Dyskusja na temat kursu BTC

Czy ta winda jedzie (jak wyjdziemy z trójkąta)

W górę
41
38%
W dół
39
36%
W bok
28
26%

Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 25 września 2018, 20:46

A może najprostsze rozwiązanie jest właściwe i po prostu została odnaleziona obecnie stabilna i realna wartość BTC (6-7k) w ujęciu midterminowym
BitJanusz pisał tam kiedyś, że BTC nie nadaje się się na środek płatniczy ze względu na volatility itp, teraz zmienność jest dużo mniejsza, adopcja postępuje (w Australii to na prawdę już w wielu miejscach można płacić krypto), sieć jest dobrze chroniona itp.
Może nici i z 4k i z 10k przez rok?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0

Postautor: Gracz » wtorek, 25 września 2018, 20:50

Tak to BitBay Tylko tam mam środki. Właśnie o to mi chodzi (iHS) Dopiero co zaczynam, więc podzieliłem się jak to moim zdanim widzę. A na tradingview mógłbym coś porysować na tych giełdach cos wpomniałeś bez żadnego konta na nich? sorry za oftop, chce się dokształcić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » wtorek, 25 września 2018, 20:52

Gracz pisze: A na tradingview mógłbym coś porysować na tych giełdach cos wpomniałeś bez żadnego konta na nich?
Oczywiście. :) Nie musisz mieć w ogóle jakiegokolwiek konta na jakiejkolwiek giełdzie, żeby rysować na TV, bitcoinwisdom, czy w Paincie ;) .
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Postautor: graczyk » wtorek, 25 września 2018, 20:56

A czy ktoś się zastanawiał nad wpływem fundingu na ruchy cenowe w krótkiej perpesktywie? Zauważyłem,że jak rośnie koszt fundingu w USD to spadają ceny krypto. W sumie jest to logiczne, bo opłaca się wtedy sprzedać krypto i wsadzić na funding kasę. I w drugą stronę. Jak jest funding na krypto wysoki(na XRP tydzień temu funding był po 0,6% dziennie-tak sześć dziesiątych procenta w skali 1 dnia, więc ponad 15% miesięcznie, osobiście udało mi sie komuś wcisnąć Ripple na kilka dni po 0,6% dziennie 8-) ), to wtedy grubszym graczom się opłaca kupować daną krypto i ją pożyczać. Z drugiej strony wysoki koszt fundingu na USD skutecznie ogranicza longi(bo trzeba sporo dziennie płacić), a w przypadku krypto wysoki koszt fundingu ogranicza shorty.....

Niestety teraz granie na longi jest średnio opłacalne(mimo,że od niedzieli funding spadł, to dalej jest to ok. 0,025% dziennie), a jednocześnie funding na BTC jest śmiesznie niski i wynosi ok. 0,008% dziennie.

Teoretycznie koszt fundingu można porównać do stóp procentowych i ich wpływu na wycenę aktywów.....

Początkujący
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
3

Postautor: edgardo » wtorek, 25 września 2018, 21:09

Wymazywanie pisze:
No przecież od 9 miesięcy spada. :)
Stwierdzenie prawdziwe ale trochę naciągane. W styczniu mieliśmy ostre spadki po pęknięciu bańki i już 6 lutego zjechaliśmy do 6k, czyli do poziomu niższego niż obecnie. Równie dobrze mogę napisać że od 7 i pół miesiąca zaliczyliśmy minimalny wzrost i to też będzie prawda.

Wygadany
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » wtorek, 25 września 2018, 21:18

@Gracz, na Bitbay wystarczy kilkadziesiąt BTC sprzedanych lub kupionych by zmasakrować każdą koncepcję, dlatego rysowanie tam nie ma sensu. Będzie świeca w dół na innych giełdach - będą sprzedawać, analogicznie gdy będzie w górę - kupować. Kwestia ile sprzedadzą/kupią tam kurs wyląduje bo to płytka giełda.
Co prawda bywa też tak, że dalej sprzedają gdy już świeca w górę i na odwrót bo to jest istny mordor tradingu :p

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 25 września 2018, 21:21

graczyk pisze: A czy ktoś się zastanawiał nad wpływem fundingu na ruchy cenowe w krótkiej perpesktywie? Zauważyłem,że jak rośnie koszt fundingu w USD to spadają ceny krypto. W sumie jest to logiczne, bo opłaca się wtedy sprzedać krypto i wsadzić na funding kasę. I w drugą stronę. Jak jest funding na krypto wysoki(na XRP tydzień temu funding był po 0,6% dziennie-tak sześć dziesiątych procenta w skali 1 dnia, więc ponad 15% miesięcznie, osobiście udało mi sie komuś wcisnąć Ripple na kilka dni po 0,6% dziennie 8-) ), to wtedy grubszym graczom się opłaca kupować daną krypto i ją pożyczać. Z drugiej strony wysoki koszt fundingu na USD skutecznie ogranicza longi(bo trzeba sporo dziennie płacić), a w przypadku krypto wysoki koszt fundingu ogranicza shorty.....

Niestety teraz granie na longi jest średnio opłacalne(mimo,że od niedzieli funding spadł, to dalej jest to ok. 0,025% dziennie), a jednocześnie funding na BTC jest śmiesznie niski i wynosi ok. 0,008% dziennie.

Teoretycznie koszt fundingu można porównać do stóp procentowych i ich wpływu na wycenę aktywów.....
na XRP funding był chwilowo wysoki ale chyba to nie powinno dziwić, ze sporo osób chciało shortować tą mini bańkę .
Co do tego kupowania przez grubych graczy i pożyczania to jak to widzisz? musiałby kupić za 0,60$ gdzie teraz kupi prawie 30% taniej wiec raczej odpada
a funding USD urósł bo na tym odbicu pootwierało się sporo longów w nadziei, że to już "to" odbicie to i było zapotrzebowanie na $
idzie pożyczać USD nawet za wartość typu 0.000800%
Obrazek
nie przywiązywałbym do tego aż takiej uwagi
spójrz na datę ze screena i zobacz że kurs szedł w górę a koszt fundingu śmieszny
tu masz 2 miesiące później koszt (%) też marginalny
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 września 2018, 21:27 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Gracz » wtorek, 25 września 2018, 21:22

A teraz jak to widzę w dalszej perspektywie ;)
IHS wyjście z dużego trójkąta górą i tak albo będzie to wyjście fejkowe i dalej do niego wrócimy. Jeśli nie to wyjście, potem reset od góry i lecimy na północ ;)
https://zapodaj.net/daabf7fea3de7.png.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3915
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 25 września 2018, 21:29

Chwila prawdy :D Ale pamiętajcie, że moment kapitulacji był najlepszym możliwym miejscem na zakupy długoterminowe, najlepiej tutaj działała zasada BTFD :D Więc nie panikowałbym, a raczej kupował chciwie :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Postautor: graczyk » wtorek, 25 września 2018, 21:32

CRXEE8 pisze:na XRP funding był chwilowo wysoki ale chyba to nie powinno dziwić, ze sporo osób chciało shortować tą mini bańkę .
Co do tego kupowania przez grubych graczy i pożyczania to jak to widzisz? musiałby kupić za 0,60$ gdzie teraz kupi prawie 30% taniej wiec raczej odpada
a funding USD urósł bo na tym odbicu pootwierało się sporo longów w nadziei, że to już "to" odbicie to i było zapotrzebowanie na $
idzie pożyczać USD nawet za wartość typu 0.000800%
Obrazek
nie przywiązywałbym do tego aż takiej uwagi
spójrz na datę ze screena i zobacz że kurs szedł w górę a koszt fundingu śmieszny
Koszt fundingu na Ripple był wysoki już 15-16 września, kiedy kurs był jeszcze na dnie a już stawki fundingu dochodziły do 0,5%. Potem w miarę trwania bańki coraz wyższe były fundingi.

Zgodzę się, sam pożyczam teraz na 0,01%, natomiast daję pożyczki na 0,025%. Jednak skoro ktoś ode mnie bierze USD po 0,025% dziennie, tzn ze są chętni i tak rynek kształtuje ceny. Przypomnę,że w weekend było 0,09% nawet(na USD).

Natomiast myślę,że grubsi inwestorzy mogli zobaczyć wysokie fundingi w dołku na XRP i wtedy po prostu zacząć kupować celem dania na funding. Ponieważ cały czas fundingi stały wysoko(przed wybiciem z 27 centów cały czas fundingi były gigantyczne) to sporo osób mogło kupować, a w tym czasie kupka shortów do squeeza rosła.....

Moim zdaniem wysoki funding może mieć wpływ na kursy, ponieważ przy wysokim fundingu na krypto, warto jest kupić krypto za USD i trzymać 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » wtorek, 25 września 2018, 21:34

@anagamidev, a jak poznasz, że to miejsce kapitulacji rynku? ;)
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 25 września 2018, 21:35

@new06, no coś takiego jak na ETH ostatnimi czasy dużo mocnych, długich czerwonych świec i mega wychłodzone RSI na 1d w szczególności :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 września 2018, 21:40 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Gracz » wtorek, 25 września 2018, 21:35

Jeszcze moje ostatnie 3 grosze potwierdzające ze tak może być ;)
Ostatnio nie pogłębiamy dołków więc myślę że będzie coś takiego :D Zaznaczyłem pomarańczowymi kółkami
https://zapodaj.net/cb7a6a798abd7.png.html
Spoiler:
Jak wklejać zdjęcia żeby się wyświetlały bez klikania w link?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 25 września 2018, 21:58

anagamidev pisze: Chwila prawdy :D Ale pamiętajcie, że moment kapitulacji był najlepszym możliwym miejscem na zakupy długoterminowe, najlepiej tutaj działała zasada BTFD :D Więc nie panikowałbym, a raczej kupował chciwie :D
A możesz "wyleszcz" obustronny? tj. do górnej granicy trójkąta(czyli pewnie tam gdzie sporo osób czekało ze sprzedażą) zabrakło z 70$ i teraz gdzie sporo osób może czekać na zakup (dolna granica trójkąta) znowu zabrakło z 70-80$
ale piłka cały czas w grze, dzienna jeszcze nie zamknięta

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » wtorek, 25 września 2018, 21:59

@anagamidev, przyjrzałem się wykresowi ETH i jakoś nie czuję tej kapitulacji w obecnym miejscu. Aczkolwiek widzę, że ETH może niedługo przypompować do okolic 400 $? Nie widzę tego na innych crypto (na te pomniejsze już w ogóle nie patrzę) i BTC. W każdym razie imho to jeszcze nie "dołek dołków". Bardziej wyciskanie ostatków z bańki 2017 przed definitywnym zjazdem.
Ogólnie kapitulacja jak dla mnie jest wtedy, kiedy ci ostatni inwestorzy zabetonowani w nadziei na bliskie wzrosty stracą tą nadzieję i sprzedadzą to co mają. Ważne jest właśnie słowo "inwestorzy". Mniemam, że pewna ilość aktywa na każdym rynku nie podlega spekulacji (a więc nie jest w ciągłym obiegu jak gorący ziemniak przerzucany z rąk do rąk), ale jest trzymana przez różne grupy. Kluczowe jest kiedy ta ilość aktywa zmienia właścicieli. W każdym razie myślę, że właśnie ta część aktywa ma największy wpływ na to, co widzimy kiedy oddalimy sobie wykres 1W. Pytanie jak poznać, że właśnie ta grupa "ostatnich hodlerów" się poddała? Długie czerwone świece mogą występować w różnych miejscach na wykresie. RSI to pochodna ceny, więc na dobrą sprawę niewiele nowego to wnosi...
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
11

Postautor: anagamidev » wtorek, 25 września 2018, 22:08

@new06, no inwestorzy, którzy sprzedają na takich dołkach, które trwają zaledwie kilka godzin/dni to nie inwestorzy, a słabe ręce. Poza tym myślę, że to bardziej osoby, które są na dużej dźwigni z dużą pozycją, taki mini flash crash realizowanych stop lossów :D Wg. mnie taki bagholder, który ma na portfelu real assets czy po prostu real cash(cryptocurrency) nie ma żadnej spiny jak właśnie większość z Was sobie wyobraża i np. Ci Janusze, którzy wierzą w tego miliona mogą lepiej na tym wyjść niż tacy pro traderzy, oczywiście, no offence. No cóż im mniej osób wierzy w wysokie ceny tym lepiej :D A im niżej spadnie tym mniejsze ryzyko i potencjalnie lepsze ROI w przyszłości :D Później będzie rykowisko jak zwykle: `sprzedałem 10000 BTC za 5$ i już nigdy nie odkupiłem nawet 1 BTC na HODL, bo to bańka i już nigdy nie urośnie, a teraz jest po 20k$` :D Dlatego tak wielu starych wyjadaczy opuszcza przedwcześnie okręt, bo każda wyższa cena wydaje im się niemożliwa :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » wtorek, 25 września 2018, 22:16

Jak tak patrzę na 1W to chyba jednak ruch wzrostowy się nam skończył i daję małe szanse, że to odbije.

(Finex)

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: Don8000 » wtorek, 25 września 2018, 22:28

anagamidev pisze: @new06, no coś takiego jak na ETH ostatnimi czasy dużo mocnych, długich czerwonych świec i mega wychłodzone RSI na 1d w szczególności :D
Spoiler:
Parę dni temu ETH stal po 160USD, teraz nieco ponad 200, już po spadkach. To jeszcze nie panika, a przynajmniej nie dołek.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 25 września 2018, 22:34

Don8000 pisze: Parę dni temu ETH stal po 160USD, teraz nieco ponad 200, już po spadkach. To jeszcze nie panika, a przynajmniej nie dołek.
90% spadki to nie panika/dołek? Tylko w krypto :lol:

To o jakim pułapie cenowym myślisz, żeby można było to nazwać paniką? Eth po 2 dolary?

Nie wierzę w to, że jest jeszcze pokaźna grupka ludzi, która jest dużo na minusie, po czym sprzeda przy większych spadkach i nie wróci na rynek. Zdecydowane większość słabych rąk już (dawno) odpadła a sporo z nich pewnie już na początku lutego. Założę się, że mentalność hodlerów jest taka, że gdyby 6k udało się niedźwiedziom przełamać, to wszystko sprzedają z nadzieją odkupienia po np. 20-40% taniej (z tym, że to jest bardzo ryzykowne zagranie), ale w to, że przetrwali spadki typu 70-90% i przy dodatkowych spadkach mieliby wyjść z rynku i nigdy nie wrócić nie wierzę.

Ja osobiście gdybym był 80% na minusie to miałbym kompletnie gdzieś czy strata zwiększy się do 90% i czy bessa potrwa jeszcze jakiś czas. Żaden świadomy inwestor, który poświęcił chociaż 15 minut na prześledzenie historii kursu Btc i ma jakiekolwiek pojęcie o tym co się dzieje na rynku (ETF, bakkt, halving, instytucje i bankstera, która wchodzi w rynek) nawet jeśli popełnił błąd kupienia na szczycie nie sprzeda waloru, żeby ratować 10% tego co włożył.

Swoją drogą porównajcie sobie komentarze w social media teraz z komentarzami np. z lutego albo kwietnia. Przefiltrowało się ładnie i na rynku pozostali w większości ludzie świadomi. Natomiast ciągle większa grupka osób woła o 3-4k. Wczoraj przy spadku z 6,6k na 6,4k była chyba kulminacja = "3-4k jest nieuniknione"

Jeżeli ktoś uważa, że nie zobaczymy dna dopóki nie znikną tudemunowcy (chociaż ja ich za bardzo już nie widzę), to może się pomylić. Z każdą bańką grupa tudemunowców się zwiększa i żeby wybić ich wybić musielibyśmy chyba zobaczyć ceny, których nie widzieliśmy od 2011r. przy bessie trwając jeszcze parę lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10022
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 września 2018, 23:12

new06 pisze: Ważne jest właśnie słowo "inwestorzy". Mniemam, że pewna ilość aktywa na każdym rynku nie podlega spekulacji (a więc nie jest w ciągłym obiegu jak gorący ziemniak przerzucany z rąk do rąk), ale jest trzymana przez różne grupy.
...i jest to niemała ilość aktywa, sądzę, że znacznie więcej niż ta spekulowana ilość. Wystarczy pośledzić duże portfele BTC albo ilość MN na Dashu.

Dlatego zdanie poniżej jest stereotypem i banałem. Stereotypem, bo wiele osób na poważnie myśli, że wszyscy i na zysku i kupujący wyżej się pozbywają aktywa w drodze na dołek i w dołku.
new06 pisze: Ogólnie kapitulacja jak dla mnie jest wtedy, kiedy ci ostatni inwestorzy zabetonowani w nadziei na bliskie wzrosty stracą tą nadzieję i sprzedadzą to co mają.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”