Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
57
49%
10000-12000$
37
32%
>12000$
23
20%

Liczba głosów: 117
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4542
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ergorg » piątek, 21 września 2018, 00:01

No to Bart ale odwrócony. :mrgreen:

Jedyne co mnie martwi,to to, że nie przebiliśmy szczytu z 14 września, chociaż mamy jeszcze czas. :)

Początkujący
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0

Postautor: krakan » piątek, 21 września 2018, 00:03

@Dovakhiin, nawiazuje do tego co napisales. Jesli piszesz, ze dolek z 6lutego nie byl poglebiany to mijasz sie z prawda. Trzymajmy sie faktow.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » piątek, 21 września 2018, 00:22

Początkujący
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zbyszek_gd » piątek, 21 września 2018, 00:26

Może nowa ankieta? Ciekaw jestem co myślą inni i czy sam na tym padole pozostałem w niedźwiedzim nastroju.
Spoiler:
Spodziewałem się spadków i dalej jakoś nie mam przekonania do wzrostów. Ale zaczyna ogarniać mnie FOMO (pogłębiane tym, że sporo miałem rippla :cry: ) wyskoczyłem w całości na fiaty spodziewając się spadku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3510
Reputacja postu: 
3

Postautor: anagamidev » piątek, 21 września 2018, 00:52

Na BTC możliwy double bottom na 7100 jakby przebiło 6600 :D
Spoiler:
Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1179
Reputacja postu: 
-1

Postautor: Dovakhiin » piątek, 21 września 2018, 01:04

krakan pisze: @Dovakhiin, nawiazuje do tego co napisales. Jesli piszesz, ze dolek z 6lutego nie byl poglebiany to mijasz sie z prawda. Trzymajmy sie faktow.
Nie bede sie klocil o ok 140$ bo nie zrozumiales o co mi chodzilo.... troche moj blad bo jakbym w pewnym miejscu dal kropke to nie czepialbys sie :) ale uj dalej czekajcie na 2-4k. :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1

Postautor: Fyers » piątek, 21 września 2018, 01:08

Tak wgl jeśli średnio wydobycie BTC kosztuje 6k USD a po halvingu w 2020 będzie kosztować 12k USD to ciężko mi sobie wyobrazić żeby spadł btc poniżej 6k. Każdy "górnik" wie, że docelowo zarobi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1179
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » piątek, 21 września 2018, 01:15

@Fyers,
Jest jeszcze opcja ze do tego czasu porzuci kopanie... sprzeda koparki o ile mu sie uda... = mniejsze wydobycie = mniej monet w obiegu = wiekszy popyt = wieksza cena :mrgreen:

Gaduła
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: kotwica666 » piątek, 21 września 2018, 02:54

Czy jest tu jeszcze ktoś, kto jest się w stanie skoncentrować na temacie ceny?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9225
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » piątek, 21 września 2018, 05:06

Co sądzicie o tym wystrzaliku? Też czuję na BTC od wczoraj pewnego rodzaju FOMO jak @Zbyszek_gd. Choć sytuacja nadal niejasna i wyrównana w mojej ocenie. Takie przeczucie jakby coś się miało niebawem zbudować ciekawego na wykresie, więc koło 6.4-6.5k kupiłem (nie wiem czy na długo, jakby co bez problemu wywalę). Ten sposób wyjścia od wieczornego dipa jest zastanawiający. Patrząc na wykres najbardziej naturalne byłoby wypłaszczenie jeszcze z miesiąc z malutkimi wahaniami między 6.3 a 6.8k.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Moderator
Reputacja: 277
Reputacja postu: 
0

Postautor: scibi » piątek, 21 września 2018, 05:14

@Wymazywanie, tu bardziej by zostawił pytanie:
Czy i ewentualnie kiedy moze powtórzyć sie 5 wrzesnia

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
10

Postautor: Pleasek89 » piątek, 21 września 2018, 05:55

@Wymazywanie

Może tylko ja mam takie odczucie, ale wydaje mi się, że rynek jest po prostu bardzo wyposzczony po długich i nudnych spadkach. Prawda jest taka, że bessa trwa już ponad 9 miesięcy, co czasowo może już konkurować z bessą z 2014/początku 2015r.

Męczymy się w przedziale 6-8k już od kilku miesięcy a naprawdę oprócz "naturalnej" korekty nie ma żadnego powodu do spadków. Od kwietnia/maja same pozytywne newsy, niedługo rusza bakkt, żadnych banów/ostrych regulacji, w Wenezueli/Turcji/Iranie Bitcoin jest mega popularny (a krajów, w których panuje hiperinflacja jest wiele), SEC kolejny raz przekłada decyzję w związku z ETF co moim zdaniem ma pozytywny wydźwięk, bo to znak, że podchodzą do sprawy poważnie. Skończył się też monopol jednej giełdy jak to miało w przypadku Mt. Gox przez kilka lat, więc nie ma katalizatora do zabicia 85% wolumenu na Bitcoinie jak to miało miejsce na początku 2014r.

Wydaje mi się, że te niskie poziomy są sztucznie podtrzymywane od jakiegoś czasu, żeby grubasy się obkupiły zanim zdecydują się zainicjować nową falę wzrostów. Miałoby to sens w tłumaczeniu ostrego zjazdu typu 1-2 świeczki w dół po dłuższym okresie wzrostów. Możliwe, że to grubasy robią dump po lekkich wzrostach, żeby zabić większe wzrosty w zalążku i kupić sobie więcej czasu na przejęcie taniego Bitcoina.

Podtrzymuję moje stanowisko, że albo jesteśmy już w fazie akumulacji (i dalszy przebieg kursu będzie wyglądał mniej więcej tak https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... k-in-2017/) albo będziemy jeszcze długo i wolno (min. 1-2 lata) krwawić aż zejdziemy do poziomów, gdzie ci, którzy teraz tak płaczą, że chcą zobaczyć 3-4k będą płakać z innego powodu i będą się modlić, żebyśmy jeszcze kiedyś wrócili do dziejszych cen.

Tak a propos zbliżamy się do 50 SMA, zobaczymy czy uda się przebić ten poziom.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4542
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » piątek, 21 września 2018, 08:28

Zmierzamy w tym momencie do górnego ograniczenia trójkąta.

Dwa scenariusze, żółty i czerwony, gdzie szanse na wyjście górą 20-30%.

P.S.
Jeśli ktoś uważa, że ta mała formacja jest naciągana, mogę znaleźć minimum 3 przykłady z tego roku.

Początkujący
Reputacja: 282
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » piątek, 21 września 2018, 08:31

Grubasom opłaca się chociaż zorganizowanie małej pompki nawet po to by do końca wyleszczyć staruchów jak i świeżutki narybek, który skuszony wzrostami ponownie się załaduje. Mam dziwne wrażenie, że pewnie jakies 70% osób czeka na listopad/grudzień łudząc się, że będzie podobnie jak rok temu. Po co ma być od razu spychany kurs na 4k jak można trochę podciągnąć, sprzedać i potem walić "ultraHaDe"?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2829
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » piątek, 21 września 2018, 08:35

@Wymazywanie

Ja podtrzymuje to, co wydaje mi się od jakiegoś czasu:
BitJanusz pisze:
Spoiler:
@benq
Nie jestem bearish :) staram się nie mieć żadnego sentymentu traderskiego. Przeczucie i trochę AT (bo kiepski jestem w midtermowym) mówi mi, że:

1. Obecny ruch skończy się w przedziale 6600-6800 (60/40)
2. Po jego zakończeniu zrobimy nowe low (60/40) - lokalne low, nie całościowe
3. Nowe low sięgnie do ok. 6000 $ i wrócimy do wzrostu (60/40)
4. Dno jeszcze przed nami, chociaż widziałbym je wyżej, niż forumowe niedźwiedzie - 5200-5500$ (50/50 ;))
5. Jeszcze w tym roku zrobimy ~10k (60/40).
6. ATH nie padnie przez dłuższy czas (60/40).

Jak widać, żadnego z tych nie jestem specjalnie pewien, ale cóż, każdy ma jakieś przeczucie ;)
BitJanusz pisze: Warto rozważyć, że tego typu zielone dildo kończyło wszystkie downtrendy od 20k. Szybki zjazd i dzikie dildo w górę = początek uptrendu. Jak dla mnie silny BUY signal.

Póki co z grubsza udało mi się przeczuć, że skończymy mini-uptrend przy 6600-6800 (a dokładnie to cztery dolary poniżej 6600 skończyliśmy) i że zjedziemy do ok. 6000 robiąc nowe low (właściwie to low było wyżej, niestety - ponad 6100$ - dlatego nie wszedł mół long założony równo na 6k), oraz że wrócimy do wzrostu. Teraz widzę w zasdzie dwie możliwości i to niestety z tych "wzrośnie, albo spadnie" -> wzrost do 6800, odbicie się i prawdziwy bear trend, albo wyjście górą i dobicie do ~10k. Po pierwszym spodziewałbym się szybkiego osiągnięcia 5200-5400 i odbicia (raczej 5400$), po drugim - dłuższy, byż może trwający 1-2 miesiące uptrend, po którym przejdziemy do robienia dołka ostatecznego (znów wskażę 5200-5400$).

Osobiście zawsze kupuję po retracemencie 0.382 zielonej wielkiej dzidy, która działa jako trend reversal - jak dotąd - za każdym razem, a więc all in za ok. 6400$. Przebicie tego 6400$ po wczorajszych nocnych pompkach uważam za bearish AF, więc dałem SL na poziomie zakupu dziś i będę się tego trzymał.

Natomiast warto zauważyć, że na każdą zieloną dzidę alty odpowiadają panicznymi wzrostami, więc na razie mamy zdrowy uptrend gdzie BTC i alty rosną w korelacji. Ja nawet nie zawracam sobie głowy sprawdzaniem BTC, dopóki alty nie zaczną spadać przy boczniaku BTC. Dopiero dumpy na altach przy boczniaku = wyjście z BTC. w szczególności w przypadku Ethereum, które ostatnio robiło za miernik kursu.

jestem 70/30 bullish LOKALNIE, ale nie wierzę w ATH w najbliższym czasie.

Natomiast sobie i innym szczerze życzę tego 1k, o którym pisał @new06. Prawda jest taka, że tylko wtedy będziemy mogli naprawdę się nachapać. Ile teraz zarobimy nawet przy podejściu, a niech stracę, do 18k? czy zrobimy 1000000% jak @Wymazywanie w dawnych latach? jak dla mnie to nawet moje 2000% z stycznia będzie ciężkie do osiągnięcia (+2000% może na wybranych altach, np. dla osób, które kupiły NANO na samym dnie, ale ile z nas kupiło coś na samym dnie?). Pewnie usłyszę, że na tym rynku nic nie wiadomo, ale sorry - po prostu za cholerę nie jestem w stanie uwierzyć w tego typu zyski. Graty dla tych, co weszli w 2010-2013 - jesteście wielcy, pozostali mogą tylko wzdychać do możliwości, jakie zastaliście :)

Ja za sumy, za jakie gram nie mam możliwości zrobienia zarobku, który odmieni moje życie. Po prostu - nie stać mnie na takie ryzyko, a szansa na uptrend, który z kwot rzędu przeciętnej pensji zrobi sześcio, albo siedmiocyfrowe kwoty jest po prostu znikoma, i nawet jeżeli padnie ATH, to i tak najpewniej nic z takich zarobków nie wyjdzie, za mała kwota bazowa. To na pewno jest ekscytujące dla kogoś, kto już zrobił ogromne sumy i teraz x10 zamieni go w (multi)milionera, ale dla "dzieci hossy 2017"? naaah.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1689
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 21 września 2018, 08:54

BitJanusz pisze: po prostu za cholerę nie jestem w stanie uwierzyć w tego typu zyski.
Wiekszosc nie wierzyla rowniez w 2012 i pisala takie same posty jak ten.
Wiec to nie kwestia obiektywnych mozliwosci z przeszlosci ale rowniez subiektywnej oceny w dowolnym momencie.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3563
Reputacja postu: 
0

Postautor: benq » piątek, 21 września 2018, 08:57

@BitJanusz,
Tylko Twoje wierzenie lub jego brak nie ma kompletnie wpływu na nic.
Jak sam zauważyłeś jesteśmy w bessie od 9 miesięcy, wiele altów spadło ponad 90-95% - fakt.
Ale skąd dziwaczna teza że to juz koniec?
Dlaczego miałoby już nie być dzikich wzrostów, po kilka tysięcy procent?
Takie głosy pojawiały się zawsze w każdej bessie, im dłuższa tym więcej ich było i więcej osób głosiło upadek tego rynku.
Zobacz sobie wykres roczny return rate:
https://coinpaprika.com/?tab=longterm&s ... order=desc
Nano +2360%
Stellar 1900%
Bnb 1200%
Tron, Eos, Doge ok 800%
Przypominam, to są wyniki na dzień dzisiejszy, W niedźwiedzim rynku, po dość długiej bessie, gdzie wielu Tobie podobnych już straciło wiarę w krypto i nowe ATH.
Jeśli przy takim sentymencie wciąż są alty, które dają taki zwrot, to ja to spokojnie widzę miejsce nawet na wzrosty 10 000% na wybranych projektach w przypadku odwrócenia się trendu i powrotu Bitka choćby na drogę do nowego ATH :)
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0

Postautor: Clinic » piątek, 21 września 2018, 08:57

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=524969#p524969
1.png
Cos tam chyba jednak działa oporowo ta linia
3.png
Mam takie przeczucie ze dziś dojdziemy w okolice 6830-6900 a pozniej czort wie tym bardziej ze weekend zapasem a w niedziele zazwyczaj trend sie zmienia z reguły na spadkowy
4.png
Wrzucę jeszcze tak w ramach ciekawostki ze kurs lubi coś te dni miesiąca (05 lub 25)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 21 września 2018, 09:36 przez Clinic, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2829
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 21 września 2018, 09:00

@benq @domator

To też już słyszałem, ale teraz znakomita większość traderów* - właśnie z uwagi na patrzenie w przeszłosć - wręcz oczekuje nowej bańki. Czy tak było w 2013 bądź w 2014? jeżeli dobrze zrozumiałem naszych weteranów - ni dudu. Było raczej przesadne racjonalizowanie.

*tę "większość" biorę głównie z reddita i twittera, gdzie pozostali aktywni traderzy w większośći, tak 65/35, czekają na nowe ATH, które "musi paść, po padło X razy po korekcie".

Wychodzę z założenia, że więksosć nie może być racji. Sorry!

Mam wrażenie, że coraz więcej osób patrzy z wyższością na innych, bo wydaje im się, że skoro przeżyli/zauważyli trzy kolejne korekty prowadzące do trzech kolejnych baniek, to na pewno będzie i czwarta, kwestia czasu, "bo w 2013 było dużo malkontentów i to normalne myślenie". Właśnie tego typu myślenie, jakie (bez urazy) prezentujecie*** uważam za zgubną siebie pewność.

*** "prezentujecie" NIE jest kierowane do @benq @domator czy @Wymazywanie, tylko do przysłowiowego tudemuna, któremu wydaje się, że jak obejrzał wykres ALLTIME, to jest sprytniejszy od innych - żeby była jasność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0

Postautor: polan » piątek, 21 września 2018, 09:44

Trudno się niezgodzić @BitJanusz. Zawsze pytam się znajomych co by zrobili i kiedy, potem czytam Reddit i te forum a no końcu gram dokładnie na odwrót z lewarem i źle na tym nie wychodze :D

Wróć do „Przedszkole”