Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 01:39

Wymazywanie pisze: @BitJanusz, BTC po prostu porusza się bańkami, taka ma naturę, która wynika z tego, że wyszło od wartości równej 0, z piwnicy geeków-cyberpunków-kryptografów-libertarian a nie ze znanej nam gospodarki czy jego otoczenia i już na starcie wysokiej wyceny i popularności. Ono nie potrafi się poruszać "normalnie", zresztą cały rynek w gospodarce dodruku długu ma do tego skłonność.
To prawda, wiele ciekawych alternatyw dla pieniędzy (akcje wielkich firm, etc.) też przeszły bańkę, i to niejedną. Taki Amazon przeszedł jedną bańkę, bardzo silną korektę (ponad 90%, jeśli dobrze podpatrzyłem) a potem non-stop nieustająca bania o tysiące %. Która nadal trwa.

Ale jest jedna rzecz, która - moim zdaniem - bardzo ogranicza BTC w porównaniu do np. akcji amazonu czy innego intela i jest to niechęć, wrogość wręcz polityków. Nie znam drugiego takiego "aktywa", które mocowało się nie tylko z rynkiem, ale i z niechęcią "homo superior". Nie uważasz, że już to jest mocno nietypowe i może bardzo zaważyć na cenie w przyszłości? Nie sądzę (OFC nie jest to pewność, po prostu wątpię w to), że politycy zapałają nagle miłością do konkurenta ich źródła pieniądza, czyli banku.
Wymazywanie pisze:Zadziwia mnie fakt, że Ty tak jakby nie chcesz nic przyjąć, bronisz do upadłego swojego zdania, a w bicie siedzisz chyba nie tak długo (poród w 2017?:), by nie słuchać choć trochę innych... A czasem jak się jest w czymś niedługo (praca/siłownia/nowa grupa zainteresowań/cokolwiek) trzeba więcej słuchać a mniej wiedzieć coś już na pewno, od razu.
OK, ale nie bardzo rozumiem, czemu nie mogę mieć takiego przypuszczenia :) Pogląd "prawdopodobnie padnie nowe ATH" nie jest krytykowany na forum. A ja uważam, że większą szansę mamy na (w kontekście najbliższych lat, oczywiście!) wzrosty bądź boczniaki, ale <20k.

Natomiast co do doświadczenia - no cóż, nie oszukujmy się, najwięcej na krypto zebrali niedoświadczeni geekowie, którzy kopali to na radeonach lata temu i zostawiali, bo może coś kiedyś będzie warte. Dzisiejszy super doświadczony weteran wielu baniek, nawet jeżeli dobrze obstawi i rzeczywiście trafi się kolejny potężny bull run, to ile zarobi? Zakładasz 20-60k, więc w najlepszym wypadku zarobisz ok. x10 włożonej kwoty, co oczywiście jest imponujące samo w sobie (w porównaniu z lokatami i innymi "legalnymi" metodami, naturalnie), tylko, że w porównaniu z takim niedoświadczonym dzieciakiem, który zarobił x20000 to są to drobniaki ;)

Na "kup i trzymaj" zarobili early adopterzy, którzy wytrzymali i nie sprzedali za 100$ czy za 1000$... zgodzisz się? My możemy oczywiście jeszcze się nieźle wzbogacić, ale "to już nie to". Lambo i jachtów z tego nie będzie raczej, o ile nie walnie milion $ czy coś w tym stylu, a widzę, że nawet Ty w to nie wierzysz ;)
Wymazywanie pisze:Zmiany cen Cię przekonają, nie trzeba ETF. Czy to będzie za 5 lat, 3, 10 czy 15, to ATH jest dość normalną sprawą dla BTC, ono w ten sposób się porusza i pewnie dalej to zrobi, tylko kwestia czasu, może upłynąć znacznie więcej czasu do kolejnego, ale halving coraz bliżej a to też ma wpływ (12.5->6.25b). Za 2 halvingi nie sądzę, byśmy już operowali kwotami 4-cyfrowymi w dolarach i nie sadzę, by ATH było z 2017. A to tylko ok. 6 lat. Oczywiście to tylko przeczucie, żadna pewność. Natomiast w ATH typu 1mln$ nie wierzę, sadze, że jeśli już b było to nie tyle więcej co poprzednie przyrosty (czyli 20-60k, nawet 100k+ nie wydaje mi się realne jako następne).
Już to kiedyś pisałem, więc się powtórzę - gdzieś jednak musimy chyba postawić kropkę. Jeżeli nie na 20k, to na 60k. Jeżeli nie na 60k, to na 100k. Przecież nie dojedziemy do sekstyliona dolarów za bitcoina ;) Ja mam takie przeczucie, że przy tej całej niechęci aparatu władzy do krypto nie będzie więcej baniek. A jeżeli zaczną się kolejne, to ruszą represje aparatów państwowych, które skutecznie zniechęcą tzw. ulicę. Ulica nie chce przecież rewolucji finansowej ani wyzwolenia się spod jarzma banków - ulica chce się szybko nachapać.

@Pleasek89

"życzeniowe myślenie" jest akceptowalnym tłumaczeniem. Jeśli wolisz, możemy pisać "katatymia" ;)

Co do reszty - w sumie odpisując Wymazywanie, odpisałem i Tobie. Więc nie będę się powtarzał :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 września 2018, 02:26

@BitJanusz, Krótko:

Politycy? To nie ma aż takiego znaczenia, Internet też był traktowany niepoważnie czy groźnie. Politycy są chyba najbardziej znienawidzoną grupą społeczną. Jeśli w większości nie czają crypto i go nie chcą, tym lepiej dla nas i crypto. Oni są odchodzącą wartą Marichułanen. Jeśli BTC to dla nich piramida, którą da się wyłączyć poprzez wyrwanie wtyczki z gniazdka, to tym bardziej mi ich szkoda i lepiej dla nas, ale równocześnie rozumiem, że ich umysły są w paradygmacie "preinternetowym" i większość się nie przestawi i to jest normalne.

Z matematyką nie wygra brak zrozumienia. Czasy się zmieniają. Jesteś technicznie jak Wokulski z Lalki - odejdź, zrób miejsce młodym umysłom, bo i tak przepadniesz.

Geekowie? Jestem niemal pewny, że większość wysypywała się na 1 bańce, max drugiej czy trzeciej. Mając coś o czym w szoku jesteś, że ma w końcu jakąś wartość, trudno nie sprzedać na bańce. Nieliczni wizjonerzy przetrzymali tak długo (lub już bogaci poza crypto).
Ps. Można wyciągnąć więcej niż hodling, gdybym np. za to ile włożyłem w crypto w 2013 kupił BTC i nic nie ruszał do ATH, zarobiłbym mniej niż 35% tego co wypracowałem. To jest taki rynek, że złapanie jednego udanego ICO czy nowego coina przed szałem na niego i kilka tysięcy % naprawdę robi robotę bardziej niż hodling (ale jest trudne i trzeba sporo szczęścia).
BitJanusz pisze: My możemy oczywiście jeszcze się nieźle wzbogacić, ale "to już nie to".
Ja tego nie wiem i Ty, ale ja mam zamiar jeszcze dużo zgarnąć kapuchy (bo mogę i wiem jak przybliżyć ją do mnie na rynku:) i co więcej, dostrzegam po latach do tego możliwości bardziej wyraźnie niż wtedy gdy były większe a mi durnemu wydawało mi się, że racjonalnie ogarniam rynek, bo przecież BTC jest mało używany, no to jak ma rosnąć. Ano właśnie dlatego może dopiero mocno rosnąć (!). Małe użycie pozaspekulacyjne nie ogranicza ceny - jest dokładnie odwrotnie, ono oznacza wysoko spekulatywny charakter a to on generuje popyt i duże ruchy ceny.

Dopiero po kilku latach to zrozumiałem, a to jest właśnie sedno spekulacji i tego rynku.
BitJanusz pisze: Już to kiedyś pisałem, więc się powtórzę - gdzieś jednak musimy chyba postawić kropkę. Jeżeli nie na 20k, to na 60k. Jeżeli nie na 60k, to na 100k. Przecież nie dojedziemy do sekstyliona dolarów za bitcoina
No właśnie nie musimy. Kropka jest tylko w głowie. Myśląc o kropce, ze 100 lat temu w USA, nie podejrzewałbyś, że za obiad zapłaci Twój wnuk nie kilka centów ale np. 20$.

Kropka to długość naszego życia i konieczność śmierci przy obecnym stanie wiedzy ale nie powinność czy konieczność ceny czegokolwiek w gospodarce dodruku.

BTC może mieć i znacznie wyższe wartości i to bez żadnego powodu, wystarczy, że jakaś część kasy wchodzi w jego rynek zjadając aktualną podaż. BTC może być i za 20 lat po 10,000,000$ - tylko czy wtedy za butelkę taniej wody nie będziemy płacić np. 100zł...

20,000$ to imponująca cena za BTC, ale kapitalizacja z taką ceną nie jest specjalnie duża patrząc na inne globalnie znane aktywa giełdowe. A BTC też już globalny jest - jeszcze nie wdrożony do sieci Gry globalnego obrotu długiem poprzez różne pochodne (etfy srefy) i inne zabawki, ale już mało kto z ludzi finansów nic o nim nie słyszał. Nowe ATH nie jest tak naprawdę jakimś wielkim osiągnięciem i celem, spekulacyjnie bardziej liczy się uważam adaptowanie coraz to wyższych poziomów cenowych. Czy takim nowym poziomem będzie rejon koło 6000 - dowiemy się kiedyś.

Co jest najciekawsze, że to co BTC robił z ceną, nie tylko zaskakiwało sceptyków ale także największych believersów-tudemoonów.

Odnośnie raportu, bo przeczytałem już cały. Mniej więcej zrozumiałem tekst. Jest dużo tabelek. Warto to przeczytać, dokładnie opisują metodologię swoich badań. Co do rynku anonów po prostu widzą w nich ogromny potencjał do napływu kasy. Gorzej z platformami typu ETH. Z ich wyceną można dyskutować - ale pamiętajmy, że to longterm (do 10 lat prognozują). Co do BTC przewidywań to je poniżej wrzucę. Nie uważam ich za jakoś szczególnie szokujące (jak przy wycenie XMR).

aa 1 rok: 33000$
za 3 lata: 72000$
za 5 lat: 96000$
za 10 lat: 144000$

Powiedziałbym nawet, że ich wyceny dla 5-10 lat, jeśli coś nie "wyprze" BTC z pozycji lidera, a rynek będzie się rozwijał, są skromne. 10 lat to już jest niemal mini epoka technologicznie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 1 września 2018, 03:21

ISHS :D Teaoretycznie dobrze zretestowany, chociaż minus, że dość wysoko(na górce?) :D

Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 1 września 2018, 07:26

Takie coś rano się pojawiło

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201809 ... f48ee0.png[/img]

Wrzucam obrazek z tabletu. Nie wiem czy zadziała.
W skrócie to ktos postawił 1000 btc buy co sto dolarów aż do 6200.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 09:31

Co wy wiecie o prawdziwych wzrostach:
Spoiler:
Obrazek
;)
Chyba czas, żeby CMC zaczął jakoś weryfikować wolumen :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » sobota, 1 września 2018, 10:13

@BitJanusz,
l3sny pisze:
Przejdź do cytowanego posta Dzisiaj decydujacy czwartek. Jak 7800 peknie to kontyniacja wzrostow i key reversal przypieczetowane. Jak spadnie ponizej 6800 to znow rycie w mule. Jak nic sie nie stanie to boczniak przez kilka dni. Ja sie zapakowalem w popcorn ;)




No i gdzie byłeś wtedy? Gdzie są umoralniające tyrady na trzy strony, że nie powinien tak pisać, bo pęknięcie 7800 nic nie znaczy? (ruch 5750-8500). :roll:

(l3sny, przepraszam, że zostałeś użyty w roli przykładu. Broń Boże nic nie mam do Twoich postów czy analiz).



Natomiast jak ja Ci piszę, że to tylko przypuszczenia, domysły etc. z tą bańką, to za chwilę dowiaduję się od Ciebie, że to tak, jak bym uważał, że już tylko jedziemy w dół na 100% i w ogóle jechał na shorcie x100 za wszystko, co mam. O-kaay? Nie dodałem "mamy na to x% szansy" = Wymazywanie Triggered? Czy to, za przeproszeniem, nie jest oczywiste, że wysnuwając jakąś mglistą tezę o przyszłosci spekulacyjnego aktywa masz sporą szansę na pomyłkę i bierzesz to pod uwagę (jak również osoby, które Cię czytają?)
Jeśli spojrzeć na moją wypowiedź kompleksowo i ze zrozumieniem to tamta prognoza pozostaje na czasie (minus, że jutro czwartek) :D


NIe spadlismy jakoś tak dramatycznie poniżej 6800 żeby ryć dalej w mule. Jest to m.zd. ten "boczniak", po którym nastapi ruch w górę.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 1 września 2018, 10:55

Wymazywanie pisze: BitJanusz pisze:
Przejdź do cytowanego posta Już to kiedyś pisałem, więc się powtórzę - gdzieś jednak musimy chyba postawić kropkę. Jeżeli nie na 20k, to na 60k. Jeżeli nie na 60k, to na 100k. Przecież nie dojedziemy do sekstyliona dolarów za bitcoina


No właśnie nie musimy. Kropka jest tylko w głowie. Myśląc o kropce, ze 100 lat temu w USA, nie podejrzewałbyś, że za obiad zapłaci Twój wnuk nie kilka centów ale np. 20$.
Wymazywanie pisze: BTC może mieć i znacznie wyższe wartości i to bez żadnego powodu, wystarczy, że jakaś część kasy wchodzi w jego rynek zjadając aktualną podaż. BTC może być i za 20 lat po 10,000,000$ - tylko czy wtedy za butelkę taniej wody nie będziemy płacić np. 100zł...

Wspaniały cały ten tekst, też mi się też zrobiło tak przyjemnie jak wam z rana :) fajne uczucie "to de moon", nie zaprzeczam :)
Bardzo nie chcę nikomu psuć tych pozytywnych wibracji, ja to widzę troszkę inaczej:

Nic nie trwa wiecznie, a jeśli coś takiego było to proszę o przykład.

Im więcej razy powtarza się ten schemat wzrostu, spadku itd tym więcej ludzi widzi ten "oczywisty" schemat i postanowi wzbogacić się w tak "prosty i pewny" sposób , co może z tego wyniknąć? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.

BTC w przeszłości nie miał tak dużej konkurencji, teraz kontrast w działaniu i użyteczności jest przytłaczający w stosunku do innych nowocześniejszych walut.

Po raz pierwszy w grudniu 2017 okazało się że ilość transakcji była na tyle duża że zdestabilizowała BTC na kilka tygodni. Ten fakt też nie pojawiał się w przeszłości. Może to być sygnał do końca pewnej ery. (no chyba że dla ludzi scentralizowany LN to super rozwiązanie )

Uważam że krypto jeszcze sporo namieszają na rynku , ale ja ze swojej strony będę starał się mieć otwarte oczy jednak szerzej .

Większość ludzi nadal kojarzy krypto tylko i wyłącznie z BTC i to jest siła BTC niezaprzeczalna
Osobiście uważam że BTC będzie podciągnięty do góry na 90% (co jest aktualnie bajecznie proste dla grubszych portfeli) , ale głównie po to aby niektóre z altów mogły zrobić po kilka tysięcy procent.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 12:15

@Wymazywanie, to nie jest krótko ;)

Sądząc po ilości plusów, jakie dostajesz za każdy prowzrostowy post - analogicznie do krytyki, jaką dostawałeś za każdym razem, gdy tonowałeś nastroje przy 20k (pamiętasz? bo ja tak ;)) - wysnuwam kolejny, errr, wniosek/przypuszczenie, że spora ilość osób w tym wątku jest jednak mocno prowzrostowa i trafia do nich bardzo to, co piszesz. Wszak ktoś, kto nie widzi przyszłości BTC, raczej by Cię nie plusował ;) Z drugiej strony - po co tu siedzieć, skoro się nie widzi przyszłości w BTC? wykruszyło się sporo osób z tematu, została w sumie prowzrostowa garstka i jeden marudzący bitjanusz. Był jeszcze prospadkowy adam, ale postanowił zrobić sobie przerwę ;)

No bo kto, poza mną, z ręką na sercu powie, że obstawia, że w ciągu 5 lat nie będzie ATH? Żeby nie sprowokować kolejnej gównoburzy, dodam, że nie chodzi o 100% pewności, tylko o przeświadczenie, że jakoś będzie, bo w końcu każdy jakieś ma. Nikt z nas nie wie, ale jeżeli masz wybrać między "będzie ATH" i "nie będzie ATH", to czemuś jesteś bliższy. W sumie może powinniśmy zrobić taką ankietkę, ciekawi mnie, ile osób zagłosuje za ATH w ciągu 5 lat ;) Może poprośmy Bitmara o takową.

Widzę, że nie doceniasz mocy polityków w dzisiejszym świecie ;) Prawda jest taka, że gdyby Morawiecki nastawił się na ban krypto, to w PL taki zostałby ustanowiony i na tym by się to skończyło, entuzjaści krypto mogliby zejść do podziemia lub wyjechać z kraju, ale przeciętny janusz w życiu by tego nie tknął, bo nielegalne i ponoć to tylko pralnia brudnych pieniędzy, bo tak w TV mówią. Chiny pokazały, że można to zrobić nawet w ogromnym państwie - wystarczy wola homo superior. Na razie krypto podupadło i nie jest zagrożeniem dla systemu - co będzie, gdy krypto podniesie głowę (w co wierzę, chociaż nie wierzę, że tak wysoko, jak obstawiasz) ? Nie siedzę w głowach polityków, więc oczywiście nie wiem, czy nie zmienią zdania. Z tego, co pokazali do tej pory, są zasadniczo mocno przeciwko krypto, i nic dziwnego, w końcu powiązanie polityki i finansjery bankowej jest wiadome. A który bank chciałby rosnącej roli krypto na świecie :roll: To są potężne siły, które za mordę trzymają pieniądze tego świata. Szczerze wątpię, że po prostu zaczną oddawać rynek bez walki.

Natomiast co do reszty - nie chcę się tutaj odnosić do spadającej wartości dolara w czasie, bo to osobny temat. Odnoszę się tylko do wartości BTC wobec, z braku lepszego słowa, "siły nabywczej" pieniądza (rozumianego jako, z braku lepszego przykładu, pojedyncza wypłata), a nie ilości cyferek tego pieniądza dziś i 70 lat temu.

Finalnie - nie zgodzę się z konkluzjami typu "kup, bo będzie tylko rosło" (tak, wiem, że takich nie dajesz - żebyśmy się dobrze zrozumieli - odnoszę się tutaj do redditowej atmosfery raczej!) popartymi argumentami, że kiedyś tak już było. Chciałbym usłyszeć coś innego, niż "mi też się tak wydawało w 2013 i się przejechałem", albo "kiedyś też ludzie pisali że 100$ to koniec i więcej nie będzie", bo to nie argumenty, to (mylny) osąd traderów z tamtego okresu, który do dzisiejszej sytuacji ma się nijak. Wtedy było inaczej, dziś jest inaczej. Wtedy myślenie, że tylko będzie rosło dałoby Ci potężny zastrzyk gotówki, dziś może Cię tej gotówki równie dobrze pozbawić. Cykliczność baniek, czy też stały wzrost środków poza-pieniężnych w czasie chciałbym tu pominąć, bo jeżeli BTC nie osiągnie przewidzianej szybkości rozwoju, to alternatywą dla niego nie będzie FIAT, tylko np. akcje, chociażby przywołanego amazonu, które w tym roku (a raczej na przestrzeni ostatnich 12 m-cy) wyprzedziły BTC wzrostami i to dwukrotnie ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 1 września 2018, 12:24

@BitJanusz, Najdziwniejsze wydaję mi sie to że jak była bańka to byłeś mocno pobudzony emocjonalnie, zaś jak teraz po 9 miesiącach szorujemy po jak narazie wyznaczonym dnie to jesteś bardzo pesymistyczny co do wzrostów.

To chyba na odwrót powinno być ;)
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 września 2018, 12:27

@RuckenFetard, Uważam, że potencjał bańkowy być może się osłabi po tym cyklu do 20k na tyle, że zobaczymy nowe ATH zaledwie 2-3x większe niż poprzednie. Poprzednich ATH stosunki do siebie to:
32-266 to 8.3x więcej
266-1163 to 4.4x więcej
1163-19891 to 17.1x więcej

...i tu padło przyjęcie zdania o osłabianiu się baniek. Najpierw się "osłabiło" nowe ATH, by potem przywalić z grubej rury. Chyba, żeby 266-1163 liczyć jako jedną 1163, ale byłem tam i będę się zawsze upierał, że to 2 mocne bańki, bo dzieliło je prawdziwe pęknięcie ponad 80%. Po prostu kolejna wydarzyła się szybko.

Średni przyrost między szczytami baniek to 9.93x.
Tak dla zabawy, 9.93 x 19891 to 197584$. Ale bardziej bym się skłaniał do obniżenia tych średniej kolejną bańką (bliżej temu x4.4 niż śr. x9.9). Co do altów, to w ogóle nowe ATH wydają mi się w wielu przypadkach... ...mniej realne niż nowe ATH na BTC.
BitJanusz pisze:Sądząc po ilości plusów, jakie dostajesz za każdy prowzrostowy post - analogicznie do krytyki, jaką dostawałeś za każdym razem, gdy tonowałeś nastroje przy 20k (pamiętasz? bo ja tak ;)) - wysnuwam kolejny, errr, wniosek/przypuszczenie, że spora ilość osób w tym wątku jest jednak mocno prowzrostowa i trafia do nich bardzo to, co piszesz. Wszak ktoś, kto nie widzi przyszłości BTC, raczej by Cię nie plusował ;)
Ja tych plusów sobie nie dają, nie zbieram ich, same się nazbierały. Nie piszę dla nich, przed nimi tak samo męczyłem ludzi na forum.
Resztę posta potem przeczytam bo muszę teraz lecieć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 13:15

Zeyt pisze: @BitJanusz, Najdziwniejsze wydaję mi sie to że jak była bańka to byłeś mocno pobudzony emocjonalnie, zaś jak teraz po 9 miesiącach szorujemy po jak narazie wyznaczonym dnie to jesteś bardzo pesymistyczny co do wzrostów.

To chyba na odwrót powinno być ;)
Ale ja jestem nastawiony byczo obecnie raczej :) liczę na przebicie 10k jeszcze w tym roku. Jestem w pełni załadowany moim stackiem do midtermu od 6080 do 6650.

po prostu nie do >20k$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 1 września 2018, 15:03

Wymazywanie pisze:Uważam, że potencjał bańkowy być może się osłabi po tym cyklu do 20k na tyle, że zobaczymy nowe ATH zaledwie 2-3x większe niż poprzednie. Poprzednich ATH stosunki do siebie to:
32-266 to 8.3x więcej
266-1163 to 4.4x więcej
Zgadzam się w 100% i jednocześnie dodam, że mniejsze bańki = mniejsze korekty.

Dlatego zupełnie bym się nie zdziwił gdybyśmy zobaczyli już dno a nowe ATH w kolejnym cyklu nie przebiło 60k. Z coraz większą kapitalizacją przychodzą coraz mniejsze wahania kursu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » sobota, 1 września 2018, 15:55

Wymazywanie pisze: Uważam, że potencjał bańkowy być może się osłabi po tym cyklu do 20k na tyle, że zobaczymy nowe ATH zaledwie 2-3x większe niż poprzednie.
Czyli wpisywałoby się to w moją hipotezę rychłej mniejszej bańki jak to było w 2013 czyli bit tak do $40-$60K w ciągu 3-6ciu miesięcy. Dajesz większe prawdopodobienstwo takiego scenariusza niż 50% ?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 15:56

BitJanusz pisze: spora ilość osób w tym wątku jest jednak mocno prowzrostowa i trafia do nich
bardzo to, co piszesz. Wszak ktoś, kto nie widzi przyszłości BTC, raczej by Cię nie plusował Z drugiej strony - po co tu siedzieć, skoro się nie widzi przyszłości w BTC?
Czy na forum kolejarzy dziwiłby Cię entuzjazm związany z nową lokomotywą i deklaracje, jak bardzo kolej przewyższa inne formy transportu?
Jeśli chodzi o wyniki takiej ankiety ze scenariusze 5-letnim - myślę, że przytłaczająca przewaga za nowym ATH, co również
nie powinno Cię dziwić.
BitJanusz pisze: Chiny pokazały, że można to zrobić nawet w ogromnym państwie - wystarczy wola homo superior.
Rozumiem, że wraz z tym strasznym banem Bitmain podupadł, Jihan Wu już nie jest miliarderem, tylko siedzi w więzieniu.
Jak mniemam również Antpool, BTC.com i ViaBTC cienko przędą, a Binance ledwo wiąże koniec z końcem?

Takie bany, to trochę jak ban na internet. To się może udać w Korei Północnej albo w Sierra Leone. Przez lata kiedy Bitek nie był w żaden sposób uregulowany miał się i rozwijał delikatnie mówiąc dobrze.
BitJanusz pisze: Wtedy było inaczej, dziś jest inaczej. Wtedy myślenie, że tylko będzie rosło dałoby Ci potężny zastrzyk gotówki, dziś może Cię tej gotówki równie dobrze pozbawić.
To jest właśnie specyficzna cecha każdego okresu. Każdemu się wydaje, że kiedyś było inaczej. Teraz patrząc na wykres od prawej do lewej możesz powiedzieć, że "w 2013 takie myślenie było super". Tylko w 2013 głosy były dokładnie takie same jak teraz, a sytuacja niewyobrażalnie gorsza. Kontrowersje związane z Silk Road, przekręt Goxa, praktycznie zerowa adaptacja, ignorancja przez media i finansjerę. Łatwo teraz powiedzieć, że pół roku po upadku Goxa kupienie Bitka za <$190 było pewniakiem.

Tu nie do końca chodzi o "przeczucie", tak jak napisałeś. Bardziej o ocenę sytuacji i całej otoczki. Nigdy nie było bardziej PRO niż obecnie. To oczywiście nie oznacza, że każdy kto kupi byle co zostanie miliarderem. Ale szansę na nowe ATH na Bitku, lub zastąpienie go przez inna kryptowalutę (nie wiem jaką) z gigantycznymi wzrostami w ciągu 3-5-7 lat oceniam na 90/10 - to takie moje "przeczucie" lub "wydaje mi się". ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 1 września 2018, 16:05

W temacie, miałem dziś chwilkę żeby sie pobawić w DT, dlatego też świeczki 5M
Na bitku mamy pierwsze oznaki wykupienia, duży wolumen prowzrostowy, mały efekt
Na niebiesko zaznaczyłem w porównaniu ile "mocy" potrzeba żeby zbić kurs
Gram zawsze z prądem, po najmniejszej linii oporu, a w tym momencie wydaję mi się że jednak to będzie linia w dół :lol:
Obrazek
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 16:14

benq pisze:
Czy na forum kolejarzy dziwiłby Cię entuzjazm związany z nową lokomotywą i deklaracje, jak bardzo kolej przewyższa inne formy transportu?
Nie. Ale opinie, że lokomotywy będą wyłącznie drożeć, a świat przerzuci się na kolej i zapomni o innych środkach transportu byłaby już... kontrowersyjna ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 1 września 2018, 16:32

BitJanusz pisze: Prawda jest taka, że gdyby Morawiecki nastawił się na ban krypto, to w PL taki zostałby ustanowiony i na tym by się to skończyło, entuzjaści krypto mogliby zejść do podziemia lub wyjechać z kraju, ale przeciętny janusz w życiu by tego nie tknął, bo nielegalne i ponoć to tylko pralnia brudnych pieniędzy, bo tak w TV mówią.
Przeciętny Janusz nam nie jest potrzebny jako ynwestor czy szpekulant. Lepiej mniej nowych ludzi, ale rozumiejących czym jest ta technologia i jakie ryzyko niesie za sobą zabawa w giełdę lub inwestowanie.
BitJanusz pisze: No bo kto, poza mną, z ręką na sercu powie, że obstawia, że w ciągu 5 lat nie będzie ATH? Żeby nie sprowokować kolejnej gównoburzy, dodam, że nie chodzi o 100% pewności, tylko o przeświadczenie, że jakoś będzie, bo w końcu każdy jakieś ma. Nikt z nas nie wie, ale jeżeli masz wybrać między "będzie ATH" i "nie będzie ATH", to czemuś jesteś bliższy. W sumie może powinniśmy zrobić taką ankietkę, ciekawi mnie, ile osób zagłosuje za ATH w ciągu 5 lat
Uważam, że w ciągu 5 lat będzie nowe ATH. Oceniam prawdopodobieństwo tego na 70% (a raczej poziom mojej pewności co do tego).

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
@l3sny, Dałbym na to mnie niż 50%, może ze 20%. Sądzę, że w tym roku nie będzie nowego ATH, może gdzieś najbliżej w II poł. 2019 jeśli już, ale to zwykłe gdybanie. W tym roku jakby 10k zrobiono byłoby fajnie.

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
benq pisze: To jest właśnie specyficzna cecha każdego okresu. Każdemu się wydaje, że kiedyś było inaczej. Teraz patrząc na wykres od prawej do lewej możesz powiedzieć, że "w 2013 takie myślenie było super". Tylko w 2013 głosy były dokładnie takie same jak teraz, a sytuacja niewyobrażalnie gorsza.
Dokładnie. Niby za każdym razem inaczej, inne warunki, a jednak... ...chciwość i strach te same. To one napędzają kolejne bańki i kolejne krachy. Ta zmienna jest mniej więcej "stała" i nawet jeśli robimy się coraz bardziej świadomymi emocji inwestorami i spekulantami, to nowi co przychodzą muszą przejść jedną i tą samą ścieżkę. Zresztą ja po kilku latach tak samo jestem chciwy jak rośnie to co mam, może zmieniło się tylko to, że wiem że to i tak się zatrzyma i spadnie. Na początku łatwo o ułudę wzrostu bez końca.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » sobota, 1 września 2018, 16:59

@BitJanusz,
A to już nie moja opinia, że będzie tylko drożeć. Ja tylko twierdzę, że szansa na nowe ATH jest większa, niż na jego brak.
Dodatkowo nie wykluczam zmiany lokomotywy w tym pociągu (flippening), więc nie jestem tak spolaryzowany jakby się to mogło wydawać ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 września 2018, 17:06

@Pleasek89

odnosząc się do Twojej uwagi z "plusa": Mój nick miał odzwierciedlać, że g**** wiem o krypto - rok temu. I szczerze ? nadal g**** wiem o krypto w porównaniu ze znaczną częścią osób tutaj. Przez ten rok skupiłem się na tym, jak na nim zarabiać.

Choćby tak, jak przed chwilą:

Obrazek

dźwignia x25. Pozycja trwała 20 sekund czy coś koło. +30% do kieszeni, dziękuję, dobranoc ;)

A tutaj na szybko analiza: dotarliśmy (bitmex 4h) do górnego ograniczenia kanału i zaraz do oporu. Nadal poruszamy się kanałem wzrostowym.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » sobota, 1 września 2018, 17:55

@l3sny, ale duża bania 2013 była 5 razy większa niż mała bania. Wymyślacie coś z tymi 60k $. Przecież to działa tak, że btc robiąc ath zalicza kolejne dziesiątki. Następne ath to przebicie 100k $.

Obrazek
a i żeby nie było wątpliwości, ja naprawdę w to wierzę.
No ale nastawiłem się, że najpierw odklepiemy 3k.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości