Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 5 września 2018, 20:15

ergorg pisze:
Dla Ciebie obecnie może to być korekta 3 tygodniowych wzrostów, dla mnie to koniec korekty spadków. ;)
Korekta spadków trwająca dwa razy dłużej niż same spadki?
Ostatnio zmieniony środa, 5 września 2018, 20:22 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 5 września 2018, 20:21

zreszta niewazne.. jednym sie kreski zgadzaja a inni zawsze zara biaja
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 5 września 2018, 20:25

@Pleasek89, nie pierwszy i nie ostatni raz:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DonArkada » środa, 5 września 2018, 20:31

BitJanusz pisze:
Offtopic:
Spoiler:
widzieliście pogrom na ETH? dziś padł low. Kupiłem po 243$... szok trochę :)
Ja widziałem, zadowalający short ładnie wyszedł :)

Mi akurat pasuje jak wrzucasz takie zrzuty bo:
1. nick (janusz) zobowiązuje do chwalenia ;)
2. poparte wykresem na bazie którego określiłeś SL czy TP jest hmm kształcące

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 5 września 2018, 20:42

@ekonokomik,
"Nie odwróciliśmy, zgoda. Ale czy się nie zanosi? Pewne symptomy są. Dla mnie najważniejszy to złamanie schematu/fraktala obowiązującego od ATH do połowy lipca: coraz mniejsze obicia, z coraz mniejszą dynamiką (kąt natarcia wzrostów i spadków) i coraz mniejszymi obrotami.
Zarówno kształt, dynamika, jak i obroty na ostatnim odbiciu (przełom lipca i sierpnia) złamały ten schemat. Dodatkowo, dołek z połowy sierpnia był wyżej niż poprzedni, z początków lipca.

To na razie nie sygnał do odjazdu, ale znak, że "coś się dzieje".

A czy to co wydarzyło się w zeszłym roku było takie wyjątkowe? Bo ja wiem... Książkowa bańka, których na BTC mieliśmy przez ostatnich 8 lat co najmniej trzy."
Jeszcze wtedy widziałem szansę na pozytywny rozwój wypadków. niestety w powiązaniu z AT i EW nie wynika z tego nic dobrego : patrz budowany od miesięcy trójkąt i charakterystyczne dla korekt wzrostowych w trendzie spadkowym zachowanie kursu.
Dopóki kurs BTC nie wybije dołem z trójkąta można mieć nadzieję. Ale trzeba pamiętać, ze wyjście dołem będzie brutalne dla całego świata kryptowalut.

Wzrosty na BTC były wyjątkowe w porównaniu do wzrostów na innych rynkach czy to finansowych czy towarowych- nie doprecyzowałem co miałem na myśli.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
@Canis Lupus, tak ale to scenariusz na horror dla posiadaczy kryptowalut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 5 września 2018, 20:43

ergorg pisze:
ekonokomik pisze: A poważnie: nigdy nie mogę się nadziwić zjawisku błyskawicznej zmiany nastrojów (czy też "sentymentu") na tym forum. Nieważne, że mieliśmy 3 tygodnie ciągłych wzrostów o 25%, że mamy wyraźne objawy złamania fraktala spadkowego (o czym piszę akapit wcześniej), że korekta należała się jak psu miska.
To wszystko nieważne. Spadło o 7% a w ciągu paru godzin nastroje bycze zmieniają się w "no to lecimy do 4K", "mamy trend spadkowy" i obowiązkowe "a nie mówiłem!"
I vice versa przy wzrostach, same moony, marzenia 10-12k$ i więcej, a może te 3tyg wzostów to tylko korekta spadków. Ciekawe która strona będzie mieć rację i co będzie pierwsze - zejście poniżej tegorocznego dołka (załóżmy 4-5k$) czy choćby te 10-12k$. :P
Tylko ze ostatnie posty bykow to raczej "JEZELI przebijemy 7600 to ZOBACZYMY CO DALEJ"..
Byki wiedza gdzie maja opory racjonalne dzieki AT....

Natomiast tu @ekonokomik pelna zgoda... misie wystarczy im "lekki" spadek i NA PEWNO lecimy na 4k bo to MUSI nastapic mimo, ze nie ma zbytnio ku temu argumentow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 5 września 2018, 20:56 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 5 września 2018, 21:00

sha256 pisze:Canis Lupus, tak ale to scenariusz na horror dla posiadaczy kryptowalut.
@sha256
Masz na myśli wyjście dołem z zasięgiem 29xx?
Mam nadzieję, że coś takiego nastąpi

Dovakhiin pisze: Natomiast tu @ekonokomik pelna zgoda... misie wystarczy im "lekki" spadek i NA PEWNO lecimy na 4k bo to MUSI nastapic mimo, ze nie ma zbytnio ku temu argumentow
Są rzeczy, o których się filozofom nie śniło - pamiętam jak równo rok temu kpiono z tych, którzy mówili o 10k$ za bita.
Ten jednak udowodnił, że nie ma rzeczy dla niego niemozliwych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 5 września 2018, 21:11

Dovakhiin pisze:Tylko ze ostatnie posty bykow to raczej "JEZELI przebijemy 7600 to ZOBACZYMY CO DALEJ"..
Byki wiedza gdzie maja opory racjonalne dzieki AT....

Natomiast tu @ekonokomik pelna zgoda... misie wystarczy im "lekki" spadek i NA PEWNO lecimy na 4k bo to MUSI nastapic mimo, ze nie ma zbytnio ku temu argumentow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja też żadnej euforii nie zauważyłem, w najlepszym razie bardzo ostrożny optymizm.

Mamy korektę wzrostów, o której wszyscy mówili, że jest kwestią czasu i już lecimy na 3k. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 5 września 2018, 21:18

@Pleasek89,
Mamy korektę wzrostów, o której wszyscy mówili, że jest kwestią czasu i już lecimy na 3k. :roll:
Bierze to sie z tego, ze jesli mielismy wzrosty w ostatnich 3 przypadkach to nie bylo "korekty wzrostow" tylko czesto od razu rozpoczynal sie nowy cykl spadkowy. Zreszta wystarczy popatrzec na wykres 1D zeby to zauwazyc. Obecna swieczka jest dosc agresywna. Jedna swieczka pokryla 5 dni wzrostow

Co nie zmienia faktu ze moze byc inaczej. Nastepne 1-2 dni sporo powiedza.

Dodatkowo o ile nie jest wielkim fanem eliotta to zakonczony zostal cykl.

Ewentualnie moze byc cos takiego jak przy szczytach z 25.04 (wykres 1D):

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 5 września 2018, 21:27

https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

i teraz niech mi ktos powie, ze "kopalnie prowadza idioci" - i to, ze hashrate konsekwentnie spada od 30sierpnia (+/- 3dni) to taki sobie przypadek
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 września 2018, 21:32

@adam1226, A kto mówił, że kopalnie prowadzą idioci?
Kwestia czy trudność jest pochodną ceny czy odwrotnie (a może w ogóle nie są swoimi "przyczynami"?) to ciekawy temat (i chyba niejednoznaczna odpowiedź).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 5 września 2018, 21:42

kurcze, no ja nie wiem... temat do glebszej analizy, ale pobieznie patrzac: ktos (w sensie wielkich kopalni) kopal bitki "pelna" moca zeby opchnac na gorce (powiedzmy podkrecajac koparki); a kiedy bylo juz jej blisko to zmniejszyl to co sie nie bilansuje - niestety hashrate mozemy otrzymac tylko przyblizone (ponizej 512blokow to juz w ogole analize zaklamuje prawdopodobienstwo) - ale tutaj spadek widac jak na dloni.. :shock:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 5 września 2018, 21:45

adam1226 pisze: https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

i teraz niech mi ktos powie, ze "kopalnie prowadza idioci" - i to, ze hashrate konsekwentnie spada od 30sierpnia (+/- 3dni) to taki sobie przypadek
Normalna rakcja wolnego rynku jeśli opłaca się btc mniej kopać to mniej ludzi go kopie a co za tym idzie hashrate spada. Według mnie tak proste wytłumaczenie w zupełności wyczerpuje temat i nie ma co szukać /_\ i innych wielkich planów zwykła reakcja rynku na pobyt podać i tyle.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 5 września 2018, 21:55


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 5 września 2018, 22:06

@discipuli, niestety to co napisales nie wyczerpuje tematu - bo ciagle mamy ten sam okres trudnosci -a hashrate zaczelo juz spadac podczasgdy kurs rosl - tak samo bylo widze, przy ~9900 (choc tam mielismy ostra korekte pomiedzy dwoma szczytami :| ) - sorry, probuje szukac czegos, ze btc nie jest tylko i wylacznie zabawka spekulacyjna :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » środa, 5 września 2018, 22:30

DonArkada pisze:
BitJanusz pisze:
Offtopic:
Spoiler:
widzieliście pogrom na ETH? dziś padł low. Kupiłem po 243$... szok trochę :)
Ja widziałem, zadowalający short ładnie wyszedł :)

Mi akurat pasuje jak wrzucasz takie zrzuty bo:
1. nick (janusz) zobowiązuje do chwalenia ;)
2. poparte wykresem na bazie którego określiłeś SL czy TP jest hmm kształcące
Zgadzam się. Jego wykresy, które wrzuca nie kończą się tylko na wklejeniu tutaj, ale również pod to gra. Pokazał jak idealnie kurs odbił się i zagrał pod to.

Tak samo wielu mówi, że kurs pójdzie tam i tu, ale tylko dwóch w tym wątku potrafiło się realnie założyć czy kurs przebije 7k lub nie. Adam i Domator bodajże (?).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 września 2018, 23:07

@snajper, Tak, ale posiadając jakąś opinie, nie musisz mieć koniecznie potrzeby zakładania się o coś z kimś, kto uważa inaczej. Zakładanie się może z boku słuchaczom "wzmacniać" wrażenie o sile czyjegoś przekonania, ale nie-zakładanie się o to, nie powinno jej obniżać.

Sądzę np., że bardzo prawdopodobne jest, że przebijemy 6900 w ciągu 12 godzin (oceniam to na 75%), ale nie mam specjalnej potrzeby zakładać się o to.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 5 września 2018, 23:07

Dovakhiin pisze: misie wystarczy im "lekki" spadek i NA PEWNO lecimy na 4k bo to MUSI nastapic mimo, ze nie ma zbytnio ku temu argumentow
Wrzucę parę najważniejszych argumentów za spadkami do 4xxx na szybko tak jak bez problemu znajdą się za wzrostami
- ewidentny beartrend w mid (coraz niższe szczyty)
- trójkąt zniżkujący
- brak retestu ath z września 2017 (tzw gap) rynek wprost uwielbia "zapełniać" takie luki na wykresie
- łatwiej "zrobić" 100% z 4k na 8k niż z 6k na 12k
- mnóstwo słabych rąk do wyleszczenia


i tutaj się troszkę rozpiszę bo wczoraj mi się nie chciało ale widziałem kilka postów że "jak ktoś nie sprzedał do tej pory to będzie trzymał", a gówno prawda. Dla większości widzę istnieją tylko ci co kupowali po 20k albo poniżej 3k. To w takim razie gdzie się podziali ci co kupowali po 4k czy np 5250? Zapominacie też o tych co kupowali 10k+ w marcu, 8k+ w maju czy 7k+ w lipcu i obecnie. Wielu trzyma i liczy na wzrosty. Do tego spora grupa dokupujących raz na określony czas (nie wiemy jaka średnia cena dominuje ale to będą obecne poziomy imho) i traderzy którzy zarobili mnóstwo BTC na altach

I nie nie uważam że spadki są bardziej prawdopodobne niż wzrosty. Jakiś czas temu pisałem że na bujanie w okolicach 6k-7k +/-500 przez co najmniej kilka, kilkanaście tygodni daję 60%. Wzrosty a`la RTN czy kilkudziesięcioprocentowe spadki po 20%
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 września 2018, 23:15

bitloteiros pisze: - łatwiej "zrobić" 100% z 4k na 8k niż z 6k na 12k
- mnóstwo słabych rąk do wyleszczenia
Imo te 2 powyższe argumenty, to nie są żadne argumenty (2-3 pierwsze których nie cytuję są prawidłowe). Drugi z cytowanych jest typu "zawsze prawidłowy", można tak wiele rzeczy "uzasadniać" - słabe ręce, grubasy, latające smoki, anything goes. Pierwszy jest bez sensu, tzn. nie wiemy czy z 4k na 8k łatwiej zrobić a nawet jeśli, to nie znaczy, że rynek idzie w ten sposób by robić coś, co wydaje nam się łatwiejsze.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
bitloteiros pisze: I nie nie uważam że spadki są bardziej prawdopodobne niż wzrosty. Jakiś czas temu pisałem że na bujanie w okolicach 6k-7k +/-500 przez co najmniej kilka, kilkanaście tygodni daję 60%.
Myślę podobnie, nudne wypłaszczenie na koniec i potem nieśmiałe podrygi. Chyba, że walniemy pod 6k mocno, wtedy byłby jeszcze paniczny dołek + zajebiste odbicie i dopiero nuda. Ew. wyjście ponad 8.5k w wariancie bullish.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 5 września 2018, 23:17

36 306 290
na bid na bitmex na 6965

Dodano po 22 sekundach:
66 197 629

tylko absolutnie sie tym nie sugerujcie, ze to oznacza wzrosty bo to moze byc kolejny "akord" manipulacji - ja to wrzucam bo nie przypominam sobie wiekszego zlecenia po prostu

no i klasyka = podbicie do 698x /699x - finex (szkoda ze na niego nie zwrocilem uwagi) i zawrotka
Ostatnio zmieniony środa, 5 września 2018, 23:25 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości