Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 września 2018, 00:57

@anagamidev, ale to nie jest C&H tylko "sam cup" :P a że to skala logarytmiczna, to "filiżanek" będzie nadspodziewanie dużo przy bańkowych ruchach na dowolnym aktywie ;) No i tak długi okres na BTC to prawie wieczność ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 września 2018, 01:02

@BitJanusz, wyszukaj sobie przykłady C&H na googlach i zobaczysz, że ucho może być bardzo kanciaste, albo prawie niedostrzegalne na większych interwałach i może być nawet podobne do ISHS'a. Model nie jest wierną kopią obiektu występującego w naturze, jest tylko aproksymacją, uproszczeniem pewnego kształtu :D
Obrazek

### edited: 2018-09-12 01:06 ###
Spoiler:
### edited: 2018-09-12 01:07 ###
Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 12 września 2018, 01:07 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
56
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 12 września 2018, 01:05

Pobawiłem się w matematyka i spróbowałem przewidzieć na ile możemy zejść lub, czy może był już dołek dołków?

Wyszedłem z 3 podstawowych założeń, a priori:
a) kolejne bańki są coraz mniejsze procentowo, licząc od dołków, na których się zaczęły,
b) kolejne korekty również są coraz mniej głębokie,
c) niniejsze założenie wynika już z dwóch poprzednich - zmiany procentowe pomiędzy początkiem bańki, a dołkiem, już po szczycie również są coraz mniejsze.

Zbadałem 3 bańki na BTC, w tym jedną, której korekta wciąż trwa. Wziąłem pod uwagę następujące poziomy cenowe:

p - początek bańki
s - szczyt bańki
d - dołek bańki (najniższy punt w korekcie)

Następnie obliczyłem dla kolejnych trzech baniek:

s/p

d/p

oraz

s/d

Oto wyniki:

s1/p1 = 531.66, d1/p1 = 33,66, s1/d1 = 15.79
s2/p2 = 89,18, d2/p2 = 12.58, s2/d2 = 7.1
s3/p3 = 16,79, d3/p3 = ?, s3/d3 = ?

Znamy tylko początek i szczyt trzeciej bańki, nie znamy stosunku ceny dołka do ceny początku bańki, ani ceny na dołku (bo nie wiemy, czy już nastąpił). Postanowiłem zatem te wielkości oszacować. Aproksymowałem wartość d3/p3, na postawie dwóch poprzednich wartości i wyszło mi:

d3/p3 = 3.1925

znamy s3 = 19764.5 oraz p3 = 1177.2. Możemy zatem policzyć z tego d3 = 5532.84. Z drugiej zależności podobnie możemy aproksymować s3/d3 = 3.1925 i da nam to d3 = 6190.92. Są to dwa różne wyniki, ale zbliżone do siebie. W praktyce powinny być one dokładnie równe. Nie wiem, który jest bardziej istotny, dlatego wziąłem po prostu średnią i wyszło:

d3 = 5861.88$

Dane były brane z wykresu BLX (trading view), tam kurs osiągnął dołek na 5777.29$, zaś ignorując knot świecy było to 5852.39$. Dane odczytałem z ograniczoną dokładnością, więc mogą się minimalnie różnić dla różnych odczytów. Ponadto najbardziej istotne jest to gdzie umiejscowimy początek danej bańki, bo co do dołka dołków i szczytu nie ma problemu, choć można się sprzeczać jeszcze, czy były tylko 3 bańki na BTC, może ktoś doszuka się większej liczby w latach 2011-2018, wszystko jest kwestią arbitralną (aczkolwiek co do liczby 3 większość się zgadza). Gdy zmieniłem metodę ustalenia początku bańki, nie biorąc pod uwagę pierwszego dużego ruchu wzrostowego, tylko za początek uznając przebicie szczytu poprzedniej bańki, to wyszły mi inne wyniki:

s1/p1 = 531.66, d1/p1 = 33,66, s1/d1 = 15.79
s2/p2 = 36.9, d2/p2 = 5.15, s2/d2 = 7.16
s3/p3 = 16,79, d3/p3 < 5.15, s3/d3 < 7.16

Tu nie aproksymowałem już d3/p3 i s3/d3, tylko uznałem, na mocy założeń, że po prostu muszą być mniejsze niż w poprzednich bańkach, nie zakładając nic więcej. Tak ułożyłem układ równań, z którego wychodzi:

d3 < 5,15*1177.2=6062.58

1/d3 < 7.16/19764.5=0.00036226567

2760.41$ < d3 < 6062.58$

d3 musi się zatem mieścić w powyższym przedziale, średnia z tego przedziału to 4411.5$. I to chyba najbardziej czysta predyckcja, bez żadnego aproksymowania, oparta po prostu na wymienionych 3 założeniach. Zaś aproksymując, dołek wychodzi średnio na 3507.57$ (927,58$<d3<6087.57$). Z kolei w poprzednich odczytach nie aproksymując, tylko licząc nierówność średnia wychodzi aż 6486$.

Ja skłaniam się do wyniku, który zakłada, że początkiem bańki był poziom szczytu kolejnej bańki, bowiem pierwszy istotny ruch wzrostowy w obecnej bańce pokrywa się z poziomem szczytu poprzedniej bańki, czyli za początek tak, czy inaczej raczej trzeba uznać szczyt poprzedniej bańki. Ponadto pierwsze oszacowanie daje wynik 6486$, który możemy odrzucić, co wzmacnia hipotezę, iż początek bańki powinno się liczyć od poprzedniego szczytu. Oznacza to, że w takim razie może czekać nas gorszy scenariusz, dołek około 3507.57$ (aproksymacja) lub około 4411.5$ (wynik z samej nierówności), średnio 3959.5$.

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 12 września 2018, 14:46 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 września 2018, 01:12

anagamidev pisze: @BitJanusz, wyszukaj sobie przykłady C&H na googlach i zobaczysz, że ucho może być bardzo kanciaste, albo prawie niedostrzegalne na większych interwałach i może być nawet podobne do ISHS'a. Model nie jest wierną kopią obiektu występującego w naturze, jest tylko aproksymacją, uproszczeniem pewnego kształtu :D
Na Twoim przykładzie "ucho" stanowi prawie połowę wysokości "szklanki" - i to się zgadza :) na wklejonym wcześniej rysunku to ucho jest prawie niewidoczne. Google'm bym się nie sugerował gdyż nie umiem zweryfikować autora rysunku (a to może być jakiś, khem, Janusz AT ;)), postaram się w wolnej chwili wrzucić coś z książek nt. tej formacji jeśli chcesz.

na stockach, etc. działa ona przyzwoicie - na dużych interwałach. Na krypto... uchh. Zaznaczam,że chodzi o interwał 1-4h, bo taki jest dla większości krypto traderów najistotniejszy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 12 września 2018, 03:12

To może IHSik pod tą dywergencję. Przynajmniej można by się z jakimś shortem zaczaić bo tutaj to chyba nie




Na 1D spadki jakby wyhamowały. Czas na jakąś zieleń? :roll:

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 12 września 2018, 03:57

1.png
Zauważyłem że przy pierwszych dwóch wybiciach po bance kurs przebijał linie trendu spadkowego ( niebieskie ) po czym zawracał i następowało odreagowanie wyznaczając opór w postaci( biała przerywana ) przesunięcia linii trendu spadkowego,wyznaczając nam kanał spadkowy w jakim kurs się poruszał od wybicia górnej linii trendu spadkowego spadkowe. Wychodząc góra w okolicach około 45 % ceny redukującej ruch od szczytu następowało odreagowanie które wyznaczyło drugą linie trendu spadkowego. Przebiliśmy ją i wyznaczyliśmy opór w postaci białej przerywanej (zaznaczone mam to dwiema żółtymi strzałkami) idąc tym tropem założyłem że trzeci lokalny szczyt także zejdzie do okolic 42 % dolnego zakresu ceny, jednak tym razem wyznaczona została trzecia linia trendu spadkowego i zejście w okolice wsparcia w postaci słynnego oporu. Odbiliśmy się i zauważcie że wyznaczyliśmy druga linie (biała przerywana) jak we wcześniejszych lokalnych szczytach, po czym osunęliśmy się do dolnej lt-spadkowego odbijając od niej tak troszkę niemrawo. Wygląda to tak jakby były chęci na poruszanie się wzdłuż 3 linii trendu spadkowego do okolic 42 % ceny zejściowej wyznaczonej od lokalnego szczytu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 12 września 2018, 11:03 przez Clinic, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 12 września 2018, 05:26

https://strefainwestorow.pl/artykuly/bi ... uty-szczyt

Skoro Vitalik mówi, że BTC już nie będzie rosnąć, to szykujmy się na wręcz coś odwrotnego :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 222
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Eazzy0 » środa, 12 września 2018, 06:01

Nie mówi, ze nie będzie rosnąć tylko ze nie będzie już wzrostów tak dużych jak kiedyś.
To be clear, I never said that there is "no room for growth" in the crypto ecosystem. I said there is no room for *1000x price increases*. A 1000x price increase from today means $200T in crypto, or ~an entire 70% of today's global wealth being in crypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 12 września 2018, 07:13

Eazzy0 pisze: Nie mówi, ze nie będzie rosnąć tylko ze nie będzie już wzrostów tak dużych jak kiedyś
Własnie tak chciałem napisać ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 12 września 2018, 08:08

Przeciez takimi wypowiedziami sam sobie szkodzi (eth) :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 12 września 2018, 08:15

Dovakhiin pisze: Przeciez takimi wypowiedziami sam sobie szkodzi (eth)
Tacy ludzie po prostu są dziwni.
Elon Musk ostatnio na wizji palił trawkę. Nie zadziałało to pozytywnie na cenę.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 12 września 2018, 08:17

vjankuv pisze:
Dovakhiin pisze: Przeciez takimi wypowiedziami sam sobie szkodzi (eth)
Tacy ludzie po prostu są dziwni.
Elon Musk ostatnio na wizji palił trawkę. Nie zadziałało to pozytywnie na cenę.
Elon musk, steve jobs, vitalik osoby które wprowadzaja rewolucję, a nie są niestety przygotowani do zarzadzania tak duzymi firmami i też są na tyle bogaci, że te 5 % na akcjach może im już nie "robić" bo dla nich liczy się idea czy projekt który rozwijają. takie moje skromne zdanie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 września 2018, 08:37

dodatkowo podobni geniusze są często zaburzeni (najczęściej choroba afektywna dwubiegunowa) co powoduje, że w pompie mają swój wizerunek i niestety najbliższych.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: suszini » środa, 12 września 2018, 08:41

osobliwy_nick pisze:Pobawiłem się w matematyka i spróbowałem przewidzieć na ile możemy zejść lub, czy może był już dołek dołków?
(...)
Obrazek
Brawo, ale od ubiegłego roku słychać głosy, że "this time is different!"
I jest to racja, bo jeśli zobaczymy kontynuowanie spadków na giełdach kapitałowych i krach, to będzie to faktycznie sytuacja, w jakiej kryptowaluty się nie znalazły, ponieważ cały czas funkcjonują w warunkach światowej hossy.
Oczywiście te bajki, że kryptowaluty są przystanią przed światowym kryzysem to zwykła ściema, bo nie sądzę, żeby znaczący inwestorzy, głównie instytucjonalni, w trakcie kryzysu uciekali w tak podatne na spekulacje aktywa.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » środa, 12 września 2018, 09:03

suszini pisze: bo nie sądzę, żeby znaczący inwestorzy, głównie instytucjonalni, w trakcie kryzysu uciekali w tak podatne na spekulacje aktywa
I dlatego że tak nie sądzisz , tak może być ... "oni" kreują swoją rzeczywistość zawsze inną niż masowe myślenie ... a co jeśli zerują tzw liczniki już teraz przed światowym kryzysem który jest u progu , aby zacząć tak jak w 2008 r. w którym kryptowaluty były odpowiedzią na ten kryzys, ich pazerność jest tak wielka że musimy zmienić myślenie na "ich" temat są nieprzewidywalni zepsuci i kierują się wyłącznie gromadzeniem jeszcze większej gotówki. "Inside Job" jest przykładem jak instytucje, które "cieszą się nieposzlakowaną opinią" lub powinny przynajmniej, okazały się wilkiem w owczej skórze, banki, wielkie firmy ubezpieczeniowe, wystarczy posłuchać tego jak się tłumaczyli, dla mnie są to "psychopaci" . Nieprzewidywalność i niepohamowana pazerność z tym mamy do czynienia i z tym się mierzymy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 12 września 2018, 09:09

