Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 października 2018, 12:07

Próbuję z shortem do ~6450$ na mexie (czyli na finexie coś poniżej 6500).

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » sobota, 6 października 2018, 12:09

Obrazek

Trójkąt cały czas nas trzyma. W tej chwili górna linia przebiega na poziomie 6800-6850(w zależności od tego jak ją dokładanie wyrysować. Jak widać kurs nie ma jakoś szczególnej siły tam dotrzeć. Z drugiej strony dolna przebiega na poziomie 6000, a tam nie ma tym bardziej siły dojść. W przypadku wyjścia górą, na co się coraz bardziej zapowiada to zasięg formacji wynosi ok. 12 500.

Obrazek

Jeżeli miałoby być wyjście dołem to nastąpiłoby ono jakiś czas temu, póki co widać,że konsolidujemy się bliżej górnej linii niż dolnej. Niezależnie od tego jakby linie ułożyć i co by się dalej działo, do połowy listopada(tak patrząc wprost to 9-10 listopada) linia górna zejdzie poniżej linii dolnej. Biorąc pod uwagę,że jest to formacja sprzyjająca spadkom, brak zdecydowania niedźwiedzi(wyjście dołem powinno już dawno nastąpić, a nie po przejściu 90% trójkąta) to raczej należy ją traktować jako formację niesprawdzoną i co za tym idzie mającą wydźwięk byczy 8-)

Ponadto każdego dnia jesteśmy bliżej halvingu. Jest to odległa perspektywa z dzisiejszej perspektywy, jednakże każy dzień nas przybliża do niego.

Kolejna kwestia- przy założeniu dalszej konsolidacji począwszy od 1 listopada będziemy mieli pierwszy raz od bardzo długiego czasu ujemną stopę zwrotu.

Jeszcze powoli, ale jednak zawsze nadchodzi Bakkt. To też może wpływać na kurs w najbliższym czasie :D

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: btanreb » sobota, 6 października 2018, 12:18

ekonokomik pisze:
btanreb pisze: Ja dalej po cichu wierzę w ten wykres
btanreb pisze: Dołek, dołków oceniam na okolice 5K $, ale bardziej jako szpilka i szybki powrót nad 6K. Potem stopniowe budowanie wzrostów. Nie mam żadnego podparcia wykresem. Po prostu takie moje luźne odczucie
Trudno będzie Ci zmieścić ten dołek dołków i "stopniowe budowanie wzrostów" skoro na wykresie w którym wierzysz jak byk jest wyznaczony kurs 21K USD w najbliższy Nowy Rok 8-)
Nie trzymam się sztywno tego wykresu. Tak jak widać na przełomie roku 2012/2013 kurs był poniżej czerwonej linii. Dlatego nie upieram się, że 21K $ musi być w Nowy Rok :) Bardziej gram pod to, że w 2021 (może wcześniej 2019/2020) Bitcoin będzie oscylował w granicach 100K $.
kozaki_wiesi pisze:@ekonokomik
Wydaje mi się, że na tym wykresie to bardziej chodzi o rząd wielkości niż dokładność rzędu kilkuset dolarów.
Choć moim zdaniem @btanreb by podążać za wykresem to msiałby uznać, że dołek już był.
Ten dołek w okolicach 5K $ traktuję jako fałszywe wyjście z obecnego trójkąta i powrót nad 6K-8K $ z dalszą akumulacją przed kolejną bańką.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 6 października 2018, 12:34

shinya56 pisze: Microsoft jak powstał też nie używał go od początku cały świat jak napisałeś. BTC za 10-20 lat może być używany jednak przez ludzi na każdym kontynencie. Bitcoin jest w fazie wczesnej adopcji i jest szansa, że się "rozkręci".
Od 8 lat czytam dokładnie to samo zdanie. 8 LAT. W nowoczesnych technologiach to jest epoka. Znam internetowe "imperia", które w krótszym czasie wyrastały, podbijały świat i upadały: napster, winamp, altavista, yahoo. W finansach też jest to sporo czasu.

BTC rozkręci się za 10 - 20? Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat? Chyba tylko jeden: komputer (od wynalezienia do wejścia pod strzechy) :D

Nie mówię, że to co piszesz jest niemożliwe, ale ja w "rozkręcanie" straciłem wiarę. Po 8 latach, albo już okazałby się potrzebny i użyteczny dla mas, albo zostanie ciekawostką i niszą.
Tym bardziej, że o ile krypto się rozwijają, blockchain itd. to sam BTC się praktycznie nie rozwija. A z każdą bardziej masową adopcją wyjdą na wierzch jego wady i ograniczenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » sobota, 6 października 2018, 12:57

Kto się ustawił na wybicie w górę?
Naustawiałem STOPmarketów w okolicach 6600 - taki weekendowy potencjalny hazardzik na longach...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 6 października 2018, 13:18

statystycznie jesli spore wybicie na dużych obrotach zostaje zmasakrowane to raczej jest kontynuacja spadku, choć tym razem ustawiłem się na wzrost , tak to czuję

Dodano po 11 minutach 13 sekundach:
@ekonokomik, btc to jedyna znana mi możliwość dyskretnego transferu międzynarodowego . Jesli istnieją podmioty które rozliczają się na różnych kontynentach to nie ma innego rozwiązania , zwłaszcza że przez ostatnie lata dociska się śrubę z CRS itp.
poza tym porównujesz projekt opensource który zagreaża systemowi bankowemu do pospolitych projektów komercyjnych.
Ale fakt , btc to nierozwijający się gniot. Któryś z projektów opensource zostanie z nami na zawsze jak linux pośród windowsów i androidów ale będzie to jedynie m.zd 5%-10% rynku , nigdy btc nie będzie m.zd. walutą światową
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 6 października 2018, 13:18

ekonokomik pisze:BTC rozkręci się za 10 - 20? Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat?
Internet?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 października 2018, 13:30

ekonokomik pisze:
shinya56 pisze: Microsoft jak powstał też nie używał go od początku cały świat jak napisałeś. BTC za 10-20 lat może być używany jednak przez ludzi na każdym kontynencie. Bitcoin jest w fazie wczesnej adopcji i jest szansa, że się "rozkręci".
Od 8 lat czytam dokładnie to samo zdanie. 8 LAT. W nowoczesnych technologiach to jest epoka. Znam internetowe "imperia", które w krótszym czasie wyrastały, podbijały świat i upadały: napster, winamp, altavista, yahoo. W finansach też jest to sporo czasu.

BTC rozkręci się za 10 - 20? Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat? Chyba tylko jeden: komputer (od wynalezienia do wejścia pod strzechy) :D

Nie mówię, że to co piszesz jest niemożliwe, ale ja w "rozkręcanie" straciłem wiarę. Po 8 latach, albo już okazałby się potrzebny i użyteczny dla mas, albo zostanie ciekawostką i niszą.
Tym bardziej, że o ile krypto się rozwijają, blockchain itd. to sam BTC się praktycznie nie rozwija. A z każdą bardziej masową adopcją wyjdą na wierzch jego wady i ograniczenia.

To jeszcze nie jest to, ale ...
Lightning Network może być powodem następnych wzrostów.

Osobiście uważam, że musimy poczekać na kryzys światowy. Wtedy wyjdzie czy BTC i inne kryptowaluty mogą zastąpić FIATy lub złoto. Zobaczymy jak ludzie zareagują na załamanie rynku. Inna opcja, że Wall street może będzie chciał zgrać kryzys na rynkach z nowym uptrendem na BTC ?

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
ekonokomik pisze: Znam internetowe "imperia", które w krótszym czasie wyrastały, podbijały świat i upadały: napster, winamp, altavista, yahoo.
Gdzie są teraz te imperia ? Może to wszystko nie polega na tym, żeby jak najszybciej rozkręcić interes ? Może adopcja powinna być wolniejsza w czasie ?
Ciężko to teraz ocenić. Uważam, że cierpliwi zostaną nagrodzeni.

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
ekonokomik pisze: Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat? Chyba tylko jeden: komputer (od wynalezienia do wejścia pod strzechy)
Internet i komputery na pierwszym miejscu. Blockchain może być rozwinięciem Internetu. Internet 2.0. Zobacz ile lat minęło zanim wszedł do Polski. Rozwinięcie to sieć bezprzewodowa GPRS, 3G, LTE. Za dwa - cztery lata ma być w powszechnym używaniu 5G.
Komputer jest do dzisiaj. Powstają jego rożne odmiany przykład smartphone, smartwatch. W przyszłości komputery kwantowe.
Widzisz analogię ? To co się powoli "rozkręca" (komputer, Internet) przetrwało tyle lat i jest cały czas rozwijana technologia.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 października 2018, 13:44 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prott3 » sobota, 6 października 2018, 13:33

ekonokomik pisze: Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat?
Przecież informatyka sama w sobie jest młodą dziedziną i cały czas się rozwija a razem z nią wszystko co jest z nią powiązane.Od inteligentnych szczoteczek do zębów, poprzez motoryzację, medycynę , a na lotach w kosmos skończywszy.Wyobrażasz sobie żeby bez informatyki powstała Tesla,Robot chirurgiczny da Vinci, iphone X, albo serce z drukarki 3D?

Co do mojej pozycji to ja w longu z coraz mniejszą wiarą :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 6 października 2018, 13:42

Pleasek89 pisze:
ekonokomik pisze:BTC rozkręci się za 10 - 20? Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat?
Internet?
Honorable mentions:

- dysk optyczny (lata 50, prehistoryczna wersja lata 30!),
- bluray (początek lat 90),
- procesory wielordzeniowe (2000? pierwsze prace pewnie wcześniej),
- dysk twardy (lata 50),
- LCD (najpierw kalkulatorki w latach 70)

Przykłady bardziej z hardware'u no ale trochę ich jest a to pierwsze co przyszło do głowy na szybko. Dysk optyczny i LCD zdecydowanie rozkręcały się dłużej niż 18, a nawet i 28 lat ;)

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » sobota, 6 października 2018, 14:46

@Badoomdangboi,
W każdym wymienionym przez ciebie przypadku problem polegał na tym, że przez dłuższy czas pracowano nad wydajnym procesem technologicznym. Bez niego stosunek wydajność/cena był tak niski, że dla przeciętnego człowieka było to kompletnie nie realne. Jak osiągnięto już odpowiedni poziom to zaczęła się masowa adaptacja. Nad czym natomiast pracuje BTC? Stoi praktycznie w miejscu i patrzy jak inni go wyprzedzają.
Edit:
Nie twierdzę, że przez to cena będzie spadać. BTC jeszcze ma trochę czasu zobaczymy czy Bakkt sprawi, że adaptacja przyspieszy i jednak BTC nie ulegnie tak szybko nowym projektom.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 października 2018, 14:57 przez blackdev, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 6 października 2018, 14:54

blackdev pisze:@Badoomdangboi,
W każdym wymienionym przez ciebie przypadku problem polegał na tym, że przez dłuższy czas pracowano nad wydajnym procesem technologicznym. Bez niego stosunek wydajność/cena był tak niski, że dla przeciętnego człowieka było to kompletnie nie realne. Jak osiągnięto już odpowiedni poziom to zaczęła się masowa adaptacja. Nad czym natomiast pracuje BTC? Stoi praktycznie w miejscu i patrzy jak inni go wyprzedzają.
Nad tym samym, tylko że software'owo a nie hardware'owo. Stopień komplikacji w informatyce i nauce rośnie strasznie, kiedyś ziomek był "naukowcem", potem fizykiem, potem astrofizykiem, dziś astrofizykiem specjalizującym się w powstawaniu kwazarów i niczym innym. Chociaż z LCD przykładowo myślę, że nie można mówić tylko o wydajność/cena. Raczej kolorowego monitora nawet 10 lat później choćby strasznie chcieli, nie byli w stanie zrobić.

Aczkolwiek to prawda, Bitek pod pewnymi względami wręcz się cofa. Kiedyś miał przynajmniej swoją niszę w postaci Silk Roada, dziś nawet do przesyłania środków między giełdami lepiej nadaje się scam w postaci XRP :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » sobota, 6 października 2018, 15:12

Pleasek89 pisze:
ekonokomik pisze:BTC rozkręci się za 10 - 20? Pokaż mi wynalazek w informatyce, który rozkręcał się 18 - 28 lat?
Internet?
Ubiegłeś mnie :)

Rozwijając nieco myśl, @ekonokomik porównuje rzeczy zupełnie z innych kategorii, w jednej mamy wynalazki rewolucyjne jak np. internet czy cyfrowy zapis dźwięku a w drugiej jakieś konkretne ich zastosowania (yahoo, winamp). Kryptowaluty jako całość zdecydowanie należą do pierwszej kategorii, a np. cykl życia jakiegoś konkretnego shitcoina należałby do drugiej.

Widać chociażby na 2 wymienionych przykładach (komputer, internet), że wynalazki rewolucyjne nie rozpowszechniają się zbyt szybko, prawdopodobnie dlatego, że oprócz rewolucji technologicznej potrzeba do upowszechnienia też zmiany mentalnej szerokiego grona ludzi a ta wymaga jak pokazują te przykłady wymiany przynajmniej jednego pokolenia. Muszą się pojawić dzieciaki, które po prostu dorastają już w świecie z nowym wynalazkiem i jego istnienie oraz zastosowania są dla nich czymś naturalnym a nie nowinką bez której można się obyć.

Gdy powstawały pierwsze komputery osobiste "eksperci" szacowali zapotrzebowanie na takie urządzenia na świecie na około kilka sztuk :) Pierwsza strona www to bodajże 1990, po 10 latach w okolicach roku 2000 strona wp.pl wyglądała coś jak telegazeta zaś na co dzień z sieci korzystali głównie ludzie mający zawodowo lub ze względu na edukację do czynienia z komputerami. O powszechnym użyciu można było mówić właściwie z dekadę później a i tak przecież sporo się jeszcze zmieniło od tego czasu, głównie ze względu na rozwój urządzeń i aplikacji mobilnych z dostępem do sieci (której przepustowość też przez cały ten czas się rozwijała i nadal się rozwija a to już blisko 30 lat).
Co warte uwagi, ten rozwój na pewnym etapie zaczyna przyspieszać, pierwsza dekada w przypadku internetu to jakieś akademickie zastosowania, pierwsze nieśmiałe próby wykorzystania komercyjnego a później zauważenie potencjału spekulacyjnego spółek .com i pamiętna na nich bańka. Widać pewne zbieżności z krypto prawda?

Nie widzę więc powodu żeby wyśmiewać twierdzenie, że za 10-20 lat adopcja i stopień rozwoju kryptowalut będą wyglądały znacznie lepiej niż obecnie.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » sobota, 6 października 2018, 15:14

@Badoomdangboi,
Czyli nad czym? Popatrz na losowy nowy projekt każdy który nie jest scamem ma roadmap na kolejny rok albo więcej i próbuje to osiągnąć. BTC nie ma roadmap a ostatnia próba zrobienia znaczącej zmiany zakończyła się forkiem na BCH. Segwit był tylko chwilowym ratunkiem a LN to według mnie próba centralizacji sieci a przecież decentralizacja to główna zaleta BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 6 października 2018, 15:40

Dorzucę do dyskusji mały argument (ofc bearish). Mianowicie trzeba wziąć pod uwagę, że branża Nowych Technologii przyspieszyła, a oczy całego świata biznesu zwróciły się w jej kierunku. To prawda, że adopcja komputerów osobistych i internetu trwała długo w porównaniu z nieco nowszymi wynalazkami IT. Jednakże były to innowacje początkowo ignorowane, które przecierały drogę dla reszty. Na chwilę obecną każda nowa innowacja, która ma szanse być szeroko zastosowana jest natychmiast podchwytywana, a jej cykl życie jest przyspieszony (jako że jest sama w sobie częścią całej bańki technologicznej, która bynajmniej nie jest w początkowych fazach). Albo przyjmuje się od razu, albo wcale. Myślę, że trzeba brać poprawkę w swoich analizach fundamentalnych właśnie na to na jakim etapie rozwoju całej branży IT się obecnie znajdujemy.

Dodano po 8 minutach 16 sekundach:
PS Nie widziałem, żeby ktoś na ostatnich 10 kartach wykreślił ten trójkącik, który chyba jest tym najbardziej oczywistym na teraz.

Obrazek
Brave New World

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 6 października 2018, 15:42

@new06
Ja tak trochę w opozycji do Ciebie - bullish
Co innego smartphone (innowacja wynikająca z rozwoju i miniaturyzacji komputerów) a co innego rewolucja.
Wynalezienie maszyny parowej, samochodu, komputera czy internetu to rewolucja. Podobnie z krypto - to rewolucja a nie innowacja więc proces adaptacji musi potrwać

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 6 października 2018, 15:46

Andreas Antonopoulos twierdzi, że do mass adoption minie jeszcze 5-10 lat.

1:36

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 października 2018, 15:50

My tu piszemy o projekcie stworzonym przez jakiegoś geeka w "piwnicy". To nie jest technologia stworzona w laboratoriach NASA. BTC osiągnął bardzo duży sukces jak na takie coś. Bitcoin coś zapoczątkował, ale w przyszłości ta technologia może wyglądać zupełnie inaczej. Nie ma co się zafiksować tylko na BTC.
Na obecną chwilę nie widzę, na razie zagrożenia dla Bitcoina. Społeczność jest duża i rozwija projekt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 6 października 2018, 15:56

kozaki_wiesi pisze: a co innego rewolucja
A to przepraszam. Mam nadzieję, że głowy nie będą leciały :roll:

Dlaczego uważasz, że Crypto ma być akurat rewolucją, a nie innowacją na miarę smartphonów? Bo zwycięży banksterkę i uczyni ludzi wolnymi :D ? Nie uczyni. Ostatnie wydarzenia coraz bardziej pokazują, że to my jako społeczność nie jesteśmy na to gotowi i odpowiednio dojrzali i zorganizowani. Kawałek kodu nie zrobi tej rewolucji za nas. Według mnie całe crypto ma szansę stać się co najwyżej nowym opakowaniem dla czegoś pokroju PayPal (ofc scentralizowanego, ale sprzedawanego pod hasłami wolności i anonimowości). Zamiast rewolucji banksterka, rządy i świat biznesu zafundują nam odgrzany kotlet w nowym opakowaniu, które sami im dostarczyliśmy. Ale słupki sprzedażowe na chwilę skoczą do góry.

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Pleasek89 pisze: Andreas Antonopoulos twierdzi, że do mass adoption minie jeszcze 5-10 lat.
czyli AA nie jest już dla ciebie:
Spoiler:
Pleasek89 pisze: "naganiacz" Andreas Antonopoulos
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 6 października 2018, 15:56

@new06
Innowacją czego miałyby być kryptowaluty?

"Naganiacz" to był sarkazm, o ile dobrze pamiętam BitJanusz nazwał tak Andreasa.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 października 2018, 15:59 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], jacek-g, oam, zbig001 i 53 gości