Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 26 września 2018, 20:54

Wywiązała się dyskusja czy to była ostatnia bańka na BTC. Kiedyś pisałem już na ten temat. Może być tak, że BTC już więcej nie podejdzie do ATH. Dojdzie do 10k-15k $, ale o 20k $ możemy zapomnieć.
Kilka osób już to zauważyło, że jak BTC spadnie do 1000-2000 $ inni pomyślą, że trafili na "okazję życia" i się zapakują w Bitcoina. Prosty sposób na zostanie milionerem. Co wtedy może pójść nie tak ? Przyjdzie sezon na altcoiny. Jedna z nich może powtórzyć sukces i zastąpić w przyszłości Bitcoina. Już teraz można znaleźć 2-3 projekty, które lepiej sprawdzą się w płatności od BTC. Ludzie zanim się zorientują, że zostali "oszukani" to już będziemy w połowie bańki. Oni wejdą standardowo na górce i powtórka z rozrywki, czyli to co mamy teraz.
Trzeba obserwować Bitmexa. Tam jest kilka walut do grania. Jak nie Bitcoin to jest ETH, XRP, LTC itd. Może coś dojdzie w przyszłości. My siedzimy w tym na co dzień to będziemy pierwsi wiedzieli co się święci (wzrost obrotów itd.).
Nawet jak Bitcoin skończy karierę, to jeszcze inne projekty dadzą nam zarobić. Czy to na spekulacji czy inwestycji długoterminowej. Najgorsze co możemy zrobić to odpuścić temat, tak jak większość to zrobiła z grudnia 2017 r.
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2018, 20:58 przez shinya56, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 20:55

@blackdev

moim zdaniem taki klin jest dość "nieprawilny". Zawiera w sobie bowiem kawałek spadku od 23. września i wzrosty od dołka 25 września. Miksuje lokalny uptrend i lokalny downtrend. Rysując tylko to, co masz od dołka na ~6320$ wyjdzie Ci Ascending Broadening Wedge (ABW) które jest formacją bardzo trudną w grze z uwagi na rozszerzające się zakresy ruchów w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 26 września 2018, 20:57

BitJanusz pisze:
jak jesteś day traderem, to nie. W przeciwnym wypadku, zoom out... BCH/BTC 1d finex
Tak, właśnie dlatego pisałem o wystrzałach, dziwne, aby jakaś w miarę topowa waluta nagle 1000% w górę skoczyła, a 20% na dziennym to super wynik. Ale wracamy do btc bo o tym temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 21:00

@mudol

Alty moim zdaniem to fajny wyznacznik tego, co się dzieje również z BTC... poprawnie zinterpretowany potrafi znaleźć bottom i top ruchu ;)

Natomiast na altach miałeś takie "minidzidy" co najmniej kilka razy i zawsze kończyło się to lower low, nie mówię, że teraz też tak będzie, ale póki co to jest mało znaczący ruch.

na BTC albo ruszymy z kopyta pod 6900$, albo uptrend okaże się korektą wzrostów (IMHO) więc wiele może wyjaśnić zniesienie bądź respektowanie fib 0.618 od 6840$ które wypada blisko oporu na 6600$ właśnie.


BTW, ja też gram pod przyszłą bańkę, inaczej by mnie tu już dawno nie było. Z tym, że ja to widzę "nieco" inaczej - bańka na BTC do 14-17k max i double top altów. Jeżeli poprzedzi to spadek do 3-5k, to wiele osób tutaj nieźle się nachapie. Mam nadzieję, że ja też i że mniej więcej tak będzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 21:04

BitJanusz pisze:Z tym, że ja to widzę "nieco" inaczej - bańka na BTC do 14-17k max i double top altów.
Przy 14-17k to dopiero zacznie wchodzić ulica.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 21:06

Pleasek89 pisze:
BitJanusz pisze:Z tym, że ja to widzę "nieco" inaczej - bańka na BTC do 14-17k max i double top altów.
Przy 14-17k to dopiero zacznie wchodzić ulica.
Nieee.. ulica wejdzie (jeśli już) po ATH*. Spójrz na poprzednią bańkę. Onety zaczęły trąbić o BTC, gdy osiągnęliśmy 2-3k... po bańce na 1k. Sam się zresztą dlatego o BTC dowiedziałem, co tu kryć. Gdy BTC sięgnęło 800-900$ po spadku na hmm 400? (prawie poprzednie ATH) to łonety i generalnie media milczały jak zaklęte.

(*) a że tam nie dojedziemy moim zdaniem (nie przez parę lat), to nie wejdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 21:09

@Bitjanusz

I myślisz, że cena będzie podbita do 14-17k i nikt nie wpadnie na pomysł, żeby podbić na 20k+ (czyli raptem 10-20% od 14-17k) żeby zaczął wchodzić świeży kapitał, któryzacznie budować nową bańkę?

ok

Czyli twoim zdaniem Bitcoin albo leci do zera albo będzie polegał na wyrywaniu sobie 5zł z ręki do ręki kapitałem, który już dawno siedzi w rynku?
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2018, 21:15 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 21:13

@Pleasek89

O ile kurs BTC nie jest centralnie zarządzany, to nie - uważam, że do 14-17k załadują się już chyba wszyscy i wyczerpie się popyt. Te magiczne, brakujące parę k będzie właśnie kasą januszy, bezpowrotnie straconych z rynku.

Jeżeli jest, ale giełdom nie opłaci się nowe ATH z jakiegoś powodu - strach przed nadmiernym zainteresowaniem polityków, regulacjami, audytami, ETC - to też go nie będzie.

OFC to tylko moje gdybanie. Jeżeli wejdzie ETF, rozkręci się Bakkt, to kasa się znajdzie i jak najbardziej mamy wtedy szansę na ATH.

Będąc załadowanym od powiedzmy 6-7k w 100%, wszystkim, co hossa w 2017 mi dała, wyszedłbym za jakieś 50% kwoty w podanym przeze mnie zakresie. Wtedy byłby win-win niezależnie od tego, czy miałbym rację, czy nie. Bo albo te 50% dalej by rosło i dało zawrotne kwoty z "bezpiecznym" uzyskiem na koncie (mniej strachu, mniej stresu, mniej głpich decyzji) - albo by zjechało i wyszedłbym po stracie 50% z tej kwoty czyli zachowałbym ok. 75% zysków z uptrendu.

@Wymazywanie, czy Ty przypadkiem tak nie robiłeś w 2013? Tzn. część wygranych wypłacałeś na konto?
Pleasek89 pisze: @Bitjanusz
Czyli twoim zdaniem Bitcoin albo leci do zera albo będzie polegał na wyrywaniu sobie 5zł z ręki do ręki kapitałem, który już dawno siedzi w rynku?
czemu do zera? :)

Na razie moim zdaniem mielimy w kółko tę samą kasę na rynku, zresztą to widać - wolumen BTC spadł, wolumen kontraktów wzrósł i to znacznie - bitmex osiągnął ostatnio rekordowe obroty a para BTC/USD straciła duużo wolumenu.

Dopóki ta sytuacja się drastycznie nie zmieni, to nie przebijemy ATH. Bo czym? w kierunkowym uptrendzie na którego liczę po prostu większość graczy będzie longować + wrócą niezdecydowani siedzący na USDT. Ta kasa i ten sentyment w końcu minie, bez nowej kasy będzie to przed ATH.


OFC można powiedzieć "przy bańce na 1k tak nie było" no ale ja bym się upierał, że wtedy mimo wszystko nie było dużej grupy sparzonych, a BTC nie dostarł aż tam, gdzie w 2017. Poza tym wtedy było dość długie szorowanie po dnie a potem powolne wzrosty, najpierw wolumen spadł na pysk, potem zaczął rosnąć. Dla kogoś grającego pod tego typu analizę techniczną to silny sygnał BUY którego teraz brakuje. Miałbym inne poglądy na uptrend, gdybyśmy byli w fazie wypłaszczenia. Ale nie jesteśmy (tzn. z pewnością spadło volatility, ale wolumen mimo wszystko pozostaje za wysoki na takie wypłaszczenie, na jakie liczę).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KryptoBanita » środa, 26 września 2018, 22:14

BitJanusz pisze: @Wymazywanie, czy Ty przypadkiem tak nie robiłeś w 2013?
On robił już w 2013 pne... CHwalmy Pana :mrgreen:

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: btanreb » środa, 26 września 2018, 22:28

new06 pisze:możemy wciąż zakładać, że do tej pory większość osób, które zainteresowało się BTC przynajmniej na nim nie straciło (na pewno ma to związek z faktem, że mamy trwającą od samego początku hossę)
To możemy mieć kiedykolwiek bessę? ;) Biorąc cenę BTC od początku jego istnienia, to hossa będzie trwała wiecznie, bo do zera nigdy nie spadnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 22:52

dla DT:

Wygląda na to że dno tego ABW/kanału zostało chwilowo obronione. Shorta zamknąłem (marne zyski ale lepsze niż straty :roll:), bliżej mi w tej chwili do longa do 6600.

Obrazek

Po głowie chodzi mi też mały H&S lub double top.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » środa, 26 września 2018, 23:40

BitJanusz ja widzę powrót pod linię+ ew. spadek
Obrazek

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » środa, 26 września 2018, 23:55

Niektórzy tutaj nie rozumieją chyba, że problem definiowania w jakim okresie jest rynek nie jest prosty. Bulkowski (i nie tylko on) podaje, że najprostszą definicją bessy jest spadek 20% od ATH. Niby prosto ale dochodzi problem patrzenia na skalę. Popatrzmy na SPX w momencie w którym określono, że jest w bessie:
Obrazek
A teraz zadanie dla tych którzy twierdzą, że na BTC nigdy nie było i nie będzie bessy: znajdźcie mi tą bessę na tym wykresie:
Obrazek
Wygląda na małą korektę wzrostów a kurs potrzebował ponad 6 lat żeby zrobić nowe ATH.
Jak zrobimy nowe ATH na BTC to też wtedy każdy z łatwością się wypowie czy to co gramy od ATH to korekta czy regularna bessa. 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 września 2018, 00:03

@blackdev, moim zdaniem niepotrzebnie porównujesz dwa całkiem inne wykresy BTC to zupełnie coś innego niż zbiór/index jakichś spółek, raczej powinieneś pojedyńczo te spółki traktować. S&P bardziej pasowałby do całego rynku crypto, a w zasadzie tych największych coin'ów z topu, które już istnieją dłuższy czas. Tak naprawdę kapitalizacja alt'ów już dawno ryje o dno, a Binance'owe premine'owe shitcoin'y o miliardowych kapitalicacjach już na starcie sztucznie zawyżają kapitalizację :D Poza tym korekty tak głębokie jak na BTC świadczą o tym, że mało osób ma zaufanie do niego, chociaż na razie tylko 70% spadku, więc jest postęp jeśli się utrzyma :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 27 września 2018, 00:05

1235674 pisze: BitJanusz ja widzę powrót pod linię+ ew. spadek
Prawidłowo. Rzeczywiście niepotrzebnie zamknąłem tak szybko shorta. Spokojnie mogłem doczekać do tego 6460$ na mexie :roll: No, ale zamknąłem go w połowie drogi, więc jakiś profit wpadł.

Obrazek

tak po fakcie widzę, że dobrym targetem byłby 6425$ na mexie oraz oczywiście okolice supportu.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » czwartek, 27 września 2018, 00:26

Ewentualnie jakiś trójkąt
Obrazek

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » czwartek, 27 września 2018, 00:27

@anagamidev,
Indeks zawsze jednak uśrednia sytuację na rynku i powinien mieć mniejsze wahania niż pojedyncze spółki tak jak BTC ma mniejsze względem altow. Ciężko znaleźć idealnie adekwatny wykres bo crypto to jednak nowość i ciężko przyrównać go do jakiejś spółki lub waluty. Już kiedyś pisałem, że patrzenie na kapitalizację jako cena razy ilość sztuk nie jest zbyt mądre (nawet dla BTC analitycy szacują, że ta prawdziwa jest jakieś 20 razy mniejsza). Dla altow które mają ogromną ilość sztuk a wolumen na giełdzie znikomy to już w ogóle jakieś głupoty mogłyby wyjść.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » czwartek, 27 września 2018, 00:41

Chłopaki macie trochę złe podejście do hipotezy: Jeśli będzie kolejna bańka to za dużo osób zarobi.
Dam wam kilka przykładów przemyślcie to sami.
Skoro ludzie wiedzą że programowanie daje gruby hajs to czemu tak niewielu dociaga naukę do końca/idzie na kurs żeby nim zostać?
Podobnie wyrobienie certyfikatów i zostanie spawaczem(też gruby hajs)
Dlaczego ludzie bo obronie dyplomu narzekają że pracodawcy wymagają doświadczenia, przecież nikt im nie bronił je zdobyć a było wiadomo że bez tego jest trudno (mówię z obserwacji znajomych na mgr - cześć nabiła sobie i nie mieli problemu z pracą, studia na politechnice więc konkretniejsze )
Dlaczego tak mało ludzi zarabia dobre pieniądze skoro wystarczy zapitalac(rozwijając umiejętności ) i dojdzie się do tego poziomu.
Pewne rzeczy są oczywiste a mimo to ludzie tego nie robią, oznacza to, że ludzi którzy kupią i będą trzymać bitki do kolejnej bańki będą zaledwie procenty. (małe %) Dlatego jeśli będzie bańka znowu zarobi niewielu a większość straci. Hodl też wymaga ,, wysiłku" (Prezes spowiedź hodlera). Większość i tak przegra z samym sobą (emocje, lenistwo itd) i dalej będzie,, biedna". Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 27 września 2018, 01:49

@dybik08
Chłopaki na podstawie tych 5-10% osób, które przetrwały do dzisiaj oceniają, że następnej bańki nie będzie :D

Ten kto był na rynku w grudniu/styczniu musi być chyba ślepy żeby nie zauważyć jak się przefiltrowało.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 27 września 2018, 06:16

dybik08 pisze: Dlaczego tak mało ludzi zarabia dobre pieniądze skoro wystarczy zapitalac
Bo nie wystarczy "zapitalać". To slogan sprzedawany przez mówców motywacyjnych prawdopodobnie osobom na początku kariery zawodowej, które jeszcze nie zdążyły się "otrzaskać".Realia są takie, że jak się "zapitala", to w nagrodę dostaje się więcej obowiązków, bo jest się w czymś dobrym. Wszystkie osoby, które do czegoś doszły i spotkałem je do tej pory w swojej karierze zawodowej; czy to właściciele firm, czy osoby na wyższych stanowiskach w korporacjach były bardzo mierne w dyscyplinie, którą się zajmowały. Za to mieli zawsze gdzieś do dyspozycji jakiegoś super wymiatacza, na którego spadało multum obowiązków. Sami z kolei byli typami złotoustych kombinatorów.

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
btanreb pisze: To możemy mieć kiedykolwiek bessę? ;) Biorąc cenę BTC od początku jego istnienia, to hossa będzie trwała wiecznie, bo do zera nigdy nie spadnie.
Zerknij jeszcze raz na obrazek, który wkleiłem ;) .
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 53 gości