Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 21:43

scibi pisze: a BCH, a Bitcoin Gold, to co jak nie dodrukowanie?
To jakby powiedzieć, że dolar Zimbabwe to dodruk amerykańskiego. :)
To tylko marne kopie, klony, produkt wtórny.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » poniedziałek, 17 września 2018, 21:45

scibi pisze: @ducatus, a jak maja kupic krypto bez banku?
Za gotowke pod sklepem monopolowym we wsi w Nigerii?
@ducatus pokaz mi statystyke na jaka sume dziennie sa robione zakupy rzeczy materialnych za btc.

Jak ktos jest nieubankowiony jak to napisales, to nie bedzie sie interesował krypto, bo nie jest to mu potrzebne do zycia.
Zyjesz w jakims komiksie :)?
BitJanusz pisze:
Przecież bez weryfikacji nie zarejestrujesz się na żadnej z giełd i nie kupisz BTC.

Musisz podać chyba na każdej skan dokumentu potwierdzającego tożsamość, niektóre giełdy chcą też potwierdzenia miejsca zamieszkania.
Widać jak bardzo ograniczeni starym światem jesteście, panowie...
Myślicie, że ludzie w takiej Wenezueli kupują na giełdach? :mrgreen:
Właśnie chodzi o to, że giełdy tak naprawdę NIE SĄ potrzebne przecież do codziennego funkcjonowania w oparciu o kryptowaluty, FFS.
Obrazek

I tym optymistycznym kończę swoje oftopowanie.
Jak zwykle, jestem na UP ;-)
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 17 września 2018, 21:46

To sie nam temat rozkręcił, po co debata na temat czy BTC jest użyteczny czy nie skoro i tak większość z nas jest tu dla pieniędzy i bezlitosnej spekulacji ;)

Ja popieram zdanie klanu @Canis Lupus, chyba nawet drugi raz w tym tygodniu, zobaczymy jeszcze poziomy dużo niższe niż nam sie wydaje

A generalnie to nasz wykres od paru dni wyglądał jak wiszenie nad przepaścią, i dziwię sie że niektórzy są zdziwieni że spadło
Jeszcze bardziej dziwi mnie fakt, że co poniektórzy negują spadek poniżej 6k ;o
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 17 września 2018, 21:47

ducatus pisze: 1. BTC w przeciwieństwie do złota jest ograniczona podaż, w bardzo konkretnej ilości i w bardzo konkretnym przyroście - który maleje. Jest absolutnie nierealne, żeby 1BTC = 1oz Au, chociażby właśnie z tego powodu, że złota w przyrodzie jest nieskończenie więcej.
Jaka podaż? Żeby na BTC była realna długoterminowa podaż i popyt, to ono musi do czegoś służyć. Do czego niby służy BTC? Już nawet nie jest główną kryptowalutą darknetmarketów. BTC jest aktywem spekulacyjnym. Gorącym ziemniakiem przerzucanym z rąk do rąk przez wierzących, że jego cena zaraz wzrośnie lub spadnie. Do tego BTC jest bardzo małym rynkiem. Jeżeli ktoś z odpowiednim kapitałem sobie wyliczy, że będzie mógł sporo zarobić po zbiciu ceny BTC, to taką akcję zaserwuje. Ograniczona ilość bitka nie uratuje go przed ewentualnymi spadkami. I co do tego wszystkiego ma złoto? Wiem, że tamten facet coś wspomina o złocie, ale ja nie mam identycznych poglądów kropka w kropkę. Po prostu zacytowałem pierwszego z brzegu w miarę poważnego trejdera, którego poglądy są częściowo zbieżne z moimi.
ducatus pisze: 2. Koszt miningu BTC obecnie to mniej więcej obecna cena BTC. Myślisz, że ktoś będzie sprzedawał poniżej kosztów wydobycia? Sądzę, że wątpię. Górnicy na to nie pójdą.
Górnicy na to nie pójdą i... powstrzymają spadki. Lub raczej przerzucą się na kopanie innych crypto. Albo w ogóle zwiną interes (jak interes zwinęło wielu Januszy internetowych byznesów po pęknięciu bańki dotcom). Albo inaczej: rynek zlituje się nad górnikami i ustali niepisaną zasadę, że cena BTC nigdy nie spadnie poniżej poziomu opłacalności kopania. Nie mam naprawdę pojęcia skąd bierze się to głębokie przekonanie, że BTC nie może być kiedykolwiek nieopłacalny dla dużych górników z Chin i innych rejonów , gdzie jeszcze opłaca się coś tam kopać na pewnych warunkach. Przecież kiedyś opłacało się kopać każdemu nawet na pecetach. Więc gdzie jest ta twarda nieprzekraczalna granica między pecetowym Januszem z Polski, a Bitmainem z Chin?
ducatus pisze: Aż się dziwię, że te pierwsze dwa muszę przywoływać...
Aż się dziwię, że je przywołałeś. Dwa najbardziej wyświechtane argumenty: inflacja i górnicy nie pozwolo..
ducatus pisze: 3. Tetherowy scam - moim zdaniem ci, którzy się na nim mieli nachapać już to zrobili i raczej nie ma już z czego schodzić powietrze, a jak sam widzisz, zaczyna się era regulowanych tokenów i TO dopiero może zrobić nam kolejną bańkę.
Po pierwsze nie wiesz, czy takie osoby nachapały się "do końca", ile tylko mogą". Nie siedzisz w ich umysłach i portfelach. Co do tego, że nie ma z czego schodzić powietrze, to sądzisz według czego? Ja uważam, że powietrza do spuszczania jeszcze kapkę zostało (pod spodem ultra szybka analiza, ale można o tym pisać dużo więcej). Co do ery regulowanych tokenów, to nic takiego nie widzę. Poza tym artem IT ostatnio cytowanym. To jest tego zwiastun, czy co? Równie dobrze zamiast tokenów regulowanych możemy mieć niebawem drakońskie regulacje i walkę o przetrwanie fiata. Niemniej jednak, jeżeli takie regulowane tokeny miałyby się rozpowszechnić, to rzeczywiście byłby to powód do dużych wzrostów - tyle, że nie wiem czy akurat samego BTC i obecnych kryptowalut, czy raczej zostałyby one uprzednio spacyfikowane. Tak, czy inaczej na pewno wiązałoby się to ze "zmianą warty", o której pisałem.

Odnośnie tego 700$, które obudziło chyba jakiegoś uśpionego HODLera:

Chodziło mi mniej więcej o coś takiego:

Naturalny zasięg hossy wynikający z ruchu spadkowego 2013-2015 (po body):

Obrazek

Fibo 0,786 - technicznie dołek po bańce powinien być w jego okolicach. Ten poziom jest też chyba najbardziej "wypłaszczony" pod względem PA. Cena lubi tam przebywać. Zapewne na wykresie volume profile słupek jest tam największy.

Obrazek

Nagły skok w MC Tetherów:

Obrazek

I tu zakładam zniesienie całej "bańki tetherowej" i liczenie korekty od szczytu "bańki naturalnej", tak jak w drugim obrazku. Ofc jest to pewna koncepcja, jedna z wielu. Na dołek poniżej 1k mam też kilka innych argumentów, m.in. taki że dołki po kolejnych bańkach zawsze przebijały szczyt poprzedniej, a jeśli przyjrzymy się pojedynczej hossie (np tej z 2015-2017, bo jest najbardziej "uporządkowana"), to zobaczymy, że kolejne korekty dochodzą przynajmniej do poziomu wcześniejszego szczytu. Teoretycznie więc w skali alltime BTC też powinien się tak zachowywać - i tak właśnie jest*.

PS. Jeśli chcielibyśmy być superdokładni, to powinniśmy uznać szczyt bańki "naturalnej" jako świecę niezdecydowania zaznaczoną na fioletowo. Taka świeca na ogół oznacza wejście w jakąś nową fazę rynku. Np takie long legged doji pojawiły się przed ostatnim rajdem z 10k na 20k pod koniec listopada 2017.
Przy takim oznaczeniu fibo 0,786 wypada w okolicach 500 $, które też wydają się płaskie (w szczególności ~ 450 $ - na niebiesko).

Obrazek

*
Spoiler:
But this time is different ...

Obrazek
PanBrzuszek pisze: Już parę dni temu doznałem szoku, gdy jeden z czołowych analityków tego forum @new06 pozwolił sobie uznać, że ma 95 pewności, iż bitcoin spadnie na pysk. Gdyby chodziło o kogoś innego pomyślał bym, że to zaklinanie rzeczywistości przez gracza zapakowanego na maksa na krótko...
Ehhh... Pewną rzecz muszę chyba jednak wyjaśnić. Nie miałem 95% pewności, że BTC spadnie "na pysk" - bo ciężko nawet określić co to oznacza realnie. Nie dopisujcie emocjonalnych dodatków do moich wypowiedzi. Korzystam z kilku opracowanych przeze mnie modeli, na których tworzenie poświęciłem trochę czasu (a jeszcze więcej przede mną). Te modele, biorąc pod uwagę jak działały na danych historycznych na różnych interwałach oraz w realnych trejdach dały mi sygnały, według których mogłem pozwolić sobie na 95% pewności na to, że odbicie z okolic 6150 $, które zresztą wskazałem jako pierwszy na forum w tym poście:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=521481#p521481

nie będzie reversalem na dziennych (czyli czymś bardzo konkretnie zdefiniowanym, tj. ruchem pomiędzy 0,382, a 0,618 poprzedzającego całego ruchu spadkowego - dla obecnego ranged market), a zwykłą korektą spadków. Żeby nie było: nie mam takiej pewności cały czas i nie twierdzę, że umiem przepowiadać przyszłość. Mam za to solidny warsztat techniczny, dzięki któremu mogę sobie na taką pewność pozwolić w niektórych momentach (co dla niektórych błądzących po omacku może wydać się wręcz nieprzyzwoite - ofc nie do Ciebie personalnie @PanBrzuszek, tylko ogólnie). Przy czym też nie jestem w stanie sobie wybrać momentu, kiedy taką pewność mam. Po prostu czasem pewne rzeczy się "nakładają" lepiej lub gorzej.
Brave New World

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » poniedziałek, 17 września 2018, 21:48

@ducatus, o a wiec slyszales o localbitcoin. Wow! A Ci w Wenezueli to tak kupuja to btc ze i tak traca. Inflacja im leci w góre, a btc w dół.
Perfekcyjnie! A napewno kazdego z tych kupujacych stac na to by HOLDowac :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 17 września 2018, 21:48

"Ktoś" x postów wcześniej pytał o użycie dzienne BTC do płatności itp, ogólnikowo ale powinno pokazać zjawisko "niestety" spadku jego wykorzystania

https://cointelegraph.com/news/report-u ... -last-year


To samo ale trochę obszerniej (dla uzupełnienia)

https://www.bloomberg.com/news/articles ... lity-eases
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 21:53 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » poniedziałek, 17 września 2018, 21:52

No i gdy zaczął się optymizm typu tyle dni nie spada, więc będzie rosnąć zaczęło się kurła kupiłem i spadło psychologia, psychologia .

Jak dla mnie ok. Mam nadzieję, że w końcu skończymy z tym bezsensownym boczniakiem i zaliczymy prawdziwy krwawy dołek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 września 2018, 21:59

Póki co spadek z niedźwiedziej flagi nie przebił poprzedniego dna i był na małym wolumenie, ale stąd jeszcze daleka droga do barta (chyba) :) I obowiązkowy market buy za 10 milionów na bitmexie gdy zaczęło się robić gorąco, ale tym razem nie grałem, więc mi to wisiało ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 22:09

Zeyt pisze: To sie nam temat rozkręcił
To reakcja na zmiany ceny. Temat sporów nieważny, ważna temperatura rozmów - tak bym to czytał. :)

O wartości BTC szkoda pisać, bo to bardzo relatywne pojęcie na tak spekulatywnym rynku, który wyszedł od 0.
Jest to coś nie do ustalenia, więc można pozostawmy to wycenie spekulatywnej. :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 22:10 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 17 września 2018, 22:18

Co do kolejnych zbliżających się decyzji SEC i skoków góra/dół, może się okazać że kolejne lata będziemy marzyć o ETF dla BTC bo mało giełd zgodzi się na ewentualne pełne audyty w imię:

"...These concerns have been partly reiterated in the latest rejection of the Winklevoss Bitcoin Trust.

Hence, when it comes to getting a Bitcoin ETF listed, the SEC has made it abundantly clear that it is looking for an investment vehicle whose value is determined by an asset that is traded on regulated exchanges with ample liquidity - and that the exchanges can prove that they possess sufficient risk management and AML/KYC procedures to alleviate the potential risk of market manipulation.

Furthermore, crypto asset custodians need to be arranged to ensure the criteria of regulated custodianship is met. To ensure asset valuation meet the regulator's criteria, the industry and the market should ideally agree on one reference index for bitcoin-related financial products.

Additionally, the largest bitcoin exchanges across the globe would need to work together and set up market surveillance sharing agreements to ensure that market manipulation could be reduced and deterred as per the SEC’s ruling. However, to what extent that would really make an impact is questionable given that OTC bitcoin trading volumes are higher than those on exchanges.

Bitcoin ETF providers who manage to address these primary concerns stand a better chance of getting their bitcoin ETF over the line than the Winklevoss Bitcoin Trust did with its filing. Conversely, ETF applicants who file without comprehensively addressing all these concerns are unlikely to be successful..."


Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
Jeszcze 12k shortów i będzie ich x2 tyle co longów

https://datamish.com/d/000000004/btcusd ... 0s&orgId=1
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 22:42 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 22:20

@new06, Imponująco potrafisz opisać i uzasadnić swoje wnioski (czapki z głów, naprawdę). Super, że piszesz, bo to wiedza na tacy, można się sporo nauczyć od Ciebie (obojętnie, czy Twoje wnioski znajdą miejsce na wykresie po prawej).

Korekta do 1k byłaby kosmosem widocznym na log. Ciekawi mnie czy badałeś w jakiś sposób nie ruchy ceny bo to robisz, ale... ...czas na wykresie. Tzn. czy dysponujesz narzędziami, by jakoś oceniać czas do określonych ruchów? Bawiłem się kiedyś pomiarem proporcji od startu spekulacji do baniek (32,1166, ath - bez tej 266 czyli za EW idąc) i wyszła mi proporcja odcinków. Jej utrzymanie sugeruje następny szczyt (niekoniecznie ATH, po prostu jakieś skrajne wychylenie w górę) dopiero w 2024. Oczywiście to tylko zabawa, nic nie gwarantuje utrzymanie zauważonych i utrzymanych proporcji na wykresie, tak samo jak fraktale mogą się powtarzać po to, by pójść zupełnie inaczej kolejnym razem.

Badałeś jakoś zastosowanie Fibo w analizie samego czasu?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 22:28 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 17 września 2018, 22:27

@Wymazywanie, co do profesjonalizmu new pełna zgoda. Natomiast co do 2024 nie zapominajmy o halvingu, którego moim zdaniem nie należy lekceważyć.

Obrazek

Halving to wzrosty. Halving to ATH. Jeśli to się spina z AT to super, jeśli nie to gdzieś w AT jest błąd.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 22:30

Canis Lupus pisze: Halving to wzrosty. Halving to ATH.
Zauważ tylko, że ew. wzrosty też TRWAJĄ. Te "moje" proporcje opisują nie czas początku wzrostów, ale skrajnego wychylenia wzrostowego. Równie dobrze mógłby je poprzedzać wzrost trwający 2-3 lata. Nasz ostatni wzrost trwał od sierpnia 2015 do grudnia 2017 - to daje 2 lata i 4 miesiące.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 17 września 2018, 22:32

@Wymazywanie, nie badałem i szczerze mówiąc dla mnie to grząskie tereny. A może jestem uprzedzony do czegoś, czego nie znam? Jakoś ciężko mi ogarnąć umysłem, że rynek może mieć pewne prawidłowości jeżeli chodzi o czas poszczególnych faz, wydarzeń itd (tj. momenty, kiedy nastąpią odpowiednie zbiegi okoliczności). Bo jak objąć rozumem to, że hack na Mt.Gox wypadł akurat w danym momencie, który można było przewidzieć dzięki jakiemuś analitycznemu narzędziu? Co do "fizyki cen" - jest to dla mnie wręcz oczywiste. Nawet to, że bańka wyreżyserowana przez dwa boty doszła do pewnego poziomu cenowego i tam się zakończyła. "Fizyka cen" po prostu "postawiła" w tamtym miejscu zbyt silny opór. Nie twierdzę, że nie da się przeprowadzać takiej analizy (tj. analizy czasu) - zbyt wiele rzeczy dziwnie układa się w całość jak przyjdzie co do czego. Po prostu ja sam mam ograniczone zasoby czasowe i wolę je inwestować w coś, co jest dla mnie pewniejsze - studiowanie prac Ralph'a Vince'a, czytanie o market microstructure, itd. Odnośnie potencjalnego "wychylenia" w po 2020 (nawet tak grubo jak 2024) - biorąc pod uwagę, że jeszcze powinno poleżeć w dołku, powoli budować wzrosty - niestety jak najbardziej możliwe.
Brave New World

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 17 września 2018, 22:45

@Wymazywanie
Hossa stopnia cyklu 2010-2017 trwała dokładnie 89 miesięcy, bessa tego samego stopnia powinna zając nie więcej niż 38.2% czasu trwania hossy (34 miesiące), jeśli zniesienie będzie nie mniejsze niż 61,8% (a takie już jest).
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 17 września 2018, 22:52

Czyli termin rozpoczęcia nowej hossy wypadałby najwyżej 5 miesięcy po halvingu, to Ci zbieg okolicznosci
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 września 2018, 22:58

Fibo pisze: bessa tego samego stopnia powinna zając nie więcej niż 38.2% czasu trwania hossy (34 miesiące), jeśli zniesienie będzie nie mniejsze niż 61,8% (a takie już jest).
A kiedy wedlug twoich rozwazan wkraczamy w besse, badz wkroczylismy?
Czy mamy spadki styczniowe z poziomu 20k uznac juz za poczatek bessy?

Czyli generalnie pytam, kiedy wedlug twojej oceny powinna zakonczyc sie bear market (chodzi mi bardziej o mozliwe daty)?
To by odpowiedzialo na pytanie, jak agresywnych spadkow w najblizszym czasie mozemy sie spodziewac

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 17 września 2018, 23:02

1. Grobowe nastroje na forum
2. Ath na shortach
jeszcze odbicie i mamy schemat wypełniony.

Ps. Spadki na eth są robione na takim obrocie, że nie ździwiłbym się jakby był jakiś inside news o tym że eth to jednak dobre jest.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 17 września 2018, 23:11

BitJanusz pisze:
ducatus pisze:Ludzi jest grubo ponad 7 miliardów, z czego gigantyczna część NIEUBANKOWIONA. Dla nich krypto to bank w komórce, bo w żadnym revolucie nie przejdą weryfikacji tożsamości. Mówię o ludziach, którzy nawet swojej daty urodzin nie są pewni, nie znają pojęcia adres zamieszkania a paszport widzieli w filmie.
Przecież bez weryfikacji nie zarejestrujesz się na żadnej z giełd i nie kupisz BTC.

Musisz podać chyba na każdej skan dokumentu potwierdzającego tożsamość, niektóre giełdy chcą też potwierdzenia miejsca zamieszkania.
Niedługo jak im wszystko wypali to i przez SMSa kupisz/sprzedasz

projekt dotyczy akurat LTC ale jak będzie w pełni działające i dostępne Atomic Swaps to i BTC kupisz SMSem

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » poniedziałek, 17 września 2018, 23:25

discipuli pisze:
(...)
Ps. Spadki na eth są robione na takim obrocie, że nie ździwiłbym się jakby był jakiś inside news o tym że eth to jednak dobre jest.
"650,000 ETH Betting on Bitfinex, $100 Million Worth of Bitcoin Shorts Added"
https://www.trustnodes.com/2018/09/17/6 ... orts-added

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ivanhoe i 39 gości