Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » sobota, 1 września 2018, 23:06

Krachu1895 pisze: Czy nie działa to tak samo w pozostałych przypadkach (w tym właśnie na wspomnianych przeze mnie akcjach Apple)?
Apple jest wyceniany poprzez aktywa jakie posiada, know how, markę.
Wątpię aby ktoś sprzedał Apple za np 10mld dolarów podczas gdy wartość mebli, komputerów, biur, budynków i ekspresów do kawy to np 15mld.
Nie wiem jaka jest wartość Apple obecnie i jak obliczona została jego wartość, która podałeś. Ale market cap Bitcoina może zostać nadmuchany "niewielkim" kapitałem. Wartość Apple już coś sobą musi reprezentować, chociażby wartością aktywów.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 1 września 2018, 23:21

@vjankuv,
Tak szczerze to ja też nie wiem w jaki sposób to jest wyliczane. Ale w przypadku złota już nie ma dwóch zdań, że działa to dokładnie tak samo jak w przypadku bitcoina. Z tym, że złoto cieszy się bardzo długą historią oraz renomą i od dziesiątek lat najwięksi inwestorzy na świecie wkładają grube pieniądze inwestując w nie. Mimo to jego kapitalizacja to "tylko" ~8 bln $. Może warto sobie zadać pytanie, czy ktokolwiek poza małymi inwestorami faktycznie miałby biznes w pompowaniu takiego bitcoina do tak ogromnych poziomów? W końcu traderzy nie wzbogacają się na tysiącach % wzrostu wartości, ale na ruchach cen i przekładaniu kapitału z kieszeni tych którzy liczą na szybki zarobek do swojej.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 września 2018, 23:26 przez Krachu1895, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » sobota, 1 września 2018, 23:23

nowy buzzword: minibańka ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » sobota, 1 września 2018, 23:29

vjankuv pisze:
Krachu1895 pisze: Czy nie działa to tak samo w pozostałych przypadkach (w tym właśnie na wspomnianych przeze mnie akcjach Apple)?
Apple jest wyceniany poprzez aktywa jakie posiada, know how, markę.
Wątpię aby ktoś sprzedał Apple za np 10mld dolarów podczas gdy wartość mebli, komputerów, biur, budynków i ekspresów do kawy to np 15mld.
Nie wiem jaka jest wartość Apple obecnie i jak obliczona została jego wartość, która podałeś. Ale market cap Bitcoina może zostać nadmuchany "niewielkim" kapitałem. Wartość Apple już coś sobą musi reprezentować, chociażby wartością aktywów.
Porównywanie bitcoina do aktywów które mają jakieś fizyczne odzwierciedlenie (akcje firmy w przedmiotach takich jak telefony itd.) jest według mnie bez wiekszego sensu(na tym polu). Po prostu btc z faktu ze nie ma postaci fizycznej ma wiele zwiazanych z tym wad (komunistyczne lby bedace u nas glowna sila wyborcza oraz rzadzaca nigdy go nie zrozumią)) ale ma tez wiele zalet (zaden komunistyczny leb ci btc nie zabierze wbrew Twojej woli w imie zabawy w robin hooda za czyjes)



A samo rozwazanie odnosnie kapitalizacji ma wg. mnie sens, bo tak jak mamy korelacje odwrotnie proporcjonalna akcje/surowce i w czasach kryzysu surowce up, papier z faktu ze nadaje sie tylko do pieca to traci(akcje w dol jak ktos nie zalapal). I teraz pojawia sie dobre pytanie czy kryptowaluty będą szly do gory w trakcie kryzysu czy nie ? Odpowiedz na to pytanie wg mnie nie jest oczywista :V
Z jakiego powodu nie jest oczywista ?
- Wenezuela raj lewakow (korupcja, cofniecie spoleczenstwa w rozwoju,) i co ? I btc is king.
- turcy broniąc się przed atakiem spekulacyjnym zawierzyli w kryptowaluty.
To sa jaskółki, bo hej to są 2 kraje, a wkryzysie ogolnoswiatowym blisko 80% krajow doswiadcza kryzysu(bo 20% takich jak wenezuela nigdy z niego nie wyszlo #japonia xD)

ucinam temat bo
- przysypiam a nie chce zrobic shit posta
- offtop i temat bardziej mi pasuje do innego watku ale wiem ze tma nie bede mial z kim dywagowac.

l3sny pisze: nowy buzzword: minibańka ;)
Uciułana bańka bang bang
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 września 2018, 23:38

Chyba jakaś mała korekta teraz + boczniaka trochę? Dobiło do górnej linii kanału i straciło nieco impet.
Korekta do dolnej linii? Tyle, że zejście do 7000 z groszami może być nieco problematyczne bo czy nie zwiększyłoby ryzyko korekty całego impulsu (np. korekta do 6.6k)?

Ja gram na altach głównie, ale pierwsza sprawa to mieć na oku BTC.
Ten ruch dzisiejszy na BTC dość szybko przyszedł, spodziewałem się go raczej w poniedziałek.
Wykres odnośnie pierwszego akapitu:

Obrazek

Ogólnie wydaję mi się, że dla wzrostu lepiej niech nasili jutro impuls bez korekty teraz większej, inaczej zejdzie w okolice 7k, co byłoby relatywnie małą korektą, ale mogłoby się skończyć nasileniem korekty do 6.6k.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 23:51

Korekta już była do 6800 :) raczej bym widział ruch w stronę decydującego 7500-7600. Boczniak wskazany celem konsolidacji :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 1 września 2018, 23:53

Mała aktualizacja:

Obrazek

Jak widać kurs dotknął górnego ograniczenia czarnego kanału po raz czwarty podczas tworzenia się świecy 4h od 18:00.
Jednocześnie przebiliśmy poziom fibo 0.5 ostatniego spadku zbliżając się tym samym do "strefy śmierci". Aktualna przewaga longów nad shortami to 6k. Natomiast pierwsza setka kryptowalut na CMC zieleni się pięknie (największy gainer - Dogecoin uzyskał +37% w ciągu ostatniej doby).

#byczo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 2 września 2018, 05:29

...
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 13:06 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 2 września 2018, 06:35



Co nie oznacza ze nie mozemy podbic jeszcze z 500-1000 :)

Archiwalne z poprzedniego rally:

Obrazek

Pojawilo sie juz przy 7.7 a podjechalismy na 8.5.

Sam celuje z shortami na 7.5-7.7 gdzie na 7.5 jest 618 poprzedniego ruchu.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 września 2018, 07:22

@prap0n, a dla poprzedniej górki uciąłeś wzrosty w połowie, przed kolejnym wybiciem, żeby pasowały do "teorii" i nie wystawały powyżej linii?
Myślałeś, że nikt się nie zorientuje, czy jak? ;)

A po drugie: po co mi taka teoria skoro i tak "nie oznacza ze nie mozemy podbic jeszcze z 500-1000" :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 2 września 2018, 07:24

@ekonokomik,
a dla poprzedniej górki uciąłeś wzrosty w połowie, przed kolejnym wybiciem, żeby pasowały do "teorii" i nie wystawały powyżej linii?
Czy ty czytasz co ja pisze? czy tylko to co ci nie pasuje?
Odpowiedz:
Archiwalne z poprzedniego rally:
Pojawilo sie juz przy 7.7 a podjechalismy na 8.5.
No ale tak, ucialem wzrosty w polowie na zrzucie z tradingview z 23.07 :roll:
A po drugie: po co mi taka teoria skoro i tak "nie oznacza ze nie mozemy podbic jeszcze z 500-1000" :P
Po to zeby wiedziec ze ruch moze byc potencjalnie na wyczerpaniu i mozna rozwazyc juz jakis take-profit.
Zwlaszcza jak ktos ma duze pozycje.

:evil:

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fyers » niedziela, 2 września 2018, 08:13

l3sny pisze:nowy buzzword: minibańka ;)
Mini czyli 7,5~8,5 czy 10? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 2 września 2018, 10:02

Jak dla mnie na Finex szykuje się wystrzał na 7,6 k. Jeśli tak będzie to z tego miejsca zaczną się zapewne spadki. Druga opcja to łagodna mini-korekta do dolnej linii klina i potem dalsze wzrosty.

Schemat malejącego wolumenu przy rosnącej cenie został wczeoraj zanegowany na Finex, jednak na Stampie pozostał. A wiemy już, jak mocny jest to pattern.

Obecnie dotarliśmy do linii ciągniętej od ATH do ostatniego szczytu na dziennych. Takie linia można było rysować przy każdym kolejnym cyklu spadek - wzrost na dziennych. Do tej pory były one przebijane z marszu jedną mocną świecą wzrostową. Niemniej jednak należy pamiętać, że linia ta jest pełnoprawnym oporem (właściwie obecna ma już trzy punkty podparcia) i w taki sposób może zadziałać.

Obrazek

Jeśli przyjrzymy się dotychczasowym trzem ruchom wzrostowym na dziennych, wchodzącym w zakres obecnie trwającego ranged market, to zauważymy, że ilość korekt w trakcie ich trwania za każdym razem była bardzo podobna. Mieliśmy pierwszą korektę w okolicach wyjścia z dołka/ konsolidacji (na fioletowo). Dodatkowo mieliśmy korektę główną najczęściej gdzieś w połowie ruchu (jasny zielony kwadrat). Drugi ruch miał dodatkowo mini-korektę (ciemno niebieskie kółko) przed wyjściem z klina. Wyjście z klina górą (jasny niebieski) sygnalizowała rozpoczęcie spadków. Dodatkowym potwierdzeniem było dobicie do aktualnej głównej linii trendu spadkowego (żółta).

Obrazek

Według mnie w obecnym ruchu wzrostowym mamy już za sobą pierwszą i drugą korektę. Jeżeli finexowe byczki chcą przełamać niedźwiedzie schematy: malejącego wolumenu i linii prowadzonej od ATH - muszą postarać się wyrysować dużą świecę wzrostową (koniecznie na świeżutkich tetherach). Na obu giełdach rysuje się obecnie pinbar jako świeca dzienna. Jest to hanging man - świeca powszechnie uznawana za bearish. Jednak według Bulkowskiego częściej kończy się ona kontynuacją wzrostów:
The hanging man is probably one of the better known candlestick patterns, but it does not work as many expect. Candle theory says it acts as a bearish reversal of the prevailing price trend, but my tests show that it is really a bullish continuation 59% of the time. Of course, that is what I call "near random."
http://thepatternsite.com/HangingMan.html

Z perspektywy poziomych stref oporów / wsparć wygląda to tak, jakbyśmy wyskoczyli na dość ładnej świecy wzrostowej (wczorajsza dzienna: długie body, brak knota na dole) ze strefy utworzonej przez konsolidację w ramach ostatniego ruchu wzrostowego. I od razu wskoczyliśmy w strefę utworzoną w ramach poprzedniego ruchu wzrostowego wpadając tym samym w whipsaw. Nastąpiło odrzucenie, co spowodowało wyrysowanie górnego knota wczorajszej świecy dziennej. Następnie lekko odbiliśmy się z wcześniejszej strefy, która zamieniła się we wsparcie - stąd dolny knot obecnej świecy wzrostowej. Z tej perspektywy pasuje mi raczej jakieś boczniakowanie przez jeden - dwa dni (ping pong między tymi strefami) lub minikorekta jak zaznaczona ciemno niebieskim kółkiem na wcześniejszym obrazku (możliwe dojście do dolnej linii klina).

Obrazek

edit/

No i Finex zaczął pchać do góry. Od przynajmniej paru tygodni giełdy przez prawie cały czas miały cenę różniącą się od siebie maks 3-4 $. Obecnie jest ponad 40$ różnicy i zupełnie inny układ wolumenu dla trzech ostatnich dni. Tylko czy tetherów chłopakom wystarczy :roll: ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 10:39 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » niedziela, 2 września 2018, 10:16

Od ostatniego szczytu i rychłego spadku, gdzie kształtowało nam sie RGR i świat rozpatrywał nowy niższy dołek, ruszyliśmy ku górze, na 1D wyszliśmy z lokalnego trendu spadkowego, przebijając nasz overbalance po kilku próbach 7131+/-
Obecnie walczymy LT spadkowego, od której ostatnio mimo dzielnej walki byczków zostaliśmy zepchnięci, na 15 min sytuacja wyglada podobnie, wolumen wybiega ponad standard, jeśli uda nam się przebic 7300+ to być może dociągniemy do 7700-7800 Obrazek

Trzeba mieć też na uwadzę, że główna LT wzrostowego jest coraz wyżej i obecnie fajnym wzbiegającym punktem jest poziom 5k, przy kolejnym zjeździe, jesli nie przebijemy poprzedniego szczytu powinniśmy spaść do poziomu conajmniej 5400-4900, mi osobiście dołki w okolicy 6k ciężko się łapie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 10:26 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 10:49

Przepraszam, ale nie wytrzymie:
Na finex ukryta scianka na 7320 (jak na 6700)

Jednak nie jak na 6700
...
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 10:56 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 2 września 2018, 10:55

No jest ukryta scianka, ten sam grubas pewnie co z 6300, 6700 i podobnie.
Razem gdzies czytalem ze kupil wedlug szacunkow 40000-60000 btc (lacznie).
Shorty zaczynaja sie otwierac (grubas kupujac zapewnia plynnosc duzym pozycjom).

Cena na bfx odbiega juz nawet o 30$.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 10:57 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 września 2018, 10:56

Ciekawa sytuacja, na bitmexie było 7250, na stampie 7250 a na finexie 7320 :roll: na bitmexie nawet nie przebiło poprzedniej górki

czyżby komuś majętnemu puściły nerwy? ;)

komuś bardzo zależy na pompie jak widać

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 września 2018, 11:01 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 2 września 2018, 10:59

prap0n pisze: A shorty zaczynaja sie otwierac
yyy faktycznie:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » niedziela, 2 września 2018, 11:06

BitJanusz pisze: Ciekawa sytuacja, na bitmexie było 7250, na stampie 7250 a na finexie 7320 :roll: na bitmexie nawet nie przebiło poprzedniej górki

czyżby komuś majętnemu puściły nerwy? ;)

komuś bardzo zależy na pompie jak widać

Obrazek
Sugeruje by nie sugerowac sie OB z bitcoinwisdom.
Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 2 września 2018, 11:11

Temu komus raczej nie zalezy zbytnio na pchaniu rynku ale na akumulacji. Gdyby chcial to od razu zrobilby market ordery i przebil opory.

Bardzo mozliwe ze na niskich poziomach skonczyli sie sprzedajacy i teraz mamy kontynuacje jego zakupow (kiedy sprzedajacy sa).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, naciuje, shinya56 i 38 gości