Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem w krótkim terminie zjedziemy:

Czas głosowania minął poniedziałek, 10 grudnia 2018, 11:00

Niżej już nie zjedziemy
14
7%
w okolice 3000$, nie zobaczymy 2 z przodu
29
15%
w okolice 2900$
63
34%
w okolice 2500$
27
14%
<2500$
55
29%

Liczba głosów: 188
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 7516
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 2 września 2018, 19:59

Picolino pisze:Przejdź do cytowanego posta zczerze mowiac miedzy innymi dzieki niemu, ekonomikowi i Wymazywanie udalo mi sie sprzedac w styczniu, w okolicach tego odbicia do 17k.

Nieprawda. Tylko dzięki SOBIE. My za Ciebie przycisków nie naciskaliśmy. :) A że zasugerowałeś się czyimś spojrzeniem, to tylko znaczy, że musiałeś sam dojść do podobnych obserwacji i wniosków i okazały się wtedy trafione.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Picolino pisze:Przejdź do cytowanego posta Teraz nie wiem czy @socjolog2008 robi sobie jaja czy serio jest taki prowzrostowy(?)

Bo to podtyp bipolarny, albo full moon albo full bear. :mrgreen: 1A w https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=30273
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1023
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:02

@aviko, No rzeczywiscie cos takiego pisza. Ale nie wiem czy to mozliwe... Brzmi dosc glupio....
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0

Postautor: Krachu1895 » niedziela, 2 września 2018, 20:06

@adam1226,
Czyli w rzeczywistości realnych bitków postawionych na spadki może być mniej, a te 33k shortów to są bitki już zlewarowane tak? To by znaczyło, że nawet mniejszym kapitałem można było coś takiego osiągnąć...

@aviko,
Czekaj, żebym dobrze to zrozumiał - czyli te dane pochodzą tylko z trollboxa? :) W sensie jak napiszę, że właśnie otworzyłem shorta za 100kk $ to zostaną one tu wprowadzone? Nie są to przypadkiem dane udostępniane przez właścicieli giełdy?
Edit: A no faktycznie jest coś takiego napisane, dziwna sprawa

@domator,
Nie gadaj, że grając na MEXie na dźwigni nie mamy wpływu na kurs na rynku... w sensie jeśli faktycznie to nie byłby prawdziwe bitki które kupujemy przy pomocy dźwigni, tylko coś na zasadzie zakładu (jak w przypadku futuresów czy bucket-shopów opisywanych we "Wspomnieniach" - ostatnio się zaczytuję :mrgreen: ) z innym traderem/giełdą, to by znaczyło, że za pomocą BitMEXa nie da się wpływać na kurs btc na inncy giełdach. Jesteś pewien, że tak to działa? Bo wydawało mi się, że operujemy tam faktycznymi bitkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:11

Krachu1895 pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie gadaj, że grając na MEXie na dźwigni nie mamy wpływu na kurs na rynku.

Ale ja tak wcale nie twierdze. Przeciez wiadomo ze jak zaczniesz kupowac za setki mln usd to kurs zacznie rosnac. Chodzi tylko o to ze jak zaczniesz tak kupowac to defacto nie kupujesz tylko otwierasz longi. A z drugiej strony dokladnie tyle samo kontraktow jest otwieranych na szorty bo zebys ty kupil to ktos musi sprzedac (zrobic szorta)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1159
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 20:12

Na bitmexie są tylko kontrakty, ale likwidacje tych kontraktów wypychają kurs. Giełdy z parą BTC/FIAT, czy też może raczej boty na tych giełdach, często jednak podążają za tymi likwidacjami, co wyraźnie widać, gdy obserwujesz dwie giełdy naraz.

Ale czasem jest odwrotnie. Z reguły przy silnym uptrendzie dominujący bywa bitfinex, natomiast boczniak/spadek często jest prowdzony przez bitmex - i też nie jest to regułą. Ignorowanie bitmexa uważam za nierozsądne.

BTW, potencjalny H&S na wszystkich giełdach. Warto obserwować wolumen w razie spadku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:16

BitJanusz pisze:Przejdź do cytowanego posta Ignorowanie bitmexa uważam za nierozsądne

Zgadzam sie calkowicie. Chcialem tylko wskazac roznice. Na bitfinexie czy krakenie jak robisz szorta to pozyczasz od kogos BTC (jak sie lewarujesz to na dodatek pozyczasz wiecej niz masz kasy), sprzedajesz je na rynku i potem musisz odkupic. Na bitmexie to dziala inaczej. I tyle. Dlatego nie mozna miec wykresu long/szort z bitmexa jak mamy z bitfinexa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 20:21

Ostatnio RGR i ORGR są nawet... skuteczne. Chociaż z zasięgiem różnie bywa.

Obrazek

mex15m (ups).

OFC ten obecny "potencjalny HS" to może być całkowita lipa, ale kto tam wie w razie spadku warto być czujnym ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 20:25 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1289
Reputacja postu: 
3

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 września 2018, 20:22

@Wymazywanie te twoje typy to fajnie i może wyglądają na papierze. Teoretycznie typ taki, siaki. A w rzeczywistości gdyby było można stworzyć rys psycho - socjo DT byłoby to genialne narzędzie, wyznacznik. Wg. mnie spekulacja jest dużo bardziej złożona, ja mam swoje przesłanki a środki posiadane do aktualnej gry pochodzą z pozycji odwrotnych , do obecnie deklarowanego nastawienia. Po prostu został przekroczony mój rubikon, po którym postanowiłem grac UP. Zresztą samo być UP, żeby nikogo nie urazić akurat w BTC jest o wiele łatwiejsze, i pewnie można by udowodnić że statystycznie celniejsze, wymierne w osiąganych zyskach. Zasadniczo ja spekuluje nadal short/long, równoważne pozycje znoszące się ale na FX (głównie waluty). W przypadku permanentnie manipulowanego rynku jaki jest crypto jestem obecnie BYCZO nastawiony. Przesłanki są jasne i proste, 4 krotnie testowane poziomy świadczą o sile, nadchodzi zmiana rozgrywających Rosja vs Chiny w miningu, trading został rozproszony na platformy nie generujące ryzyka wyparowania zysków (Forex, ETF), nastroje są wisielcze, większośc ICO to ściema, ludzie nawet rozpoczęli migracje na rynki finansowe z crypto notując nonstop spadki (8 miesięcy). Mnie tej brak wiary nastraja idealnie do gry na wzrosty. Jak będzie zweryfikuje czas. Uważam że 3 krotne wkręty z odbiciami się w tym momencie zakończyło. Chłopaki sobie powiedzieli, dobra, basta bo Mirki i Janusz nam faktycznie uciekną, puszczamy miliard Tetherów w świat i robimy kolejną zabawę. Ja to czuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 20:23 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum Bitcoin GOLD : http://forum-bitcoin.pl
Forum Bitcoin SV : http://forum.bitcoinsv.pl i strona : http://www.bitcoinsv.pl
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1569
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitmar » niedziela, 2 września 2018, 20:23

Po krótkiej przerwie zapraszam na nowy barometr kursu :)

Początkujący
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: TomaszT » niedziela, 2 września 2018, 20:24

"Amerykański bank centralny publicznie potwierdza status prawny BTC, NASDAQ potwierdza, planuje rozpoczęcie cyfrowej wymiany walut w październiku." - szybkie tłumaczenie z WeChat'a

ktoś coś więcej znalazł?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0

Postautor: Krachu1895 » niedziela, 2 września 2018, 20:44

@domator,
Nie no kurde, próbuje to sobie wyobrazić jakoś, ale nie ogarniam nadal. No bo załóżmy, że na tej giełdzie gramy tylko ja i ty. Obydwaj gramy na dźwigni x100 zabezpieczając ją 1 bitkiem na swoim koncie, czyli w rzeczywistości obaj otwieramy pozycję o wartości 100 btc, z tą różnicą, że ja obstawiam spadek a ty wzrost. Teraz jeśli kurs ruszy do góry a u mnie odpali się margin call, to kto pokryje twój zysk, skoro mój kapitał nie jest już obecny na rynku? Musi być to jakoś zabezpieczone. Do tej pory myślałem, że zabezpieczeniem dźwigni na MEXie jest ogólna pula pieniędzy na którą składają się wszystkie środki znajdujące się aktualnie w grze. Czyli jakby na tę pulę składały by się wszystkie aktualne zabezpieczenia pozycji, czy to z dźwigni x1 czy x100. Możliwe, że giełda też coś dorzuca od siebie do tej puli, ale to tylko takie moje przypuszczenia...

Czy jest tu ktoś, kto jest w stanie wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 20:49

@Krachu1895, Wchodzisz w szczegoly w ktorych niestety nie czuje sie juz pewnie. Faktycznie pewnie ktos wie lepiej.
Wydaje mi sie jednak ze pozycje w takim wypadku sa niezabezpieczone. Tam jest jakis fundusz na ktory gielda odklada. A potem chyba social fund czyli wszystcy grajacy. Byla jakas taka akcja ostatni na OKex ze wlasnei miala sie zamkanac pozycja jakas ogromna na ktora mialo zabraknac zabezpieczenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 870
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 21:09

@domator, @Krachu1895, tak, bylo tak na okex.
Bitmex ma po 1sze insurance fund, po drugie ma ograniczenia co do wielkosci pozycji;
na okex to rozwiazali tak, ze obcieli czesc zyskow shortom, zeby pokryc strate
- z ruchu ceny wynikalo ze powinni dostac powiedzmy 30% zysku ale zeby wyrownac bilans ilestam % zabrala gielda na pokrycie tego "nietrafionego longa".. Mam nadzieje, ze cokolwiek to rozjasnia, bo nie ma co sie rozpisywac w watku o kursie btc.. mysle ze ew. mozna rozwazania kontynuowac tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ead#unread

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 2 września 2018, 21:19

Patrzac na dzisiejszy kurs bez AT tylko tzw. intuicja uwazam ze cos sie dzieje. Odbicie od gornej linii kanalu powinno - w normalnej sytuacji - nas zniesc do tej pory przyjamniej na 7k a moze i nizej. Tak sie jednak nie stalo. Kurs zachowuje sie nietypowo.
Mysle ze to moze byc ciekawa noc.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 21:26

Początkujący
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0

Postautor: skorp » niedziela, 2 września 2018, 21:28

domator pisze:Przejdź do cytowanego posta Patrzac na dzisiejszy kurs bez AT tylko tzw. intuicja uwazam ze cos sie dzieje. Odbicie od gornej linii kanalu powinno - w normalnej sytuacji - nas zniesc do tej pory przyjamniej na 7k a moze i nizej. Tak sie jednak nie stalo. Kurs zachowuje sie nietypowo.

To by było przebicie 3 linii trendu spadkowego od ATH. Tyle, że trochę mało przekonujące. Wcześniejsze dwie przebiło na większym wolumenie. Jakieś fałszywe wyjście górą może być grane

Dyskutant
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0

Postautor: anty » niedziela, 2 września 2018, 22:21

skorp pisze:Przejdź do cytowanego posta To by było przebicie 3 linii trendu spadkowego od ATH. Tyle, że trochę mało przekonujące. Wcześniejsze dwie przebiło na większym wolumenie. Jakieś fałszywe wyjście górą może być grane

kurde. Ja założyłem, ze trzecia linia trendu spadkowego juz jest przebita od jakiegoś tygodnia, i nawet przetestowana od góry

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0

Postautor: Fyers » niedziela, 2 września 2018, 22:49

Żyjemy w ciekawych czasach :)

Szkoda, że mam tak mało piniężków na inwestycje. Ja mam tylko nadzieję, że nastąpi odsiew 90% alt-scamów.

Właśnie jak obstawiacie bitek pociągnie alty czy poleje się krew? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 2 września 2018, 22:53

@Fyers, To zależy które alty i jak długo są na rynku, od siebie mogę dodać że zadziałać tu może tzw. efekt LINDY, żeby nie zaśmiecać poczytaj tutaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lindy_effect

Więc o stare alty typu LTC czy XMR jestem spokojny, zresztą samą teorię można przyczepić do żywotności BTC więc polecam lekturę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3510
Reputacja postu: 
6

Postautor: new06 » niedziela, 2 września 2018, 23:02

domator pisze:Patrzac na dzisiejszy kurs bez AT tylko tzw. intuicja uwazam ze cos sie dzieje. Odbicie od gornej linii kanalu powinno - w normalnej sytuacji - nas zniesc do tej pory przyjamniej na 7k a moze i nizej. Tak sie jednak nie stalo. Kurs zachowuje sie nietypowo.

Ja powiedziałbym, że wszystko idzie jak dotąd bardzo schematycznie. Kliny, zakresy fibo, ilość korekt, jedna i ta sama linia trendu spadkowego. Teraz tak jak dla poprzednich ruchów wzrostowych rysujemy takie doji na wyjściu górą z klina (dla pierwszego ruchu był to hanging man). Potem zapewne dobicie do linii oporu i odwrócenie trendu na dziennych.

Obrazek
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”