Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
57
49%
10000-12000$
37
32%
>12000$
23
20%

Liczba głosów: 117
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 990
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 25 września 2018, 23:14

@Wymazywanie

I na potwierdzenie twoich słów artykuł z wczoraj:
https://cointelegraph.com/news/study-bi ... ver-summer

Ten fragment w szczególności:
"In June, Chainalysis published a study, which shows a switch from BTC “hodlers” to speculators in the six preceding months. Since December 2017, the amount of BTC held by day traders has reportedly risen to 5.1 million BTC, almost equaling the amount held by long-term investors — those who have held the coins for more than a year — which equals about 6 million BTC."

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9223
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 września 2018, 23:17

Gracz pisze: Jak wklejać zdjęcia żeby się wyświetlały bez klikania w link?
Przez "Img".
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2826
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 września 2018, 23:25

Pleasek89 pisze:@Wymazywanie

I na potwierdzenie twoich słów artykuł z wczoraj:
https://cointelegraph.com/news/study-bi ... ver-summer

Ten fragment w szczególności:
"In June, Chainalysis published a study, which shows a switch from BTC “hodlers” to speculators in the six preceding months. Since December 2017, the amount of BTC held by day traders has reportedly risen to 5.1 million BTC, almost equaling the amount held by long-term investors — those who have held the coins for more than a year — which equals about 6 million BTC."
W sumie kiedyś nad tym myślałem i dla mnie to jest m.in. przyczyna sytuacji, w jakiej jesteśmy. Nie ma nowej kasy, są miliony coinów przerzucone - jak to ładnie zostało określone - jak gorący ziemniak między traderami, czasem przeważy byczy sentyment, czasem niedźwiedzi, ale generalnie status quo zostaje zachowany, holderów i tych śmiesznych "hodlerów" przetrzepało na poprzednich dołkach, kto miał sprzedać - sprzedał, reszta jak widać w ogóle na 6k nie reaguje, ale też niespecjalnie się rwie do dokupywania?

Co o tym myślicie?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 3096
Reputacja postu: 
2

Postautor: Fibo » wtorek, 25 września 2018, 23:25

Są podstawy do wygenerowania Ending Diagonal w 5 podfali 5 fali w ramach impulsu spadkowego 22-25/26.09. I coś w ten deseń zdaje się kreślić rynek od godzin wczesno-porannych. Wystąpienie powyższej formacji na końcu fali impulsowej zdecydowane zdeterminuje kształt wzrostowej formacji korygującej ów impuls (w domyśle zygzak).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: yaretzky » wtorek, 25 września 2018, 23:34

https://bithub.pl/wiadomosci/koniec-zak ... ez-google/

Obkupili się i pozytywnie od października??

Bitmar - na forum jest więcej ludzi niż w maju czerwcu czy mi się wydaje ??

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2186
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » wtorek, 25 września 2018, 23:41

@yaretzky, wydaje Ci się, w liczbie odwiedzin mamy boczniaka jak na kursie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4397
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » wtorek, 25 września 2018, 23:49

Wymazywanie pisze: Dlatego zdanie poniżej jest stereotypem i banałem. Stereotypem, bo wiele osób na poważnie myśli, że wszyscy i na zysku i kupujący wyżej się pozbywają aktywa w drodze na dołek i w dołku.
Nie wydaje mi się, żeby to był banał. Czasem niektóre zdarzenia wydają się być oczywiste dopiero po fakcie ich zaistnienia. Czasem niektóre zdania wydają się być oczywiste po ich przeczytaniu. "Kapitulacja" może być dla kogoś po prostu bardzo dużym spadkiem. Nie ma jakiejś formalnej definicji tego słowa w kontekście giełdy. Dla kogoś innego "kapitulacja" rynku (spekulacyjnego) może być wtedy, gdy zmniejszą się obroty i wygaszą ruchy (zmniejszy się aktywność traderów). Jeszcze dla kogoś innego kapitulacja może być wyznaczona przez jakiś wskaźnik.

Nie uważam też, żeby to zdanie było stereotypem. Widzę rynek jako miejsce, w którym każde odwrócenie trendu ma miejsce kiedy odpowiednia ilość aktywa zmieni swoich właścicieli. Nie stwierdziłem, że wszyscy pozbywają się aktywa podczas spadków - trochę mi to dopowiedziałeś. Cały czas chodzi o wystarczającą grupę, która wypuści aktywo z rąk, tak, aby środek ciężkości przechylił się w drugą stronę.

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
BitJanusz pisze: Co o tym myślicie?
Mierzysz własną miarą ;) Są osoby, które nie mogą sobie pozwolić na przerzucanie gorącego ziemniaka z rąk do rąk ze względu na ilość jaką posiadają. Takie osoby posiadają setki, tysiące zeskładowanych ziemniaków obłożonych podgrzewaczami i trzymają je w nadziei, że koszty prądu zużyte na podgrzewanie ziemniaków przynajmniej się zwrócą, kiedy będą mogli wszystkie przerzucić jednym ruchem do wielu rąk.

Dodano po 17 minutach 21 sekundach:
Wymazywanie pisze: Dlatego zdanie poniżej jest stereotypem i banałem. Stereotypem, bo wiele osób na poważnie myśli, że wszyscy i na zysku i kupujący wyżej się pozbywają aktywa w drodze na dołek i w dołku.
PS. Poza tym chyba odwróciłeś kolejność wydarzeń. "Dołek" nie jest niczym z góry przesądzonym. Osoby, które są uczestnikami rynku nie wiedzą, że właśnie są "w drodze na dołek". Dołek pojawia się, kiedy większość/odpowiednia ilość osób sprzeda trzymane od pewnego momentu aktywo. Przynajmniej ja tak postrzegam rynek - w sensie wolumenowym, nie dla każdego musi to być oczywiste, czy nawet wiarygodne.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0

Postautor: Fyers » środa, 26 września 2018, 01:42

Też miałem pisać o tym napięciu, cholera czuć to od samego rana. Cóż, mnie tylko zastanawia jedno...tyle osób czeka na większy spadek, że zabawnie by było gdybyśmy się go nie doczekali :)

Tak jak ktoś zauważył wcześniej ciężko o panic sell skoro przy 6k jest duży popyt za każdym razem gdy btc spadnie w okolice. Jeśli będzie bitek po 3-4k to wchodzę all in i myślę, że wiekszosc z Was majac kapitał zrobi podobnie.

I ostatnia... (najważniejsza!) rzecz, osób które mówia ze to ostatnia banka i nie bedzie nowego ATH jest zdecydowanie mniej, bardzo mało.
Byleby do halvingu... chociaż fajnie by było zrobić te 10k do końca roku bo się po pijaku głupi człowiek zakładał :D

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 990
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 września 2018, 01:54

Fajne opisywanie sentymentu rynku na każdym etapie:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3563
Reputacja postu: 
5

Postautor: benq » środa, 26 września 2018, 07:36

new06 pisze: Ogólnie kapitulacja jak dla mnie jest wtedy, kiedy ci ostatni inwestorzy zabetonowani w nadziei na bliskie wzrosty stracą tą nadzieję i sprzedadzą to co mają. Ważne jest właśnie słowo "inwestorzy". Mniemam, że pewna ilość aktywa na każdym rynku nie podlega spekulacji (a więc nie jest w ciągłym obiegu jak gorący ziemniak przerzucany z rąk do rąk), ale jest trzymana przez różne grupy. Kluczowe jest kiedy ta ilość aktywa zmienia właścicieli. W każdym razie myślę, że właśnie ta część aktywa ma największy wpływ na to, co widzimy kiedy oddalimy sobie wykres 1W. Pytanie jak poznać, że właśnie ta grupa "ostatnich hodlerów" się poddała? Długie czerwone świece mogą występować w różnych miejscach na wykresie.
Patrząc po głosach ludzi tutaj, reddicie, bitcointalku i podobnych, to nie liczyłbym na taki masowy wholesale.
Jeżeli ktoś kupował po cenie 8-10k (lub wyżej), to w przypadku zjazdu do 2k, będzie 70-90% w plecy.
Raczej idiotyzmem jest wtedy ratować kapitał, kiedy z miliona zrobiło się 100 tysięcy, szczególnie mając z tyłu głowy długoterminowy obrazek bitcoina, z kolejnymi bańkami na wyższych poziomach, przerywanymi niezbyt długimi okresami bessy.
Myślę, że tym razem nawet gdyby cena spadła do $1k, to nie spowoduje że holderzy/inwestorzy nagle spanikują i zaczną się wyprzedawać. Te bitki na paper walletach pozostaną cierpliwie w oczekiwaniu na kolejną bańkę, choćby i kilka lat.

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
Fyers pisze: Jeśli będzie bitek po 3-4k to wchodzę all in i myślę, że wiekszosc z Was majac kapitał zrobi podobnie.
Wiesz jak to jest, kiedy BTC był po 15k, to wielu mówiło "jak spadnie do 9k to wchodzę all in".
Jak spadł do 9k, to mówili "za 6k, to bym wziął za wszystko".
Teraz przy 6k mówią "za 3k to bym kredyt wziął i kupił".
A jak będzie po 3k, to będą głosy "za $500 to zastawię żonę". ;)
A jak przychodzi co do czego, to nie ma komu kupować :P
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 26 września 2018, 07:46

benq pisze:Jeżeli ktoś kupował po cenie 8-10k (lub wyżej), to w przypadku zjazdu do 2k, będzie 70-90% w plecy.
Raczej idiotyzmem jest wtedy ratować kapitał, kiedy z miliona zrobiło się 100 tysięcy, szczególnie mając z tyłu głowy długoterminowy obrazek bitcoina, z kolejnymi bańkami na wyższych poziomach
Jestem w stanie wyobrazić sobie atmosferę ostrego FUD gdzie powszechnym stanie się przekonanie o końcu bitcoina - jakiś dramatyczny fundamentalny nius o np. dziurze w kodzie. Wówczas powstanie panika i ludzie będą chcieli uratować cokolwiek ze swego kapitału.

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: Don8000 » środa, 26 września 2018, 08:06

Pleasek89 pisze:
90% spadki to nie panika/dołek? Tylko w krypto

To o jakim pułapie cenowym myślisz, żeby można było to nazwać paniką? Eth po 2 dolary?
90% od ATH wywołanego spekulacyjną bańką, pompowaną przez szemrane tethery.
Zauważ, że rok temu przed bańką ceny kształtowały się na podobnym poziomie co teraz. To naprawdę krótki okres na rynku kapitałowym. A parę miesięcy wcześniej, na początku '17, ETH kosztował 5-20 $. Także na mid-term cena jest nadal kilkaset procent na plusie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 08:48

benq pisze:Wiesz jak to jest, kiedy BTC był po 15k, to wielu mówiło "jak spadnie do 9k to wchodzę all in".
Jak spadł do 9k, to mówili "za 6k, to bym wziął za wszystko".
Teraz przy 6k mówią "za 3k to bym kredyt wziął i kupił".
A jak będzie po 3k, to będą głosy "za $500 to zastawię żonę". ;)
A jak przychodzi co do czego, to nie ma komu kupować :P
To raczej kwestia gwałtowności spadków. Przy 20k tak duży spadek wydawał się ciekawym miejscem na longa i liczenie na odbicie (zresztą takowe przyszło). Ale gdy miesiącami uklepywane są niskie poziomy, to czy 6k pozostaje atrakcyjne?

Teraz atrakcyjne byłoby np. 3-4k, również z perspektywy liczenia na szybkie odbicie i solidne profity w short/midterm. Ale spadek na 3k okupiony miesiącami krwawienia też nie byłby interesujący na short term, raczej na longterm pod warunkiem wypłaszczenia wykresu i przejścia do wzrostów.

Jeżeli ktoś gra pod nowe bańki z zakresu 20-60k, to jak dla mnie powinien być co najmniej 50% załadowany (najlepiej właśnie za ok. 6k) a za resztę dokupić przy wyjściu z trójkąta górą (lub po panicznym piku przy wyjściu dołem, chociaż wychwycenie bottom może być trudne).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
2

Postautor: Dovakhiin » środa, 26 września 2018, 08:55

I tak najbardziej ucierpia ci ktorzy czekaja na 3-4K za btc. Suma sumarum jest mala perspektywa ze tak nisko zejdzie... zatem predzej zamiast za 3 to beda kupowac za.....7 i wyzej bo lapac pociag tez ktos musi :)

Mogę założyć sie o symboliczna kwote co kiedys tu na forum dostalem jako nagrode za trafny post "Stan konta: 0.0002 BTC" że btc nie spadnie poniżej 5700 na jakiś czas (knoty odpadaja skoro przewiduja 3-4) do konca roku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » środa, 26 września 2018, 09:01

@Dovakhiin patrząc na to z punktu widzenia AT, mamy jakieś 2x większe szanse na spadek niż na wzrosty w trójkącie zniżkującym. Ale to jest tylko "szansa". ok. 34% szansy na wyjście górą to przecież nie jest mało. ;)

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 26 września 2018, 09:03

@Dovakhiin
Przyjmuję zakład. Sprecyzuj tylko co rozumiesz przez "jakiś czas"
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2018, 09:03 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3563
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » środa, 26 września 2018, 09:03

Don8000 pisze: 90% od ATH wywołanego spekulacyjną bańką, pompowaną przez szemrane tethery.
Zauważ, że rok temu przed bańką ceny kształtowały się na podobnym poziomie co teraz. To naprawdę krótki okres na rynku kapitałowym. A parę miesięcy wcześniej, na początku '17, ETH kosztował 5-20 $. Także na mid-term cena jest nadal kilkaset procent na plusie.
To jest właśnie bardzo celna uwaga.
Wiele osób zafiksowało się na spadki od ATH jako wyznacznik potencjału wzrostowego.
Tymczasem warto też zobaczyć drugą stronę medalu - od ATH minął już prawie rok.
Rok przed ATH bujaliśmy się przy bitku za parę stów - a 1k wydawało się bańką i wielkim wzrostem.
Gdyby tak jak pisał @kozaki_wiesi, wydarzyło się coś wyjątkowo niekorzystnego (wielki bug w kodzie, podobna sytuacja do ETH-ETC, niewypał LN, BCH forkujące forki swoich forków, pozostałe waluty ze zbyt płytkim rynkiem, a więc ogromny spadek zaufania do krypto ogółem) bez wsparcia mainstreamu możliwe jest zrobienie paru kroków wstecz i powrotu do cen z 2016 roku.
Ja wciąż pozostaje perma-bull, ale przestrzegam przed deklaracjami "przy 2k biorę kredyt". ;)
@BitJanusz, Dokładnie, co innego zjazd o 50% na godzinówkach, a co innego kilka miesięcy powolnego zbijania ceny z coraz niższymi górkami.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » środa, 26 września 2018, 09:08

kozaki_wiesi pisze: @Dovakhiin
Przyjmuję zakład. Sprecyzuj tylko co rozumiesz przez "jakiś czas"
Jesli btc przez nieprzerwalny* MIESIAC bedzie ponizej 5700 do konca roku to oddaje ci stan konta z forum:) jesli nie bedzie to zapewne podam ci moj adres :) pasuje?

* 30 dni przyjmujemy musi kurs byc nieprzerwalnie ponizej 5700... jesli bedzie np 20 dni ponizej albo na raty to zaklad przegrany przez ciebie pamietaj :)
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2018, 09:13 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
6

Postautor: Clinic » środa, 26 września 2018, 09:10

Clinic pisze:https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=524969#p524969
1.png Cos tam chyba jednak działa oporowo ta linia

3.png Mam takie przeczucie ze dziś dojdziemy w okolice 6830-6900 a pozniej czort wie tym bardziej ze weekend zapasem a w niedziele zazwyczaj trend sie zmienia z reguły na spadkowy

4.png Wrzucę jeszcze tak w ramach ciekawostki ze kurs lubi coś te dni miesiąca (05 lub 25)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p525100
1.png
Parę dni temu pisałem że kurs lubi coś dane dni miesiąca... dziś sobie odświeżyłem temat żeby sprawdzić czy coś jest na rzeczy. Dziwne....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wygadany
Reputacja: 489
Reputacja postu: 
1

Postautor: 1235674 » środa, 26 września 2018, 09:30

Wygląda na to, że ta wersja jest prawdopodobna (nie sprawdzałem już czy target to 8 czy 10k). W dniu wygaszenia kontraktów osiągnęlibyśmy lokalne dno, które powiązałoby się z przecięciem linii ciągnietej od ath i tej idącej po ostatnich dołkach. Pikanterii dodaje fakt, że czasowo wszystko układa się symetrycznie. Zgodnie z tą wersją, pod koniec września będziemy w decydującym miejscu skrzyżowania linii lokalnego kanału z linią trójkąta. Wyjście górą podparte byłoby potrójnym dołkiem. Uważam, że jeśli mielibyśmy polecieć w dół poniżej oporów przy 6k, to zrobilibyśmy fejkowe wyjście z trójkąta- jeśli wszyscy stwierdzą, że brakuje siły to nurkujemy, ale jeśli giełdy popchają kurs do góry to ciężko byłoby zakwestionować potrójne dno+ wyjście z trójkąta.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Nie są to również najdokładniejsze rysunki bo to bezpłatny tv
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”