Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 17 września 2018, 23:27

To takie oficjalnie krzyczenie "hej złapcie mnie na stoplosa !" ?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 września 2018, 23:32

Fibo pisze: Hossa stopnia cyklu 2010-2017 trwała dokładnie 89 miesięcy, bessa tego samego stopnia powinna zając nie więcej niż 38.2% czasu trwania hossy (34 miesiące),
No Ty to zawsze wiesz jak ponieść na duchu :D

Jakoś zlecą te dwa lata... kilka razy wybory będą, syndyk może dostarczy trochę emocji... ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 18 września 2018, 00:00

prap0n pisze:A kiedy wedlug twoich rozwazan wkraczamy w besse, badz wkroczylismy?
Czy mamy spadki styczniowe z poziomu 20k uznac juz za poczatek bessy?
tak, 17.12.2017r.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 00:15

@fibo, Wielkie dzięki. Widziałem kilka razy, że rysuje się Fibo także dla samego czasu, ale nie zgłębiałem tego.

Patrzycie na ten mały lokalny uptrend od lipca? Rysując w taki sposób jak niżej (ścinając świadomie jeden knocik) jesteśmy na linii. Ale chyba nie wydaję się ona specjalnie ważna, jak sądzicie?

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 18 września 2018, 00:30

Wymazywanie pisze: chyba nie wydaję się ona specjalnie ważna, jak sądzicie?
Dopóki nie padnie to się liczy :twisted: . Do tego taka ciekawostka - luknij na tą linię gdzie jest w sierpniu 2015 ;) . Trzeci raz stawiam na niej longa ale już małego i tylko na odbicie. Bardziej patrzę na tą po dołkach 5755 - 5858 też finex

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 01:06

@ducatus, Ja nieufnie podchodzę do linii trendu pod małym kątem. Czyli minimalnie wyższe szczyty/dołki lub minimalnie niższe. Pokazuje mi to brak przyrostu popytu i podaży, słabość trendu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 18 września 2018, 01:09

Świeżutkie
"#Tether Block explorer frozen on #Omni."
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 18 września 2018, 08:50

Od wczoraj od 18:00 imo poczatku 1-2 dniowej konsolidacji misie maja ostatnia szanse w tym roku na trwalszy spadek ponizej 5800 :mrgreen:
Jak to spier#$@a to byki wyjda gora poza trojkaty :mrgreen:

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 września 2018, 08:59

Dovakhiin pisze: Od wczoraj od 18:00 imo poczatku 1-2 dniowej konsolidacji misie maja ostatnia szanse w tym roku na trwalszy spadek ponizej 5800 :mrgreen:
Jak to spier#$@a to byki wyjda gora poza trojkaty :mrgreen:
Patrz, a ja wczoraj właśnie zacząłem ciut wątpić w moją optymistyczną wizję przyszłości kursu ;) Sądzę trochę odwrotnie niż Ty - jesteśmy przed ostatnią szansą na uratowanie kursu przed sporymi spadkami.

W każdym razie, decyzje i duży ruch coraz bliżej.

Ale warto patrzeć też na to:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ry/p0km741

i na reakcję giełd. To co narysował NASDAQ w ostatnim miesiącu nie napawa optymizmem.

PS. Nie sprzedaję! ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » wtorek, 18 września 2018, 09:21

1.png
Zauważyłem że po przebiciu linii trendu spadkowego(niebieska) wybijaliśmy nowy lokalny szczyt po którym kurs zawracał i osuwał się wzdłuż przebitego wcześniej oporu.Wrysowując sobie linie na nowym oporze (biała przerywana) tworzy nam się taki mini kanał spadkowy. Zaznaczę jednak że zachowanie kursu przy wyznaczeniu trzeciej linii spadkowej nie wyznaczyło nam tak jak wcześniej drugiego szczytu przy szczycie jak miało to miejsce wcześniej. Niemniej jednak warto obserwować schemat i wrysować sobie ta 3 linie przerywaną. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 18 września 2018, 09:31

Minie tydzień/dwa, korekta się skończy, kurs zacznie rosnąć i znowu zaczniecie dostrzegać bycze kliny i trójkąty ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 10:28

Lekkie OT o altach, ale muszę o tym wspomnieć, by nawiazać do całości:)
Spoiler:
Zauważyłem pierwszy zgon alta/shitcoina, którego kiedykolwiek miałem (nie mam go od dawna, na szczęście) - z uwagi na mój krótki staż i niewielką różnorodność shitcoinów jakimi się zajmowałem w przeszłości jest to dla mnie nowość.

https://coinmarketcap.com/currencies/digipulse/

Typowy komentarz z reddita z pamiętnych czasów ;) :
I agree completely, this will be something that can be adopted by the whole crypto community. It actually provides value, unlike so many other coins (looking at you pac coin). Being on cryptopia aswell is a huge plus as everyone is looking for the next big coin. Having such a low market cap and already going up 93% since yesterday will definitely put thi coin on people's radar. Invest now before the rocket takes off, its a one way trip to the moon!
Komentarz "typowy do obrzydzenia" - można to odczytać jako "mój lambocoin coś daje, inne to syf! będzie tudemun i bydem bogaty" - a potem wychodzi jak zwykle.

Te "cośdające" coiny zaczną wymierać i być delistowane w przyspieszonym tempie podczas ewentualnego krachu poniżej 5k.
W przypadku, gdy więcej ICO zacznie stosować exit scam, możemy sobie tylko wyobrazić, jak wpłynie to na scenę krypto. Do tej pory większość "hodlerów" twardo pisała, jak to będą trzymać do zera. Jednak faktyczny drop do zera + delisting grupy coinów IMHO zadziała "otrzeźwiająco" i spowoduje rosnącą panikę na rynku spekulacyjnych altów, których są setki...

A że to naczynia połączone, to może to przyspieszyć zjazd samego BTC w krytycznych momentach.

Oczywiście zakładając, że w ogóle dojdzie do tego typu zjazdu. Pewnie będzie tak, jak nasi weterani przewidywali jeszcze w grudniu: w końcowym etapie bessy część shitcoinów przestanie istnieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 18 września 2018, 11:04

BitJanusz pisze: w końcowym etapie bessy część shitcoinów przestanie istnieć
Myslisz ze pierwsza 50tka bedzie istniec?

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 18 września 2018, 11:41

@Dovakhiin a dlaczego top 50 a nie 45? Takie myślenie zakłada, że lista TOP jest realnym wskaźnikiem przydatności możliwości rozwoju. Lista do przetrwania jest rozrzucona i nieposzeregowana przez giełdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 11:45

Giełdy rzadko mają jakąś politykę jakościową, ich interesuje wolumen. Jeśli wolumen jest wysoki i daje im zyski z prowizji, to utrzymują coiny. Gdy spada poniżej pewnego poziomu (tutaj zależy od giełdy), to coin jest delistowany. Delisting na jednej giełdzie powoduje efekt panicznego domina na innych giełdach i po krótkim czasie coin jest po prostu martwy.

Coiny z top 50-100 na ogół mają wysoki wolumen i nie jest im to straszne. Gorzej z "cudami hossy", które zbliżają się do poziomów nierentowności dla giełd :roll:

Mnie przede wszystkim interesuje jak zachowa się BTC w przypadku masowych delistingów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 18 września 2018, 12:17

Ale nawet maly volumen daje jakies prowizje :) no chyba ze "utrzymanie" coina na gieldzie generuje jakies inne koszty to wtedy faktycznie nie ma sensu.. w takim przypadku dominacja btc bedzie wzrastac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 13:11

BitJanusz pisze: W przypadku, gdy więcej ICO zacznie stosować exit scam, możemy sobie tylko wyobrazić, jak wpłynie to na scenę krypto.
One nie robią typowych exit scamów w większości, ale wypłacają kasę a projekt trwa dalej, często jest robiony ospale, powoli, z małym wysiłkiem, przedłużaniem terminów i założeń. Ale cyrk jedzie dalej, jest podtrzymywany. Typowe exit scamy z ucieczką z kasą jest mniej częste niż prowizoryczne prowadzenie dalej projektu.
BitJanusz pisze: Jednak faktyczny drop do zera + delisting grupy coinów IMHO zadziała "otrzeźwiająco" i spowoduje rosnącą panikę na rynku spekulacyjnych altów, których są setki...

A że to naczynia połączone, to może to przyspieszyć zjazd samego BTC w krytycznych momentach.
Jest dokładnie odwrotnie. Upadki różnych shitcoinów nie wpływają negatywnie na BTC i topowe alty, ale je umacniają. Oczywiście nieco dokładają złą cegiełkę do ogólnego wizerunku tego rynku, ale spekulacyjnie i wizerunkowo wzmacniają sytuację poważnych coinów.
BitJanusz pisze: Giełdy rzadko mają jakąś politykę jakościową
Te słabe idą na ilość, te lepsze starają się dobierać rzeczy lepsze jakościowo.
BitJanusz pisze: Delisting na jednej giełdzie powoduje efekt panicznego domina na innych giełdach i po krótkim czasie coin jest po prostu martwy.
Martwy coin = martwa sieć. Więcej tego było w 2014 niż teraz. Zwłaszcza, że jest dużo kontraktów bez własnej sieci. A jaki znasz przykład coina, który został zdelistowany na jednej giełdzie i potem uległ efektowi panicznego domina i delistom na innych?

Dead coin = coin bez działającej sieci i możliwości przesłania, a nie coin bez giełdy (choć obie rzeczy się wiążą, bo giełdy takie dead coiny bez sieci muszą wręcz delistować).
BitJanusz pisze: Mnie przede wszystkim interesuje jak zachowa się BTC w przypadku masowych delistingów.
Masowy delisting prędzej zobaczysz w wyobraźni niż realnie. :)
To nie ma nic wspólnego z BTC. Tylko je umacnia.

Jak masz bieg długodystansowy i biegnie 1000 biegaczy, to słaba forma połowy z nich i odpadnięcie na jakiejś części trasy nie wpływa na formę tych najlepszych biegaczy w biegu, a wręcz UWYPUKLA ich sukces i pracę. Tak samo jest z tym rynkiem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 13:12

@Wymazywanie, a nie sądzisz, że to jednak rzutuje na "całe krypto"? W tym tych "złowrogich" polityków, dla których krypto to albo tylko BTC, albo wszystko jest wrzucane do jednego wora z napisem "scam" ? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 13:14

ekonokomik pisze: Patrz, a ja wczoraj właśnie zacząłem ciut wątpić w moją optymistyczną wizję przyszłości kursu Sądzę trochę odwrotnie niż Ty - jesteśmy przed ostatnią szansą na uratowanie kursu przed sporymi spadkami.

(...)

PS. Nie sprzedaję!
To gdzie tu rozsądek? Nie stosujesz nigdy SL dla za wczesnych zakupów? W razie "W" gdzie cena leci totalnie odwrotnie niż nasze zamierzenia nie akceptujesz żadnej straty tylko wolisz bagholdować? Często lepiej stracić np. -10% niż potem siedzieć z -30% i "twardogłową" upartością że to mnie nie rusza/dowolny bzdet. Piszę też oczywiście z autopsji.

Ja z chęcią bym się załadował na dłużej, ale mizernie idzie. W przypadku zejścia w dół trójkąta, nie zastanawia mnie czy 5.7k czy 5.4, ale czy finalnie 3 z przodu czy 4. Ale jestem gotów na zakup all in za 62xx, tylko coś adaptuje po spadku od wczoraj bardziej bearish niz bullish, więc nie wyjdę przed szereg teraz jeszcze.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 września 2018, 13:20 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 4 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wodzirej96 » wtorek, 18 września 2018, 14:07

Wymazywanie pisze: Często lepiej stracić np. -10% niż potem siedzieć z -30% i "twardogłową" upartością że to mnie nie rusza/dowolny bzdet. Piszę też oczywiście z autopsji.
tak się łatwo pisze, natomiast w jaki sposób najlepiej wyjść ze stratą w obecnej sytuacji? Przy przecinaniu trójkąta od dołu? Co w razie fejkowego wyjścia? Jeśli zawraca to odkupywać w tym samym miejscu? Najgorzej, gdy ktoś kupi drożej, kurs spadnie i przy naszym stop lossie zaczyna ponownie rosnąć, mnie to bolało zawsze dużo bardziej, niż strata 30-40%.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Vrfn i 29 gości