Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » środa, 18 lipca 2018, 14:38

Mski pisze: Obrazek

Jak narazie, idzie wg. planu :) Korekta ruchu jak najbardziej wskazana. Śledzę kurs z dużym zaciekawieniem.
piękna okazja dla jakiegoś grubasa dołożyć kilka cegiełek i wszyscy co czekają z kupnem na realizację prawej części kupią od niego w panice za jakieś 8k$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 15:00

Ech brak mi paru osób w tym wątku, które od razu by napisały, że nie gra się pod formacje, których nie ma... tak jak pisano mi, kiedy jeszcze byłem beznadziejny w TA ;)

To formacja ma przyjść do was, a nie wy macie szukać jej na siłę

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 18 lipca 2018, 15:38

ekonokomik pisze: Co jest największą przeszkodą przed wejściem w krypto dla inwestorów instytucjonalnych? Wg mnie cztery rzeczy rzeczy (kolejność przypadkowa):
1. brak regulacji, najlepiej spójnych w całym "cywilizowanym świecie",
2. brak infrastruktury (regulowanej i kontrolowanej),
3. większość BTC jest w nieznanych rękach,
4. większość kopalni jest w Chinach,
Punkt 4 zasługuje na osobny post, bo jest moim zdaniem bardzo lekceważony, a niesłusznie! Kto ma kopalnie, ten rządzi Bitcoinem. Podobnie jak w punkcie 3, aby wyeliminować ryzyko związane z manipulacją wydobyciem trzeba kontrolować sporą część kopalń. Oznacza to kupno udziałów, lub wybudowanie własnych kopalń. Nie można tego uniknąć i zostawić w rękach Chińczyków, szczególnie w nadchodzących latach wojny handlowej Chiny vs USA.
Dlatego atrakcyjną formą inwestycji pod te wydarzenia byłoby dla mnie kupno udziałów jakiejś solidnej kopalni.
No i tutaj jest moim zdaniem pies pogrzebany. W przypadku wejścia Btc na szerokie rynki i nadanie mu znaczenia strategicznego ("cyfrowe złoto") w dodatku w obliczu trwającej wojny handlowej, nie będzie szans na wykupienie udziałów w chińskich kopalniach bo zostaną objęte kontrolą a nawet znacjonalizowane. W Chinach nie ma demokracji więc to jeden ruch dla tamtejszych władz by wywłaszczyć właścicieli.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » środa, 18 lipca 2018, 16:06

@kozaki_wiesi, przecież wystarczy wybudować nowe kopalnie gdzie indziej. Np. Putin doskonale o tym wie...

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » środa, 18 lipca 2018, 16:50

Jestesmy w boczniaku później wybicie i dalej góra myślałem że będą dołki do okolo 4500 5000 myliłem siętaki jest los poczatkowego amatora jestem na giełdzie 8 miesięcy kupowałam na bańce na szczęście nie dużo tyle aby sie nauczyć na giełdzie chandlowac troche teraz zaczynam dopiero uczuć sie wykresy bardziej analizować wczesniej nieczytalem prawie wogole forum teraz troche łatwiej pozdrawiam

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » środa, 18 lipca 2018, 16:51

Odnośnie całej nagonki z ETF i jego wpływem na cenę. Pamiętacie w tym roku, jak SEC miał zdecydować w pewnym dniu o tym czy ETH to securites czy nie? Okazało się to ściemą, żadnego posiedzenia nie było, a wszystko zaczęło się od jakiegoś głupiego tweeta.
Czy info o tym, że SEC faktycznie ma decydować o ETF jest potwierdzone przez wiarygodne źródło?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 17:24

Co powiecie na potencjalny mały rgr z zasięgiem do ok 7100$? Z telefonu więc bez wykresu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 18 lipca 2018, 17:29

BitJanusz pisze: Co powiecie na potencjalny mały rgr z zasięgiem do ok 7100$? Z telefonu więc bez wykresu.
Mam nadzieje ze twoj post jest proroczy. :D

Musze poprawic pare bledow ;P

P.S Ale jakos nie moge go wyznaczyc, na jakim iterwale patrzysz. ?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » środa, 18 lipca 2018, 17:33

kozaki_wiesi pisze:
ekonokomik pisze: Co jest największą przeszkodą przed wejściem w krypto dla inwestorów instytucjonalnych? Wg mnie cztery rzeczy rzeczy (kolejność przypadkowa):
1. brak regulacji, najlepiej spójnych w całym "cywilizowanym świecie",
2. brak infrastruktury (regulowanej i kontrolowanej),
3. większość BTC jest w nieznanych rękach,
4. większość kopalni jest w Chinach,
Punkt 4 zasługuje na osobny post, bo jest moim zdaniem bardzo lekceważony, a niesłusznie! Kto ma kopalnie, ten rządzi Bitcoinem. Podobnie jak w punkcie 3, aby wyeliminować ryzyko związane z manipulacją wydobyciem trzeba kontrolować sporą część kopalń. Oznacza to kupno udziałów, lub wybudowanie własnych kopalń. Nie można tego uniknąć i zostawić w rękach Chińczyków, szczególnie w nadchodzących latach wojny handlowej Chiny vs USA.
Dlatego atrakcyjną formą inwestycji pod te wydarzenia byłoby dla mnie kupno udziałów jakiejś solidnej kopalni.
No i tutaj jest moim zdaniem pies pogrzebany. W przypadku wejścia Btc na szerokie rynki i nadanie mu znaczenia strategicznego ("cyfrowe złoto") w dodatku w obliczu trwającej wojny handlowej, nie będzie szans na wykupienie udziałów w chińskich kopalniach bo zostaną objęte kontrolą a nawet znacjonalizowane. W Chinach nie ma demokracji więc to jeden ruch dla tamtejszych władz by wywłaszczyć właścicieli.
Nie wiem czy wiecie ale na rynku OTC (a obecnie jak można przeczytać OTC ma ogromne wolumeny) istnieje też coś takiego jak skup "nowych" BTC tzn. tych, które zostały wykopane i nie mają żadnej historii transakcji (czyli są powiedzmy, że czyste). Nie muszą to być dopiero co wykopane BTC - ważne, że nie mają inputów.
BTC takie są zazwyczaj droższe od tych zwykłych giełdowych. Nie mówi się o tym chyba publicznie ale istnieje też właśnie taki rynek zbytu - może jakiś taki ETF po cichu skupuje właśnie takie bitki wtedy można wprost powiedzieć, że są one "czyste" ;) Taka ciekawostka i rozkmina komu takie cuda są potrzebne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 18 lipca 2018, 17:38

A w jakim celu jest to robione, tzn. kolekcjonowanie "czystych" monet? Czy to ma jakiś związek z zachowaniem anonimowości?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 17:39

@Awesomist,
Spoiler:
trzeba znowu kupic minery :D
Przepraszam za OT, ktos by mial ochote zerknac do watku o Eth? ;)

Dodano po 32 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: A w jakim celu jest to robione, tzn. kolekcjonowanie "czystych" monet? Czy to ma jakiś związek z zachowaniem anonimowości?
Raczej kwestia ze te bitki nie przeszły przez brudne rece
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitBoy » środa, 18 lipca 2018, 17:42

Czy zaglądacie do Alessio Rastani? Ostatnio ładnie trafił z wróżbami:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » środa, 18 lipca 2018, 17:44

@BitBoy, tak, subskrybuję go.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 18 lipca 2018, 17:54

adam1226 pisze: Raczej kwestia ze te bitki nie przeszły przez brudne rece
Jeśli tak faktycznie jest to skupowanie "czystych" Btc odbywa się w określonym celu. A gdy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi - o kasę. Czyżby szykowała się nam w przyszłości czarna lista "brudnych" kluczy, które brały udział w jakimś podejrzanym procederze? Wówczas mielibyśmy do czynienia z rozbiciem ceny w zależności od "jakości" (historii) tokena. Coś jak złota bulionówka w stanie menniczym vs. uszkodzona. Niby ilość kruszcu ta sama a jednak cena inna. A może zbytnio ponosi mnie fantazja?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » środa, 18 lipca 2018, 17:54

kozaki_wiesi pisze:A w jakim celu jest to robione, tzn. kolekcjonowanie "czystych" monet? Czy to ma jakiś związek z zachowaniem anonimowości?
Generalnie to według mnie są dwa różne powody, które mogą się łączyć
1. Sprzedaż czystych bitków dalej to jak odsprzedaż np. złota z certyfikatem - pokazujesz, że kupiłeś je od X który je wykopał ergo znasz źródło pochodzenia.
2. Jeżeli taki ETF miałby być faktycznie w zupełności legalny to według mnie ma większe szanse na powodzenia (a także z punktu widzenia nawet marketingu) jeżeli będą tam bitki, które zostały wykopane, a nie pochodzą z MIXerów, goxa czy innych cudów.

Trzeba by sprawdzić jaki % bitków wykopanych w ciągu pierwszych kilku lat został niedawno ruszony - bo gdzie idą bitki z kopalni obecnie tego nie wiemy.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » środa, 18 lipca 2018, 18:03

jondoexxx pisze: Odnośnie całej nagonki z ETF i jego wpływem na cenę. Pamiętacie w tym roku, jak SEC miał zdecydować w pewnym dniu o tym czy ETH to securites czy nie? Okazało się to ściemą, żadnego posiedzenia nie było, a wszystko zaczęło się od jakiegoś głupiego tweeta.
Czy info o tym, że SEC faktycznie ma decydować o ETF jest potwierdzone przez wiarygodne źródło?
Wyguglaj sobie "bitcoin etf filings". Wiele firm inwestycyjnych o to aplikowało. Na stronie SEC te aplikacje powinny być.

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: atlas1234 » środa, 18 lipca 2018, 18:25

Kurs ruszył znowu na wieczór jak wczoraj oby tak dalej

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 18 lipca 2018, 18:41

Live strem moze komus sie przyda.

https://www.youtube.com/watch?v=ee_MGUx-FeQ

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 18 lipca 2018, 18:49

Widzieliście to ? http://cryptoenergydrink.pl/ Nie wiem czy można tu wrzucać takie rzeczy, ale to już jest przegięcie i trochę żenujące. To ma być poważny system finansowy, a będzie się kojarzyć z red bullem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: interceptor » środa, 18 lipca 2018, 19:10

jondoexxx pisze: Czy info o tym, że SEC faktycznie ma decydować o ETF jest potwierdzone przez wiarygodne źródło?
Jeśli się nie mylę to chodzi o ten dokument:
https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2018/34-83520.pdf

A tutaj można zgłaszać komentarze pod tym:
https://www.sec.gov/comments/sr-cboebzx ... 018040.htm

Przepraszam moderację za OT ale ewentualny start ETF-ów ma wpływ na kurs BTC long term.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości