Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 11:13

OT :

polecam poczytać reddit, zobaczycie, na jak wysokim poziomie są nasi forumowicze w porównaniu z "traderami" z reddita.

https://www.reddit.com/r/ethtrader/
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/

Kompletnie inny świat. A przecież nas jest garstka, ich są tłumy. Nic dziwnego, że krypto strzyże jeleni na prawo i lewo. Brak jakiegokolwiek zarządzania ryzykiem, wiara w memy, emocjonalny trading, jakieś pierdy o lambo, niektórzy nawet nie wiedzą, co to stop loss. Redditowe autorytety wszem i wobec reklamują DCA (Dolar Cost Averaging) jako receptę na całe zło (naturalnie bez "górnej części" czyli drabinkowego sprzedawania na uptrendzie - bo po co :roll: )- a to i tak już level "expert" redditora.

A przecież to najczęściej "ofiary bessy", przecież CZEGOŚ powinno ich to nauczyć... :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 6 września 2018, 11:16

Ci co stracili odpadli, prawdopodobnie to świeży narybek, takie małe leszczyki :) Jeszcze muszą podrosnąć aby stać się prawdziwą rybą do wyleszczenia;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 11:30

Smule pisze: a ktoś kto wstawi prognozę na $3000-$4000 (luźny target, nie mówię, że tam pójdzie) jest od razu wyśmiewany i minusowany
A kto dostał minusa za taką prognozę i został wyśmiany, bo nie widzę? :) Dzięki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 6 września 2018, 11:32

Witam czy jest szansa ,że kiedykolwiek jeszcze cena btc spadnie do 2000 $?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 11:32

Ja myślę, że można ryzykować zakup, gdy np. będziemy mieli kilka dni bujania na dnie, zrobi się jakiś trójkąt, etc. W chwili obecnej to rzeczywiście hazard... można zamiast kuponu w lotto albo zdrapek w kolekturze, bo większa szansa na wygraną ;)

sam kupiłem na hazard trochę ETH na przykład i odrobinkę BTC, ale za "odpowiednio poważne" sumy :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » czwartek, 6 września 2018, 11:35

Hmmm ale panikę tu posialiście :) Ledwo dzień spadków a patrząc na ostatnie strony postów to widzę przedziały 700-3000 usd :lol: :lol: :lol:
Ale ok rozumiem, szybko zjechało i pstryczek się przekręcił :)

Dobra kilka słów z mojej strony. Ja nadal optymista i nie wierzę, że daleko to zjedzie (aktualnie przynajmniej nie widzę takiego powodu w okolicznościach czy na wykresie i kropka).




Odnosząc się tylko do tego wykresu na który patrzę od zeszłego roku. Według mnie mamy takie opcje:
1) Dojdzie do tego wylewu w dół - w takim wypadku mimo wszystko niżej niż 5000 usd nie zejdzie (jakby poleciało tylko w dół ostro na dzień dzisiejszy okolice 4800 usd znajdują się przy fioletowej linii, jeżeli po konsoliduje spadkami dłużej to poniżej 5k nie zejdzie!).
2) Konsolidacja przez kolejne 1-3 miesiące (wtedy taką konsolidacją w okolicach 6-7k dojdzie bokiem do fioletowej linii
3) zanim dotrze do fioletowej linii punktem 1 lub 2 odbije w górę wychodząc górą (tak to ta pozytywna opcja).

Kilka słów wyjaśnień.
Na wykresie oznaczony jest ruch btc całościowo - jak już wiele razy pisałem w przeszłości - btc nigdy nie wyszło poniżej wskazanej linii fioletowej (dolna). Dlatego też jeżeli wierzymy, że BTC będzie wielki w przyszłości - Nie może spaść poniżej właśnie tej granicy (to jest moja twarda granica - dopóki jej nie przekroczy dołem ja śpię spokojnie ;).

Ogólnie to wygląda, że wszystko idzie zgodnie z planem. Spokojne uspakajanie kursu w granicach 6-7k... aż dobije do dna przy fioletowej. Ja się tego trzymam od początku i nie widzę jeszcze powodu żeby tak właśnie nie było ;)

Nie doradzam czy kupować czy sprzedawać teraz bo to nie ten moment! Dla daytradarów aktualne dni mogą być jedna atrakcyjne ale i bardzo ryzykowne ;)
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 11:37

BitJanusz pisze: sam kupiłem na hazard trochę ETH
Nie na hazard tylko dałeś ciała i kupiłeś za wcześnie. Zyski = wrzucam screeny a zły zakup ETH = hazard a nie zła ocena? 8-)
BitJanusz pisze: można zamiast kuponu w lotto albo zdrapek w kolekturze, bo większa szansa na wygraną
Widzisz większą szansę wygrania w lotto (trójka chyba 1/47 a 1/14mln szóstka) niż teraz na odbicie? Hehe "dobra" ocena prawdopodobieństwa. :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 11:40 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » czwartek, 6 września 2018, 11:38

@Smule, wziąłbym pod uwagę też to że dużo osób liczy na 3-4k usd a tych trzeba też zrobić w ch***, bo było by zbyt piękne gdyby wszyscy załadowali się przy samym dołku :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 6 września 2018, 11:40

@blink, dlatego spadnie jeszcze niżej. :mrgreen:
Spoiler:
P.S. śmieszkuję :P nie wiem gdzie będzie dołek
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 11:48 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » czwartek, 6 września 2018, 11:43

ergorg pisze: @blink, dlatego spadnie jeszcze niżej. :mrgreen:
hahaha niby tak ale uważam że musi być grupa która nie załapie się na pociąg, grupa która później będzie wskakiwać już do jadącego pociągu :D
Spoiler:
#teoriespiskowe

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nitroprusydek » czwartek, 6 września 2018, 11:45

@ergorg tylko czy na takim ruchu dałoby się zarobić. Mnie to też zastanawia, wszyscy czekają, żeby się załadować przy 3k, 4k na longa. Ale to nie może się tak skończyć, ponieważ albo nie dojdzie do tego i pociąg odjedzie, albo niewidzialna ręka rynku pozwoli się wszystkim załadować przy 3k - ale żeby zebrac żniwo Ci wszyscy później będą musieli sprzedać taniej, żeby grubasy mogły zarobić. W takiej sytuacji ile musiałoby spaść, żeby ten co kupi za 3k stwierdził - to już koniec BTC ratujcie się kto może... nie wiem czy to nie będzie zbyt kosztowne i ryzykowne dla grubasa, jeśli nie to wracamy grubo poniżej 3k
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 11:48 przez nitroprusydek, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 11:46

Wymazywanie pisze:
BitJanusz pisze: sam kupiłem na hazard trochę ETH
Nie na hazard tylko dałeś ciała i kupiłeś za wcześnie. Zyski = wrzucam screeny a zły zakup ETH = hazard a nie zła ocena? 8-)
Ale to nie był zakup "z modelu DT" zakup tylko z palca za grosiki :) bez dźwigni

screen niepotrzebny, już się przyznałem że za wcześnie :mrgreen:
BitJanusz pisze: można zamiast kuponu w lotto albo zdrapek w kolekturze, bo większa szansa na wygraną
Wymazywanie pisze: Widzisz większą szansę wygrania w lotto (trójka chyba 1/47 a 1/14mln szóstka) niż teraz na odbicie? Hehe "dobra" ocena prawdopodobieństwa. :lol:
miałem na myśli, że większa szansa na wygraną jest w krypto. Nie doczytałeś dokładnie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 6 września 2018, 11:48

nitroprusydek pisze: Ale to nie może się tak skończyć, ponieważ albo nie dojdzie do tego i pociąg odjedzie, albo niewidzialna ręka rynku pozwoli się wszystkim załadować przy 3k - ale żeby zebrac żniwo Ci wszyscy później będą musieli sprzedać taniej, żeby grubasy mogły zarobić
Zakladam ze najbardziej dostana ci co beda sie pakowac po 5-4.5k.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... e-50-rule/

Tutaj jest ciekawy przyklad zwiazany z 50% strata na pozycji :)


Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 11:54 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 11:48

blink pisze:
ergorg pisze: @blink, dlatego spadnie jeszcze niżej. :mrgreen:
hahaha niby tak ale uważam że musi być grupa która nie załapie się na pociąg, grupa która później będzie wskakiwać już do jadącego pociągu :D
Spoiler:
#teoriespiskowe
Albo nie będzie pociągu, będzie mulenie po dnie przez parę miesięcy i wypłaszczenie wykresu, czyli marzenie inwestora :mrgreen:


przy okazji mamy double bottom na finexie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 6 września 2018, 11:57

Ten poziom na mexie 61xx (62xx) juz jest enty raz od niego odbicie - dlaczego? Od tego dna nei schodzi ani centa nizej nawet w piku, kiedy to wreszcie peknie :/
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 12:00

adam1226 pisze: Ten poziom na mexie 61xx (62xx) juz jest enty raz od niego odbicie - dlaczego? Od tego dna nei schodzi ani centa nizej nawet w piku, kiedy to wreszcie peknie :/
Bo to wsparcie jest

Obrazek

pomiędzy 6800 a 6250 nic nie było więc był długi lot bez przeszkód, teraz są wsparcia co chwila

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 6 września 2018, 12:02

@CRXEE8 tak ja dokupuje,jestem w punkcie w którym niemal startowałem skup po 20 sierpnia. Musiałoby jeszcze spaść do 6.1$ wtedy byłbym na mecie
Spoiler:
chociaz zasadniczo mój czarny koń od powstania BTG trzyma +/-19$ a zakupy były po 14-15$ i Pivx musiał by spaść do 0.90$ long na Bitku na mecie prawie już jest
Gratulacje dla typujących spadki, brawo na DT na pewno było można zarobić ładnie. Docelowo Bitcoin i tak jest wielki :mrgreen: Dzisiaj to wyglądało tak, rano po 7 kawa i o ku..a,teraz przerwa obiadowa patrzę i z koszyczkiem wybieram przeceny, po 18 znowu przy kompie izobaczymy
Spoiler:
jak ktoś coś do mnie pisał, czy odnosił w postach od wczoraj wieczora to ogarnę tą ilość stron dopiero po 18:00, przerwa obiadowa godzina a zjeść trzeba w spokoju, niech moc będzie z Wami
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 6 września 2018, 12:05

wantwrite2014 pisze: Witam czy jest szansa ,że kiedykolwiek jeszcze cena btc spadnie do 2000 $?
Jest niezerowe prawdopodobieństwo, że dziesięc razy z rzędu trafisz szóstkę w totka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 12:15

Wystarczy marne +200$ i zaraz nastroje by się poprawiły. Widzieliście zrzut do 6.3k? Jednak jakiś popyt tam był, szybko wróciło i zrobiliśmy knocik. Górna linia naszego spadku się zbliża - przy takiej cenie przebijamy ją biernie za 5 godzin. Obecnie to wysokość koło 6550$. Nie sądzę jednak by odbiło wyżej niż 6.8-6.85k, jeśli by nastąpiło już wybicie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » czwartek, 6 września 2018, 12:30

ekonokomik pisze: Ciekaw jestem Waszej interpretacji faktu, że ten spadek ma tak ogromną dynamikę (kąt) i głębokość, oraz, choć w mniejszym stopniu, obroty?

Te elementu spadku nie pasują do tego miejsca na wykresie bańki po ATH, raczej do pierwszego okresu spadków. Choć patrząc na wykres, to chyba nawet na początku roku nie bywało tak pionowo na samym początku spadku, a raczej pod koniec.
Spadek tego typu, czyli powiedzmy to jasno - pik, zazwyczaj był efektem grubego newsa.

Mam roboczą teorię, że rozgrywała się nad nami "wojna na górze", której objawem były min. ogromne obroty przy minimalnym ruchu ceny 2 września. Być może, przy wczorajszym wypłaszczeniu, frakcja, która otworzyła kilka dni temu 10K shortów na finex, postanowiła jednym ruchem skończyć zabawę. Drugiej frakcji skończyły się środki do walki (a tę walkę też było wczoraj widać) i odpuściła.
Co sądzicie o takiej interpretacji?

BTW. Różnica między shortami i longami znów robi się rekordowa. RSI h4 ryje glebę, spadek był tak dynamiczny, że wejście teraz na małej dźwigni w longa z myślą o odbiciu o kilka setek w shortterm wydaje, się okazją miesiąca.
A nastroje na forum grobowe ;)
Od jakiegoś czasu zakładałem scenariusz, że to co było od Stycznia do ostatnich dni to jest pierwsza fala spadkowa. Żeby nie było teraz tak, że wchodzimy w drugą fazę, która skończy się na - 60 %, -80 % od tego momentu. Kilka osób pisało o 2000-3000 $. Wcześniej możemy spodziewać się RTN.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości