Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 14:49

Walczymy o nie zejście niżej a tu dyskusje o kolejnym ATH :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:02

Dovakhiin pisze: @shinya56,
+ nie kazdy obsluguje kompa nie wspominajac o internecie.. znam osoby od 35 wzwyz co nie potrafia bo nie czuja potrzeby.. o starszych nie wspominajac.
Tak juz na zakonczenie OT to Amber Gold to bardzo zly przyklad w kontekscie btc i krypto ogolnie. Nie ma co porownywac piramidy do... gry na gieldzie, gdzie krypto jest tylko "przedmiotem" na ktorym masz duzo wieksza kontrole niz nad depozytem w ponzi.
Tak, ale ludzie myślą, że BTC to piramida. Ci co nie potrafią obsługiwać kompa to ... W tych czasach to jest podstawowa umiejętność tak jak pisanie, czytanie, liczenie. Nasi dziadkowie to inna sprawa, im to faktycznie nie jest potrzebne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:06 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:04

adam1226 pisze: Walczymy o nie zejście niżej a tu dyskusje o kolejnym ATH :|
adam1226, moze to pora na Twoj wlasny watek? Ustalisz zasady o czym wolno rozmawiac, jak, odpowiednie tagowanie postow i mysle, ze wiele osob bedzie zadowolonych :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:17

@adam1226, Nie znasz Bój się gdy inni są chciwi a bądź chciwy, gdy inni się boją Warrena Buffetta :?:
Trzeba wyjść w odpowiednim czasie poza tłum, by dobrze zarobić.
-80%, -90% na altach od ATH, czy - 70% na BTC sprawia, że są przesłanki do ostrożnej chciwości jak dla mnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:23

na razie to boję się tylko ja..
I teraz moim celem jest oszacowanie prawdopodobieństwa czy dostaniemy jeszcze jakieś odbicie "w prezencie", czy lepiej poczekac na nizsze poziomy. .

i złośliwe insynuacje mnie nie obchodzą - jak komuś moje posty przeszkadzają - jest opcja 'ignore' albo skrypt od fusywszklanejkuli - licze, ze mimo wszystko uda sie tutaj nawiazac dyskusje z przedstawicielami realistow :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:29

Wymazywanie pisze: @adam1226, Nie znasz Bój się gdy inni są chciwi a bądź chciwy, gdy inni się boją Warrena Buffetta :?:
Trzeba wyjść w odpowiednim czasie poza tłum, by dobrze zarobić.
-80%, -90% na altach od ATH, czy - 70% na BTC sprawia, że są przesłanki do ostrożnej chciwości jak dla mnie.
Problem w tym, że prócz paru anomalii nic się nie dzieje ;) Choć niektóre alty zaliczyły double bottom, o ile nie będzie dalszego zjazdu w najbliższym czasie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:31

a właśnie, z negatywnych newsow to kojarze tylko ten wczorajszy o Chinach.. a jednak na dnie powinno byc ich chyba troche wiecej, nie uwazacie?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:33

BitJanusz pisze: Moim zdaniem 20k było ostateczną bańką.
Jak osiągnęliśmy niebotyczne ceny rzędu 250-260$ i pękło, też byłem pewny, że to koniec, że już nigdy nie wrócimy tak wysoko. Korzystaj z doświadczenia i błędów innych - pewne przekonania co do BTC i tego rynku powtarzają się cyklicznie i cyklicznie upadają. BTC to taki rynek, że w por. do rynków mainstreamowych nie trzeba ogromnej kasy by ustalić nowe szczyty. Nie ma co przywiązywać się do żadnej ceny. Nasz osąd, że cena jest "droga" lub "tania" nie ma żadnego znaczenia i nie mówi nic wartościowego o rynku.
BitJanusz pisze: Dopiero w grudniu 2017 okazało się, że BTC jest niewydolny przez drogie i wolne transfery.
Nie, od 2015 się zapychał i drożał. W 2015 Shadow, człowiek jednak z dużą wiedzą, głosił rychły upadek BTC z tego powodu. Wydawało się to logicznym następstwem spadku wydajności i wzrostu opłat. Od tego czasu tylko rosło (152$ chyba w sierpniu 2015). To pokazuje, że spekulacyjna wycena aktywa typu crypto nie jest koniecznie ściśle związana z działaniem technologii, jej wydajnością itd.

A jeśli w to nie wierzysz, to musiałbyś uznać, że skoro nie ma innej metody, by wysłać w ułamku sekundy na drugi koniec świata np. do cioci do Papua Nowej Gwine coś posiadającego dużą wartość materialną, z pominięciem granic, rządów, banków, pośredników, nie ruszając się sprzed komputera, technologią nie do matematycznego złamania, podrobienia; to należy przyznać, że jest to wynalazek genialny i wart bardzo dużych pieniędzy, może nawet znacznie wyższych niż wynosi obecna wartości kapitalizacji tego rynku.

Nie ma czegoś lepszego od kryptowalut do takich celów. Z wszystkimi ich wadami, jak człowiek sobie uświadamia jak genialny to wynalazek, można dostać intelektualnego orgazmu. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:39

@Wymazywanie, technologia blockchain https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p506548 niekoniecznie potrzebuje krypto...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:40

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... 2018-2019/

A ja tam wciąż czekam na okres październik / listopad i 10-lecie bitcoina :) mimo, że już tylko HODL od kilku miesięcy :d

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:46

Don8000 pisze: Problem w tym, że prócz paru anomalii nic się nie dzieje
No i tak może być. Możemy latać sobie i pół roku czy rok w zakresie 4000-8000$. Pooglądaj wykresy, najczęściej po bańce jest okres wypłaszczenia, nudy. Bańka to gra dla "quick buck", a kupowanie po spadkach to gra dla bardzo cierpliwych. Jak ktoś kupuje w tym miesiącu BTC z założeniem trzymania nie daytradingu, niech się liczy z tym, że na zyski może czekać i rok oraz z tym, że cena mogłaby spadać jeszcze o połowę i nie byłoby w tym nic dziwnego. Jak ktoś jest niecierpliwy niech nie kupuje, tylko czeka kilka tygodni czy miesięcy. Ja prawie zawsze wchodzę za wcześnie, więc jestem przyzwyczajony do tego z czym jest to związane.

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
adam1226 pisze: @Wymazywanie, technologia blockchain https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p506548 niekoniecznie potrzebuje krypto...
Ale jest ona "pełna" jednak w ramach blockchaina + monet. Kryptowaluty są genialne (ale nie są pozbawione wad), dlatego właśnie, że możesz je posiadać i to poza systemem rządowo-bankowym. W przypadku samego blockchaina możesz cokolwiek "w nim" posiadać zakładając, że może on w ogóle pozostać bardziej zdecentralizowany niż scentralizowany? Co, jak nie ma monet? To se ne vrati.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:51

@adam1226
Bitcoin i inne kryptowaluty są znacznie przeszacowane odnośnie obecnych poziomów cenowych. Pełna zgoda. Prawdopodobnie nie znajdą nigdy tak szerokiego poparcia i akceptacji w codziennym użytkowaniu, jak szaleńcy PRO np. na YT twierdzą. Jest to walor pełen marzeń i wizji lambo, co może przyciąga niedoświadczonych Januszy, nie umiejących roztropnie inwestować - z perspektywy shorciarzy idealny mięso armatnie do skubania(co ma miejsce już od 8 miesięcy). Prawdopodobnie tak jak po czasie okazała się że Willi i bot napompował cenę, tak teraz Tether i dolaro wydmuszka ale..
Znowu patrząc na realia tego nie do końca normalnego waloru spekulacyjnego - bo drugiego takiego nie znam, 4 razy testowane poziomy 6k, siła na tych poziomach, wsparcie już na pewno większych graczy, kopalń, biznesów które na tym wyrosły pozwala sądzić, że nie wiem co musiałoby się stać żeby puścili cugle i pozwolili ulicy się znowu tanio obkupić.
Ten szum dot. crypto jest, ETF, wnioski, sieć LN która jakoś tam działa : https://bitcoinvisuals.com/lightning
Akceptacja płatności ma miejsce : http://www.coinmap.org/#/world/3.864254 ... 26562500/2
Ilość forków, próbują, kopiują,niby podobne działanie ale nie to : https://forkdrop.io
Moc obliczeniowa, a obojętnie czy shortowałem czy nie zawsze kopałem : https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty - to robi gigantyczne wrażenie ilość zaangażowanych środków $

Dodatkowo mnie zawsze zastanawiało, skąd taka wiara we wzrosty, skąd to ciągłe przekonanie że jednak odbije, i powiem konsekwencja tych DT zrobiła w końcu i na mnie wrażenie. Nieustępliwość, te cechy powodują chyba że tutaj nadal jest duży potencjał. I że próbuję, stawiam swoje pierwsze kroki bycia długofalowo na UP. Nie wiem ale jakby tak zrobić statystyki ostatnich 8 miesięcy to pro wzrostowcy, permanentnie grający na odbicia (jak ja shorty) wyszli na tym dużo lepiej jednak. Takie odnoszę wrażenie. Ostatnie - BIGShort pozwolił mi zdobyć BTC w zadawalającej ilości i chciałbym być częścią tej waszej radości jak ta rakieta w końcu wystartuje, jakie by to poziomy nie były.

Na sam koniec ,na jesień jestem dwa tygodnie na Malcie, chcę tam być jako crypto posiadacz, a jak by jeszcze w tym czasie miało miejsce ładne odbicie, już nie będę się tutaj rozkręcać z ATH to byłoby wręcz malinowo :mrgreen:

Realnie. Nie można ignorować tego czubka, nie kupię już nigdy za 300$ - mogę sobie pluć w brodę że w 2015 nie kupiłem dużo więcej. Mój błąd. Duży błąd z perspektywy czasu, pomimo fascynacji wtedy crypto, zabrakło wiary.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:54

adam1226 pisze: a właśnie, z negatywnych newsow to kojarze tylko ten wczorajszy o Chinach.. a jednak na dnie powinno byc ich chyba troche wiecej, nie uwazacie?
Właśnie to jest ciekawe, że mamy bear market, a mimo to negatywne informacje jak o Chinach i ETF nie spowodowały przesadnie ostrych noży prowadzących nas na nowe low.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że good news podczas bullmarket powoduje dzidy w górę, a bad news nie robi wrażenia, zaś podczas bear market good news nie robi wrażenia, a bad news powoduje spadki, czy więc nie oznacza to, że nieuchronnie małymi krokami zbliżamy się do końca bessy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:58

Znalezione w czeluściach internetu... co myślicie?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 15:59

adam1226 pisze: licze, ze mimo wszystko uda sie tutaj nawiazac dyskusje z przedstawicielami realistow
Ale realista patrząc po Twoich postach to tylko ktoś, kto uważa, że cena raczej spadnie :?: :mrgreen:

Po co przekonujesz ludzi tu kilka godzin dziennie, że spadnie, że nie wzrośnie? Wiesz, że to nie ma wpływu na to, co będzie? Na szczytach bańkowych miałoby to sens (studzenie podniety nowych), ale przy -70% od ATH, 8 miesięcy pod spadkach? Niekoniecznie. Jeśli straciłeś coś, to uświadom sobie, że to normalne, nie ma co obrażać się na rynek. Każdy traci, nawet najlepszy gracz. Grunt by więcej zarabiać niż tracić, a ze strat wyciągać wartościowe wnioski.

W tym tkwi cały trud gonienia króliczka na giełdzie, że nie da się z dużym prawdopodobieństwem określić przyszłości ceny. Relacje między naszymi obserwacjami rynku i danymi rynku a przyszłą ceną i jej ruchami nie są przyczynowo-skutkowe (są takie tylko w naszej wyobraźni), one nie są typu koniecznego.

W typowym zajęciu (np. malarz, płytkach, kierowca, nauczyciel języka) opanowujesz pewną wiedzę i umiejętności i po pewnym czasie masz narzędzie, by wykonywać pewne czynności. Jest tu relacja kauzalna. Umiesz kłaść płytki, to je na 100% położysz jutro i pojutrze. Przy grze na giełdzie, nasze umiejętności nie są tego typu. Nigdy nie wiesz, mając nawet wiedzę i doświadczenie x lat i super wyniki, że "położysz płytki". :mrgreen: Dlatego to takie trudne. Wielu wolałoby siedzieć przed kompem i wykresach i zarabiać ale tylko części się udaje. Nie jesteśmy uczeni czynności o takim charakterze jak trading. W grze giełdowej jest wiele klimatu z koncepcji fizyki współczesnej. Nasza cywilizacja wychowuje jednak potomstwo tak, że jak puścisz klocek po pochyłej, to on musi spadać. No i jest to prawda, ale ten typ myślenia nie jest adekwatny do zabawy na giełdzie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:20 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:08

socjolog2008 pisze: Dodatkowo mnie zawsze zastanawiało, skąd taka wiara we wzrosty, skąd to ciągłe przekonanie że jednak odbije, i powiem konsekwencja tych DT zrobiła w końcu i na mnie wrażenie
socjolog2008 pisze: Jest to walor pełen marzeń i wizji lambo
;)

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Wymazywanie pisze: Po co przekonujesz ludzi tu kilka godzin dziennie, że spadnie, że nie wzrośnie?
nie, probuje zaznaczyc, ze nie ma pewnosci ze wzrosnie, i nie ma pewnosci ze nowe low nie bedzie znacznie ponizej obecnych poziomow.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:12

@Dovakhiin, Liczyłem to kiedyś (stosunek odległości między bańkami). Faktycznie licząc od startu 1 giełdy (wykresy dostępne tego nie obejmują, musiałem stworzyć własny wykres alltime log) stosunki między odległościami odcinków między szczytami baniek (z jedną 2013, nie dwoma) są bardzo proporcjonalne. Jeśli ATH już mamy (czyli nie jesteśmy w sytuacji po kwietniowej 2013 ale w analogii po jesiennej 2013), to jeśli wykres zachowa te proporcje wydłużania się, następny punkt szczytowy wychodzi koło 2024. Odsyłam do postu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p487692
To taka zabawa, szukanie związków, ale jak wychodzą z prostych i nie arbitralnych punktów tak duże podobieństwa w proporcjach, to człowiek się zastanawia, czy to ma sens, czy może wszedł już w numerologię.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:18

ekonokomik pisze: to zbyt skomplikowane, nic z tych kryptowalut nie rozumiem".
Mam takie same info zwrotne.

"Ale jak można komuś dać Bitcoiny, przecież to jest w komputerze".
Nie potrafią tego odnieść analogicznie do konta w banku, bo każdy potrafi sobie te cyferki wyobrazić w bilonie lub papierze. Bitcoina się nie da i tym sposobem dla wielu zrozumienie działania Bitcoina wiąże się ze zniechęceniem, którego ktoś doznaje jak nie ma zielonego pojęcia jak rozwiązać zadanie z fizyki.

Co ciekawe, nikomu nie przeszkadza nie mieć pojęcia jak przebiega proces przelewu między kontami w banku. Nikt nie rozkminia jak to się dzieje, że to wszystko się nie gubi, nie dubluje, nie jest łatwo oszukać, jak zlecenia stałe się wykonują, gdzie są pieniądze przez kilka godzin czy dni jak robi się międzynarodowy przelew i jak nie widać ich ani na koncie nadawcy ani na koncie odbiorcy, nikt nie wdraża się w system płatności kartą, inpay, przekazów pieniężnych itd. W bankach jakoś się ufa, że wystarczy widzieć cyferki i coś tam klikać.
W krypto robią się jakieś wyimaginowane przeszkody.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:33

@Wymazywanie, na tradingview jak sobie wpiszesz BLX to masz wykres BTC od początku (min. interwał to 1D)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 sierpnia 2018, 16:41

@jondoexxx, Dzięki. Ale od nie jest od początku. Jest od lipca 2010, a start spekuły (pierwsza giełda) to luty 2010 (wcześniej jest tylko wymiana na stronie u New Liberty Standard po kosztach wydobycia). Ale dobrze że powstał taki wykres. On pewnie zawiera wykres Goxa. Gox startował w wakacje 2010, na kilka dni przed tym cena skoczyła o kilkaset % bez powrotu, pewnie gruby Mareczek kupował.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Hoyden i 27 gości