Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 24 lipca 2018, 10:42

No dobra. Ale jak wiemy trend lubi się odwracac znienacka zatem na jakim poziomie macie teraz SL?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 lipca 2018, 10:52

Ważny moment: albo zostaniemy nad linią i pójdziemy wyżej, co zwiększy dynamikę wzrostów i pozwoli myśleć o poziomach >=10k, albo powtórzy się sytuacja z 24 kwietnia. (dotychczasowy przebieg wybicia jest bardzo podobny do tamtego).

Na razie pozostaję optymistą.
Dodatkowo przedwczoraj doładowałem się w niskoskapitalizowane, obiecujące alty, a dziś rozważam zmianę części BTC na alty z pierwszej 50-ki, które zanotowały największe spadki w ostatnich dniach.
finex_linia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 lipca 2018, 11:00

@ekonokomik zerknij proszę na górę strony, narysowałem coś podobnego, ale IMHO jesteśmy o "ząbek niżej" we fraktalu, tj, czeka nas sjeszcze jedna zielona krecha po górnoboczniaku i dopiero wtedy będziemy przy tej strzałeczce ;)

To by się zgadzało z oporami, tu gdzie jesteśmy nie ma żadnych (7800 został w tyle).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » wtorek, 24 lipca 2018, 11:04

@ekonokomik, ja akurat jestem załadowany w alty, ale głównie ETH i kupowałem je na poziomie 600$, więc nadal jestem w plecy, ale gdybym miał teraz wybór to tak jak Ty bym się też załadował. :lol:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 lipca 2018, 11:10

@BitJanusz, rzeczywiście, przegapiłem Twoją analizę. Wygląda prawdopodobnie. Ja dałem się trochę wizualnie ponieść tym krzywym wzrostowym opartym na wielu podporach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 24 lipca 2018, 11:12

@oliee0, jeśli to faktycznie zakupy pod ETF to alty moga nas jeszcze niemilo zaskoczyc..
Szczególnie ze wiele wlasnie spada pod wazne wsparcia
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 lipca 2018, 11:13

@oliee0, na razie postanowilem się wstrzymać z zakupem altów. Jeśli rajd BTC będzie kontynuowany, to przez kolejne dni mogą jeszcze trochę stracić. Poczekam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » wtorek, 24 lipca 2018, 11:26

@ekonokomik, w sumie nie wiem czy czekanie ma sens, bo w obecnej sytuacji to mogą one wystrzelić w chwilę, a później będzie plucie w brodę, że się straciło okazję. W sumie alty już jakoś nie spadną specjalnie, ale to tylko tak mi się wydaje, nie popieram tego niczym. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 lipca 2018, 11:57

Warto zauważyć, że alty rzadko zmieniają trend "w trakcie" trwania konkretnego trendu na BTC. Jedyny znany mi przypadek to w połowie downtrendu z 20k na 6k, gdzie najpierw był szybki boom, a potem jeszcze mocniejszy zjazd. To było bardzo nietypowe zjawisko.

A tak to alty obierały drogę od razu i trzymały się jej.

5-> 20k zjazd (chociaż tam chyba ostatnie miesiące już pompowało?)
6 -> 12k zjazd
6.8k -> 10k pompa
(teraz) 5.7k -> ??? zjazd.

Jak pierwsze alty zaczną mieć uptrend to bym rozważył dopiero wejście. Obecnie jest globalnie na czerwono z wyjątkami (nie liczę PND) typu Digibyte które zaliczyło ATH ostatnio.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 24 lipca 2018, 12:11

BitJanusz pisze: Warto zauważyć, że alty rzadko zmieniają trend "w trakcie" trwania konkretnego trendu na BTC. Jedyny znany mi przypadek to w połowie downtrendu z 20k na 6k, gdzie najpierw był szybki boom, a potem jeszcze mocniejszy zjazd. To było bardzo nietypowe zjawisko.

A tak to alty obierały drogę od razu i trzymały się jej.

5-> 20k zjazd (chociaż tam chyba ostatnie miesiące już pompowało?)
6 -> 12k zjazd
6.8k -> 10k pompa
(teraz) 5.7k -> ??? zjazd.

Jak pierwsze alty zaczną mieć uptrend to bym rozważył dopiero wejście. Obecnie jest globalnie na czerwono z wyjątkami (nie liczę PND) typu Digibyte które zaliczyło ATH ostatnio.

Dziś akurat porobiło się trochę zielono
ja zaryzykowałem i trochę zysku z BTC zainwestowałem w alty, jak kogoś obchodzi to LTC i EOS (niektóre już mają taki mizerny stosunek do BTC, że aż musiałem spróbować i na razie ok, bo trochę poodbijały)
btw. DGB do ATH to jeszcze sporo zabrakło, i w cenie $ i w ratio do BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 lipca 2018, 12:15

CRXEE8 pisze: btw. DGB do ATH to jeszcze sporo zabrakło, i w cenie $ i w ratio do BTC
Rety jakie głupoty napisałem :oops: oczywiście nie miałem na myśli ATH, tylko lokalny high z kwietniowej pompy altów (DGB jest jednym z nielicznych które jest wyżej, niż było w kwietniu).

dzięki za korektę :)

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » wtorek, 24 lipca 2018, 12:21

Comparic.pl pisze: Bitcoin pokonuje $8 tysięcy i odwraca trend spadkowy
Odwraca trend spadkowy? haha ale glupota. Nic sie jeszcze nie odwraca.

Początkujący
Posty: 188
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: iwor » wtorek, 24 lipca 2018, 12:57

CRXEE8 pisze:
BitJanusz pisze: Warto zauważyć, że alty rzadko zmieniają trend "w trakcie" trwania konkretnego trendu na BTC. Jedyny znany mi przypadek to w połowie downtrendu z 20k na 6k, gdzie najpierw był szybki boom, a potem jeszcze mocniejszy zjazd. To było bardzo nietypowe zjawisko.

A tak to alty obierały drogę od razu i trzymały się jej.

5-> 20k zjazd (chociaż tam chyba ostatnie miesiące już pompowało?)
6 -> 12k zjazd
6.8k -> 10k pompa
(teraz) 5.7k -> ??? zjazd.

Jak pierwsze alty zaczną mieć uptrend to bym rozważył dopiero wejście. Obecnie jest globalnie na czerwono z wyjątkami (nie liczę PND) typu Digibyte które zaliczyło ATH ostatnio.

Dziś akurat porobiło się trochę zielono
ja zaryzykowałem i trochę zysku z BTC zainwestowałem w alty, jak kogoś obchodzi to LTC i EOS (niektóre już mają taki mizerny stosunek do BTC, że aż musiałem spróbować i na razie ok, bo trochę poodbijały)
btw. DGB do ATH to jeszcze sporo zabrakło, i w cenie $ i w ratio do BTC
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 24 lipca 2018, 12:58

@Xceed, imo PÓKI co sie odwraca.. przebicie linii po szczytach z marca i maja daje wielkie nadzieje dla bykow :mrgreen: :mrgreen: druga swieczka dzienna calym body juz nad kreska... wystarczy ze tygodniowa bedzie nad... druga na potwierdzenie odwrocenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » wtorek, 24 lipca 2018, 13:08

@iwor, wygląda pięknie, oby się sprawdziło. A niektórzy czekali na 2k. :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 24 lipca 2018, 13:18

oliee0 pisze: @iwor, wygląda pięknie, oby się sprawdziło. A niektórzy czekali na 2k. :lol:
ręka na pulsie, różnie może być, szczególnie, że jeszcze chyba pieniądze "ulicy" nie napłynęły, tak jak moje "uliczne" w grudniu 2017 :lol:

nie wiem może przynudzam ale cały czas to mi się zgadza, jak wrzucałem ostatnią aktualizację to jak widać kurs był na 6300$
CRXEE8 pisze:
CRXEE8 pisze:
kim_dzong_un pisze: A może tak? ;)

Obrazek
hehe a kto wie może najprostsze rozwiązanie jest najbardziej właściwe i to wczorajsze 5900 to nasz "dołek dołków",
jak wykres był wrzucany poziomy 5 i 7 były praktycznie na tej samej wartości, teraz poziom 7 bardziej "dopasował" się do wartości ostatecznego dołka ale niewiele niższy niż poziom 5
Obrazek
"najprostszy" scenariusz nadal w grze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 24 lipca 2018, 13:39

To sie zawsze bedzje zgadzac... do czasu az sie przestanie zgadzac :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 lipca 2018, 13:48

oliee0 pisze: @iwor, wygląda pięknie, oby się sprawdziło. A niektórzy czekali na 2k. :lol:
Mogą się doczekać. Odrzucenie ETF wystarczy, żeby wrócić do <6k. Teraz jest faza buy the rumor. ;)

Ileż to już takich "iwentuf" miało być co dane aktywo wyniesie na jowisza (księżyc jest dla plebsu). Weźmy main net TRX... rzeczywiście, permapompa szła... a potem permadrop, kiedy "sell the news" weszło w życie ;) miało być 2000 satoshi z palcem w d00psku, a jest ile, 300? i spada :lol:

Rynek jest mały, płytki, wyniszczony korektami, pełen fomowców (obecnie) i cwaniaków, wszystko podlane ogromną porcją "Hopium" w postaci magicznego "institutional money" które będzie remedium na całe zło... hueh hueh. Wklejony tutaj dokument jednoznacznie stwierdza, że w przygotowaniu w najbliższym okresie jest ETF oraz short ETF, a pierwsze, co zrobią "poważni gracze" widząc bitkujna na 90 RSI w skali dziennej to short :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 24 lipca 2018, 13:54

http://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2018/34-83520.pdf z tego wynika niby ze ETF
"To bedzie kontrakt ktory jest backed by BTC podobnie jak inne etfy na złoto, srebro, pakiety akcji itp. Jednostka kontraktowa bedzie musiala miec pokrycie w fizycznym btc a nie w papierku" a przynajmniej tak mowi telegram w osobie @Interceptor ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 lipca 2018, 13:58

Warto, żeby każdy zapoznał się z postem kolegi @blackdev, bo widać trochę zamieszania.
blackdev pisze: @BitJanusz,
Wniosek określa kwestie handlu na giełdach:
Spoiler:
bitcoin Trading On Exchanges: According to the Registration Statement, to the extent the Trust conducts bitcoin trading on an exchange, it expects to do so on the following U.S. dollar-denominated bitcoin exchanges: Bitstamp (located in Slovenia and with an office in the U.K.), GDAX (f/k/a Coinbase) (located in California), Gemini (located in New York), itBit (located in New York), bitFlyer (located in New York) and Kraken (located in San Francisco). All of these exchanges follow AML and KYC regulatory requirements.
Wszyscy patrzą tylko na ten jeden ETF którego wniosek ma ostateczny termin chyba dopiero w 2019 roku. Natomiast za miesiąc mija termin w sprawie innego ETF:https://www.federalregister.gov/documen ... commission
Self-Regulatory Organizations; NYSE Arca, Inc.; Notice of Designation of a Longer Period for Commission Action on Proceedings To Determine Whether To Approve or Disapprove a Proposed Rule Change To List and Trade the Shares of the ProShares Bitcoin ETF and the ProShares Short Bitcoin ETF Under NYSE Arca Rule 8.200-E, Commentary .02

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości