Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 września 2018, 19:54

Maciey pisze: Okolice 700$, super, kto da jeszcze mniej? Zawsze po kilkuprocentowych spadkach pojawiają się tacy, którzy są w stanie "przewidywać" coraz to bardziej ekscentryczne poziomy. Z miłą chęcią zobaczę analizę, która pokazuje ten poziom, czekam na nią, nie musi być mocno zaawansowana.
Akurat @new06 pisze o tym od jakiegoś czasu, pisał także o tym w trakcie wzrostu do 6600$ (który zresztą dobrze przewidział).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 17 września 2018, 20:05

scibi pisze: @Maciey, a czemu takiej ceny nie miałby byc?
Jaka cena była przed tą bańką?
Jaką wartość uzytkową ma btc? (podpowiem znikomą, btc to nie blockchain)
W odpowiednim czasie wszystko jest możliwe.
Spójrz na alty, tam cena po bance jest nizsza niz przed, czemu mialobyto nie dotknac btc?
Ciagle ktos bedzie kupował bo bedzie wierzył, ale to nie wierzacy rządą kursem ;-)
No kolego jak transfer gotówki między narodowo uważasz za wartość nikłą to chyba 2 różne rynki obserwujemy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 17 września 2018, 20:07

@Maciey, już gdzieś pisałem o tym 700$. Jak masz chęci to poszukaj. Moje analizy nie są reakcją na kilkuprocentowe spadki. O znacznie dalszych spadkach, niż tu się mówi na forum pisałem dużo wcześniej i nadal to podtrzymuję. Zresztą nie jestem odosobniony w swoich analizach. Poniżej świetny komentarz gościa, który raczej nie jest amatorem (można obejrzeć ze dwa filmiki jego kanału yt, przeczytać ze dwa artykuły i wyrobić sobie na jego temat zdanie).
Hi Cole- Nice article. Your charts are great, but your analysis isn’t complete.

I’ve traded professionally through the last two equity bear markets (and I’ve traded crypto too), so I’d like to point out some things you are overlooking.

99% of Alt coins are going to zero or near zero because the Alt Coin bubble was different than the stock bubble of the 1920’s or the dot com bubble in one important way. Stocks in the 1920’s and the Dot Coms were vetted by Wall St. in order to IPO. So while many were pumped by people like Blodgett, many others were real businesses with real products.

ICOs, on the other hand, which were crowdfunded, were generally not vetted by anyone, which is why some observers consider that as many as 1000 of them were essentially scams.

So… drop the Alt Coin prediction. 2017 is never going to happen again. 99% of Alt coins will be supplanted by security tokens… asset-backed crypto designed for millionaires by millionaires. Ripple is going to 1 cent. Neo $3. ETH $30-$60.

Regarding Bitcoin, draw the long-term trendline on your log chart. It comes in around $2500. It’s best to draw a channel not just a line, like an Andrews Pitchfork. That’s your long-term support. Because Tether was created in order to pump BTC above $2000 (see the recent Medium articles on Tether), it’s very likely BTC will give back all those manipulated gains.

That’s how markets actually behave in the capitulation phase. They always take the market back to the “scene of the crime” so to speak. To rock bottom. Bedrock.

So while $2500 is probably a reasonable price for BTC, my actual target is $900-$1250. That puts BTC in the range of physical gold. Once physical and digital gold are at parity, I think the Smart Money will begin to accumulate BTC because they will feel that they have a Margin of Safety, which is why Smart Money is deemed “smart.” Smart money never loses and that’s how.

In the meantime, the arrival of more BTC ETFs or futures will be used by the Smart Money to make short selling BTC easier. Alt Coins (and Tether) will act as an albatross around the neck of Bitcoin slowly dragging it to that capitulatory zone where most HODLERS will give up.

Psychologically, that has to happen before the bottom is final. We are at least a year away from that event. BTC has to look broken and dead to just about everyone before this process is over.

To time it, wait until no one is calling the bottom anymore. Especially crypto hedge fund guys like Pantera, who have no sense of market timing whatsoever.

Sorry if this sounds brutal, but as you point out, it’s just human psychology at work.
https://medium.com/@drkennethreid/hi-co ... 87139b2385

Zgadza się to z kilkoma moimi przemyśleniami:

1) mamy coś, co nazywam "nadwyżką tetherową" - bańkę nadmuchaną usdt zbudowaną na wzrostach btc wynikających z normalnych faz rynku. Dla mnie te wzrosty sięgały około 5-4 k. Potem było już głównie tetherowe pompowanie. Cała bańka tetherowa musi zostać zniesiona i dopiero wtedy zacznie się korekta tej prawdziwej "naturalnej" bańki - w sumie jakby to nakreślić, to dołek wychodzi tak nieźle poniżej 1k.
2) Jeżeli mamy mieć kolejną naprawdę potężną bańkę (nie wiem, czy tak będzie. Na chwilę obecną mogę zaryzykować i pod to grać. Z tym jest jak z podrywaniem dziewczyn. Nie wiem, czy dziewczyna da mi swój numer. Zakładam, że da i ryzykuję. Ciężko mi to wytłumaczyć. Kiedyś miałem o to przepychanki chyba z fusy na forum. W każdym razie takie "postawienie na jedną kartę" i gra pod to ma racjonalne wytłumaczenie), to większość aktywa, dzięki której kontrolowana jest sieć/rynek/społeczność musi zmienić właścicieli. Dla mnie wiąże się to z: rozdmuchaniem sprawy usdt i postawieniem właścicieli Finex przed sądem tak, jak przed sądem został postawiony Karpeles oraz z totalnym wystraszeniem Hodlerów, którzy sprzedadzą swoje BTC - a najprawdopodobniej zrobią to po przebiciu od góry poziomu wcześniejszej bańki. Jednym słowem musi zmienić się "grupa trzymająca władzę" tak jak to miało miejsce między bańką Goxową, a Tetherową.

PS. Chyba kiedyś zbiorę te wszystkie "zdroworozsądkowe" wypowiedzi i je hurtem zacytuję kiedy będziemy już mieli dołek. Te bycze o kolejnym rajdzie czekającym tuż za rogiem sobie daruję, bo jest ich zbyt dużo :) .
Brave New World

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » poniedziałek, 17 września 2018, 20:27

@new06, wybacz, ale to, co napisałeś i cytowany przez Ciebie tekst - jest to nierealne, chyba że jako bardzo, bardzo krótka czasowo szpila, z kilku powodów.
1. BTC w przeciwieństwie do złota jest ograniczona podaż, w bardzo konkretnej ilości i w bardzo konkretnym przyroście - który maleje. Jest absolutnie nierealne, żeby 1BTC = 1oz Au, chociażby właśnie z tego powodu, że złota w przyrodzie jest nieskończenie więcej.
2. Koszt miningu BTC obecnie to mniej więcej obecna cena BTC. Myślisz, że ktoś będzie sprzedawał poniżej kosztów wydobycia? Sądzę, że wątpię. Górnicy na to nie pójdą.
Aż się dziwię, że te pierwsze dwa muszę przywoływać...
3. Tetherowy scam - moim zdaniem ci, którzy się na nim mieli nachapać już to zrobili i raczej nie ma już z czego schodzić powietrze, a jak sam widzisz, zaczyna się era regulowanych tokenów i TO dopiero może zrobić nam kolejną bańkę.

O ile zgadzam się z tezą, że 90-99% altów spłynie w rynsztoku, o tyle BTC i czołówka altów ma co najmniej kilka lat świetlanej przyszłości przed sobą. I o ile z jednej strony myślę sobie, że BTC to może być taki, nie wiem... netscape tudzież modem 56.6kbps wczesnej ery Internetu, o tyle z drugiej strony moc obliczeniowa, infrastruktura tej sieci, pieniądze w nią zainwestowane, jej bezpieczeństwo - ciężko będzie to przeskoczyć jakiemukolwiek innemu instrumentowi.

Tak czy owak, potwierdza nam się właśnie Prawo @Wymazywanie:
"Przy wzroście o każdy 1% ilość postów ×tudemun× przyrasta liniowo, przy spadku o każde 0.5% ilość postów ×tudehell× przyrasta wykładniczo."
A miśkom coś brakło pary na dalsze zrzuty imvho.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 września 2018, 20:35

@ducatus,
"Przy wzroście o każdy 1% ilość postów ×tudemun× przyrasta liniowo, przy spadku o każde 0.5% ilość postów ×tudehell× przyrasta wykładniczo."
A miśkom coś brakło pary na dalsze zrzuty imvho.
Roznica jest taka, ze ten spadek jest na duzym wolumenie i bardzo prawdopodobne ze zakańcza korekte.
Kontekst spadku jest BARDZO istotny.

Co do pary. To kurs nie spada pionowo. Obecnie ryje wsparcie 6280 + retest bear flagi od dolu (6350)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » poniedziałek, 17 września 2018, 20:36

discipuli pisze: No kolego jak transfer gotówki między narodowo uważasz za wartość nikłą to chyba 2 różne rynki obserwujemy.
tym bardziej Twój argument nie ma sensu.
Spójrzmy na takie ltc, jest go wiecej, jest tanszy, jest szybszy.
Temat wałkowany tysiace razy.
Btc jest przewartosciowane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 września 2018, 20:38

scibi pisze: Spójrz na alty, tam cena po bance jest nizsza niz przed
To nie jest prawda. Popatrz dokładnie na ceny topowych altów na początku 2017 i na ceny teraz. :) Te rzeczy mimo spadków ponad 90% od ATH są w większości kilkaset % droższe niż przed początkiem bańki 2017 :!: Np. w lutym 2017 kupiłem sporą ilość ETH na ICO jako lokatę na kilka miesięcy - część po 9$, część po 10$. Przy 10$ gryzłem się z tym, że tak wzrosło a kupuję.:) Całość była zablokowana w ICO a ja martwiłem się trochę, że spadnie zanim będę mógł handlować. Jak już mogłem to sprzedać, ETH było po kilkaset dolców. :mrgreen: W perspektywie początków bańki czyli początku 2017 wszystkie topowe są znacznie droższe. Popatrz chociaż ETH, XMR, Dash i LTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 17 września 2018, 20:44

scibi pisze:
discipuli pisze: No kolego jak transfer gotówki między narodowo uważasz za wartość nikłą to chyba 2 różne rynki obserwujemy.
tym bardziej Twój argument nie ma sensu.
Spójrzmy na takie ltc, jest go wiecej, jest tanszy, jest szybszy.
Temat wałkowany tysiace razy.
Btc jest przewartosciowane.
tak ? to w takim ltc zrob zakupy za milion dolarów i zobacz zieloną dzidę spowodowaną tymi zakupami. A teraz przejdźmy do btc gdzie istnieje jakis rynek po za giełdowy i mozna wladowac ten sam milion dolarow nie wywolujac na rynku wielkiego wzrostu.
Wymazywanie pisze:
scibi pisze: Spójrz na alty, tam cena po bance jest nizsza niz przed
To nie jest prawda. Popatrz dokładnie na ceny topowych altów na początku 2017 i na ceny teraz. :) Te rzeczy mimo spadków ponad 90% od ATH są w większości kilkaset % droższe niż przed początkiem bańki 2017 :!: Np. w lutym 2017 kupiłem sporą ilość ETH na ICO jako lokatę na kilka miesięcy - część po 9$, część po 10$. Przy 10$ gryzłem się z tym, że tak wzrosło a kupuję.:) Całość była zablokowana w ICO a ja martwiłem się trochę, że spadnie zanim będę mógł handlować. Jak już mogłem to sprzedać, ETH było po kilkaset dolców. :mrgreen: W perspektywie początków bańki czyli początku 2017 wszystkie topowe są znacznie droższe. Popatrz chociaż ETH, XMR, Dash i LTC.
JAk ja czytam takie posty ze ktos na poczatku kupil cos tak tanio no to ręce mi chodzą, bo sam wowczas rynkiem dopiero zaczynalem sie interesowac i wiele okazji takich przegapilem.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » poniedziałek, 17 września 2018, 20:48

@Wymazywanie
Tak? A np ltc jest powyzej? Dla mnie jest juz ponizej lub na podobnym poziomie ~50$. A ile altow z poprzednich baniek skonczylo ponizej ceny wejscia w nie (bo przeciez nie napisałem ze chodzi mi tylko o ta banke, lub ze chodzi dokłanie o nią :) )?

discipuli czyli to ze btc ma wieksza plynnosc rynku to powod by byl wart powyzej 6k $?
Dodatkowo ile osob korzysta z takie przenoszenia srodków? A ile uzywa btc tylko do spekulacji :)
Dla mnie to za malo.
Masz prawo miec swoje zdanie, ja sie z nim nie zgadzam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 17 września 2018, 20:50

scibi pisze: Btc jest przewartosciowane.
Skąd wiesz jaka jest realna wartość Btc?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 17 września 2018, 20:53

@scibi, ltc ruszył z okolic 3$ jesienią 2016

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » poniedziałek, 17 września 2018, 20:57

@Bit-els, zgadza sie, ale to zakładanie ze banka trwa dalej, ja w swojej opinii podchodilem do niej krótko terminowo. O akcjach tez nie piszemy w całości ich histori ;-).
Ja nikogo nie chce przekonac. Nie mam w tym celu. Kto bedzie chciał wierzyc bedzie wierzył w to ze btc nie jest przeceniane, tylko tyle lat, tyle projektów, a jakos ludzie nie uzywaja go masowo i nie beda ;-).
Kazdy ma prawo do swojego zdania :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 17 września 2018, 20:57

scibi pisze: @Wymazywanie
Tak? A np ltc jest powyzej? Dla mnie jest juz ponizej. A ile altow z poprzednich baniek skonczylo ponizej ceny wejscia w nie (bo przeciez nie napisałem ze chodzi mi tylko o ta banke, lub ze chodzi dokłanie o nią :) )?

discipuli czyli to ze btc ma wieksza plynnosc rynku to powod by byl wart powyzej 6k %?
Dla mnie to za malo.
Masz prawo miec swoje zdanie, ja sie z nim nie zgadzam :)
1. Nie rozmawiajmy o oczywistosciach ze kazdy ma swoje zdanie prawo wyglaszac itd. W gronie kulturalnych ludzi to jest oczywiste.
2. To czy btc kosztuje 6k USD 2k USD czy inną sumę to nie jest tylko tether, tylko gornicy, tylko juz po 9 latach kilka milionow uzytkownikow i kilka portfeli majacych znaczny % btc i masa ludzi nastawiona "kupie taniej niz wszyscy" a "kupie i potrzymam na pewno zarobie hehe powierzajac moj kapital w nie swoje rece bez zadnej kontroli"
To ile kosztuje btc to od strony spekuly nie ma znaczenia z tego wzgledu ze gielda wypacza na pewnym etapie wartosc danego aktywa. No bo powiedzmy sobie wprost czy apple naprawde zasluguje na obecna cene i kapitalizacje ? A takich przypadkow to moge wymienic cale s&p przewartosciowane jak matki w tekstach ulicznych raperow. No to czy coś powinno kosztować tyle czy tyle to subiektywna cena. Dla osob klikajacych w kraniki i dostajacych za to 0.10 btc kilka lat temu to obecne ceny to meksyk. Dla osob kupujacych btc po 1 dolarze obecne ceny to rosja. I co nam daje to rozwazanie ? Kompletnie nic. Nie zyskalismy przewagi nad innymi ani nie odkrylismy nic nowego ze btc jest przewartosciowany jak kazde inne aktywo zwiazane z drukowanym jak papier toaletowy usd. Oj przepraszam bo za takie stwierdzenia prawdy zaraz sie okaze ze uprawiam mowe nienawisci hehe :D

3. Dla mnie btc wartosc nie realna zyskał przebijajac 12k na bitbayu od tamtej pory uwazam ze panuje euforia na tym rynku. Ale co z tego ? przez to myslenie duzo nie zarobilem. A jakbym uznal ze 12k to spoko gramy dalej i nie gral nazbyt bezpiecznie to moglbym miec wiekszy %. Ale dalej to tylko gdybanie a cena ma tylko znaczenie czy wiekszosc sadzi ze jest tanio czyli okazja czy drogo ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 21:00 przez discipuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 września 2018, 20:59

ducatus pisze:że złota w przyrodzie jest nieskończenie więcej.
W jaki sposób uznałeś, że złota w przyrodzie jest więcej niż BTC i w jakiej skali? :) kilogramy raczej odpadają... ;)
ducatus pisze:[post]524186 Koszt miningu BTC obecnie to mniej więcej obecna cena BTC. Myślisz, że ktoś będzie sprzedawał poniżej kosztów wydobycia? Sądzę, że wątpię. Górnicy na to nie pójdą.
To część odpadnie, a reszta dostanie więcej. Przecież tak to działa, spada ilość górników = spada trudność wydobycia = ci, co zostali, dostają więcej. W sumie fajny sposób, by wykosić konkurencję, gdyby nad tym się dłużej zastanowić ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 21:00 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » poniedziałek, 17 września 2018, 20:59

Czy my gramy na tym samym rynku?
Bo czytając dzisiaj forum zacząłem mieć wątpliwości...

Już parę dni temu doznałem szoku, gdy jeden z czołowych analityków tego forum @new06 pozwolił sobie uznać, że ma 95 pewności, iż bitcoin spadnie na pysk. Gdyby chodziło o kogoś innego pomyślał bym, że to zaklinanie rzeczywistości przez gracza zapakowanego na maksa na krótko...

Może i w bitcoinie siedzę niedługoo, ale przez ponad 25 lat obserwacji rynków mam swoje wnioski.
W jaki sposób w dzisiejszej rzeczywistości bitcoin ma spaść poniżej 4, czy nawet dwóch tysięcy? Bo do tej pory korekty po bańkowe zawsze przekraczały 80 procent? Hallo... Schemat widoczny, pod który gra cała ekipa , na prawdę?

To nierealne. Nawet pik poniżej 6.000USD wydaje mi się mało prawdopodobny, choć go nie wykluczam.
Obroty. Dla tych co wieszczą dalszą bessę to koronny argument. Ale na każdym rynku w tego typu fazie jest tak samo. Leży, gnije, wygląda jakby zaraz miało się załamać, tylko jakoś się nie załamuje.

Pomijam argumenty, które przytoczyłem w poprzednich postach, że to nie jest moment na spadek bitkoina za względów strategicznych. Bo zmieniła się sytuacja i gra toczy się o umysły ludu i utożsamienie bitcoina z cyfrowym złotem.
Podłoga jest twardsza niż komukolwiek się wydaje.

Howgh :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 17 września 2018, 21:03

Słów kilka o możliwości niskich cen BTC z mojego punktu widzenia.

W sytuacji kiedy z tetherem nic się nie okaże przewiduję poziom ok. 3k$ btc za bardzo prawdopodobny i na to się już od dawna ustawiam. Możliwy spadek porównując do pęknięcia bańki 2013 (dużej) wychodzi poniżej 3k$ ale ja samego dołka łapać nie będę, 3k$ mnie satysfakcjonuje. Wiem ile mam tetherów i wiem, że nie jestem wyjątkowy. Zakładam, że wystarczy 1000 takich zawodników jak ja żeby zgarnąć wszystko co wpadnie na 3k$.

W sytuacji kiedy okaże się, że tether jest nic nie wart cała grupa, o której myślę nie ma nic i nie obroni poziomu 3K$.

Oczywiście możliwe są też scenariusze
1. Grupa 1k lupusów jednak nie obroni 3k$ (nawet jak tether jest ok)
2. Nie będzie zjazdu do 3k niezależnie od tethera i potencjalnej grupy lupusów.
3. Jestem jednak wyjątkowy i nie ma 1k lupusów.

Za najbardziej prawdopodobny jednak uznaję zjazd do 3k i interwencję grupy, której istnienie przewiduję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 21:05 przez Canis Lupus, łącznie zmieniany 1 raz.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » poniedziałek, 17 września 2018, 21:04

Zeby nie bylo, nie mowie ze btc bedzie tylko spadalo. Jak najbardziej moze rosnąc i to duzo, ale dla mnie od dlugiego czasu to tylko spekuła nie innowacyjnosc :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 17 września 2018, 21:05

PanBrzuszek pisze:Już parę dni temu doznałem szoku, gdy jeden z czołowych analityków tego forum @new06 pozwolił sobie uznać, że ma 95 pewności, iż bitcoin spadnie na pysk. Gdyby chodziło o kogoś innego pomyślał bym, że to zaklinanie rzeczywistości przez gracza zapakowanego na maksa na krótko...
W jaki sposób w dzisiejszej rzeczywistości bitcoin ma spaść poniżej 4, czy nawet dwóch tysięcy? Bo do tej pory korekty po bańkowe zawsze przekraczały 80 procent? Hallo... Schemat widoczny, pod który gra cała ekipa , na prawdę?

To nierealne. Nawet pik poniżej 6.000USD wydaje mi się mało prawdopodobny, choć go nie wykluczam.
Samo uznawanie czegos w tradingu jako nierealne oznacza ze daleko sie nie zajedzie ;) Bez otwartego umyslu ani rusz.
Bitcoin jest o ile dobrze pamietam, najwieksza banka w historii, wszystkie banki konczyly podobnie - z ogromnymi spadkami.
Patrzac jaki cykl bitcoin przebyl przez ostatni rok, to ta korekta dopiero sie rozkreca.
W jaki sposób w dzisiejszej rzeczywistości bitcoin ma spaść poniżej 4, czy nawet dwóch tysięcy?
W taki jak zawsze. Duzi gracze ubija mniejszych przebijajac wsparcia i zarabiajac na ogromnych shortach badz akumulujac podczas wielkiej bessy. Potem ci sami gracze rozpoczna nowy ruch w gore (o ile taki bedzie). To ze zrzutow nie robia retail traderzy to oczywistosc.

Dodatkowo ilosc permabulli na tym rynku powoduje ze sa oni doskonalym celem do zarobienia fortuny.

Rynek zazwyczaj w takich sytuacjach odseparowuje tych 'smart', od tych co przez ostatni rok byli jedynie 'lucky'.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 września 2018, 21:12 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 17 września 2018, 21:06

@scibi,
Niby czemu? Skoro tyle za niego placa to czemu ma nie byc tyle wart? Poza tym btc ma okreslona liczbe monet ktorej nie mozna "dodrukowac".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 września 2018, 21:06

PanBrzuszek pisze: Czy my gramy na tym samym rynku?
To nierealne. Nawet pik poniżej 6.000USD wydaje mi się mało prawdopodobny, choć go nie wykluczam.
A może z tej strony?
Spoiler:
Obrazek
Amazon osiągnął kiedyś ok. 100$ i potem spadł na - jeśli dobrze widzę, bo z loga ciężko odczytać - około 6$. A dziś jest warty 2000$. Nie wiem, co czuli holderzy tego stocku oberwując, jak spadają poniżej 10% tego, co mieli "na topie", ale pewnie była niezła rozpacz. Trwało to ładnych parę lat!

Czemu my tak nie możemy? Nawet, jeśli potem też zaczną się kolejne cykle bańkowe? ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości