Dyskusja na temat kursu BTC

Czy ta winda jedzie (jak wyjdziemy z trójkąta)

W górę
31
38%
W dół
27
33%
W bok
24
29%
 
Liczba głosów: 82
Orator
Posty: 705
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » piątek, 24 sierpnia 2018, 11:31

Te 10 % jest mocno naciągane. Otaczam się w grupie ludzi z przedziału 25-35 lat. Te osoby są inżynierami po politechnice czy tam innych studiach. Ludzie w tym wieku mają inne problemy, niż inwestycje. Kredyt na 30 lat, rodzina, słabo płatna praca. 90 % z nich słyszała o Bitcoinie i tyle. Jeden mówi, że nie ma czasu, żeby w tym siedzieć, bo dzieci. Drugi boi się włożyć w to pieniądze. Trzeci ma kredyt na głowie. Czwarty ma pieniądze na wkład własny w mieszkanie, żeby dostać kredyt. Odkładał te pieniądze kilka lat. Piąty ogląda TV i tam starszą kryptowalutami. Takie są opinie ludzi.
Podsumowując. Ludzie w tym wieku nie mają pieniędzy na inwestycje, czasu, żeby się tym zainteresować. Inni się boją jak się słyszy o amber gold, getback. Starsze pokolenie to w ogóle, żyje w innym świecie. Młodzi co się uczą, mają inne zajęcia facebook, instagram, playstation.
Polacy przejechali się na inwestycjach typu amber gold, kredyty we frankach i się po prostu boją. Są ostrożniejsi.

Odnośnie kolejnej bańki na BTC. Bierzcie pod uwagę, że bańka może być, ale na innych projektach. BTC może iść swoją drogą. Powoli przez ileś tam lat będzie rósł (halving) i może dojdzie kiedyś do tego miliona $, ale bez takich akcji jak pod koniec zeszłego roku.

Weteran
Posty: 1026
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » piątek, 24 sierpnia 2018, 11:38

shinya56 pisze: Powoli przez ileś tam lat będzie rósł (halving) i może dojdzie kiedyś do tego miliona $, ale bez takich akcji jak pod koniec zeszłego roku.
Droga do miliona jest tak daleka, ze akcja typu x6 przy obecnym kursie doprowadziłaby do ceny ~35k. To dopiero 3,5% drogi do 1mln ;P W zwiazku z tym - chociaz wcale nie nastawiam sie na milionowe wartosci - nie wykluczam takich promilowych ruchow.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 11:38

shinya56 pisze: Bierzcie pod uwagę, że bańka może być, ale na innych projektach
dlatego ja bym polecal czasem porownawczo analizowac tez marketcap - a nie tylko sam wykres btc (wiadomo dane nie sa doskonale itd, ale zawsze da to szerszy obraz)
shinya56 pisze: Te 10 % jest mocno naciągane. Otaczam się w grupie ludzi z przedziału 25-35 lat. Te osoby są inżynierami po politechnice czy tam innych studiach. Ludzie w tym wieku mają inne problemy, niż inwestycje.
no wlasnie, a za te 2lata czy ilestam kiedy ta nastepna banka ma byc, to niby nie beda miec?
Z tego co tutaj do tej pory napisano:
Ilosciowo zaangazowanie w krypto jest dosc znaczne.
Natomiast poki co kwotowo duzo mniej i tutaj widze dwie "iskierki" ktore by mogly doprowadzic do kolejnej banki (czyli zwiekszyc zaangazowanie juz zaangazowanych)
  • *czas
  • *stabilne wzrosty powyzej przecietnej ceny zakupu
Czas, zeby tym co wtopili na ATH przeszla troche awersja
Wzrosty - zeby odzyskali nadzieje i wiare w sens inwestycji... tylko tu juz bardziej kwestia psychologiczna po jakim czasie mozna jeszcze "wyleczyc wtope"..
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Posty: 797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » piątek, 24 sierpnia 2018, 11:55

@BitJanusz, nie ograniczaj punktu widzenia w takiej sprawie tylko do polski. Polska zatamczy jak jej inne mocarstwa zagrają. To w krajach takich jak Japonia, usa, Rosja czy Niemcy trzeba wypatrywać banow.

A czy to co ja mowię jest utopia, której nie doczekasz?

To ciekawe czym było jak smok pisał o tym pare lat temu. Wiesz co było też utopią? 10k za bita rok temu :D

Patrz na to jak wynalazek a nie spekula. Jak internet, prąd czy telewizje, ktore zagościły do wszystkich domów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1371
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:02

ekonokomik pisze: Jest jeszcze jedna nudna opcja: kiedy jest niepewność na rynku, to często rysuje się duży trójkąt symetryczny.
Teraz byłoby to podbicie do okolic 7100 (linia po ostatnich szczytach) , spadek do 6400, itd. Zamknięcie w październiku.
Nudny i niebezpieczny (dla byków) scenariusz. Mam nadzieję, że się nie spełni.
Mniej wiecej cos takiego widac na ichimoku, bardzo silny sufit w okolicach ~7.1 na najblizsze 35dni.

Z drugiej strony koniec wakacji, moze cos sie ruszy wczesniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 12342
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10001
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:17

@amneziahaze, https://bit.ly/2BDPc6R :?:
Jak zakrywasz uszy, jak ktoś do Ciebie mówi, to pytanie nie znika, ale po prostu nie wiesz jak na nie odpowiedzieć. ;)
BitJanusz pisze: Olejmy więc tę nieszczęsną ankietę i "wydaje mi się". Weźmy statystki BB, które przywołałeś. W PL jest teraz ile, 36 milionów odliczając emigrację od gusowskich danych? (tak, wyssane z palca, uprzedzam ) . To daje jakieś 2% Polaków z kontami na BB. Nieźle! uznajmy, że 50% tej wartości (wyssane z palca ponownie) ma konta na innych portalach zamiast na BB. Co daje ok. 3% Polaków, którzy mają konta na stronach krypto. A teraz odliczmy osoby, które mieć ich nie będą - dzieci, starcy, etc. Posługując się stat.gov - ludność w wieku "nieprodukcyjnym" - 63 osoby nieprodukcyjne przypadają na 100 osób produkcyjnych. Dla uproszczenia - 60% ludności jest "produkcyjnej" i zarazem opiniotwórczej. Co daje, suma summarum, jakieś 5% krypciarzy wśród istotnej części ludności. Metodą wydaje mi się wymieszaną ze statystykami, na podstawie mało wiarygodnych danych BB i dużych założeń. O połowę mniej, niż w tej ankietce, ale nadal jest to już całkiem spora społeczność i z pewnością nie możemy ograniczyć ich do roli geeków z piwnic. To te "najodważniejsze" i najbardziej otwarte na nowosci/manipulację 5%. Ono w dużej mierze sparzyło się najmocniej. I jest to problem - spory!
Nie obraź się, ale to się kupy nie trzyma i gryzie ze ścisłym myśleniem, w którym się edukujesz na wyższym poziomie. Jak dla mnie próbujesz bronić dalej tych 10% ale obniżasz target obrony do połowy, zamiast przyznać się do uwierzenia w totalnie wątpliwe dane.

To, co mówi Suszek o ilości kont na BB jest niestety średnio wiarygodne jak przekładanie badań SW Research na niereprezentatywnej próbie na wnioski co do całej Polski. Niestety takie gówno-badania są kopiowane jak leci przez wszystkich, widziałem to na wielu stronach, również i na dużych jak GW. Dlaczego Suszek jest średnio wiarygodny? Oprócz powiązań z MLM scamowym towarzystwem? Bo przechwalał się wcześniej wiele razy naginając fakty np. Bitbay miał być - proszę poprawić jeśli się mylę - 3-cią (czy 8-mą?) giełda na świecie? :) Podaje ilość "aktywnych" kont na ponad 800000+. Jasne, pewnie ten rząd, to więcej niż aktywne codziennie na Bitfinex i Bitmex razem. :) Tak, już widzę ruch na BB z choćby 3% tej liczby przy największych ruchach. :) Stronę BB lubi na fb jakieś 20000 osób. Być może i z połowa połowy 800,000 kont zostało tam kiedykolwiek założone, ale znaczący % tej liczby (każdej liczby założonych kont na giełdzie) to konta założone bez jakiejkolwiek weryfikacji, bez jakiejkolwiek aktywności poza wymyśleniem loginu i hasła, a co za tym idzie bez przepływu środków i zakupu monet.

800,000 kont na BB, to chyba jeśli szanowny pan Suszek kazał odpalić w firmie bota, który sam zakłada nowe konta. Taki Willy do zakładania kont, a potem można przyznać, że mamy 800k kont i w sumie nie kłamiemy hihi.

Teraz ważne - ile kont ma np. Bitfinex. Tak na szybko goglując, w grudniu 2017 było to 1,6mln kont:

Przyjmijmy, że tak jest. Rozmiar giełdy nie przeczy jakoś liczbie tej wielkości, to przecież giełda-lider, stale topowe wolumeny (top 5?).
Są to konta założone, a Suszek posiada połowę kont Bitfinexa i to nie że założone, ale aktywne :!: No śmiech na sali :!: :lol:
Jeszcze wychodzi z tego, że jeśli Bitfinex ma np. kilkaset tys. aktywnych to ma mniej aktywnych traderów niż ShitBay Suszka :!:

To bardzo ciekawe, zważywszy na:

Vol 30d (adjusted) wg https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/:
Bitfinex 13,831,044,992 $
BitBay 601,323,441 $

Niby między ilością kont a wolumenem nie musi być proporcji, ale dane powyżej pokazują przepaść w wartościach.
BitBay ma 2.3% wolumenu Bitfinexa w ujęciu ostatnich 30 dniu. Ale ma połowę kont Bitfinexa i są aktywne, bo mówi tak sympatyczny pan Suszek :!: :lol: :lol: :lol:

Jeśli by eksperymentalnie przełożyć stosunek ilości kont do siebie (zakładając, że dane Bitfinexa są realne,a BitBay kłamie) do stosunku wolumenów, to 2.3%x1.6m=36,800
I taka liczba wygląda realnie, tak uważam, chociaż jej nie forsuję. Natomiast forsuję naciągactwo i to spore w podawaniu przez BB 800,000 aktywnych kont, it's ridiculous.

Można jeszcze pośledzić ruch:
https://www.alexa.com/siteinfo/bitfinex.com
https://www.alexa.com/siteinfo/bitbay.net

Mała dygresja.

Co mnie najbardziej boli, że ludzie łykają bezmyślnie rzeczy typu badania SW Research z ankiet za eurogąbki i popupów oraz przechwałki Suszka, który już wcześniej naginał ruch i znaczenie swojej giełdy i potem powtarzają głupoty a inni łykają. Szkoda, że tak wiele stron kopiuj-wkleja wyniki tych pseudo-badań jako rezultat wiarygodny dla całego kraju. Wydawałoby się, że w crypto siedzi element bardziej myślący, niestety tak nie jest (2017 to udowodnił i wysyp kanałów na fb robionych przez nowych, a jeszcze bardziej wysyp kwiatków na fb i wykopie).

Gdzie jest więc ulica crypto? :)

Siedzi od roku na fb, yt, wykopie, na forum mniej, ale też.
To taka ulica nowego typu, bo potrafi obsłużyć komputer.
Jak słusznie pisze @ekonokomik, ogarnięcie zakupu BTC wymaga jednak jakichś umiejętności, których nie posiada raczej potencjalna ulica "totalna", która - jak pisał słusznie ostatnio @jondoexxx, ona wejdzie w crypto tylko jak banki podadzą im to na tacy jako pewny i łatwy zysk bez żadnego wysiłku i obsługi giełd i portfeli z ich strony.

Ps.
O tych pseudo-badaniach ani ilości kont na BB nie gadam więcej - chyba, żeby pojawił się ciekawy argument, inaczej to strata czasu. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4079
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 3026
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:32

Ja w ogóle nie chcę dalej ciągnąć tematu, bo na dobrą sprawę żaden z nas nie udowodni, czy jest 5%, 2%, 1% czy 0.1%. Wszystko wyssane z palucha i mające zerową wartość. Przyznałem się już, że nie przeprowadziłem analizy materiału, więc chyba wystarczy :mrgreen: Aczkolwiek chętnie Ci przyznam plusa za przygotowywanie swoich argumentów. Żeby mi się chciało tak wnikliwie analizować... to pewnie miałbym lepszą reputację na tym forum :mrgreen:

Natomiast z kategorii "wydaje mi się", to jednak podtrzymuję moje... hmm... przypuszczenie? że jednak "przeciętny janusz" poznał krypto, z artykułu na łonecie czy reportażu w TV. I ci bardziej otwarci na nowości (albo podatni na manipułkę) już skosztowali zakazanego owocu. A prowadzi to do podtrzymania... przypuszczenia... że rynek jest zupełnie gdzie indziej, niż w 2013 i nie możemy opisywać go tymi samymi regułami bądź porównywać wprost. Bo krach jest cięższej magnitudy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 580
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:38

Ja jednak zostałbym przy zdaniu @Wymazywanie, zakup bitcoina nie jest jeszcze tak banalny żeby typowa ulica mogła w to wejść. Dopóki banki nie wypuszczą tego od siebie, bądź powstanie naprawdę duża sieć kantorów solidnej marki z możliwością obsługi typowego janusza to o wejściu ulicy nie ma co mówić. Sam wlazłem w to stosunkowo niedawno a jestem osobą z wykształceniem teleinformatycznym.

Przykładem jest choćby PKO które zainteresowało sie blockchainem jakoś na początku tego roku, teraz jest moment wejścia dużych instytucji, na ulice jeszcze przyjdzie czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4079
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 3026
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:42

Dodam jeszcze jedno - udane rozpracowanie ruchu 5750$-8500$, jakiego nieskromnie udało mi się dokonać, oparte było oczywiście na kreskach, ale też na analizie "psychologicznej" opartej na lekturze tego, co piszą naganiacze twitterowi/redditowi (i co odpowiadają im psychofani). Większość z nich nakłaniała do czekania na potwierdzenie uptrendu, od 7200 do 8200$ (zwykle ten przedział), więc z automatu wręcz uznałem, że to będzie ostatni etap wyczerpywania się popytu - bo "oczekujący na potwierdzenie" są tym ostatnim rzutem, po którym powinna wejść ulica (ale której nie ma :roll:).

Mam nadzieję, że to nie był tylko korzystny dla mnie zbieg okoliczności. Obecnie niestety naganiacze trochę zwątpili i nie piszą o tym, że przebicie wartości XXXX = bull run, przez co nie mogę oszacować, gdzie z największym prawdopodobieństwem czeka nas kolejna zawrotka :cry:

ale jest przesłanka, by stawiać longa - największy oszust na twitterze zrobił się bearish :mrgreen:granie przeciwnie do jego analiz zwykle daje zyski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:50

Męczą te 6550 okrutnie..
Ma ktoś jakiś pomysł na szanse przebicia?
Zastanawia mnie jeden fakt - zaznaczyłem na wykresie:
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 9007
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 6630
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:56

shinya56 pisze: Te 10 % jest mocno naciągane. Otaczam się w grupie ludzi z przedziału 25-35 lat. Te osoby są inżynierami po politechnice czy tam innych studiach. Ludzie w tym wieku mają inne problemy, niż inwestycje. Kredyt na 30 lat, rodzina, słabo płatna praca. 90 % z nich słyszała o Bitcoinie i tyle. Jeden mówi, że nie ma czasu, żeby w tym siedzieć, bo dzieci. Drugi boi się włożyć w to pieniądze. Trzeci ma kredyt na głowie. Czwarty ma pieniądze na wkład własny w mieszkanie, żeby dostać kredyt. Odkładał te pieniądze kilka lat. Piąty ogląda TV i tam starszą kryptowalutami. Takie są opinie ludzi.
W moim środowisku (powiedzmy o dekadę starszym) sporo ludzi inwestuje, ale głównie w akcje. Dla nich szczytem ryzyka jest New Connect, a jazda po bandzie dla emocji to wejście w spółki gamedevowe ;)
Do Bitcoina specjalnie ich nie zachęcałem, a wręcz zniechęcałem, bo wiedziałem, że to nie ten typ inwestora.
adam1226 pisze: no wlasnie, a za te 2lata czy ilestam kiedy ta nastepna banka ma byc, to niby nie beda miec?
A rok temu nie mieli? 8-)

Choć moja opinia jest taka: jeśli następna bańka ma być i przebić poprzednie ATH i dojść np. do 60 - 100k USD, to konieczna jest kasa inwestorów instytucjonalnych (np. ETFy). Aby to bylo mozliwe, hossa na światowych rynkach finansowych musi potrwać jeszcze z rok - dwa.
Ulica wejdzie po przebiciu ATH.

Dodano po 48 sekundach:
@adam1226, to na wykresie to ukryty bid pewnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 12342
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10001
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:57

@BitJanusz, Osoby na twitterach i różnych tzw. "grupach" mają silniejszą niż reszta tendencję do "bronienia" swoich pozycji poprzez wydawanie analiz, opinii itd. Ponieważ mają jakieś grono słuchaczy, wydaje im się, że mogą mieć jakiś wpływ na zachowanie innych a nawet rynek. Te grupy w zasadzie od tego właśnie są - by nagonić na swoje pozycje i dodatkowo by wydoić kasę od ludzi. Oni po prostu reklamują... ..swoje często czerwone pozycje. Ten koleś po prostu wtapia. :)

Ok. 30% jego rzeszy to fake konta, boty itp. https://www.twitteraudit.com/LandM_Marius
Jest to typowy mechanizm nabicia sobie na początku dużej ilości obserwujących fake kont, by przyciągnąć już prawdziwe.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Posty: 1203
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:03

Zeyt pisze: Ja jednak zostałbym przy zdaniu @Wymazywanie, zakup bitcoina nie jest jeszcze tak banalny żeby typowa ulica mogła w to wejść.
To nie jest tylko zdanie jednego użytkownika forum w internecie, to jest najzwyklejszy fakt, z którym jak ktoś dyskutuje to ma klapy przed oczami.

Normalni przeciętni ludzie nie chcą kupować Bitcoina, oni chcą/będą chcieli go MIEĆ, a to jest znacząca różnica. Tak samo jak nie kupują polskich złotych, po prostu je mają/dostają za wykonaną pracę. Jeśli jakiś bank zrobiłby promocję typu "Przejdź do nas to dostaniesz kryptowalutę Bitcoin, a jak będziesz chciał to sobie dokupisz więcej bo mamy prosty mechanizm za pomoca któego możesz to zrobić." + bank udostępniałby karty Visa, którymi płacąc potrącaliby ci z twojego Bitcoinowego subkonta. To wtedy jest już inna sprawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:11

@ekonokomik, hossa jest juz na "wygaszeniu".. moze do konca roku pociagnie, czy ilestam zeby Trump mogl zakryc swoje machlojki będzie jakies utrzymywanie kroplowkowe gospodarki ale bardzo watpie ze duzo dluzej i tu pytanie - czy to wystarczy żeby sie spelnily 2warunki o których pisalem w jednym z poprzednich z dzisiejszych postow..
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1371
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:34

adam1226 pisze: , hossa jest juz na "wygaszeniu".. moze do konca roku pociagnie, czy ilestam zeby Trump mogl zakryc swoje machlojki będzie jakies utrzymywanie kroplowkowe gospodarki ale bardzo watpie ze duzo dluzej
Widzisz i tu jest bardzo duzy problem, bo krach i koniec hossy jest juz zapowiadany od 3 lat "zaraz zaraz", a jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty. Dopoki wszyscy nie uwierza, ze mamy nowy paradygmat i rynki swiatowe beda juz tylko rosly dzieki 'czemustam' to dopiero wtedy walnie. To jest dokladnie to samo co bylo na btc w grudniu.

A co do calej dyskusji o ATH - czarne labedzie sie pojawiaja, ale rzadko ;-) taka ich natura

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 936
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 1038
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:43

@Bitjanusz

Jesteś rok w krypto i nie wiesz kto to jest Andreas Antonopoulos?

Nie mam pytań.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7571
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:50

pael pisze: jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty.
kwestia z czego te wzrosty wynikaja. poszukaj sam, bo nie chce niczego sugerowac
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 12342
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10001
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:51

Mała ciekawostka: https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... rack-6000/

Zobaczcie na słowa w prawym kółku na wolumenie: "Low volume means the base is weak and will not hold". Opadający wolumen oznacza dla niego, że 6k padnie. Tak, jakby nie miało znaczenia, że lokalny trend od ATH jest spadkowy (niższe kolejne szczyty) więc spadek wolumenu ale z zachowaniem bazy koło 6k ciągle, to nie aby malejąca podaż? ;)
I tak jest bardzo często, że większość analizy (albo cała) to interpretacja i z tych samych danych można zupełnie różne rzeczy postulować. Z tym co ten koleś piszę się nie zgadzam, dopiero wzrost wolumenu warto czytać jako przesłankę do wyjścia, sam spadek jest typowy dla takiego trójkąta spadkowego (lub podobnego kształtu).

Jak ktoś lubi dźwignie analizować, to wygląda ciekawie: https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... Positions/

Dodano po 4 minutach 12 sekundach:
Pleasek89 pisze: Jesteś rok w krypto i nie wiesz kto to jest Andreas Antonopoulos?
Ale wie, że jego teorie są żałosne i to chyba nawet bez ich czytania! :)
BitJanusz pisze: Z całym szacunkiem dla Pana A.Antonopoulosa - bo nawet nie wiem, kto to jest - tego typu teorie, wypowiadane z pełną stanowczością, wydają mi się nawet nie zabawne, ale wręcz żałosne.
Przepraszam, @BitJanusz, musiałem nieco kąśliwie, przynajmniej jest należyte ciśnienie w wątku od wczoraj. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 1746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:57

Dlugo trzymaja sie calkiem wysokie poziomy jak na ten range. Cos czuje ze wybicie jest w powietrzu. :)
Wczorajsze swieczka na 1D zamknela sie ponad ostatnimi 4ma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 12342
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 10001
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:58

pael pisze: a jak widac sp500 laduje sie na nowe szczyty.
Niby tak, ale jest chyba duże niebezpieczeństwo AE double topa na SP. Wyraźnie zaokrągla się SP500 w kształcie teraz, a wcześniej był ostry pik i zjazd. Odpowiednio duży kapitał jeśli chce pchnąć na pewno czeka teraz na nabieranie krótkich na Ewie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BitJanusz, bn801, DjVegas98, Last, Pleasek89 i 13 gości