Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » niedziela, 5 sierpnia 2018, 22:07

Skoro już przy przelewach na giełdy jesteśmy to zapytam się jak trzymacie kase od stycznia - ciągle giełda i theterki ? Bo raczej przelewow ciągle nie robicie. Chyba że jest jakiś portfel theterowy do przechowywania ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 5 sierpnia 2018, 22:07

amneziahaze pisze: opadający w NIEDZIELĘ rynek
@adam1226, @kozaki_wiesi, @BitJanusz,
Kolega wrzucił linka z sensownym wyjaśnieniem. Sam miałem to zrobić ale mnie uprzedził
altar pisze:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 00:49

Hmmm nie wiem czemu ale także na forum pomija się wg mnie najbardziej byczy news jaki wyszedł w tym roku. Oczywiście nie oznacza to automatycznej windy do nieba ale w perspektywie długoterminowej bije na głowę nawet ew pozytywną decyzję w sprawie ETF który przy tym wydaje się zbędny i będzie tylko następnym narzędziem spekulacyjnym a prawdziwy napływ świeżej kasiory to
BAKKT
Radzę bacznie obserwować jaką decyzję podejmie CFTC bo ICE (Intercontinental Exchange czyli firma zarządzająca np NYSE) raczej jest już jej pewny i planuje uruchomienie platformy w listopadzie br

IMO
ETF - P&D
BAKKT - REAL DEAL

O ile dobrze rozumiem to prawdopodobnie BAKKT połączy ze sobą typową wymianę jak na giełdzie z OTC co także w tym roku planuje wprowadzić bitfinex

Dlaczego planują stworzyć takie huby? Na przykładzie syndyka goxa wiemy co się dzieje kiedy ktoś sprzedaje większą ilość BTC na giełdzie szczególnie w "nieodpowiednim" momencie. Wbrew pozorom cena uzyskana OTC niekoniecznie będzie korzystniejsza niż zrzut w bidy bo niejednokrotnie już słyszałem że paczki po 10k-100k BTC "chodzą" obecnie znacznie poniżej ceny rynkowej (od kilkuset do nawet 1k$ różnicy)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 01:19

@bitloteiros, pewnie dlatego ze z btc to będzie mialo jedynie tyle wspolnego co... technologia...

Dodano po 19 minutach 40 sekundach:
https://www.cryptoglobe.com/latest/2018 ... -payments/
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 01:23

bitloteiros pisze:Wbrew pozorom cena uzyskana OTC niekoniecznie będzie korzystniejsza niż zrzut w bidy bo niejednokrotnie już słyszałem że paczki po 10k-100k BTC "chodzą" obecnie znacznie poniżej ceny rynkowej (od kilkuset do nawet 1k$ różnicy)
Bardzo interesująca rzecz, mógłbyś napisać coś więcej?
Kto kupuje i od kogo i skąd te szczegóły o zniżce?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 02:25

kozaki_wiesi pisze: Kto kupuje i od kogo i skąd te szczegóły o zniżce?
Kto kupuje i od kogo to się nigdy nie dowiesz. Jedynym źródłem informacji nt takich transakcji są pośrednicy. To są często osoby związane ściśle z kryptoprojektami w tym z giełdami, górnikami itp. Niektórych obserwuję na twitterze, udzielają się też na telegramie czy discordzie. Czasem rzucą jakąś ciekawostką jak ta i niestety nie ma innej możliwości weryfikacji czy to co mówią/piszą to prawda niż potwierdzanie lub zanegowanie przez innych tego co któryś napisał. Zmowy nie podejrzewam bo nie wszyscy się lubią i czasem korzystają z okazji żeby sobie dokopać
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 04:38

bitloteiros pisze:
amneziahaze pisze: opadający w NIEDZIELĘ rynek
@adam1226, @kozaki_wiesi, @BitJanusz,
Kolega wrzucił linka z sensownym wyjaśnieniem. Sam miałem to zrobić ale mnie uprzedził
altar pisze:
o chryste, czyli to stało się faktem - jest 7100... to może będzie nawet 7200.
amneziahaze pisze: Znowu okolice 7100-7200usd wydają się ważne ze względu na to co podzieje się dalej.
emocje sięgają zenitu.

Dodano po 7 minutach 7 sekundach:
swoją drogą ciekawe co na to elliot. zgodnie z wykresem fal zaraz walniemy 7300 albo przynajmniej 7500.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 04:46

Witam, lekkie przynudzenie chyba w temacie

Wlasnie ukazal sie raport TABB Group, na temat OTC https://bitcoinexchangeguide.com/report ... exchanges/ i wynika, ze jest on 3 razy (!) wiekszy od tego na gieldach co moze tlumaczyc te wysztkie dziwne ruchy jakie czasem widzimy.

To jest super ciekawe : “Just read an estimate from the TABB Group (in a $5,000 report) that OTC crypto markets exceed exchange volumes by 2-3x. That would mean 1 to 1.5 million BTC is traded OTC daily. Strange it’s not visible on the blockchain, which shows a meager 100,000 a day.”
Sam nie wiem co o tym myslec, jedno jest pewno, ze ci w zwiazku ze zblizajacymi sie decyzjami na temat ETF ci wieksi na pewno chca doprowadzic do spadkow aby taniej kupic BTC i cala reszte.

Mozna to tez tlumaczyc, ze wczesniejsze rally 2017/18 wywolane bylo malymi inwestorkami ale masa ich spalila sie w Grudniu/Styczniu i paleczke przejeli duzi, ktorzy za grosze poskupowali BTC i teraz porzadnie manipuluja.

- Generalnie fundamenty i infrastruktura jest fajnie budowana : Bakkt, Bizon itd
- nie nadazaja za tym regualcje prawne , ktore sa wazniejsze a - pocieszeniem jest to, ze SEC komisarz do spraw crypto Valie Szczepnik (cholera skad ona jest ? :D ) chce rozmawiac i jest raczej pozytywnie nastawiona
- najbardziej brakuje profesjonalnego qualified custodian, coinbase jest ok ale to malutka firma ktora np jutro da sie sprzedac do FB
-ciagle brakuje duzego banku, ktory spelni ta role (dobrym znakiem jest to,ze Northern Trust zarzadajacy prawie 11 bilionow $ -prawie 20X wiecej niz Polska, przymierza sie do otwarcia takiego serwisu ale zdaje sie nie za szybko)

Jak zwykle na biezaco staram sie cos sensownego/smiesznego/madrego- tego chyba ost. chyba najnmniej wrzucac na twittera
, zapraszam (cryptorewolucja @cryptoawos)

ps: takie spostrzezenie, skoro OTC nie potrzebuja gield a w budowe gield i calej tej infrastruktury jest wkladana olbrzymia kasa to logicznym nastepnym krokiem powinien byc ich marketing i reklamy crypto aby zwykli ludzi wrocili na gieldy bo przeciez ktos musi je uzywac.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 08:20

IMO w ciągu kilku godzin powinna być decyzja o kierunku, w którym będziemy się poruszać. W nocy wróciliśmy do klina, z którego wypadliśmy w sobotę.

Obrazek

EDIT: wyszło dołem
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:46 przez KoszykM, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:00

KoszykM pisze: IMO w ciągu kilku godzin powinna być decyzja o kierunku, w którym będziemy się poruszać. W nocy wróciliśmy do klina, z którego wypadliśmy w sobotę.
Przy okazji stworzyliśmy kolejny klin - zwyżkujący, coś a la niedźwiedzia flaga.

EDIT - z której już wyszliśmy dołem ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:40 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:29

Mi to wyglada w skali 1d na zwykły ruch korekcyjny fali wzrostowej od 14go lipca.
Korekta zatrzymała sie w okolicach 0.6fibo. Przyzwoicie powiedziałbym.
Ale jesli dzis kurs sie nie dzwignie w gore to czuje ze polecimy w dół, czyli mamy chwilowy odpoczynek od spadków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:46

No i po odbiciu :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:46

Mski pisze:Ale jesli dzis kurs sie nie dzwignie w gore to czuje ze polecimy w dół, czyli mamy chwilowy odpoczynek od spadków.
Polecimy w dół, czyli mamy chwilowy odpoczynek od spadków? ;) Chyba coś pokręciłeś. :D

Jak się spojrzy na wykres z dalszej perspektywy (1 rok - z daleka lepiej widać) to widać, że jest jeszcze miejsce do spadku przed właściwym (konkretnym) odbiciem, zwłaszcza jeśli by miało ono przynieść zmianę trendu. Podejrzewam, że otrzemy się jeszcze o 6k, nie zdziwię się jak zobaczy 5-tkę z przodu. Przemawia za tym wysyp niepotwierdzonych newsów, plotek, które mogą być wabikiem, zmyłą na ten moment - co nie znaczy, że nie potwierdzą się potem wywołując hurraoptymizm. Możliwe, że pod to grają ci co wiedzą co jest zaplanowane.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 09:54

Lester pisze:
Polecimy w dół, czyli mamy chwilowy odpoczynek od spadków? ;) Chyba coś pokręciłeś. :D
Dzis nie piłem, takze wszystko dobrze napisane :) Miałem na mysli wczorajsza i dzisiejsza swieczke (wykres 1D ciagle). Zakres ruchow jest niewielki i jesli dzis to sie nie zmieni to jutro bedzie dół. Odpoczynkiem okreslilem wczorajsza swieczke i ewnetualnie dzisiejsza jesli nadal tak bedzie :)
Nazywając to fachowo-korekta spadków.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 10:52

liczyłem na trójkąt zwężajacy się przez kilka dni do 7200 ale zamiast tego wygląda że tworzy sie schemat zjazd,konsolidacja,zjazd,konsolidacja. Następne wsparcie (bitfinex) to 6777 ;) potem 6350 oraz 6000 i na koniec 5800 , troche jest tych wsparć.

Pozycje alt/btc zarabiają i moze nawet wychodza z trendu spadkowego i wydaje mi sie że taka tendencja się teraz utrzyma gdyby bitek wszedł w długiego boczniaka
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:03

Przypomne tylko to co kolega (wylecialo mi z glowy kto przepraszam) napisal na temat serii czarnych (spadkowych swieczek, ktora zalonczyla sie wczoraj ). Ostatnio takie serie mialy miejsce w 2014 roku i dwukrotnie poprzedzaly potężne dalsze spadki..

Z drugiej strony wsparcie poziome w rejonie 6850-6900 jeszcze nie peklo; ale wszystko wslazuje na to ze wyzeruje mi konto - bo stawiam jednak na odbicie do min 7200 - z tych poprzednich wsparc nie będzie to niemozliwe
...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:17

BitJanusz pisze:
KoszykM pisze: IMO w ciągu kilku godzin powinna być decyzja o kierunku, w którym będziemy się poruszać. W nocy wróciliśmy do klina, z którego wypadliśmy w sobotę.
Przy okazji stworzyliśmy kolejny klin - zwyżkujący, coś a la niedźwiedzia flaga.

EDIT - z której już wyszliśmy dołem ;)
Może jednak takie coś nam się rysuje?

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 12:37

Odnośnie kursu w perspektywie długofalowej, to chciałbym tu nawiązać do tego co napisał ekonokomik
w innym temacie (I have a dream...), bo tam nie mogę, bo "Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów". :D

To ma sens. Też chodziło mi po głowie, że być może przyczyną kolejnego krachu na światowych rynkach mogą być kryptowaluty (tak jak wcześniej dotcomy i potem nieruchomości) powodując na dobre pęknięcie bańki, takie że to co widzieliśmy w tym roku będzie niewielką korektą. Tylko ekonokomik ubrał to ładnie w słowa tworząc logiczną całość.

Tak w dużym skrócie co moim zdaniem przemawia za tym, że taki scenariusz jest możliwy, prawdopodobny:
- bitcoin i krypto są dziełem służb specjalnych i nie przypadkowo pojawiły się w 2008 r., zaraz po pęknięcie bańki (jak już tu ktoś to zauważył) a legenda o Satoshi Nakamoto powstała, gdyż była potrzebna, żeby ludziki uwierzyli, że to ich oddolna inicjatywa;
- nie ulega wątpliwościom, że rządy i elity finansowe dążą do wprowadzenia wirtualnego pieniądza, czyli występującego tylko w postaci elektronicznej i nie łudźmy się, że dobrowolnie pozbędą się swoich wpływów i przywilejów, nie wierzę w decentralizację;
- jak ktoś mocniej się interesował i głębiej wnikał w to jak działają, to wie, że sami tworzą problem, na który potem dają "rozwiązanie" - tym "problemem" są, czy też będą zdecentralizowane kryptowaluty, podlegające dużym wahaniom, będące rajem dla oszustów i spekulantów i odpowiedzialne za [ten potencjalny] wielki krach na rynkach; rozwiązaniem jaki zaproponują będzie jedna (lub kilka) ogólnoświatowa kryptowaluta ale już "ulepszona", regulowana, kontrolowana, zinstytucjonalizowana...
Spoiler:
ps. właśnie po napisaniu zauważyłem, że to 100-tny post i że mam 100 pktów rep., za co wam wszystkim bardzo dziękuję. :D

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Watashka » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 12:55

BIorąc pod uwagę że świat krypto i cała związana z nim technologia blockchain dopiero raczkuje - coś na kształt Internetu lat '90 - to można spodziewać się że kurs BTC mimo wszystko w końcu ruszy w górę, poczekajmy tylko na jakiś kolejny silny impuls.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 12:57

Lester pisze:

- bitcoin i krypto są dziełem służb specjalnych i nie przypadkowo pojawiły się w 2008 r., zaraz po pęknięcie bańki (jak już tu ktoś to zauważył) a legenda o Satoshi Nakamoto powstała, gdyż była potrzebna, żeby ludziki uwierzyli, że to ich oddolna inicjatywa;
- nie ulega wątpliwościom, że rządy i elity finansowe dążą do wprowadzenia wirtualnego pieniądza, czyli występującego tylko w postaci elektronicznej i nie łudźmy się, że dobrowolnie pozbędą się swoich wpływów i przywilejów, nie wierzę w decentralizację;
- jak ktoś mocniej się interesował i głębiej wnikał w to jak działają, to wie, że sami tworzą problem, na który potem dają "rozwiązanie" - tym "problemem" są, czy też będą zdecentralizowane kryptowaluty, podlegające dużym wahaniom, będące rajem dla oszustów i spekulantów i odpowiedzialne za [ten potencjalny] wielki krach na rynkach; rozwiązaniem jaki zaproponują będzie jedna (lub kilka) ogólnoświatowa kryptowaluta ale już "ulepszona", regulowana, kontrolowana, zinstytucjonalizowana...
Spoiler:
ps. właśnie po napisaniu zauważyłem, że to 100-tny post i że mam 100 pktów rep., za co wam wszystkim bardzo dziękuję. :D
Uważam to za plotki że bitcoina stworzyły służby ale nawet gdyby to każda krypto nie będzie i nie jest stworzona przez służby. Przypuszczając jednak że ten bitcoin byłby tworem służb i cokolwiek by się z nim stało to z jakiejś strony ukręcili na siebie bata bo ludzkość poznała kryptowaluty i będą dążyć do krypto takiej której rząd nie będzie kontrolował a czy to będzie bitcoin czy coś innego co za różnica :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości