Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » piątek, 7 września 2018, 00:54

Przyznam się, że przewaliłem kilka setek na spadającym nożu. Myślałem, że na 6.8 pobuja trochę dłużej niż parę godzin nocnych. Co się stało z Panem Podłoga? Czyżby skupował od 6, a później bezpardonowo się zrzucił gdy brakło mu hajsu na przebicie 7.5? Jeszcze parę dni poziomu 7XXX i uwierzyłbym w powolny wzrost. Ale robiło się zbyt nudno. BTC nie lubi stagnacji, bardzo.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PCortez » piątek, 7 września 2018, 01:14

Nie zapominajmy o tym, że jeśli fake news wpłynął tak mocno na kurs, świadczy to o słabości rynku.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » piątek, 7 września 2018, 01:52

@PCortez, tu raczej kurs wpłynął na fejk news, a nie na odwrót.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fyers » piątek, 7 września 2018, 01:55

PCortez pisze: Nie zapominajmy o tym, że jeśli fake news wpłynął tak mocno na kurs, świadczy to o słabości rynku.
Znowu ostanio odrzucenie ETFów wgl nie wpłynęło na cenę btc :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 7 września 2018, 02:55

@Don8000,

Nie patrzcie na pana podloge bo pan podloga mogl byc rowniez osoba otwierajaca shorty w samego siebie i nastepnie dumpujacego zakupione coiny. Brzmi absurdalnie bo jakby mial zarobic? Da sie, potrzebna jedynie odpowiednia kalkulacja. Dodatkowo mozemy do tego dodac mozliwosc przeslania zakupionych btc na bitmex, w celu uzycia ich z wielkimi zlewarowanymi ogromne pozycjami short.

Przypominam ze kupil on z 30k btc na poziomie 6300 wiec sobie spokojnie mogl zrzucac z zyskiem. A to co kupil na 7400 przerzucic na bitmexa i odpalic ogromne zlewarowane shorty. Na gorze kupil DUZO mniej niz na dole.

Spokojnie to pokryje jego straty z tytulu pozycji long spot i oczywiscie zapewni ogromne zyski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 7 września 2018, 03:45

Odnośnie predykcji/analizy długoterminowej. Znalezione w sieci, co o tym sądzicie?

Męczenie poziomu 6k nie wzięło się znikąd:
Obrazek
https://image.ibb.co/gRqrCz/long_term_scale.jpg

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 7 września 2018, 07:56

@Pleasek89,

Nie wiem co oznaczaja te cyfry? fale eliotta? To chyba ktos zapomnial o korekcie
Moja propozycja, jak ja rysowalem to troche sam sie balem :twisted:
Ciezko mi sobie to wyobrazic. Po "C" moglby zaczac sie kolejny cykl bankowy.

Wykres miesieczny, science-fiction.

Ostatnio zmieniony piątek, 7 września 2018, 08:19 przez prap0n, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 7 września 2018, 08:02

Heh :mrgreen:
Ludzie dajcie juz spokoj z tymi 1-3k za btc bo im czesciej to wspominane jest to kurs robi psikusa i albo konsoliduje albo ucieka do gory :mrgreen: :mrgreen:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 7 września 2018, 08:29

Dovakhiin pisze: Heh :mrgreen:
Ludzie dajcie juz spokoj z tymi 1-3k za btc bo im czesciej to wspominane jest to kurs robi psikusa i albo konsoliduje albo ucieka do gory :mrgreen: :mrgreen:
też mi ciężko w to uwierzyć jako, że jestem z BTC gdzieś od cen 6000$ i te granice 4 razy to były odbicia, ale warto brać pod uwagę opinie/posty ludzi trochę starszych stażem którzy są z BTC od 2011-2013 przeżyli parę baniek a nie tylko tą ostatnią i być przygotowanym nawet i na taką ewentualność.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 7 września 2018, 08:36

Jak dla mnie to kapitał, który decyduje gdzie idzie kurs oraz większość średnich inwestorów, wcale nie myśli o ATH czy 3k tylko stara się wyciągnąć zysk z tego co jest tu i teraz. Nie ma długofalowej strategii trzymania bo wzrośnie. Jeśli większy kapitał podbija kurs to oni też kupują i realizują zyski gdy mają te kilka procent. Gdy spada to bronią na satysfakcjonującym cenowo dołku. Liczy się ruch, kółka, nieustanny obrót kapitałem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 7 września 2018, 08:58

Lais pisze: Jeśli większy kapitał podbija kurs to oni też kupują i realizują zyski gdy mają te kilka procent
Dotychczasowa historia krypto pokazuje, że zyski liczone były w setkach a nawet tysiącach procent. Ten młody rynek dawał takie możliwości zarobku, że nikt nie patrzył na pojedyncze procenciki. To się może oczywiście zmienić wraz z krzepnięciem rynku ale na teraz wciąż oczekiwania są jasne - lambo i jacht a nie jakieś nędzne ochłapy ;)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 7 września 2018, 09:07

@kozaki_wiesi, lambo i jachtu to oczekuje drobnica, duży kapitał już je ma i dla niego "ochłapy" z dużych sum są satysfakcjonujące bo to duże ochłapy, drobnica właśnie marzy o takich ochłapach bo przy jej kapitale to byłoby właśnie te setki procent.
Oczywiście wielkie wzrosty są zawsze możliwe, ale bez nowego większego kapitału to chyba raczej powolne wzrosty ze spadkami na przemian bo na każdym poziomie będzie ta sama zabawa co teraz - w realizowanie satysfakcjonujących zysków

Ps. mnie kilka procent satysfakcjonuje bo jeśli poświęcam swój czas to lepsze niż nic, no i mam spokój i czas wolny od śledzenia kursu po sprzedaży. Gdyby ten rynek nie działał 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu to może zmieniłabym nastawienie na bardziej długoterminowe akcje bo byłyby dni wolne od krypto, kiedy wiadomo że nic się nie wydarzy bo giełdy nieczynne hehe

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Watashka » piątek, 7 września 2018, 10:35

Jak myślicie jest jeszcze szansa na jakieś większe, konkretne odbicie w tym roku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 7 września 2018, 11:00

@Watashka,
Alez oczywiscie ze sa szanse i to calkiem spore...
:mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 7 września 2018, 11:05

Watashka pisze: Jak myślicie jest jeszcze szansa na jakieś większe, konkretne odbicie w tym roku?
Niezerowa! :mrgreen:

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pogo » piątek, 7 września 2018, 11:05

Czy to co się tworzy nam od wczoraj (mex/finex 1h) można nazwać klinem zwyżkującym? I zapowiada prawdopodobny kolejny zjazd?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 7 września 2018, 11:39

Trochę osób zdziwionych ostatnimi spadkami, odsyłam do 16-17 lipca. Identyczne świece i poziomy. Czyli co? Jak tak rośnie to może, jak spada to coś nie tak? :D

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » piątek, 7 września 2018, 11:40

Witam, chciałbym dać nadzieję tym wystraszonym. Sytuacja jest póki co powtórzeniem tej z ~9 kwietnia. Rysunek znaleziony w sieci. https://uploads.disquscdn.com/images/15 ... a44bf8.png

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: TomaszT » piątek, 7 września 2018, 11:43

Znalezione na facebooku:
https://tucsky.github.io/SignificantTrades/#

opis:
"Ja posługuje się na bitmexie czymś takim. Pokazuje wszystkie zagranie grubych rybek, skalpowanie na 1min według tego jest całkiem niezłą taktyką, która się sprawdza chociaż jeszcze jej troche potestuje"

Zostawiam jako ciekawostkę...

@BitJanusz, może Ci się przyda? Zdaj potem relację czy warte uwagi... (jako spec od bitmexa)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 września 2018, 11:51

ergorg pisze: Trochę osób zdziwionych ostatnimi spadkami, odsyłam do 16-17 lipca. Identyczne świece i poziomy. Czyli co? Jak tak rośnie to może, jak spada to coś nie tak? :D

W tym miejscu są słabe opory/wsparcia i ruchy często w tej strefie tak wyglądają, 6250 - 6800 (nie ma nic pomiędzy), potem 6800-7200$ (znów zero wsparć oporów), mamy mocne 6800 i mocne 6250 - na nich zatrzymują się na ogół ruchy.

@TomaszT minutówki są moim zdaniem dla osób wyposażonych w boty HFT. Zwykły "janusz" po prostu nie nadąży, nawet manualnie wpisywać poziomów, do tego bitmex ma bardzo zniechęcające prowizje na dźwigni i to się niezbyt opłaca. Mi wychodzi różnie, czasem nawet 5-6 pozycji dziennie, a czasem nic po 2-3 dni. Zależy, jak się ułoży :)

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
Pogo pisze: Czy to co się tworzy nam od wczoraj (mex/finex 1h) można nazwać klinem zwyżkującym? I zapowiada prawdopodobny kolejny zjazd?
Na finexie mamy trójkąt zniżkujący a na mexie klin zwyżkujący, obie te formacje są prospadkowe ale o ich realizacji można mówić dopiero przy wyjściu z nich dołem, BTC uwielbia w zakresie ~6000 wychodzić z takich formacji górą i do tej pory był to silny sygnał rychłej zmiany trendu.

EDIT: sorry,na finexie to mamy ABW teraz, trójkąt był wczoraj :oops:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 46 gości