Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » czwartek, 23 sierpnia 2018, 22:21

:lol: całą przestrzeń, nie wyrobię :lol: (nie mam repek)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 22:44

@mecenas,
Spoiler:
wlasnie akurat na chwile odszedlem od kompa :/
Dodano po 22 minutach 42 sekundach:
Zastanawiam sie wlasnie nad kwestią shortow na finexie ws. Bitmex..
Te 30pare k shortow wydaja sie ogromna liczba, ale.. :!: no wlasnie bitmex - czy część tych shortow nie moze byc tam hedgowana czy coś?
Z drugiej strony oststnio funding rate na finex bylo ponoc dosc wysokie.. bonus za funding od shortow (jesli jest) i za otwieranie limitem może tego kosztu finexa nie rownowazyc
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 22:59

BitJanusz pisze: Rozumiem, że jedyną opcją, by Cię zadowolić jest napisanie, że to nie była ostateczna bańka.
Nie i nie ma żadnego ciśnienia u mnie, po prostu normalnie polemizuję z Twoim zdaniem, że 20k to była bańka ostateczna, zauważając, że takie mówienie pojawia się regularnie po każdej bańce i tyle. To zwykły fakt. Nie ma dla mnie znaczenia co uważasz, ale jak dzielisz się na forum zdaniem, to normalne, że ktoś może się do tego odnieść.
BitJanusz pisze: No tak, należy wierzyć Tobie. Bo wiesz lepiej, chociaż nie wykonałeś absolutnie żadnych badań, nawet ankiety wśród znajomych.

Ech, cieszyłem się, że wróciłeś, ale siejesz tu taką moc własnej wszechwiedzy, że już się nie cieszę, sorry
Wystarczy dodać do ignorowanych w opcjach.
Odnośnie ankiety, ponownie, to zwykła opinia, że nieprawdopodobne wydają mi się wyniki, że 10% Polaków posiada lub posiadało kryptowaluty. Przy 10% w skali ok. 40mln grupy mamy do czynienia już z powszechnym zjawiskiem, którego ślady łatwo wychwycić w społeczeństwie.

Przykładowo, leworęcznych Polaków jest ok. 10%; ponad 20% Polaków na wykształcenie wyższe, mniej więcej 40% chodzi regularnie do Kościoła, jakieś 40% Polaków posiada oszczędności, a prawo jazdy ma chyba około 60% dorosłych.

Gdyby 10% Polaków posiadało kiedykolwiek kryptowaluty mielibyśmy do czynienia ze zjawiskiem masowym w kraju. Wyobraź sobie, że co czwarta osoba w Kościele co niedzielę lub połowa z literkami mgr miała lub ma crypto. Widzisz to? Ciekawe, bo temat crypto zna nie wiem czy 1/100 spotkanych ludzi spoza tego niedużego środowiska. Bardzo nieprawdopodobne, tak dużą grupę osób byłoby lepiej widać i słychać. Na protest przed MF nie przyszłoby kilkaset czy tysiąc osób, ale kilkanaście czy kilkadziesiąt razy ludzi więcej skromnie szacując zaangażowanie. Policz sobie ogłaszane przez giełdy polskie ilości kont, nawet taki BB, który chyba podaje ze 400 czy 800k kont krajowych (co też wydaję się dość przeszacowaną liczba, ale przyjmijmy, że jest prawdziwa) oznacza dostęp do giełd przez znacznie mniejszą liczbę osób niż te ściemnione 10%.

Albo rozmawiaj na temat albo daruj sobie jakieś niepotrzebnie przytyki; mnie po prostu nie przekonują badania z takimi danymi, że 10% rodaków miało styczność z crypto, a nawet, że 10% wie co to jest. :) Że "coś tam słyszało" 10% jak najbardziej, ale nie, że wiedzą dobrze co to jest ani absolutnie, że mają lub mieli, to moim zdaniem nierealne.
BitJanusz pisze: Nie masz wrażenia, że niepotrzebnie przenosisz swoją wtopę na innych w tym momencie?

Ty uważałeś tak wtedy i stało się inaczej. Ja uważam tak teraz i też musi się stać inaczej?

Czemu?
Pokazuje tylko, że takie zdanie pojawia się po bańkach i często osoby nowe je powtarzały. Ja tego nie wymyśliłem, każdy kto siedzi w tym dłużej niż 1 bańkę z łatwością może sobie przypomnieć zarówno zdania na bańkach, że na pewno pójdzie wyżej/że to nie bańka oraz, że już nie wróci do danej ceny/ta bańka była ostatnia itd. Bitmar też o tym pisał, inni ludzie na forum też i to wielokrotnie. To się pojawia zawsze i nie oznacza, że musi to być zdanie nieprawdziwe. Jest ono prawdziwe do czasu, aż nastąpi jego zaprzeczenie. Ja tylko zwracam uwagę na bezsens formułowania zdań w takich kategoriach (nigdy/zawsze/wszyscy/nikt czy też Twoje "ostateczna"), bo nie znamy przyszłości.
BitJanusz pisze: Gdzieś musi być dość. Czemu na 100k czy gdziekolwiek, gdzie celujesz, a nie właśnie na 20k?
Ja nigdzie nie celuję, nie sądzę by nowe ATH było łatwe do osiągnięcia, jeśli będzie to zdziwię się jak w 2018 lub 2019.

Też długo uważałem, że na rynku "musi być gdzieś to dość", bo takie zdanie wydaje się rozsądne - wszystko w przyrodzie ma cykle, dzień/noc, lato/zima, młodość/starość itd. Tak więc rynek "musi" iść do góry i "musi" potem spadać i tak w kółko. No i to jest racja, że ruchy następują w dwóch kierunkach. Co do "musi" być koniec wzrostów, też wydaje się to jakby logiczną pochodną, ale nie jest. Gospodarka jest "inflacyjna", oparta na rosnącym długu. Przez co rynki są pompowane przez kasę, której jest coraz więcej (nawet jeśli jej siła nabywcza stale spada). Dopóki ten mechanizm trwa, sytuacja ciągłych baniek i wzrostów ma ułatwienia (który rynek nie jest w bańce lub nie był w ostatnich latach? chyba mało który) i dopiero zdarzenia dużego formatu z dłuższych cykli gospodarczych zmieniają nieco zasady gry, jej warunki.

W tym kontekście rynek BTC, jako takie prawdziwe enfant terrible gospodarki mainstreamowej jest w niejasnej sytuacji. Ale nawet jeśli wcale nie jest taki wyjątkowy jako aktywo na rynku przy walutach fiducjarnych, akcjach czy dużych indeksach, to warunki "everything bubble" dotykają również jakoś i jego i dopóty dopóki się nie zmienią (krach? wojna? kataklizmy globalne?) to nie wiem, czy jest sens, by postulować, że akurat jakaś bańka "musi" być ostateczna, tylko dlatego, że przyrost ceny jest taki, że odbieramy ją jako "drogą".

Dlatego odszedłem od myślenia typu, że gdzieś "musi" być dość i to nie tylko odnośnie BTC, ale rynków w ogóle. Przy gospodarce dodruku długu, niemal naturalne jest to co widzimy na wykresach typu SP500 czy akcje FANGów i podobnych globalnych kolosów. Rynek przy takiej gospodarce nie jest zmienny w sposób w jaki zmienia się przyroda; to nie "dzień i noc". Warunki gospodarcze jakie mamy obecnie to takie podkręcanie oświetlenia stadionowego w samo południe, w pełnym i tak już Słońcu. Oczywiście świat za to oberwie prędzej czy później.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:04

@bitjanusz a dlaczego sadzisz ze ath nigdy nie zostanie pobite? Jesli jakies argumenty padly to prosze o linka.

Sam osobiscie twierdze ze 20k bylo przystankiem i ulamkiem tortu do podzielenia sie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:08

Wymazywanie pisze: Przy gospodarce dodruku długu
no i tutaj jest kolejna "kluczowa kwestia" - kiedys nastapi redukcja tego dodruku - wg mnie w pierwszej kolejnosci po "lapach" dostanie m.in kurs btc (choc z drugiej strony czy znajdziemy chociaz jakas czastke analogi? bo aktualnie spada tez np złoto :|)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:24

adam1226 pisze: Nie wiem czy ktoś tu korzysta z chmury Ichimoku, ale na wiekszosci skali sytuacja podobna do wczorajszej :|
Bo chmura Ichimoku dość rzadko (na poważnych skalach) ma duże zmiany z dnia na dzień. :)
Fajne narzędzie jako wyznacznik oporu na dużych skalach. Kiedyś trochę nauczyłem się jak czytać przecięcia tych innych linii poza chmurą i dają naprawdę ciekawe sygnały jak się człowiek mocno skupi i wczuje w to jak je czytać, ale nie jest to proste w użyciu jak np. zwykłe średnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:26

NIe wiem ilu z was czyta wątek "Dyskusja na temat kursu BTC" więc wrzuce to też tutaj bo i tak się tu główne rozmowy kręcą:

Pozwole sobie zauważyć parę rzeczy:


ps. nie zwracać uwagi na żółtą i różową linię, zapomniałem je usunąć.

Takie nagromadzenie shortów względem longów przy współczynniku CCI zmierzającym do magicznej granicy 100% kończyło się jak dotąd wybiciem w górę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:48 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:29

mecenas pisze: @adam1226, ile tam na tym wykresie masz kresek?
Rozumiem, że w szerszej skali masz ich jeszcze więcej... zgaduję też, że któraś na bank zadziała, bo obstawiłeś "całą" przestrzeń. :mrgreen:
Z kresek bym sie nie smial, bo czesto stare kreski wciaz wspieraja cene i zatrzymuje sie ona na "starych" liniach z precyzja do 1mm (jesli linia jest narysowana dokladnie).
Wiec czasami warto to trzymac, zwlaszcza jak ktos robi DT.

Dodajesz sobie do kresek fibo, liczysz target formacji (jesli bylo) i masz juz punkty gdzie moze sie cos dziac.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mieto » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:34

pabloj pisze: NIe wiem ilu z was czyta wątek "Dyskusja na temat kursu BTC" więc wrzuce to też tutaj bo i tak się tu główne rozmowy kręcą:

Pozwole sobie zauważyć parę rzeczy:



Takie nagromadzenie shortów względem longów przy współczynniku CCI zmierzającym do magicznej granicy 100% kończyło się jak dotąd wybiciem w górę.
Będzie gruubo ;)
Już coś odbija :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:36

Cyrku ciąg dalszy:


"BREAKING: The U.S. Securities and Exchange Commission says it will "review" Wednesday's rejection orders for 9 bitcoin ETFs. Pending the outcome of the review, the three August 22 orders have been stayed. Story to come."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:41

Wymazywanie pisze: Kiedyś trochę nauczyłem się jak czytać przecięcia
Właśnie położenie linii miałem na myśli.. @pabloj, chyba nie dało się znaleźć większych różnic w podobieństwach..
a te kolorowe linie to co to jest? bo są teraz tak jakby na odwrót...
mieto pisze: Już coś odbija :roll:
póki co "bujanka" i wszystko jest jeszcze w grze... Musi być wybicie ponad 6550 i wtedy można próbować oceniać, czy to rzeczywiste, czy znowu fake..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:42

@Mayoris, Zaraz się zacznie dochodzenie co po tym powyżej co zamieściłeś zrobi gruby, gdzie jest insider i ile jest shortów; to ulubione tematy wątku. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:46

adam1226 pisze: a te kolorowe linie to co to jest? bo są teraz tak jakby na odwrót...
Kolorowe linie zapomniałem usunąć, korzystam z nich na niżsyzch interwałach.
adam1226 pisze: @pabloj, chyba nie dało się znaleźć większych różnic w podobieństwach..
Nie wiem jak możesz nie dostrzegać podobieństw tam gdzie je oznaczyłem.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 23 sierpnia 2018, 23:51

vjankuv pisze: Co ciekawe, nikomu nie przeszkadza nie mieć pojęcia jak przebiega proces przelewu między kontami w banku. Nikt nie rozkminia jak to się dzieje, że to wszystko się nie gubi, nie dubluje, nie jest łatwo oszukać, jak zlecenia stałe się wykonują, gdzie są pieniądze przez kilka godzin czy dni jak robi się międzynarodowy przelew i jak nie widać ich ani na koncie nadawcy ani na koncie odbiorcy, nikt nie wdraża się w system płatności kartą, inpay, przekazów pieniężnych itd. W bankach jakoś się ufa, że wystarczy widzieć cyferki i coś tam klikać.
W krypto robią się jakieś wyimaginowane przeszkody.
Wyjaśnienie jest proste i dotyka tego co najważniejsze: banki i ich systemy są user friendly, kryptowaluty są wybitnie nie user friendly.
W banku masz podpisać stos papierów, a dalej jest już łatwo. Zbliżasz kartę i "się płaci", wstukujesz pin i dostajesz kasę z bankomatu, dwoma kliknięciami robisz przelew. Nikogo nie obchodzi jak to działa. Ważne, że działa a bank gwarantuje bezpieczeństwo (bo w większości wypadków prawo zrzuca odpowiedzialność za błędy klienta na bank).

W przypadku krypto jest dokładnie odwrotnie: cała odpowiedzialność i ryzyko spada na użytkownika. Wszyscy wokół chcą Cię oszukać i zabrać kasę, włącznie z giełdami, na których masz "inwestować". Nikt niczego nie gwarantuje. Pomylisz jedną literkę w adresie i kasa idzie nieodwołalnie w kosmos, zapomnisz hasło i tracisz oszczędności życia. Żeby zrobić prosty przelew musisz wyliczać opłatę wg wzoru w którym nie ma złotówek, czy USD tylko bajty. Bajty! Co to k... wogóle jest BAJT?!

Nadal dziwisz się, że ludzie używają systemów bankowych i nie wnikają jak one działają, a do Bitcoina nie mają zaufania? ;)

adam1226 pisze: Walczymy o nie zejście niżej a tu dyskusje o kolejnym ATH :|
Bo my tu jesteśmy elytą traderów - zawsze o dwa kroki do przodu! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 00:24

Wymazywanie pisze:
BitJanusz pisze: Rozumiem, że jedyną opcją, by Cię zadowolić jest napisanie, że to nie była ostateczna bańka.
Nie i nie ma żadnego ciśnienia u mnie, po prostu normalnie polemizuję z Twoim zdaniem, że 20k to była bańka ostateczna, zauważając, że takie mówienie pojawia się regularnie po każdej bańce i tyle. To zwykły fakt. Nie ma dla mnie znaczenia co uważasz, ale jak dzielisz się na forum zdaniem, to normalne, że ktoś może się do tego odnieść.
No i fajnie. Ja też nie mam ciśnienia. Po prostu uważam, że nie będzie bańki. Obaj nie mamy kryształowej kuli, więc możemy jedynie gdybać. Przedstawiłem Ci swoje argumenty, Ty mi swoje. Nie musimy się przekonać, po prostu nie chciałbym, by dyskusja sprowadzała się do "też tak kiedyś myślałem, ale zmieniłem zdanie, młody padawnie" - bo to nie jest argument.

Najpierw załatwmy te nieszczęsne uprzejmości:
Wymazywanie pisze:[Odnośnie ankiety, ponownie, to zwykła opinia, że nieprawdopodobne wydają mi się wyniki, że 10% Polaków posiada lub posiadało kryptowaluty.
Zwykła opinia, podparta tekstem, że, cytuję, "trzeba mieć nie po kolei, by wierzyć w takie ankiety". I Ty piszesz mi potem tekst, że:
Wymazywanie pisze:Albo rozmawiaj na temat albo daruj sobie jakieś niepotrzebnie przytyki;
Muszę niestety ze smutkiem skwitować, że warto zacząć od siebie ;)

A wracając do tematu:

Tak, wierzę, że ta ankieta z grubsza odpowiada prawdzie. Może nie jest to 10%, może jest to 5% lub 8%? nie wiem. W pracy w otoczeniu kilkuset osób dyskutowałem na temat krypto z kilkudziesięcioma. Niektórzy kupili na fali zainteresowania, inni dla jaj, a inni w to uwierzyli. No ogól były to małe kwoty i część sprzedała szybko, a część nawet dziś nie pamięta, że włożyli 100zł w ethereum. Mi z grubsza zgadza się te 10% właśnie, przynajmniej w grupie wiekowej 20-50. Dlatego jestem skłonny uwierzyć, że jest to prawda, chociaż (IMHO) znaczna część z tego 10% jest nieaktywna lub zniechęcona.
Wymazywanie pisze:Gdyby 10% Polaków posiadało kiedykolwiek kryptowaluty mielibyśmy do czynienia ze zjawiskiem masowym w kraju. Wyobraź sobie, że co czwarta osoba w Kościele co niedzielę lub połowa z literkami mgr miała lub ma crypto. Widzisz to? Ciekawe, bo temat crypto zna nie wiem czy 1/100 spotkanych ludzi spoza tego niedużego środowiska. Bardzo nieprawdopodobne, tak dużą grupę osób byłoby lepiej widać i słychać. Na protest przed MF nie przyszłoby kilkaset czy tysiąc osób, ale kilkanaście czy kilkadziesiąt razy ludzi więcej skromnie szacując zaangażowanie. Policz sobie ogłaszane przez giełdy polskie ilości kont, nawet taki BB, który chyba podaje ze 400 czy 800k kont krajowych (co też wydaję się dość przeszacowaną liczba, ale przyjmijmy, że jest prawdziwa) oznacza dostęp do giełd przez znacznie mniejszą liczbę osób niż te ściemnione 10%.
800k kont krajowych na jednej giełdzie z wielu. Ja nie mam konta na BB, a jestem tzw. januszem, tkóry dowiedział się o krypto z onetu. Nie daje Ci to do myślenia?

Nawet, jeśli 10% jest przeszacowane, to spokojnie uwierzę w 5%, a to już zjawisko masowe, zupełnie odmienne od czasów, kiedy była przywoływana przez Ciebie bańka, a wiodącą giełdą był Gox. Nawet 2% to już ogrom. Ba, nawet ten niecały milion kont na BB to już jest coś niesamowitego. A przecież to tylko BB.
Wymazywanie pisze:Pokazuje tylko, że takie zdanie pojawia się po bańkach i często osoby nowe je powtarzały. Ja tego nie wymyśliłem, każdy kto siedzi w tym dłużej niż 1 bańkę z łatwością może sobie przypomnieć zarówno zdania na bańkach, że na pewno pójdzie wyżej/że to nie bańka oraz, że już nie wróci do danej ceny/ta bańka była ostatnia itd. Bitmar też o tym pisał, inni ludzie na forum też i to wielokrotnie. To się pojawia zawsze i nie oznacza, że musi to być zdanie nieprawdziwe. Jest ono prawdziwe do czasu, aż nastąpi jego zaprzeczenie. Ja tylko zwracam uwagę na bezsens formułowania zdań w takich kategoriach (nigdy/zawsze/wszyscy/nikt czy też Twoje "ostateczna"), bo nie znamy przyszłości.
No i co z tego, że nie znamy? To nie możemy wyrazić poglądu, przypuszczenia, bo to bezsens? To po cholerę w ogóle pisać w tym temacie? nie wiemy, co będzie za minutę, jutro, za 10 lat. Temat zamknijmy, bo przecież formułowanie zdań w kategoriach, że coś może być (że jest mniej lub bardziej prawdopodobne z powodu argumentów XYZ) to bezsens. Nikt nic nie wie, kurtyna?

Wymazywanie pisze:Też długo uważałem, że na rynku "musi być gdzieś to dość", bo takie zdanie wydaje się rozsądne - wszystko w przyrodzie ma cykle, dzień/noc, lato/zima, młodość/starość itd. Tak więc rynek "musi" iść do góry i "musi" potem spadać i tak w kółko. No i to jest racja, że ruchy następują w dwóch kierunkach. Co do "musi" być koniec wzrostów, też wydaje się to jakby logiczną pochodną, ale nie jest. Gospodarka jest "inflacyjna", oparta na rosnącym długu. Przez co rynki są pompowane przez kasę, której jest coraz więcej (nawet jeśli jej siła nabywcza stale spada). Dopóki ten mechanizm trwa, sytuacja ciągłych baniek i wzrostów ma ułatwienia (który rynek nie jest w bańce lub nie był w ostatnich latach? chyba mało który) i dopiero zdarzenia dużego formatu z dłuższych cykli gospodarczych zmieniają nieco zasady gry, jej warunki.

W tym kontekście rynek BTC, jako takie prawdziwe enfant terrible gospodarki mainstreamowej jest w niejasnej sytuacji. Ale nawet jeśli wcale nie jest taki wyjątkowy jako aktywo na rynku przy walutach fiducjarnych, akcjach czy dużych indeksach, to warunki "everything bubble" dotykają również jakoś i jego i dopóty dopóki się nie zmienią (krach? wojna? kataklizmy globalne?) to nie wiem, czy jest sens, by postulować, że akurat jakaś bańka "musi" być ostateczna, tylko dlatego, że przyrost ceny jest taki, że odbieramy ją jako "drogą".
Na dobrą sprawę mamy nieustającą bańkę w zasadzie na wszystkim (względem USD) - wystarczy porównać akcje, hm, "czegokolwiek" z 1970 i 2018 (oczywiście tego, co nie upadło). Niektóre rzeczy rzeczywiście są deflacyjne z natury. ALe czy BTC do nich należy? Ciężko stwierdzić. Moim zdaniem NIE. Składają się na to następujące czynniki:

1. cena wywindowana SZTUCZNIE, oszustwami (willy, tether);
2. niechęć, opór polityków, banków, tzw. wielkich tego świata. O ile nikogo z nich nie interesują np. akcje amazon, o tyle BTC budzi już bardzo wiele niezdrowych emocji. Nas to może nie przeraża, ale tzw. kowalskich może to bardzo skutecznie odstraszyć.
3. nagonka w mediach i ogólna opinia, że krypto to pralnia pieniędzy, kasa na narkotyki z darknetu. Przesąd, ale zauważ, że te poglądy wśród osób niezorientowanych są wręcz modne. Szybko się plenią i ciężko je wykorzenić z osób, które już raz w to uwierzyły. Niestety, ogólnodostępne media nie pomagają. czy wszelkiego rodzaju aktywa i akcje musiały się z tym mierzyć? niet!

są to trzy główne "filary", na których opieram założenie, że BTC może mieć ogromne problemy, jeżeli nie wejdzie coś, co zmieni sytuacji w sposób drastyczny. Tutaj znów przywołam ETF jako jeden z przykładów tego, co mógłoby zmienić sytuację np. od strony instytucji czy firm.

Wymazywanie pisze:Dlatego odszedłem od myślenia typu, że gdzieś "musi" być dość i to nie tylko odnośnie BTC, ale rynków w ogóle. Przy gospodarce dodruku długu, niemal naturalne jest to co widzimy na wykresach typu SP500 czy akcje FANGów i podobnych globalnych kolosów. Rynek przy takiej gospodarce nie jest zmienny w sposób w jaki zmienia się przyroda; to nie "dzień i noc". Warunki gospodarcze jakie mamy obecnie to takie podkręcanie oświetlenia stadionowego w samo południe, w pełnym i tak już Słońcu. Oczywiście świat za to oberwie prędzej czy później.
Z drugiej stron mamy niezmiernie chaotyczny, "młody" rynek, który tak naprawdę nie zdążył ustalić swojego punktu równowagi, przetrwać chociażby jednego globalnego kryzysu, przez co wszelkie domysły co do jego zachowań są póki co tylko domysłami.

A co do blokowania Ciebie - żartujesz? cenię sobie Twoje posty. po prostu - taka luźna uwaga, bez napinki - moim zdaniem odrobinę przeginasz z odnoszeniem wszystkiego do posiadanych doświadczeń i wiedzy. Przeżyłeś tu wiele lat, raczej nie zbankrutowałeś, wiele się ludzie od Ciebie nauczyli, ale - nie obraź się - to, że Tobie się nie powiodło na stawianiu śmiałych tez nie oznacza, że wszsytkim się nie powiedzie.

A to, który z nas ma rację, dowiemy się za 10 lat. Bo - jak sam wspomniałeś - nie wiadomo, co się stanie.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » piątek, 24 sierpnia 2018, 00:25

Nie wiem czy dobrze rozumiem w sprawie decyzji o odrzuceniu 9 wniosków będą jeszcze raz podejmowali jakieś kroki ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 sierpnia 2018, 00:26

Aha, a co do tego jakże uroczego tekstu z plusików danych Wymazywanie:

@Pixel Janusz (Bit) - nie ma SWOJEGO zdania, a większość co tutaj pisze, to zaczytane w necie opinie. Porównajcie sobie własne, inteligentne przemyślenia opisane przez Wymazywanie ze skopiowanymi z neta (nie jego!) opiniami przez Janusza. No ręce się załamują...

Co Ty bredzisz, miły człowieku? W nosie i w czterech literach mam jakieś zaczytane w necie opinie. Przedstawiłem swoje przemyślenia. Ręce to się załamują, gdy czyta się takie komentarze, jak Twój. A że powołałem się na jakąś ankietę? no tak, przecież powołać się na wyssane z palucha procenty, "bo tak mi się wydaje" :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 24 sierpnia 2018, 00:34

Retest wybicia z kanału i up?:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 sierpnia 2018, 00:44

BitJanusz pisze: to, że Tobie się nie powiodło na stawianiu śmiałych tez nie oznacza, że wszsytkim się nie powiedzie.
Nie spodziewałem się takich długich tyrad i to tylko z powodu, że napisałem, że nie wierzę w 10% Polaków w crypto obszernie uzasadniając, oraz, że po każdej bani nowi mówili i mówią, że to ostatnia. :) Ujmowanie przez Ciebie tego, co pokornie opisuję, że myślałem identycznie jak Ty po bani do 250$ słowami typu cytowany tekst jest nieco pasywno-agresywne. :)

Dodam tylko, że nie nazwałbym tego "śmiałymi tezami" ale absolutyzowaniem rynku charakterystycznym dla próbowania zracjonalizowania typowym dla każdego z przedstawiciela naszej zachodniej cywilizacji. Tylko, że rynek nie poddaje się takim zabiegom, nie jest ani logiczny ani racjonalny. Tylko i aż dlatego odradzam formułowaniu poglądów, że coś jest ostatnie, czy że na pewno, czy że wszyscy czy nikt coś na tym rynku robią czy zrobią. Ale niech każdy myśli jak tam chce. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » piątek, 24 sierpnia 2018, 01:07

@BitJanusz, moze dasz linka do tej ankiety?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Pan Inwestor i 31 gości