Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
57
49%
10000-12000$
37
32%
>12000$
23
20%

Liczba głosów: 117
Początkujący
Reputacja: 281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: mudol » środa, 3 października 2018, 20:55

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
2

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 20:59

BitJanusz pisze: Mnie wciąż zastanawia, skąd na finexie aż taki odjazd wzlędem pozostałych giełd. Finex nadal "żyje swoim życiem". Prawie 50$ różnicy!?
Cena taka sama jak na innych giełdach USDT a ten spadł na wartości względem $ więc nie wiem co w tym dziwnego
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Dyskutant
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1

Postautor: hornet » środa, 3 października 2018, 21:00

@Bitjanusz

różnica prawdopodobnie wynika z kursu USDT względem USD i lekkich zawiejek wokół samego tethera.

6491 (aktualny kurs btc/usdt na finexie) * 0,9924 (aktualny kurs USD/USDT na krakenie) = 6438

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: xspekulantx » środa, 3 października 2018, 21:01

Tak tylko przypomne, ze ostatnio jak byl nakrecany FUD na tether z super powaznymi dowodami to okazalo sie ze ... byla mega pompa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 21:05

@xspekulantx,
I teraz też tak może być bo obecny FUD nie dotyczy samego USDT a banku go obsługującego z którego podobno środki były sukcesywnie wycofywane od początku br i finex już tam nie ma ani dolara
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2819
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » środa, 3 października 2018, 21:07

@bitloteiros
@hornet

Pewnie macie rację, wygląda na to, że giełdy "Tetherowe" mają wyższą cenę, niż te w USD.

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 3 października 2018, 21:12

xspekulantx pisze: Tak tylko przypomne, ze ostatnio jak byl nakrecany FUD na tether z super powaznymi dowodami to okazalo sie ze ... byla mega pompa.
To zupełnie zrozumiałe :mrgreen:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2162
Reputacja postu: 
4

Postautor: akos » środa, 3 października 2018, 21:52

Wymazywanie pisze:nie sama możliwość tezauryzacji czegoś ma o niej decydować ale jakaś wewnętrzna wartość, która nie mija jak piękno tulipanów. BTC oczywiście ma jak najbardziej taką wartość
Do tego momentu prawie ok :)
i jest to właśnie przesył bez trzeciej strony w zdecentralizowanym i względnie anonimowym systemie. I to dla mnie właściwy powód do tezauryzacji, a nie sama możliwość tezauryzowania czegoś. Kapsle dla dzieci też wydają się warte trzymania, bo można zamienić je na placu zabaw za koraliki podczas wakacji, ale ogólnie nie są warte tezauryzowania, bo nie mają wewnętrznej wartości.
Wbrew temu przy czym się upierasz, do tezauryzacji wystarczy sam fakt, że coś jest tezauryzowalne i nie jest to żadna bliżej nieokreślona "wartość wewnętrzna" tylko własność składająca się z kilku cech, które już wymieniłem:

- unikalność
- niepodrabialność
- ograniczona ilość

To wszystko. W skrócie nazwijmy te cechy TZW. Kapsle ich nie posiadają. Podobnie tulipany.
Co ciekawe, nawet papierowy dolar amerykański mógłby je posiadać. Gdyby nie dodruk, to 100$ miałoby taką samą siłę nabywczą co dekadę temu (problem podrabialności w tym przypadku w praktyce można pominąć bo i tak banknot trudno podrobić i rzadko odbywa się to niepostrzeżenie na większą skalę, i chyba nigdy na skalę, która byłaby w stanie osłabić taką walutę jak USD).

Żeby BTC w ogóle warto było przesyłać najpierw trzeba było zapewnić cechy TZW, to z nich wynika ta "wewnętrzna wartość" (WW) a nie z samego faktu przesyłania. Przesyłanie to w tym przypadku nic innego jak przypisywanie pewnych sald pewnym numerkom (adresom), samo w sobie nie ma to żadnej wartości. Inaczej mówiąc, cechy TZW są fundamentem, na którym opiera się możliwość transferu czegoś wartościowego, o której pisał Satoshi w Whitepaper a nie na odwrót.

Opieranie WW na możliwości przesyłu wygląda zresztą na błąd logiczny w argumentacji, bo na chłopski rozum wartość to jest właśnie coś co przesyłamy a nie coś co jest nadawane przesyłce w momencie transferu. Przesłać "poza systemem" to można sobie nawet pustą kartkę papieru tylko co z tego?

Historyczny przykład jak coś kompletnie bezużytecznego i ani trochę pięknego może służyć jako środek przechowania wartości. Cytat z książki "Bitcoin. Złoto XXI wieku":
W 1903 roku amerykańska ekspedycja odwiedziła Yap — niewielką wyspę na Pacyfiku, która do tego momentu rozwijała się bez łączności z cywilizacją.
Podróżnicy odkryli, że mieszkańcy Yap korzystają z dość specyficznej waluty, mianowicie kamiennych skał o średnicy dochodzącej do trzech metrów. Zdecydowanie nie były to pieniądze kieszonkowe.

Całość rozliczeń dokonywana była słownie i zapisywana w pamięci mieszkańców.
Kiedy ktoś sprzedał pół świni, to musiał zapamiętać, że posiada teraz 3/8 skały, jaka leży sobie za domem jego sąsiada.
Głazów nikt nigdy nie ruszał, nawet kiedy pola i łąki zmieniały właścicieli, przez co stały się one częścią historii, którą pamiętał każdy mieszkaniec wyspy, ucząc się o transakcjach, jakie zachodziły w przeszłości.

Taki żywy blockchain :) skały - monety, ludzie - sieć, pamięć społeczności - historia transakcji. Atak 51% polegałby na zmowie większej części społeczności w celu odebrania powierzchni skał przypisanej pozostałym.

No i jaką niby "wewnętrzną wartość" ma głaz na łące, który ani nie jest ładny ani nie można go zanieść do sklepu czy przenieść gdziekolwiek w łatwy sposób? Kompletnie do niczego się taki kawałek skały nie nadaje, ale jednak świetnie się sprawdza jako nośnik wartości, trudno o bardziej wyrazisty przykład.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 22:15

akos pisze:
- unikalność
- niepodrabialność
- ograniczona ilość
dodałbym jeszcze jedną bardzo ważną cechę jakiej nie mają inne środki jak złoto, fiaty czy diamenty i nie wiem za bardzo jak ją nazwać (nadmobilność? ultramobilność? ;) ):
to natychmiastowy dostęp do środków w niemal każdym miejscu na świecie (warunek - internet) bez konieczności trzymania ich przy sobie czy korzystania z usług pośrednika jak bank a dodatkowo o ile sami nie ujawnimy że je posiadamy nikt nie jest w stanie ich ukraść/przejąć/skonfiskować/zamrozić

Wygadany
Reputacja: 304
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » środa, 3 października 2018, 22:28

@bitloteiros, ostry zjazd coś tam jednak skonfiskuje na wartości ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2162
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 3 października 2018, 22:49

bitloteiros pisze: dodałbym jeszcze jedną bardzo ważną cechę jakiej nie mają inne środki jak złoto, fiaty czy diamenty i nie wiem za bardzo jak ją nazwać (nadmobilność? ultramobilność? ;) ):
Masz rację co do tego, że krypto coś takiego posiada, ale to chyba można potraktować jako jedną ze składowych cechy unikalności, po prostu to uszczegóławiasz. Ewentualnie jako dodatkowy feature bez którego i tak BTC byłby nośnikiem wartości. Mnie chodziło natomiast o wymienienie na pewnym poziomie ogólności zbioru cech koniecznych i wystarczających zarazem do uznania, że posiadający je przedmiot jest "tezauryzowalny", tak żeby ta definicja pasowała do różnych dóbr.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 22:51

Wygrzebałem fajny wykres pokazujący bezsens otwierania w tym momencie jakiejkolwiek większej pozycji chyba że skalpik lub DT. Czasem rzut okiem z innej perspektywy pozwala dojrzeć coś nowego

Lepiej chyba poczekać na wyjście górą lub dołem
BBands na 1D i 3D ostatnio tak ściśnięte były dokładnie rok temu. 1W też coraz węższe. Nadchodzący ruch może być naprawdę ogromny jeśli dojdzie do tego jakiś katalizator typu big news/event

No wreszcie wcisnęli tą bramkę :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » środa, 3 października 2018, 23:05

W sumie odwrócony wykres wygląda mniej niedźwiedzio, niż normalny byczo. To tak a propos "idziemy na muna jak trójkąt przebijem".

Na odwróconym grałbym na "spadek" do 8-10k :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: bitloteiros » środa, 3 października 2018, 23:18

Ważny news
"Federal Court Finds that Virtual Currencies Are Commodities"
https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/7820-18

Dodano po 10 minutach 21 sekundach:
BitJanusz pisze: Na odwróconym grałbym na "spadek" do 8-10k
Mnie też tutaj pasuje takie typowo "bitkojnowe" wyjście z tej figury dołem do 8-9k po czym odwrót i ostateczne przebicie z rozpędu górnej linii ze wzrostem do ~5k

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4

Postautor: Clinic » czwartek, 4 października 2018, 00:02

W związku z tym że zbliża się piąty dzień miesiąca, a ja chyba wpadłem w jakaś obsesje śledzenia tych dni w kalendarzu wrzucam rysuneczek i jak nadarzy sie jutro okazja kupuje popcorn......

https://www.tradingview.com/x/N5PtoZKx/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
2

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 4 października 2018, 00:45

@Clinic, hmm ostatnio z tych dat to 25.08 guzik się działo.. 5.09 był wodospad = działo się... ale 25.09 bylismy kij wie gdzie tak naprawdę :D żeby dziś wystąpił wodospad to powinniśmy być na górze a jesteśmy w dolinie :mrgreen:
czyli wychodzi rike fake deus kosmateus bęc na UP :mrgreen:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0

Postautor: Clinic » czwartek, 4 października 2018, 07:58

@Dovakhiin, Masz racje ze te dni nie sprawdzają się zawsze a także słusznie zauważyłeś ze powinniśmy być w UP trendzie do 5, tez zwróciłem na to uwagę. Jednak mnie bardziej interesuje czy w ogóle nastąpi jakiś ruch niezależnie w którym kierunku.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 08:26

No był ruch (a raczej ruszek) o sto kilkadziesiąt dolarów. To i tak nieźle biorąc pod uwagę jak ciasno robi się w tym trójkącie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 października 2018, 09:39

Ładne IHS wyszło. Miałem pod nie zagrać, ale zająłem się czymś innym i zapomniałem. Nie dość, że się zrealizowało, to jeszcze osiągnęło praktycznie w punkt założenie cenowe, które sobie wyznaczyłem na mexie. Noż k***. Czemu zawsze się tak dzieje, gdy nie zagram :evil:

Jedyne, co muszą teraz zrobić byki, to podpompować cenę o 200$. Nasza krawędź trójkąta ciągle spada, misie są słabe i niechętne, czas działa na korzyść pompiarzy (obniża wciąż się próg i ilość coinów do wpompowania, by przebić krytyczne linie i - moim zdaniem - wywołać potworne FOMO, które powinno bardzo szybko zawieźć nas na minimum 7800$).

Dla mnie przyszłość bitkujna rozegra się raczej na poziomie 7800-9000. Teraz to w zasadzie odliczanie czasu do wystrzału. Nie powiem, że jestem pewny tego na 100%, bo to byłoby głupie, ale jestem niezmiennie 80/20 bullish (że przebijemy 6800 z hukiem) i staram się akumulować na dipach pod to. Spadek, pod który chciałem przy 6700 zagrać był do 6200$, ale widzę, że przynajmniej póki co 6400$ to wszystko, na co można było liczyć

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 4 października 2018, 09:54

BitJanusz pisze:Dla mnie przyszłość bitkujna rozegra się raczej na poziomie <a href="tel:7800-9000">7800-9000</a>. Teraz to w zasadzie odliczanie czasu do wystrzału. Nie powiem, że jestem pewny tego na 100%, bo to byłoby głupie, ale jestem niezmiennie 80/20 bullish (że przebijemy 6800 z hukiem)
Skoro sobie luźno gdybamy to ja stawiam na fejkowe wyjście górą a potem gwałtowny spadek pod 5700$ z pogłębieniem dołka
Potem, gdy FUD i liczba szortów osiągnie wysoki pułap, dopiero mocny ruch w górę. W ten sposób wyleszczone zostaną obie strony rynku.

Wróć do „Przedszkole”