Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 30 września 2018, 14:22

amneziahaze pisze: td seq liczący świece, i dlaczego akurat do 9?
To jest wskaźnik wymyślony przez Toma Demarka, który oparł go po lekkiej modyfikacji na teorii fal Elliota.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 30 września 2018, 14:34

@amneziahaze, i co mówi renko na 1d? :D

Spoiler:
Ciekawie to wygląda na logu, jak mocno naginane drzewko i albo się zaraz złamie albo się odpręży i zadziała jak trampolina :D

XAG/USD, dla porównania :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » niedziela, 30 września 2018, 17:50

Double top + wyraźnie opadający wolumen tego odbicia od 6470 wskazujący, że może to być tylko korekta spadków.
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 30 września 2018, 18:11

Panowie, 4 tygodnie cierpliwości, pliz
Przez miesiąc emocje będą jak podczas partii szachów rozgrywanej przez dojarki z kołchozu "Perła Stepu" :D
Dopiero potem z impetem runiemy w dół :mrgreen:

finex, 3d:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 30 września 2018, 18:52

@kozaki_wiesi, raczej MAX tydzień na rozwiązanie sytuacji :)

w sumie ta linia spadkowa najwyżej położona jest w tej sytuacji zbędna. Liczy się trójkąt ze szczytu 25.07 i dołka 14.08
większe szanse na up bo dołeczki coraz wyżej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 września 2018, 18:56 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 30 września 2018, 18:55

Ten trójkąt można narysować na kilka sposobów. Co więcej, wyjście z każdego z nich może być kompletną lipą. Zrobi 200$ i spadnie. I kupa z hossy.

Mi się wydaje, że BTC nie spada, gdyż coraz więcej osób wchodzi w alty. Czyli jest popyt na BTC. Codziennie jest pompka 20-50% na kolejnym alcie, ostatnio wystarczy wybrać taki z płaskim wykresem i ustawić drabinkę sprzedaży od 20 do 100%, po czym przerzucić się na kolejnego.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 30 września 2018, 20:45

Scenariusz wzrostowy pozostaje bez zmian

Minął tydzień od ostatniej analizy a dominacja Bitcoina pozostała niemal na tym samym poziomie. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadła z 227 mld $ do 223.6 mld $. Kończy się kolejny miesiąc i nadal czekamy na rozstrzygnięcie dalszego kierunku BTC.

Spoglądając na wykres widać jak ciągle kurs respektuje długoterminową wzrostową linie tendencji. Cały czas cena zamknięta jest pomiędzy tą linią a oporem 6 800 $. Scenariusz wzrostowy pozostaje bez zmian ten sam. Wybicie tego oporu, test i atak na 7 400 $.


Źródło https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/NEPL0uuH//

Mempool

Poniżej przedstawiamy aktualną sytuację na mempoolu (wykres prezentuje ostatnie 7 dni). Fee do kolejnego bloku wynosi 4.0 sat/byte. W tym tygodniu zapłaciliśmy więcej za transakcje niż w poprzednim. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 16.63 sat/byte.


1w. Źródło jochen-hoenicke.de


1y. Źródło jochen-hoenicke.de

Youtube

Nasz kanał YT ruszył na dobre, a wraz z nim cykl weekendowych analiz rynków! Wolisz oglądać niż czytać i chcesz dowiedzieć się jak tworzymy analizy? Zapraszamy!
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 30 września 2018, 22:33

Wygląda na to, że misie, skuszone niskim wolumenem, próbują przepchąc kurs dołem. Finex 4h.

Obrazek

z tego, co widziałem, w tym miejscu (na krawędzi trójkąta) jest - oczywiście ukryta - ścianka, plus od razu lecą market buy - byki się nie poddały.

Mają jakieś 4 dni by ograć ten trójkąt zwyżkujący, więc raczej niedługo będziemy mieli wątpliwości z głowy.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 30 września 2018, 23:39

@kozaki_wiesi, @Dovakhiin, ani 4 tygodnie, ani 1 tydzień, tylko krakowskim targiem 2 tygodnie ;)

Wygrzebałem swoją Hipotezę Kluczowego Momentu z początku lipca:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=506524#p506524

Na razie wszystko mi się zgadza, wciąż jest to w grze, tyle, że w tej chwili jesteśmy tuż przed oczekiwanym wybiciem (czyli max 2 tygodnie).
Zasięg wybicia to 10 - 12K. Dojście do tego poziomu może zająć nawet 3 miesiące.
Przestałem nazywać to wybicie R2N, bo faktycznie było to nazewnictwo trochę wprowadzające w błąd. Po prostu w dużych skalach (W1 i wyżej) od ATH mamy jeden długi spadek i liczę na korektę tego spadku.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 1 października 2018, 00:01

@ekonokomik
Mamy niedźwiedzią flagę więc jedziemy w dół, mam do wygrania zakład z @Dovakhiin więc tak będzie i już!
Zapomnij o 10k$ w tym roku :mrgreen:

Nie zmienia to faktu, że chętnie przegrałbym te groszowe .002btc za takie wzrosty!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 października 2018, 11:04 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 1 października 2018, 00:14

Jak ktoś czeka na to 10k, o którym mówi @ekonomik, to ja polecam zerkać na takie linie (sposób ich rysowania zaznaczony punktami). Z niebieskimi punktami podparcia może być tą, po kontakcie z którą kurs ruszy do góry (musiałby najpierw spaść do okolic poprzedniego dołka, tj. 5700 $ i mi to pasuje do teorii "rozhuśtania". Skoro ruchy są wygaszone, to żeby dosięgnąć 10k, najpierw musi spaść do 5,7 k. Żeby przebić wsparcie w okolicach 6k najpierw musi dotknąć 10k, na którym spotka mocny opór). Drugim kandydatem w tej kategorii, jest wachlarz fibo z żółtymi punktami podparcia, który m.in. dość dokładnie wyznaczył obecne ATH. Z kolei rolę oporu może odegrać linia z fioletowymi punktami podparcia. 10k zaznaczyłem czerwoną linią.

Obrazek

Być może mój schemat pęknięcia bańki:

Obrazek

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=487042#p487042

jednak będzie miał szansę się sprawdzić, przynajmniej w najważniejszych punktach. Aczkolwiek wycofuję się z pomysłu z liczeniem szczytów. Liczenie szczytów, fal, świec raczej zawsze prowadzi na manowce jeśli chodzi o rynki, na których jest duża zmienność i przypadkowość. W tym wypadku te cztery szczyty, o których pisałem oznaczałyby swoiste punkty nawigacyjne, miejsca, które raczej powinny wystąpić: ATH, RtN, szczyt wyznaczający ostatni opór przed właściwą fazą bessy (domyślnie szczyt z 05.05.2018 w okolicach 10k) i szczyt testujący ten poziom, po czym następuje odrzucenie.
Brave New World

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » poniedziałek, 1 października 2018, 01:01

@new06 - czytam zawsze z zainteresowaniem - nawet jak rozumiem z tego mniej niż połowę.

Zastanawia mnie jeden aspekt tych analiz - skoro dyskutujemy o rynku o dużej zmienności i przypadkowości - czy w ogóle warto tak szczegółowo rozpatrywać wykres na tak dużych skalach (1W, 1M) ? Jaką wiedzę do potencjalnego wykorzystania to nam daje?
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 1 października 2018, 04:17

@Bagder, chodzi Ci o rysowanie linii trendu na takich skalach? No to na przykładzie jednej z tych linii, które wrzucałem:

Obrazek

Zobacz ile razy kurs zareagował, kiedy był w pobliżu linii. Tzn. odbił się od niej kiedy był blisko niej lub ew. lekko ją przebił. Dla mnie to już świadczy o tym, że ta linia "działa", rynek na nią reaguje, chociaż niezbyt precyzyjnie. Oczywiście to, że kurs układa się w taki kształt przy samej linii może być tylko zbiegiem okoliczności. Ale jak wyznaczymy inne linie, to zobaczymy, że na nie również rynek reaguje. Osobiście powiedziałbym, że wyznaczanie linii na takich interwałach ma największy sens - może nie są one zbyt precyzyjne, ale to właśnie one mają największą moc oddziaływania na rynek (większą niż te rysowane na mniejszych interwałach, które być może są bardziej precyzyjne).
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 października 2018, 10:45

Ja obstawiam podobny scenariusz, co @ekonokomik. Wybicie pod 10-12k (chociaż mi bardziej pasuje 12-14k, ale mniejsza - może być 9k i zjazd :roll:) i powrót do spadków.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » poniedziałek, 1 października 2018, 11:05

@new06 - Chodzi mi raczej o perspektywę - nasze ekspektatywy co do zachowania kursu. O ile na mniejszych skalach - 30m-4h - można jeszcze coś ocenić - powiedzmy dla okresu 2 tygodni naprzód - to przy skalach 1W... Twoja czerwona kreska dotyczy okresu - pół roku - a może i dłużej.
A rynek BTC - niestety jest bombardowany niespodziewanymi zdarzeniami, które wpływają na kurs.

Przykład istotnych zdarzeń, które mogą nam kurs wypaczyć - rozpatrując jego zachowania w długiej perspektywie: dopuszczenie ETF-ów, zhakowanie dużej giełdy, zbanowanie bitkojna w jakimś regionie świata, światowy kryzys finansowy, regulacje prawne, złamanie szyfrowania.

Niektóre z podanych zdarzeń - mogą nam te wykresy wywalić do góry nogami, chociaż pewnie znajdą się osoby, które pokażą po lewej stronie wykresu, że to wszystko da się uzasadnić od strony teoretycznej. Zmierzam do tego, że w pewnym dość dużym stopniu zachowanie kursu bitkojna w dłuższej perspektywie czasowej - może nie podlegać regułom cykliczności, które właśnie opisujemy analizą techniczną.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 1 października 2018, 11:37

Bagder pisze: Przykład istotnych zdarzeń, które mogą nam kurs wypaczyć - rozpatrując jego zachowania w długiej perspektywie: dopuszczenie ETF-ów, zhakowanie dużej giełdy, zbanowanie bitkojna w jakimś regionie świata, światowy kryzys finansowy, regulacje prawne, złamanie szyfrowania.
A krytyczny błąd dający możliwość niepowołanym osobom cofania transakcji i dodruku? Jakoś kurs cały czas idzie swoją drogą...

@Bagder, ja nad kursem w skali Alltime siedzę sporo - można powiedzieć, że to mój konik. I wykres wciąż jest logiczny, naturaly, trendujący, tak jak było na początku lat 70-tych i 80-tych na innych rynkach. Na chwilę obecną wykres przykładowej pary FX wygląda tak (Alltime):

Obrazek

Bardzo mocne trendy wzrostowe, potem znów silne spadki. Spadki o nieregularnym zasięgu. Ciężko wyznaczyć jakąś linię wsparcia / oporu (ofc na upartego zawsze można. A to i tak jeden z najmniej "poszarpanych" wykresów). To wygląda dosłownie jak przykład błądzenia losowego. A wykres BTC wygląda tak:

Obrazek

Oczywiście trzeba mieć na uwadze perspektywę czasową. W każdym razie nie mam złudzeń, że jeżeli BTC przetrwa kolejne dekady, to jego wykres Alltime będzie przypominał te foreksowe. Trzeba korzystać, póki jeszcze można.

e/ żeby uniknąć niepotrzebnych dyskusji zamieniłem pierwszy wykres na bardziej obrazowy przykład.
Brave New World

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hazi » poniedziałek, 1 października 2018, 12:00

Jak nie zacznie ogolna kapitalizacja krypto rosnac to nic z tego nie bedzie.Grubasy musza pompowac.Na razie rynek dostal mula.Brak swiezej krwi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 1 października 2018, 12:06

@new06, ładnie widać, że wykres zaczyna się wyplaszczać na logu. Złota zasada to sprzedawać jak już idzie pionowo, kupować jak zaczyna iść poziomo na logu :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » poniedziałek, 1 października 2018, 12:38


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 1 października 2018, 12:47

@Mayoris, z tego obrazka wnioskuje ze 2018 to czas zakupow :) szczegolnie teraz na dolkach.
2019 wychodzi na realizacje....
Oczywiscie chodzi o metode buy hold and sell next year :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zbig001, zombu i 44 gości