Daro pisze:
suszini pisze: bo nie sądzę, żeby znaczący inwestorzy, głównie instytucjonalni, w trakcie kryzysu uciekali w tak podatne na spekulacje aktywa
I dlatego że tak nie sądzisz , tak może być ... "oni" kreują swoją rzeczywistość zawsze inną niż masowe myślenie ... a co jeśli zerują tzw liczniki już teraz przed światowym kryzysem który jest u progu , aby zacząć tak jak w 2008 r. w którym kryptowaluty były odpowiedzią na ten kryzys, ich pazerność jest tak wielka że musimy zmienić myślenie na "ich" temat są nieprzewidywalni zepsuci i kierują się wyłącznie gromadzeniem jeszcze większej gotówki. "Inside Job" jest przykładem jak instytucje, które "cieszą się nieposzlakowaną opinią" lub powinny przynajmniej, okazały się wilkiem w owczej skórze, banki, wielkie firmy ubezpieczeniowe, wystarczy posłuchać tego jak się tłumaczyli, dla mnie są to "psychopaci" . Nieprzewidywalność i niepohamowana pazerność z tym mamy do czynienia i z tym się mierzymy.
"ich" "oni" no co Wy panowie to nie jest forum /_\ aby popadać w paranoje. Nie ma żadnego rządu światowego są ciemne masy i ich głupota którą się zarządzą ;) Nie komplikuj nie potrzebnie. Zrobi sie kryzys i w ramach bezpieczenstwa zacznie meirzyc dlugosc ... ;) A bycie psychopatom nie jest takie złe brak emocji ułatwia gre na giełdzie ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 września 2018, 09:37

W sumie na twitterze ciągle news'y z etf, często pada słowo institution, institiutions, że giełdy otwierając się na instytucjonalnych inwestorów, a co jeśli to beartrap i there is no need to be upset? :D No ostatnimi czasy to za Chiny Ludowe nie widziałem nigdzie żadnego byka na BTC, nikt już nawet nie marzy o powrocie w okolice ATH, ba nawet o 10k$. [awareness phase]
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » środa, 12 września 2018, 09:54

anagamidev pisze: W sumie na twitterze ciągle news'y z etf, często pada słowo institution, institiutions, że giełdy otwierając się na instytucjonalnych inwestorów, a co jeśli to beartrap i there is no need to be upset? :D No ostatnimi czasy to za Chiny Ludowe nie widziałem nigdzie żadnego byka na BTC, nikt już nawet nie marzy o powrocie w okolice ATH, ba nawet o 10k$. [awareness phase]
No to masz okazję poznać. Ja jestem bykiem na btc.

Ponadto dzisiaj jeszcze kupiłem pod odbicie alty- BTG, XRP, ETH i LTC.

Moim zdaniem aktualnie jest moment przełamania, co widać po panice na altach. BTC jednocześnie nie ma siły nie tylko przebić dołka, co zwyczajnie do niego podejść.....

Może być w najbliższych dniach gwałtowne wyjście z trójkąta spadkowego górą 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 12 września 2018, 10:02

@graczyk, no to miło powitać w klubie permabull'i :D
graczyk pisze: BTC jednocześnie nie ma siły nie tylko przebić dołka, co zwyczajnie do niego podejść.....
No właśnie też to zauważyłem, niby był ładny trójkąt symetryczny i nawet rozwinięciem do bearish pennant, zrestestowany, a jednak nie poleciało niżej i trzyma poziom, dziwna sprawa, alty natomiast różnie, ale większość ostry zjazd. ETH to już pożoga :D

W sumie tak jak ktoś pisał, albo zaczniemy traktować BTC poważnie i akumulować, albo BTC to będzie drugi BitConnect i zjedziemy -95% do 1k$ albo niżej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 12 września 2018, 10:06

@anagamidev, @BitJanusz,
tyle dyskutujecie nad formacją filiżanki (z uszkiem) vel C&H. Ale w jakim celu? Przecież mamy zaraz roczny spadek, który jak ulał pasuje do korekty wyższego rzędu zwanej inaczej bessą. Tutaj nie jest ani miejsce ani czas na szukanie takich formacji.

Formacja filiżanki ma to do siebie, że występuje na rynku byka i jest formacja kontynuacji ruchu. Tak więc stosowanie jej jako formacji odwrócenia trendu jest jak obarczenie analizy błędem podstawowym, który skazuje analizę na kosz na śmieci. Tak myślę.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości