Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 30 lipca 2018, 21:42

na ta chwile to retest 8100 ale ja dziekuje za uwaga #usunkonto
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacek-g » poniedziałek, 30 lipca 2018, 21:51

adam1226 pisze: na ta chwile to retest 8100 ale ja dziekuje za uwaga #usunkonto
#usunkonto??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptodiusz » poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:13

jacek-g pisze:
adam1226 pisze: na ta chwile to retest 8100 ale ja dziekuje za uwaga #usunkonto
#usunkonto??
Hasztag #sprzedajnerke - ja widzę to tak, że w tym momencie mamy kontynuację fali 4 impulsu wzrostowego po spadkach. Wrzucę swoją analizę, jak tylko będę przy kompie :)

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:31

miałam się dzielić moim poziomem wejścia i czasu brakło
tu się mniej więcej w połowie tego bloczka na dole ustawiłam - mniej wiecęj na środku tej strefy popytu, troszkę profitów już zabrane pod czerwoną kreską
Obrazek
ten trejd jest i tak na osłodzenie strat z altów - próbowałam łapać spadające noże na altach :(

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:56

Hmm... Dla mnie odrobienie było bycze. Utwierdza mnie to w przekonaniu że pójdziemy jeszcze w górę.

Weteran
Posty: 7489
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2771
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:59

pinbar na 4h calkiem obiecujacy, odbilo sie od chmury na ichimoku ladnie

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 30 lipca 2018, 22:59

Kurs porusza się w trendzie bocznym 8050$-8300$, respektując jednak linię trendu spadkowego i układa się jakby pod nią, robiąc również coraz mniejsze lokalne górki. W tej chwili znów odbił się idealnie od niej. Z drugiej strony pierwszy duży dołek był na 7815$, drugi już tylko na 7860$, więc dołki też mamy coraz niżej, ale rzadziej testowane. Jednocześnie kurs nie odpuszcza, gdy tylko cena spadnie w dół i bardzo dynamicznie odbija. Więcej razy dobijał się od góry, niż odbija od dołu, więc ciążenie mamy raczej ku spadkom.

Obrazek

Na tygodniowym stoch zawraca:

Obrazek

Wszystko przemawia minimalnie za spadkami. Ale jesteśmy tuż przy linii trendu i te dynamiczne bronienie kursu po najmniejszym nawet spadku mnie niepokoi. Nie do końca wiem co o tym myśleć. Są chętni za zakup za 7800-7900$. Może to cena, którą zapłacą za marzenia, nierealne, a może nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 30 lipca 2018, 23:40

prap0n pisze: Strefa dystrubucji jak nic
ChomiczyPlan pisze: Ja jednak obstawiam spadki
osobliwy_nick pisze: Wszystko przemawia minimalnie za spadkami
rili?
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 30 lipca 2018, 23:42

Nie rozumiem, co mówi Twój rysunek, ani jakie masz tam wskaźniki.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 30 lipca 2018, 23:49

Jeśli komuś puściły SL to szczerze współczuję. Ja miałem "ręcznego" i odrobinę szczęścia (zrzut zastał mnie akurat poza kompem).
To co zaznaczył @bitloteiros, plus np. 2018-07-28 po południu, świadczą o tym, że:
- ktoś (lub ktosie) wykorzystuje każdą zrzutę do ładowania się w bity, lub
- toczy się nad nami "walka bogów", lub
- ktoś dogląda kursu aby nie spadł i ma na to spore środki,

Wymieniłem w kolejności prawdopodobieństwa, a możliwe, że zachodzi kilka powodów na raz albo i jeszcze jakieś inne.
Jest chyba coś takiego jak formacja "V" w AT i z tego co pamiętam jest bycza? Bo skoro silny spadek na obrotach, i to niezależnie czy pika, jak o 2:00 w nocy, czy wolniejszy jak ten po południu, jest kontrowany niemal natychmiast i znoszony w 100%, to kto się po raz czwarty przyłączy do kolejnej próby spadków?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 30 lipca 2018, 23:59

