Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » środa, 5 września 2018, 23:23

Wymazywanie pisze: @snajper, Tak, ale posiadając jakąś opinie, nie musisz mieć koniecznie potrzeby zakładania się o coś z kimś, kto uważa inaczej. Zakładanie się może z boku słuchaczom "wzmacniać" wrażenie o sile czyjegoś przekonania, ale nie-zakładanie się o to, nie powinno jej obniżać.

Sądzę np., że bardzo prawdopodobne jest, że przebijemy 6900 w ciągu 12 godzin (oceniam to na 75%), ale nie mam specjalnej potrzeby zakładać się o to.
Wiadomo. Po prostu nawiązałem ostatni przykład z tym zakładaniem + że @BitJanusz tak po prostu nie przechwala się, a ma mocne, poparte "argumenty" (wykresy itp.).

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: r1111 » środa, 5 września 2018, 23:28

prap0n pisze:@r1111,

szklana kule sobie kupiles? :D
Czy po prostu miales wizje?
r1111 pisze:Ej, analitycy. Bitek będzie się kisił na obecnym poziomie, + - 15 procent, z poważnym spadkiem we wrześniu 2018 i poważnym wzrostem w końcówce roku, lub -początku roku 2019 (tzn wzrost będzie w momencie wejscia Bitmaina na giełde ). Póżniej tylko dooopa... i powrót do kursu 350 do 1000 baksów.
stronka 867 (jak by co)


Złota kula na sprzedaż. Cena 1000 bitków. Ktoś kupuje? Bo zobaczycie jeszcze w tym miesiącu 4K z groszami jako cenę bitka. Howgh :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 00:02

Nakładając Fibo na ostatni low i wypracowany lokalny szczyt, wyobrażam sobie taki rozwój przy różnych poziomach (ćwiczenie z wyobraźni, nie brać poważnie).

(najpierw goły wykres - przekroczyliśmy fibo 0.236, pozostają następne jeśli nie nastąpi niebawem odbicie)

Obrazek

Pomysły:
Spoiler:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ps. Wolę sobie nie wyobrażać formacji typu BDW teraz, bo w niej zaczyna się od mniejszego spadku i impuls spadkowy narasta, a my na wstępie już duże tąpnięcie, to ciężko byłoby podejrzewać BDW i aż takie wzmacnianie spadków (w tym klinie są zazwyczaj ze 3 impulsy spadkowe i albo narastają albo nie maleją znacznie). HS i zwykły klin wygląda dość ludzko jeśli ma to być większa korekta niż chwilowy dip skontrowany szybkim powrotem (czego jeszcze nie wiemy).

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
Wyglądają podobnie obrazki. Klin spadkowy zszedłby niżej w kolejnym impulsie, HS by jednak dawał szansę na wyjście niestandardowe bokiem a potem góra lub niepełny target w dół. Najnudniejsze by było zejście nisko i konsolidowanie tam długo, ale patrząc na 1d/1w to byłoby naturalne nawet by zejść do okolic 6k i miesiąc iść bokiem z małymi ruchami balansując między zacieśniającym się rożkiem między Lt888 a Lt spadkową maj-lipiec.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 6 września 2018, 00:04

Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 00:09 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 września 2018, 00:05

bitloteiros pisze: ewidentny beartrend w mid (coraz niższe szczyty)
niższe szczyty owszem... ale dołek ten sam bez pogłębiania :) (nie bawmy się w drobne różnice, chodzi o poziom)
bitloteiros pisze: trójkąt zniżkujący
Czyli książkowo w longterm powinno odbić :) - argument raczej na up nie na down. edit - mój błąd :D jeju skąd mi się to wzięło, że to klin zniżkujący ja yebie chyba za dużo tego wina dziś :D
bitloteiros pisze: brak retestu ath z września 2017 (tzw gap) rynek wprost uwielbia "zapełniać" takie luki na wykresie
musi/nie musi - indywidualna sprawa :D
bitloteiros pisze: łatwiej "zrobić" 100% z 4k na 8k niż z 6k na 12k
hmm to juz tez sprawa indywidualna - jeden powie Ci, że x mc bessy uruchomi popyt, inny, że to jeszcze nie koniec... również czas pokaże.
bitloteiros pisze: mnóstwo słabych rąk do wyleszczenia
Myślisz? też temat był już wałkowany tez podzielone opinie, nie ma jednoznaczności... akurat tego nie podzielam bo imo kto miał sprzedać ze stratą to już dawno to zrobił DUŻO DUŻO wyżej... - kilka osób na pewno się zgodzi.
Komu zależy bardziej na spadkach? Temu kto siedzi:
a) na fiatach ze sprzedaży wyżej (bardzo dużo ludzi wg mnie)
b) na fiatach - tzw świeżaki licząc na "złapanie dołka" (słaba opcja)
c) na fiatach - kupił za x>12K, sprzedał za 7-8 i czeka.... (uj wie na co chyba na ten tysiaczek JAK spadnie do betonu 6k) istne ryzyko takiej osoby, bo rynek potrafi odwrócić raz dwa w ciągu jednej nocy:D

koniec cytatu i odp.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

oddzielne przemyślenia (powtórze się):

Moje argumenty za wzrostem (już pomijając dzisiejszą korektę wzrostu lokalnego, która musiała nastąpić)
1. od lutego większa przewaga byków (tak wiem, inaczej wykres to przedstawia) - po prostu... misie zatrzymały się na mniej więcej 6k i za cholerę poza knotem nie mogą tego przebić, byki mimo niższych szczytów - JAKOŚ odbijają i mają ZAWSZE progres względem dołka.
2. tutaj jest błąd
3. słabnący volumen tegoż klina/kanału również błąd... = KSIĄŻKOWO wzrost. -||- -||-
4. Koszty wydobycia - nikt nie będzie kopał po kosztach, tym bardziej jakby musiał dokładać = wstrzymanie miningu = mniej monet na rynku = POPYT = WZROST!
5. Psychologiczny aspekt wyniszczającej bessy, zamknięcie bramy do salonu lamborghini przed nosem, zrezygnowanie holderów, aczkolwiek sny o hossie i marzenia sprawiają, że jednak nie poddadzą się i monety zatrzymają = stwierdzenie grubasów, że "za długo czekamy zaczynamy skupować" = wzrost.
6. Chrapka wyjadaczy na kolejną bańkę :D


ciągle mam wrażenie, że bart do góry nogami rysuje się... dejavu czy jak to tam się pisze :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 00:20 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 6 września 2018, 00:11

@Wymazywanie, wszędzie praktycznie zakładasz obecny ruch jako korektę wzrostów, a może taki scenariusz? :P
Spoiler:


W takim wypadku im szybszy spadek tym wyżej następny dołek. O ile dolna linia klina będzie respektowana.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Dovakhiin pisze: bitloteiros pisze:
Przejdź do cytowanego posta trójkąt zniżkujący


Czyli książkowo w longterm powinno odbić - argument raczej na up nie na down.
trójkąt zniżkujący to dalsze spadki.

Obrazek
https://www.bdm.com.pl/ispag/encat/troj ... ujacy.html
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 00:12 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 00:13

Dovakhiin pisze: bitloteiros pisze:
Przejdź do cytowanego posta trójkąt zniżkujący


Czyli książkowo w longterm powinno odbić - argument raczej na up nie na down.
Nie o to chodzi. Chodzi o to, że trójkąt spadkowy ma więcej szans na wyjście dołem - to jest z niego "prawilne" wyjście, tak jak z HS w dół a z inv HSa w górę. Oczywiście nie musi zejść w dół. Jeśli jednak tak się stanie to dołek po bańce 2017 będzie wyraźnie pogłębiony.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
ergorg pisze: wszędzie praktycznie zakładasz obecny ruch jako korektę wzrostów, a może taki scenariusz?
Możliwe. Co do moich bazgrołów, to nawet jeśli wyjdziemy wyraźnie w dół zakładam, że się odbijemy od któregoś Fibo wcześniej i albo odbicie albo konsolidacja. Ten Twój rysunek nie przeczy moim, ja się po prostu skupiłem na mniejszym wycinku Twojego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 września 2018, 00:18

@Wymazywanie, @ergorg, @bitloteiros,
sorki macie rację z tym trójkątem :idea:

ale z drugiej strony, skoro we 3 (lub więcej macie rację) to rynek możę zaskoczyć większość :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 września 2018, 00:21 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 września 2018, 00:19

@Dovakhiin, Rzadka postawa w tym wątku, trzeba pochwalić. ;)

Ja czekam do końca dziennej a potem w kimono.
A na noc dla draki ustawiam bidy na ETH za 150 baksów z groszami, które i tak nie wejdą, ale niech sobie leży. :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: olena » czwartek, 6 września 2018, 00:30

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę? Jutro niebylejakie spotkanie europejskie w sprawie krypto:
"On September 7, economic and financial affairs ministers from the EU’s 28 member states are set to hold a meeting on the challenges posed by digital assets and the possibility of tightening regulations. The event, scheduled to take place in Vienna, Austria, will discuss the main issues around crypto, such as tax evasion, terrorist financing, and money laundering."
https://cointelegraph.com/news/european ... regulation
A tu macie agendę prasową - może warto zwrócić uwagę na godziny spotkań i konferencji.
https://www.eu2018.at/calendar-events/p ... cofin.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 00:43

Mam wrażenie, że Pan Podłoga wrócił wreszcie z kibla i ufortyfikował 6900$ na finexie. Dorzuca tylko kolejne kupy bidów poniżej. W sumie fajny moment , by ustawić się zshortem. Jeśli to pierdyknie, to spodziewam się solidnego zjazdu - kapitulacja Pana Podłogi da wyraźny sygnał trejderom. Utrzymanie tego... no cóż, być może nasz szejk zostanie objechany na raty. Albo postawi na swoim i wrócimy do wzrostów? mam i long na podorędziu.

Nawiasem mówiąc, to jego idiotyczne market buy 10000 BTC za 7.4k nie osiągnęło niczego. Póki co.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 6 września 2018, 01:05

Może coś takiego? :D

Na 1d może być jakaś 'piekielna' bearish flag, żeby nie było, że jestem tylko byczy :D

Spoiler:
Dobra okazja na zakup, ale raczej średnia na sprzedaż, nie jesteśmy na szczycie i ostateczny beartrap może czaić sie wszędzie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 6 września 2018, 01:32

BitJanusz pisze: Jeśli to pierdyknie, to spodziewam się solidnego zjazdu - kapitulacja Pana Podłogi da wyraźny sygnał trejderom.
Lub klasyczne wyleszczenie obu stron - uruchomienie stopów i swieżych shortów poniżej 6900 (przecie podłoga padła a tak broniły) po czym ostry podjazd 7k+ :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 6 września 2018, 01:46

https://omniexplorer.info/address/1NTMa ... G1FAJysSfz

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
9/5/2018 11:12:46 AM 10,000,000.00 10,718,600.00 10,000,000.00 to tak z historycznych ciekawostek
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 6 września 2018, 01:48

no jak będzie dalej strzelał paczkami po 50/100 to możemy poleciec całkiem nisko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 6 września 2018, 01:51

Nie ma to jak pokrycie 12 dni wzrostow jedna swieczka dniowa :D

Swoja droga to juz troche ma znamiona ruchu kapitulacyjnego, narazie brak jakichkolwiek wiekszych odbic nawet na mniejszych interwalach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 6 września 2018, 01:52

bitloteiros pisze:
BitJanusz pisze: Jeśli to pierdyknie, to spodziewam się solidnego zjazdu - kapitulacja Pana Podłogi da wyraźny sygnał trejderom.
Lub klasyczne wyleszczenie obu stron - uruchomienie stopów i swieżych shortów poniżej 6900 (przecie podłoga padła a tak broniły) po czym ostry podjazd 7k+ :twisted:
A jednak ciężki zjazd. No cóż, mogę się odmeldować, shorcik zamknięty przy 6736$, można iść spać. Słabo to wygląda na BTC, ale cóż, zaliczyliśmy na mexie prawie 100% zasięgu klina spadkowego, więc... powinno być jakieś odbicie.

Ciekawi mnie, co teraz myśli gostek, który kupił 10k BTC market orderem za 7400$.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 5 września 2018
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: piccolo » czwartek, 6 września 2018, 01:56

Ostatnia doba utwierdza mnie by dać sobie spokój na najbliższe dni z jakąkolwiek pozycją.. Wiele osób w tym ja liczyła jednak na przebicie tych 7400 . Teraz przy tym zrzucaniu po 200 $ co kilka godzin gratuluję stalowych nerwów jeśli ktoś gra obecnie pod spadające noże.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 6 września 2018, 02:00

@BitJanusz, pewnie nic bo to pewnie sam sobie sprzedal, albo to sam bitfinex
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 września 2018, 02:01

Slynna 2 w nocy... jakos mnie to nie dziwi ta godzina
Ehh moze na knocie z 15.08 chwilowo zatrzyma czyli teraz...

W takim tempie dzis 6200 a potem rycie o podloge...

Btw jakis news?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości