bitstampie nie jest teraz cena zaniżona o jakieś 70$? Kursy dopiero zaczęły się rozjeżdzać może z tydzień temu.

Tu masz Binance:
Obrazek

Na Bistampie mamy teraz jedną z najniższych cen za Btc (na czerwono zaznaczyłem ceny poniżej 6650 $):
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, pavlo4444 i 34 gości