Aha, w tym sensie. Ale formacja V to była w lutym i nastąpiła po spadkach. Co miałaby oznaczać chwilowa V w trendzie bocznym? Zwłaszcza, iż wraca dokładnie do tego samego poziomu. Analogicznie, skoro każda próba ataku na 8300$ kończy się tak mocnym zjazdem w dół - kto będzie dokupywał przy tym poziomie? Szczyty będą coraz niższe, aż w końcu byki skapitulują. Oczywiście to tylko jeden scenariusz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 31 lipca 2018, 00:25

osobliwy_nick pisze: Nie rozumiem, co mówi Twój rysunek, ani jakie masz tam wskaźniki.
Rysunek mówi - kto nie miał bidów ten chwilę później gonił kurs.
Powinien ci wystarczyć ten jeden najważniejszy wskaźnik który widać akurat bardzo wyraźnie - vol. Porównaj ilość chętnych na zakup z ilością chętnych do sprzedawania po określonej cenie. I co w tym momencie jest najważniejsze kurs jest wyżej więc to ta "druga" strona zaczyna się pocić bo zrzuty są agresywnie skupywane
osobliwy_nick pisze: dynamiczne bronienie kursu po najmniejszym nawet spadku mnie niepokoi. Nie do końca wiem co o tym myśleć
Zmniejszyć lewar na shorcie a może rozważyć zamknięcie i poczekać na jakiś niedźwiedzi sygnał bo tych na lekarstwo

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
osobliwy_nick pisze: Co miałaby oznaczać chwilowa V w trendzie bocznym?
Uwięzienie jednej strony transakcji w tym wypadku shortów
osobliwy_nick pisze: Analogicznie, skoro każda próba ataku na 8300$ kończy się tak mocnym zjazdem w dół - kto będzie dokupywał przy tym poziomie?
Ci którzy zashortowali za wcześnie :P

Dodano po 11 minutach 12 sekundach:
Co za różnica czy kurs jest sztucznie pompowany przez boty czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie? Po co sobie tym zawracać głowę? Jest silny uptrend i ludzie to widzą i kupują i nie zastanawiałbym się zbytnio nad ich motywacją. Jak braknie pary to tradycyjnie ostatni gasi światło. Tyle że przewidywanie już teraz gdzie to się stanie to zgadywanka. Jest kilka oporów i trzeba je obserwować. Poziom 7900 jest na razie broniony bardzo mocno i szybko się oddala po każdym zrzucie więc dopóki nie padnie to byki nie muszą się niczym martwić bo na razie wszystkie atuty mają po swojej stronie
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 lipca 2018, 00:27 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ChomiczyPlan » wtorek, 31 lipca 2018, 00:25

Chyba jednak góra ;) Takiej czterogodzinnej świeczki dawno nie mieliśmy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 31 lipca 2018, 00:35

osobliwy_nick pisze: Aha, w tym sensie. Ale formacja V to była w lutym i nastąpiła po spadkach. Co miałaby oznaczać chwilowa V w trendzie bocznym? Zwłaszcza, iż wraca dokładnie do tego samego poziomu. Analogicznie, skoro każda próba ataku na 8300$ kończy się tak mocnym zjazdem w dół - kto będzie dokupywał przy tym poziomie? Szczyty będą coraz niższe, aż w końcu byki skapitulują. Oczywiście to tylko jeden scenariusz.
Popatrz na wykres kursu za ostatni tydzień. Wybicia w górę czy w dół były bardziej spektakularnie znoszone?
Dodatkowo mamy lekki spadek, co statystycznie sprzyja wyjściu górą. Więc owszem, pikowi w górę ludzie też nie zaufają, nie wystarczy kupić 500 BTC, żeby zapewnić sobie wyjście górą i +$1000 na bicie, w końcu to nie trójkąt. Ale jeśli kurs wolno i łagodnie zacznie wychodzić górą, to inna sprawa. Na takie rozwiązanie bym czekał, jeśli ktoś jeszcze nie jest załadowany.

Misiom nie zazdroszczę... Dzisiaj było takie spokojne, powolne, konsekwentne i przekonujące budowanie wyjścia dołem, że święta Barbara, patronka górników pewnie by nie wytrzymała i otworzyła shorta ;)
finex_20180731.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 31 lipca 2018, 01:25

bitloteiros pisze:
osobliwy_nick pisze: Nie rozumiem, co mówi Twój rysunek, ani jakie masz tam wskaźniki.
Rysunek mówi - kto nie miał bidów ten chwilę później gonił kurs.
Powinien ci wystarczyć ten jeden najważniejszy wskaźnik który widać akurat bardzo wyraźnie - vol. Porównaj ilość chętnych na zakup z ilością chętnych do sprzedawania po określonej cenie. I co w tym momencie jest najważniejsze kurs jest wyżej więc to ta "druga" strona zaczyna się pocić bo zrzuty są agresywnie skupywane
Tak duża liczba chętnych na zakup jest tylko w pewnym ograniczonym zakresie, jak sądzę, ale jest to jakaś przesłanka za wzrostami, na pewno. Choć z drugiej strony mamy małą liczbę chętnych na zakup po 8300$ i tak koło się zamyka i argumenty się znoszą.
ekonokomik pisze:
osobliwy_nick pisze: Aha, w tym sensie. Ale formacja V to była w lutym i nastąpiła po spadkach. Co miałaby oznaczać chwilowa V w trendzie bocznym? Zwłaszcza, iż wraca dokładnie do tego samego poziomu. Analogicznie, skoro każda próba ataku na 8300$ kończy się tak mocnym zjazdem w dół - kto będzie dokupywał przy tym poziomie? Szczyty będą coraz niższe, aż w końcu byki skapitulują. Oczywiście to tylko jeden scenariusz.
Popatrz na wykres kursu za ostatni tydzień. Wybicia w górę czy w dół były bardziej spektakularnie znoszone?
Dodatkowo mamy lekki spadek, co statystycznie sprzyja wyjściu górą. Więc owszem, pikowi w górę ludzie też nie zaufają, nie wystarczy kupić 500 BTC, żeby zapewnić sobie wyjście górą i +$1000 na bicie, w końcu to nie trójkąt. Ale jeśli kurs wolno i łagodnie zacznie wychodzić górą, to inna sprawa. Na takie rozwiązanie bym czekał, jeśli ktoś jeszcze nie jest załadowany.

Misiom nie zazdroszczę... Dzisiaj było takie spokojne, powolne, konsekwentne i przekonujące budowanie wyjścia dołem, że święta Barbara, patronka górników pewnie by nie wytrzymała i otworzyła shorta ;)

finex_20180731.jpg
Ok, trzeba tylko pamiętać, ze te zniesienia działają zapewne tylko w ograniczonym zakresie. Jeżeli kurs spadnie poniżej pewnego poziomu (pewnie 7800$), to rynek pogodzi się ze spadkiem i pewnie już go nie wyciągną do góry, nie będzie takiej dynamiki. A kurs nadal nie określił, czy nie pójdzie jednak w dół, te spadki, można uznać tylko za takie badawcze tąpnięcia. Jeżeli będą coraz mniejsze i nastąpi trzeci spadek, to już jest pole do jakiegoś rozumowania indukcyjnego, że czwarty będzie jeszcze mniejszy.

Ten pierwszy spadek można rozumieć też jako korektę ruchu z 7800$ na 8500$. A jeszcze może się wydarzyć korekta całego ruchu z 6800$ na 8500$. Natomiast gdyby nastąpiło to trzecie tąpniecie i było najmniejsze, pewnie zamknąłbym swoje shorty. A tak jeszcze zaczekam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 31 lipca 2018, 01:45

Widziałem zabawę we fraktale na poprzednich stronach. Taki też się liczy? ;)


Dodano po 12 minutach 49 sekundach:
Słyszał ktoś coś może na ten temat? :roll:

Japończycy już w pracy
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 31 lipca 2018, 08:53

Znów nawiążę do fraktala, bo chwilowo (~miesiąc) odpoczywam od DT grając na małej dźwigni pod niego właśnie. Jeśli ma być grany, to teraz - jeśli dobrze go oznaczyłem, bo już raz pomyliłem miejsca i poszło w drugą stronę - powinny zacząć się powolne budowanie kursu i finalnie przebicie 8500$, które utworzy nam strefę podaży, khem, "ostatecznej". Oczywiście nie oznacza to, że będą spadki, gdyby tak jednak się stało, to zakończymy ten fraktal pełną jego realizacją (!), co jak na formację o zasięgu miesięcznym jest dość imponujące i jednak daje do myślenia.

Według mnie reprezentuje to po prostu psychologię inwestorów na obecnym rynku. Przekraczane są poziomy, wchodzą inwestorzy "bo uptrend i będzie rosło", kasa się kończy zanim jeszcze pojawi się zainteresowanie ulicy i kończy się ruch, bo zabrakło popytu.

Oczywiście szalonym byłoby nie uwzględniać manii wokół ETF. Istnieje prawdopodobieństwo, że mimo wypełnienia fraktala kurs będzie dalej walił do góry, albo zaliczy np. tylko korektę i wróci do wzrostów. Z tym, że jeśli dobrze rozumiem, to decyzja w sprawie tego najistotniejszego ETF, czyli solidX (reszta to szum, odrzucany zresztą z marszu) została odłożona aż do 20 września, czyli przed nami prawie 2 miesiące do decyzji... trudno powiedzieć, czy hype utrzyma się aż tak długo.

Osobiście mam SL na 7750, 7100 i 6750$., tzn. raczej jest to take-profit a nie SL, bo z poziomów 5900-6850$ - przy obecnym ruchu. Jeżeli zrealizujemy w pełni fraktal i zaczniemy spadać, zamknę pozycję szybciej (ok 8500$ sprzedam 50% i resztę za 7750$).

Jeśli nie powstanie double top i fraktal nie zostanie zrealizowany, to raczej będę trzymał bez zamykania aż do decyzji o ETF.




Finalna uwaga, jest tak, jak myślałem z altami. Tylko tej nocy część z nich spadła aż o 10%. @koparki, mam nadzieję, że nie wszedłeś w alty... ;) obecnie to tonący okręt, kasa ucieka do BTC które ma przynajmniej potencjalnie nadzieję na przyszłość. Alty obecnie tylko na DT pod odbicia 5-10% po dużych sell-offach i szybki take profit, ale to trzeba umieć robić. Generalnie chodzi właśnie o bezlitosne wykorzystanie hopium osób, które łapią noże z uwagi na silne wyprzedanie i uptrend na BTC.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 31 lipca 2018, 09:03

BitJanusz pisze: @koparki, mam nadzieję, że nie wszedłeś w alty...
oczywiście że wszedłem, EOS np. jest w dobrej cenie, DASH, ETH, BCH, ja nie jestem DayTrader, inaczej na to wszystko patrzę niż Ty. Bitek wygląda na skrajnie przewartościowanego względem innych projektów. Jesli chodzi o kwestie fundamentalne czyli rozwój projektu to w btc nic takiego sie nie wydarzyło natomiast w niektórych alternatywnych projektach wydarza się bardzo wiele (popatrz co przykładowo mozna zrobić w EOS: https://eosauthority.com/space/ albo jak się rozwija AUGUR czy STORJ ). Długoterminowo jestem spokojny o niektóre alty , oczywiście były już okresy dominacji btc ale one mijają. Wykresy bluechip-alt/btc wykazują że zmniana sentymentu jest blisko, oczywiście może być jeszcze na altach dołek rozpaczy ale to juz bardziej na zasadzie wyleszczenia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 lipca 2018, 09:12 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » wtorek, 31 lipca 2018, 09:11

Wyglada ciekawie. Widze nieco wieksza ilosc kupowanych nich sprzedawanych.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 31 lipca 2018, 09:16

@koparki

EOS jest akurat niewiele niżej, niż w trakcie trwania styczniowej bańki na alty. Main net za nami, trwa sell-off, który na dobrą sprawę może trwać dłużej, niż w przypadku innych, bo mamy już z głowy najważniejszy event, cena jest mocno spuchnięta i można bagholderów doić i doić. Szczególnie, że bitmex wprowadził shorty na EOS. Tak "na oko" widziałbym potencjał na jakieś 80% dalszych spadków od obecnej ceny, albo i nawet więcej.

Z altami czekam na wypłaszczenie wykresów względem BTC. To by oznaczało, że kto miał sprzedać - sprzedał. Pewnie poczekamy do września na to.

@Mski

wczoraj ktoś kupił 1600 BTC w minutę (po 8200$), a cena zjechała chwilę po tym do 7850$. Też się tym prawie-zasugerowałem, licząc na to, że będzie jak przy 5900$, ale nope.
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 lipca 2018, 09:17 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 5 gości