Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:46

Zobaczymy czy się zatrzyma na 7250 $, czy od razu atak na 6800 $.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 4 sierpnia 2018, 14:55

Ach, te trójkąty... wracam do DT od jutra. Chociaż dobrze, że dziś nie grałem. Jak widać, była jedna zmyłka, musiałem poprawić trójkąt po niej ;) ;) (dla zainteresowanych - na takiej akcji najpierw wtopiłbym 5 - 7.5% w zależności od SL, a potem zyskał 30%).

Obrazek

7200$ to nie jest mocne wspracie i może nie wytrzymać długo.

Alty w dużej mierze przestały spadać, ciekawe.

Ryzykanci mogą spróbować zagrać pod klin i wejść teraz (na supporcie) z SL poniżej 7200$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 4 sierpnia 2018, 15:20

No szok po prostu. Czyszczenie Stop losów, wyleszczanie (na interwale m15 - lol), wyhamowanie spadków, wyjście z klina. Wam się chyba coś pomyliło. Wy nie jesteście botami HFT, tylko retailersami. Waszym celem jest łapanie swingów trwających kilka - kilkanaście dni. Jeżeli chcecie coś ugrać, to dajcie sobie bany na interwały mniejsze niż 4H. Na razie poruszamy się w takim klinie. Dobiliśmy do jego górnej linii i idziemy teraz do dolnej (aczkolwiek robi się czwarte "bujnięcie" licząc od dołu, więc może pojawić się jakaś zmyłka. Niemniej jednak, póki nie będzie wyraźnego powodu do stwierdzenia takowej, można sobie jedynie zrobić krzywdę przez overtrading). Odpowiedni interwał. Odpowiednie stop lossy (mentalne, lub fizyczne). Set & forget. A dyskutować to teraz można o wartości fundamentalnej BTC, potencjalnym flippeningu, wpływie innych rynków na rynek btc, robionych zakupach na dark pools.

Obrazek
BitJanusz pisze: Mi konsekwentnie wychodzi lepiej minutówka
Od jak dawna? Może porozmawiamy za rok, czy minutówki Ci dalej dobrze wychodzą.
BitJanusz pisze:mi swingi kilkunastodniowe w ogóle nie wychodzą. HFT tak. ;)
Rozumiem, że masz budżet rzędu kiludziesięciu mln $, zatrudniasz ludzi z doktoratami z matematyki i bardzo dużymi umiejętnościami programistycznymi. Bo z takimi podmiotami się mierzysz na tym polu.
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 15:44 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 4 sierpnia 2018, 15:39

@new06, dałem Ci plusika, ale pamiętaj, że predyspozycje traderów się cholernie różnią. Jednemu wyjdzie dobrze swing trading na 4h i w przedziałach dni, innemu gra na minutówkach. Mi konsekwentnie wychodzi lepiej minutówka, niż swing trading słabo z wielu powodów. Chociażby dlatego, że mam za mało kasy, by na swingach coś realnie ugrać (duże dźwignie odpadają z uwagi na koszty utrzymania longów na uptrendzie/shortów na downtrendzie). Próby łapania uptrendu/downtrendu większości nie wychodzą niezależnie od prób, a próby złapania całości (bądź większości) minutowego ruchu są już o wiele bardziej skuteczne. Na minutówce gram mechanicznie pod założony model, na swingach dochodzą emocje i konieczność trzymania pozycji na minusie, co jest dużym utrudnieniem. I wreszcie na minutówce nie płacę za utrzymanie dźwigni i mogę walić x25 ile wlezie.

Jeszcze nie spotkałem kogoś, kto potrafi konsekwentnie przewidzieć trend w midterm - nigdy. To też daje do myślenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 4 sierpnia 2018, 16:29

Bitmex wywaliło ehh... Działa u Was ?
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 16:38 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 16:37

jeszcze tylko wytrzepanie stopów w zwiazku ze wsparciem psychologicznym na 7000 (czyli do ok 6900) i powrót ;)
jakże inaczej niz ostatnio zachowuje się eth podczas pionowych spadków BITCOINA, zmiana trendu alt/btc , gram pod to
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 16:40 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 4 sierpnia 2018, 16:51

Musiało zaboleć :evil:



Dodano po 11 minutach 31 sekundach:
@koparki, jakby nie patrzeć było 6990

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:30

stawiam , na utworzenie się konsolidacji w postaci trójkąta zwężajacego się do okolic 7200 (skala 12h-1d) i kontynuację wzrostów
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:37

koparki pisze: stawiam , na utworzenie się konsolidacji w postaci trójkąta zwężajacego się do okolic 7200 (skala 12h-1d) i kontynuację wzrostów
Wzrosty do ilu przewidujesz ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:39

BitJanusz pisze:
Jeszcze nie spotkałem kogoś, kto potrafi konsekwentnie przewidzieć trend w midterm - nigdy. To też daje do myślenia.
Ja spotkałem - jest to grupa osób konsekwentnie zawalana krzykaczami i bezwartościowymi prognozami nt. kursu, często ignorowana i pomijana z wielkim wyrzutem ekspertów z wątku.

Poza tym warto uwzględnić również poziom wątku i rotacje ludzi na forum.

Takiego zjazdu się nie spodziewałem, liczyłem na odbicie przy 7200usd ze względu na zwiększoną podaż w arkuszu zleceń. Jak widać to nie ma tak do końca znaczenia.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:47

na wykresie 1d bitfinex między 10jun a 17jul jest wyraźna , ksiazkowa odwrócona głowa z ramionami , świeca wybijajaca kurs z linii szyi jest sporym wsparciem (przy czym moze byc zniesiona nawet 2/3-czyli teraz to się stało), kolejne wsparcie to linia szyi, potem dołek ramienia, a na koniec jeszcze dno głowy. Watpię że ktoś będzie chciał masowo szortować za pożyczone pieniadze aby przełamac te opory wobec obecnego kierunku jaki obrała światowa finansiera w stosunku do BTC , także jest to obecnie spora okazja do zajęcia tłustego longa , zwłaszcza na najbardziej wartościowych altach.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
wszystkie pozycje alt przeciw btc zaczynaja mi sie świecić na kolor zielony ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 17:49 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:49

koparki pisze: na wykresie 1d bitfinex między 10jun a 17jul jest wyraźna , ksiazkowa odwrócona głowa z ramionami , świeca wybijajaca kurs z linii szyi jest sporym wsparciem (przy czym moze byc zniesiona nawet 2/3), kolejne wsparcie to linia szyi, potem dołek ramienia, a na koniec jeszcze dno głowy. Watpię że ktoś będzie chciał masowo szortować za pożyczone pieniadze aby przełamac te opory wobec obecnego kierunku jaki obrała światowa finansiera w stosunku do BTC , także jest to obecnie spora okazja do zajęcia tłustego longa , zwłaszcza na najbardziej wartościowych altach.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
wszystkie pozycje alt przeciw btc zaczynaja mi sie świecić na kolor zielony ;)
To nie oznacza, że ludzie wychodzą z BTC i inwestują w alty? Czyli kurs BTC będzie spadać ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 17:52

kurs btc obroni się na wsparciach i będzie kontynuowany wzrost m.zd. a alty będa robic to samo tyle ze z wieksza dynamika . To jest kwestia wypełnienia się konsolidacji i wycentrowania sprężynki w okolicach ok 7200 o którym pisałem powyżej , aby się to dopełniło potrzeba ze 3-5 dni , im wiecej dni tym lepiej
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:05

koparki pisze: stawiam , na utworzenie się konsolidacji w postaci trójkąta zwężajacego się do okolic 7200 (skala 12h-1d) i kontynuację wzrostów
stawiam tak samo
stawiam na to swoje zycie
8-)

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
jeszcze sie tylko tak zastanawiam czy wejsc juz teraz all in czy jednak poczekac na ta "stowe" nizej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:06

Czyli według Was zmieniamy trend na bullish ? Koniec bessy ?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:08

adam1226 pisze: jeszcze sie tylko tak zastanawiam czy wejsc juz teraz all in czy jednak poczekac na ta "stowe" nizej...
ja przenigdy nie wchodzę "all in" zawsze trzeba mieć szansę aby kupić igiełkę za 4K gdyby się przytrafił hack na wielkiej giełdzie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:09

@koparki, ciekawe spojrzenie, chociaż polemizowałbym z kilkoma rzeczami. Monster candles nie wyznaczają same w sobie wsparć / oporów, a raczej swoim końcem i początkiem. Fakt, że została wyrysowana taka świeca w tak krótkim czasie wskazuje na to, że w tym rejonie market structure jest white space: trasa szybkiego ruchu. Innymi słowy nie ma tam clusterów zleceń, które zwiększałyby balans między podażą i popytem. Tak więc nie mogę się zgodzić z pierwszym wsparciem o jakim piszesz. Poza tym zwróć uwagę na tygodniówki. Gdyby obecna świeca zamknęła się tak, jak jest obecnie, to mamy książkowego outside bara. Każdy z dotychczasowych outside barów realizował się w postaci dalszych spadków (na niebiesko). Żeby outside bar został zanegowany kurs musiałby przed zamknięciem tygodniówki podciągnąć się ponad żółtą linię, tj. do okolic 7390, co na chwilę obecną wydaje się mało realne.
Obrazek

Zgadzam się z pozostałymi wsparciami. A na to, że w rejonie 6300-6700 może zadziać się coś poważnego mam własną teorię, jak znajdę czas to ją opiszę.
Brave New World

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:11

shinya56 pisze: Czyli według Was zmieniamy trend na bullish ? Koniec bessy ?
była formacja odwracająca trend ŚREDNIOTERMINOWY, rynek musiałby ją zanegować gdyby nadal miałaby być bessa, czyli musiałyby paść wszystkie wsparcia o których pisałem post wyżej
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:15

new06 pisze: Zgadzam się z pozostałymi wsparciami. A na to, że w rejonie 6300-6700 może zadziać się coś poważnego mam własną teorię, jak znajdę czas to ją opiszę.
łeee to brzmi jak trailer. Prosze nie robic trailerow tylko pisac. :D

Co do kursu, standardowo pisalem o tym juz przy rozpoczeciu ruchu
Impulsywny ostry agresywny wzrost, bez korekt, czekamy az ustawia sie opoznieni w orderbooku potem zrzuty i sprzedaz duzej ilosci btc.
Ksiazkowe tworzenie liquidity.

To juz 3 potworzenie tego schematu (11.7, 10k, 8.4)

@4k

Zeby co po niektorzy sie nie zdziwili, kurs ustanie nagle na pare dni w okolicach 5.5 -> ludzie zaczna sie pakowac.
Potem nagly agresywny zjazd i wybije tyle SL ze bedzie 3.8 ;)

Zakladam ze to bedzie ostatni ruch bear marketowy po ktorym nastapi dosc dluga stagnacja, "koniec bitcoina" itp.
Mozliwa bardzo agresywna winda (podobna do tej pierwszej z 20 na 6)

O insytutucje sie nie martwcie, oni moga ubic kurs, a za pare miesiecy wykreowac taki ruch ze bedziecie chcieli wchodzic na dzwigni x500 :D Niby pokrzywdzeni przez los, no bo "wyleszcz byl" no ale kurna jest mozliwosc zarobku. I tak wrocicie do tej samej rzeki.

Pamietajcie jak dzialaja rynki, newsy bywaja czesto po to, aby co po niektorzy ustawili przeciwstawna pozycje wzgledem kontekstu newsa.
Karmia was nadziejami, etfamami... teraz znowu zresetowali wam nastroje. Poczytajcie sobie posty jak przez 2 miesiace spadalismy. :D
Ostatnio zmieniony sobota, 4 sierpnia 2018, 18:27 przez prap0n, łącznie zmieniany 11 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 4 sierpnia 2018, 18:16

chociaz taki optymizm po takich spadkach dobrze nie wrozy...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 26 gości