Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2588
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:13

Koniec shortowania Bitcoina, tak że uwaga na potencjalne odbicia :mrgreen:
Chciwość to imanentna cecha spekulanta, ale bez przesady. Nie stawiam LONGA, przesyłam na wallet i jadę na długi weekend 8-)
Bawcie się dobrze. Zysk jest adekwatny do poniesionych nerwów i zaangażowania.
@TomaszT
1.x10
2.x25
3.25
a teraz zimny Heineken i bezstresowe obserwowanie kursu na telefonie. Chill out :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:27 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
-1

Postautor: Xceed » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:21

new06 pisze: II. Przekroczenie wsparcia na 6k i rozpoczęcie bessy. Dołka można zacząć szukać od okolic ~ 4,5 k, przy czym niewiele ponad 1k wydaje się bardzo realną opcją. W takim wypadku kolejny szczyt nie musiałby przebić obecnego ATH. Fibo ex pociągnięte od ~ 5k do ~ 1,2 k wyznacza poziomy ~ 12 k i ~ 17 k. Całość trwałaby minimum 1,5 roku od teraz.
I tak prawdopodobnie bedzie ;)

Początkujący
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1

Postautor: TomaszT » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:23

Socjolog na jakim lewarze? 50x?
Pierwsze to btc do usdt. A pozostałe dwa? (Bitmex powierzchniowo znam)

Gratulacje!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:31

TETHER (ale nie print - tylko Send) w sumie z miesiac temu ktos wrzucal info o send - wiem ze to wtedy zignorowalem, ale może warto odszukać spojrzeć jak sie skonczylo..

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
Ok. Mam:
prott3 pisze:
adam1226 pisze: ja tu mam wciaz powazne watpliwosci ze chocby te 6900 przebijemy
Może pójść spooooorrro wyżej: https://www.omniexplorer.info/address/1 ... K5rwm529KG
I od razu widze, ze bylo wtedy 700mln a teraz 50. I ze to juz 8 poszlo :shock:

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Co ciekawe jednak to koreluje z wyhamowaniem spadkow :D
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
2

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:59

Wykres Bitcoin/USD interwał 1d, świece Renko (ciekawa sprawa) z paramatrem ATR okres 14 - czyli średnia zmiana ceny z ostatnich 14 świec danego interwału. Dwojako rysując (górną linię) mamy takiego mniej więcej klina, lepiej się to ogląda niż np w skali logarytmicznej.
Dolna granica jest obecnie przy około $5.4k co pokrywa się z dołkiem z 12 listopada 2017 oraz dołkami z października tamtego roku.
Odnośnie świec Renko to w skrócie oś czasowa jest tutaj nielinearna ponieważ świece mają pokazywać tylko zmianę w cenie o stałej z góry ustalonej wartości (można sobie ręcznie wpisać dowolną wielkość świecy - czyt. ilość dolarów).

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
4

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:31

Jeżeli ktoś twierdzi że ostateczny cios będzie na poziomach 5xxx to przypominam cenę BTC i ogólnie krypto z nie tak odległej przeszłości, mianowicie 1.01.2017r. :!: Czyli gdzie byliśmy i co w żaden sposób nie jest niemożliwe znaleźć się tam ponownie.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:32

@Tomasz_Es, Ostateczny cios to nigdy nie wiadomo, ale odbicie to już bardziej ;) Pamiętam bita po 50$ oraz widziałem/niejako brałem udział w powstawaniu paru altów (90% z nich już nie ma) i myśle, że jest tutaj wielu, którzy pamiętają więcej ode mnie. Na prawde nie musisz przypominać tych cen :D
Edit. chociaż to wątek 'dla POCZĄTKUJĄCYCH' o czym zapominam ;p
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:34 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:33

@pabloj, tak, chodziło mi o próg który pojawiał się już kilka razy że 5xxx czy max 4xxx a potem tylko Moon. Wtedy zawsze odpalam sobie "marketcapa" sprzed roku gdzie wtedy był bitek.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:35

@Tomasz_Es, $5.4k nie jest żadnym gwarantem rozpoczęcia odwracania trendu. Tak samo jak żaden inny poziom nie jest. Żeby trend się odwrócił trzeba trochę więcej niż zejście w konkretne regiony. Nie ma czegoś takiego jak 'ostateczny przystanek' - to dopiero widać po fakcie.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
@Tomasz_Es, Nie mówie konkretnie o Tobie. Tylko zgadzam się w sumie z tobą, że 5.4k to nie żaden gwarant końca spadków - rozpisując się dodatkowo :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:48

Pamiętać to pamięta wielu poziomy naprawdę niskie. Na teraz alty dostają porządne lanie, Bitek jest w tym rejonie po raz 4. I jeżeli wg. zasad przyjętych na FX 4 i 5 raz rynek nie jest już taki łaskawy to owszem, można się spodziewać 5,4k ale i niżej, przecież w lutym 2017 tradowałem na 800$ ale znowu co mnie pokusiło o zamknięcie shorta i skup altów, to BTC - to popieprzone jest do potęgi N i nie ma reguły. Nawet Miśki się w pewnym momencie, i na pułapach zaczynają zastanawiać. Szklanka może być w połowie pełna i pusta. 4 raz jest w tych rejonach to zleci na pysk, albo 4 raz jest w tych rejonach co świadczy że to jest meta. Nie wiadomo. Wiadomo że nie warto było być HODL, ale znowu może i HODL jak w 2013/2014 będą mieli swoje 5 minut. Czeski film ;)
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Początkujący
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
1

Postautor: graczyk » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 23:49

Ktoś pytał czy ktoś wierzy w hossę i czy ktoś kupuje. Otóż ja w dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnych kilku BTC.
Moim zdaniem szansa na przebicie w dół tych 6 k jest aktualnie dosyć niewielka. W tej chwili powinniśmy wchodzić powoli w w miarę stały trend wzrostowy który powinien nam dać za 2-3 lata nowe ATH ;)
Radzę raczej zapomnieć o wahaniach rzędu 10% w sesję, gdyż teraz do gry wchodzą więksi gracze a co za tym idzie zmienność będzie niższa 8-)
Porównywanie ceny Bitcoina do ceny złota i srebra nie ma w dłuższej perspektywie sensu, ponieważ złoto jest aktywem o bliżej niezindetykfikowanej podaży i jego cena generalnie nie powinna w sposób znaczący przekraczać kosztów jego produkcji(jeżeli cena złota na giełdzie wynosiłaby 2000usd, a koszt jego produkcji 1000usd to lada chwila powstaną gigantyczne kopalnie które będą wydobywać na potęgę złota i w efekcie przy 2000 USD będzie tak silna podaż,że kurs zacznie spadać). Bitcoin jest jednym z nielicznych aktywów w których podaż jest stała i w 100% przewidywalna.....

Dodatkowo władowałem trochę środków w BTG oraz XRP oraz symbolicznie w IOTE......

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:09

@pabloj na btc nic sie nie leje.. jestesmy dosc twardo nad poprzednim dolkiem
Nie powiem ze nie ma zadnych podstaw ze jednak wróci szybko hossa ale wiekszosc z tu argumentow przytaczanych jest szalenie naiwna - wiec mi sie taka hurraoptymistyczna propaganda szalenie nie podoba.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1

Postautor: nplex » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:15

Czy ktoś jeszcze (oprócz mnie) uważa, że kurs BTC jest podtrzymywany przez migrację kapitału ze wszystkich ALTów do BTC?
W chwili, kiedy cały kapitał przejdzie na BTC i nie będzie komu już pchać jakichkolwiek pieniędzy w stronę BTC, zacznie się również zjazd na BTC. Może to korelować również z przebiciem wsparcia z okolic 6k$.
Czy to ostatni gwizdek na postawienie shorta na BTC?

Drugi scenariusz to taki, w którym proporcje market capu zaczną się odwracać i kapitał z bitcoina znowu zacznie pompować ALTy. W drugim scenariuszu, bitcoin również spadnie..

Trzeci scenariusz i moim zdaniem najmniej prawdopodobny, news o zatwierdzeniu ETF przez SEC, mega pompa na BTC i kompletna śmierć altcoinów liczona w kilkunastu-kilkudziesięcu Satoshi.

Która opcja według was jest najbardziej prawdopodobna ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:28 przez nplex, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1726
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:17

@nplex,

Bardzo mozliwe. Mozna zalozyc ze sily market makerow są skupione obecnie na dolowaniu waznych altow (ETH, LTC)
Na bitcoinie bedzie potrzebna duza uwaga bo przy teoretycznym dumpie moga sie dziac rzeczy ciekawe i pewne podmioty moga sie nie poddac bez walki ;) (probujac ratowac kurs)

Moze to tez byc oczekiwanie na ustawiony news ktory bedzie oficjalnym uzasadnieniem spadkow.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:22 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:19

adam1226 pisze: @pabloj na btc nic sie nie leje.. jestesmy dosc twardo nad poprzednim dolkiem
Nie powiem ze nie ma zadnych podstaw ze jednak wróci szybko hossa ale wiekszosc z tu argumentow przytaczanych jest szalenie naiwna - wiec mi sie taka hurraoptymistyczna propaganda szalenie nie podoba.
Zgoda pełna. Tyle tylko że mnie się nie podobał ten optymizm na poziomach 8k+ i pieprzenie o 9 czy 10k, teraz to już po ptakach, spadło 2000$ i dało radę na tym zarobić. Obecnie to mamy chyba nad reprezentacje zdołowanych, widzących dołki - co jest podyktowane jak przypuszczam poziomami zakupów poprzednich. Obecnie ruszający DT na zakupy widzą temat równie drastycznie, ale nie mają tej spinki bycia na -

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2958
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:31

Na altach chyba zbliżamy się do kapitulacji. Shitcoiny -20% od wczoraj (alt/btc), wyprzedaż na wysokim wolumenie. @Koparki, przyznasz chyba, że uprzedzałem ;)

Jak się widzi takie neo po 14$ to aż trudno uwierzyć że jeszcze niedawno 100$ było uznawane za niska cenę i okazję :p

Czyżby to ten moment, kiedy rynek krypto oczyści się ze śmieci i setek powtarzających się coinów? Nie widać jeszcze flash crashów nawet na totalnych gównotokenach, więc ktoś to wszystko skupuje.

Czytam te reddity i ludzie nie mogą uwierzyć, że kupili rok temu i dziś są na minusie.

Co to znaczy dla btc? Hm... Chyba tylko ten etf powstrzymuje totalna katastrofę całego krypto. Ciekawe, jak się to rozwiąże! 5200-5500, może się uda.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2245
Reputacja postu: 
7

Postautor: Bitmar » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:48

Po dniu jest noc, po lecie nadchodzi zima. Całkowicie normalna kolej rzeczy. Mieliśmy bańkę na krypto z poziomami które wywoływały niedowierzanie i szok, teraz mamy szukanie dołka, który też musi szokować. Nie pierwszy raz się tak dzieje i scenariusz jest podobny. Zaliczymy w końcu dołek na BTC i zacznie się długi boczniak. Wtedy alty zaczną szaleć znowu. Myślę, że warto o tym pamiętać. Nie wiem czy dokładnie teraz czy dopiero przed nami ale to jest/będzie najlepszy czas na zakupy. Właśnie wtedy kiedy większość uczestników rynku uzna, że to koniec krypto co media będą szumnie oznajmiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:51

@Bitmar, wez pod uwage ze kolejnej banki moze juz nie byc, a przynajmniej bedziemy mieli dlugoterminowa korekte calego trendu wzrostowego (np. biznes wezmie sobie technologie, zostawiajac nas z bezuzytecznymi coinami, a zastosowania "kryzysowe" zostana ukrocone przez wzrost opresyjnosci i inwigilacji aparatu systemu...)

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2245
Reputacja postu: 
4

Postautor: Bitmar » wtorek, 14 sierpnia 2018, 00:57

@adam1226, to że bańki już nie będzie biorę to pod uwagę 3 raz i słyszałem to po każdej bańce tyle razy od tylu ludzi, że ciężko to zliczyć. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia oceniam jednak na bardzo niskie, ale pod uwagę biorę.

Co do korekty długoterminowej to prawdopodobieństwo jest już sporo wyższe. O ile w pierwszym przypadku takie założenie nie jest niczym podparte poza subiektywną oceną, to korekta długoterminowa całego wzrostu od początku istnienia krypto byłaby zjawiskiem naturalnym i kiedyś powinna się wydarzyć.

Dodano po 5 minutach 45 sekundach:
a i zapraszam do nowej ankiety :)

Orator
Reputacja: 300
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » wtorek, 14 sierpnia 2018, 02:08

@nplex, tak zawsze było w krypto. Jak jest hossa i bitek stabilny kub rośnie - ludzie idą w alty bo większe możliwości zarobku.

Jak spada btc to pierwsi ewakuują sie z altcoinow, ktore sa generalnie uważane za bardziej ryzykowne. Tylko, że część ludzi ucieka do dolara, a cześć do btc. Dlatego btc tak bardzo nie spada. A przynajmniej jest to jednym z głównych czynników.

Wróć do „Przedszkole”