Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7379
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2731
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 17 lipca 2018, 22:26

prap0n pisze: Conajmniej do 9600, ale przebicie o pare stowek jest tez mozliwe i jeszcze mozna zachowac ostroznosc.
Zgadzam sie 9600 bedzie bardzo waznym poziomem do przebicia. Jednak wpierw jest linia trendu spadkowego po ~11.5k i ~10k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1121
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3323
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 17 lipca 2018, 22:30

bitloteiros pisze: Szczerze mówiąc to po cichutku na to liczę jak wszędzie (twitter, tv, forum) widzę euforię
wrip pisze: Za duży entuzjazm, dlatego wątpię byśmy byli świadkami odwrócenia długoterminowego trendu.
prap0n pisze: Tez juz widze na livechatach informacje o tym ze mamy dolek dolkow i teraz 100k.
Czy to jest w ogóle miarodajne? BTC rośnie o $500, uaktywniają się zwolennicy "a nie mówiłem, zaraz nowe ATH". BTC spada o $500, uaktywniają się zwolennicy "a nie mówiłem, bez spadku do $4k nie ma szans na wzrosty". Uważam, że tak będzie w pobliżu każdego lokalnego dołka, przy odpowiednio oddalaniu się od albo zbliżaniu się do niego. Trudno mi sobie wyobrazić wybicie, podobne do dzisiejszego, bez natychmiastowego uaktywnienia entuzjastów - bo rozumiem, że dopiero taką sytuację uznalibyście za właściwy sygnał dominującego pesymizmu i wiarygodności rodzącego się ruchu wzrostowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 22:31

arekk pisze: Jasne jest , ze jesli ktos codziennie zerka co tam Panie w polityce to sie jara. No i dobrze bo dobry nastroj mile widziany.

Patrzcie nieco szerzej: czy ktos z Was zaobserwowal ruchy kadrowe na Wall Street? Coraz wiecej znaczacych person idzie do segmentu krypto.Czy majac milionowe kontrakty idzie sie do "gorszej" gorzej rokujacej pracy?
https://demo.algory.io/cryptonews/18310 ... currencies
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1121
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3323
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 17 lipca 2018, 23:02

@new06, skoro już się bawić, to na całego. Zapomniałeś o najciekawszej naciąganej linii na tygodniowym, uzasadniającej odbicie na obecnym poziomie; tak samo wiarygodna, jak Twoja dolna-niebieska (górna jest w porządku, jedynie jej pociągnięcie aż do szczytów 2013 to nadużycie):

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » wtorek, 17 lipca 2018, 23:23

Clinic pisze: Jak dla mnie 7400-7980 to ciekawe miejsca na chwile obecną, potem zobaczymy który kierunek kurs obierze :
https://www.tradingview.com/x/jrnNTjul/
Tymczasem czas troszkę przyspieszył względem tego jak ja sobie to wyobrażałem ( https://www.tradingview.com/x/F3k3Fl7q/) Czas kupić popcorn i poczekać co przyniesie nam jutro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 17 lipca 2018, 23:25

@fusywszklanejkuli,
na historycznym to przypadkiem nie coś takiego?
Obrazek

kanał?

Obrazek

a co do 1 D imo
kwadracik to będzie wojna totalna byków i misiów :D

Obrazek

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: matheo » wtorek, 17 lipca 2018, 23:44

Przepraszam za offtop ale miałem przerwe od tradingview i zauwazylem, ze zniknela mi zaroweczka która włączała IDEAS.
Chodzi mi o to w górnym pasku. https://s8.postimg.cc/3lhyvhvg5/zarowka.jpg
U mnie natomiast wyglada to tak https://s8.postimg.cc/62tq2rus5/brak_zarowki.jpg
Jak włączyć te kropki z pomysłami ? Albo jak zrobić aby żarówka wróciła na swoje miejsce? Błaaagam. Siedze juz chyba z 1,5h i nie moge znalezc.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 18 lipca 2018, 00:00

Clinic pisze:
Clinic pisze: Jak dla mnie 7400-7980 to ciekawe miejsca na chwile obecną, potem zobaczymy który kierunek kurs obierze :
https://www.tradingview.com/x/jrnNTjul/
Tymczasem czas troszkę przyspieszył względem tego jak ja sobie to wyobrażałem ( https://www.tradingview.com/x/F3k3Fl7q/) Czas kupić popcorn i poczekać co przyniesie nam jutro.
Dodam sobie jeszcze tylko moje luźne przemyślenia : Rożnie może być : ( https://www.tradingview.com/x/8o9oMXOM/ )

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xbagi » środa, 18 lipca 2018, 00:05

@matheo, na pasku po prawej stronie teraz jest gdzie watchlist itp.

Obrazek

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: arekk » środa, 18 lipca 2018, 00:10

Ostatnie nowinki napedzajace dobry nastroj

Co-founder of PayPal and well-known venture capitalist Peter Thiel and Jihan Wu’s Bitmain Technologies Ltd. have invested into Block.one — the publisher of EOS.


Stellar, the seventh-largest cryptocurrency network, has become the first digital ledger technology (DLT) protocol to obtain Sharia certification for payments and asset tokenization. The Stellar Development Foundation announced on Tuesday that, following a review of the technology’s properties and applications, the Shariyah Review Bureau (SRB) had certified Stellar as a Sharia-compliant vehicle for conducting monetary

The post Stellar Becomes First Crypto Protocol to Obtain Sharia Certification appeared first on CCN


Jak to polaczycie razem to widac skad sie bierze sentyment do rynku.

Weteran
Posty: 2794
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » środa, 18 lipca 2018, 01:24

@Dovakhiin, fusywszklanejkuli podał wykres ceny od początku notowań bitcoina. Ty wrzucasz nie wykres historyczny, a wykres bodajże z bitstampa, gdzie ucięta jest pierwsza banka. Dlatego też inaczej można rysować. Poprawniejszy wg mnie jest wykres od początku notowań, który więcej mówi i zawiera więcej danych - co nie znaczy oczywiście, że kurs sie odbije od linii ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » środa, 18 lipca 2018, 04:49

fusywszklanejkuli pisze: Zapomniałeś o najciekawszej naciąganej linii na tygodniowym, uzasadniającej odbicie na obecnym poziomie
To nie jest linia trendu. Nie wiem co ma wspólnego z liniami narysowanymi przeze mnie.
fusywszklanejkuli pisze: tak samo wiarygodna, jak Twoja dolna-niebieska
Linia narysowana przeze mnie nie przecina body. Kurs po spotkaniu z nią reaguje. Jest jak najbardziej wiarygodna jeśli ktoś jest w stanie zrozumieć kilka prostych wymagań, jakim powinny odpowiadać linie trendu.
A tak poza tym wszystko ok? Może masz jakiś cięższy okres w życiu?
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 18 lipca 2018, 05:09

new06 pisze: A tak poza tym wszystko ok? Może masz jakiś cięższy okres w życiu?
Sprzedał przed odbiciem?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » środa, 18 lipca 2018, 05:14

Byczki szaleją aż miło


Obrazek
Przed chwilą STS też był w pozycji "kupuj"

https://www.biznesradar.pl/notowania/BT ... 1d_lin_lin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » środa, 18 lipca 2018, 06:02

@Clinic,
Clinic pisze:
Clinic pisze: Jak dla mnie 7400-7980 to ciekawe miejsca na chwile obecną, potem zobaczymy który kierunek kurs obierze :
https://www.tradingview.com/x/jrnNTjul/
Tymczasem czas troszkę przyspieszył względem tego jak ja sobie to wyobrażałem ( https://www.tradingview.com/x/F3k3Fl7q/) Czas kupić popcorn i poczekać co przyniesie nam jutro.
Leona dygło w głowę poprzez sen
I pouczało trochę w czym jest rzecz
Leon od nowa nowy nie wie że
Nie chcąc być raczej innym inaczej jest

Transcendentalnie Leon budzi się
Transcendentalnie kroi chleb i je
A nad Leona głową świeci się
To nowy dzień
To nowy dzień jest nad Leonem

Nie jest dobrze

Od kalendarzy Leon kupił myśl
Że będzie coraz więcej nowych dni
Transcendentalnie to się wszystko zgadza
Wszystko jest giga
Choć trochę miga
Świat

Nie jest dobrze



;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 08:42

CRXEE8 pisze: mam nadzieję, że pod to zagrałeś, trafione w punkt,
przy dźwigni na której grasz ładny + mógł wyjść
Owszem. Entry 6860$ limit sell 7250$ (nie sądziłem, że przejdziemy przez 7300$ z marszu) dźwignia x25 profit +142%. Pozdro dla misiów, co chcieli wywalenia januszostwa grającego za 10$ z forum :mrgreen:

Byłem mega bullish (80/20 to w zasadzie mój max ;)) po tym, co zobaczyłem przy 5900$, czyli skup tysięcy BTC z dużych asków, ale tak, by nie dotykać kursu (nie pompować) - akumulacja jak w mordę strzelił. Do tego double bottom, IHS - tutaj już książkowe TA, oraz oczywiście dzidy na wysokich wolumenach "coraz wyżej". To wszystko sprawiło, że przy 5900$ wyjąłem zakurzone rogi z szafy, a przy 6300$ przykleiłem je butaprenem do czoła.

Oczywiście mnóstwo kiepskich "anal-ityków" z twittera pisało jakieś pierdy o korektach. Heh heh heh. Teraz wielce zdziwieni, bo przecież miało być 5200$... 8-)

Jak dla mnie to kluczowym jest ETF i to on nada ton temu, czy obecny ruch się utrzyma, czy załamie. Zostało 'ledwie' 20 dni i pewnie w końcu przejdziemy w górnoboczniaka (7400, 7800$ opory pod którymi pewnie się zawiesimy). Obstawiałem dużą szansę na zawrotkę koło 7500-7900$, ale siła i wolumen raczej skłania mnie do rozważenia zakreus 7900-8500$ jako naturalne wyczerpanie się FOMO i realizacja zysków. Mnóstwo osób czekało na przebicie 6800$, sporo osób filuje w granicach 7400-7800$ właśnie, potem jeszcze 8000-8200$. Kiedy już wejdą wszyscy ci, którzy czekają na "potwierdzenie bull trendu", zwykle po kilkuset dolarach up kończy się pula fomowców bojących się odjeżdżających pociągów i zaczyna się zjazd. To za każdym razem brutalnie wykorzystują kreatorzy kursu, zwani przeze mnie "opiekunem".

ALE.


ETF! to jest "game changer". Ten news może sprawić, że 8000$ zostanie odstawione w wielkiej 10-15% dzidzie i realnym stanie się nowy okres rozkwitu bitszitu. Dodam jednak, że standardowo na wzmiankę o ATH mogę tylko obecnie parsknąć śmiechem. 12-14k? czemu nie, jeśli ETF się sprawdzi.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 08:51 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 18 lipca 2018, 08:51

BitJanusz pisze:

ETF! to jest "game changer". Ten news może sprawić, że 8000$ zostanie odstawione w wielkiej 10-15% dzidzie i realnym stanie się nowy okres rozkwitu bitszitu. Dodam jednak, że standardowo na wzmiankę o ATH mogę tylko obecnie parsknąć śmiechem. 12-14k? czemu nie, jeśli ETF się sprawdzi.

Istnieje mozliwosc ze teraz pod to są te wzrosty. A w sierpniu po oglszeniu newsa bedzie zjazd ;)

Kupuj plotki.... ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 08:54

Dlatego nie wierzę w ATH. Tylko nie wiem, jak to jest fizycznie rozwiązane, tzn. czy zgoda na ETF oznacza natychmiastowe wejście BTC na "normalne" giełdy. Jeżeli tak, to rzeczywiście po wejściu tego rozwiązania spodziewałbym się zjazdu a la zjazd kiedy weszło futures. Ale jeśli decyzja o ETF =/= wejście BTC na normalne giełdy, to raczej bym widział jeszcze trochę pompy. Do czasów, kiedy staną shorty na prawdziwych giełdach :lol:

tymczasem na kursie (Bitmex 1h):

Obrazek

7800$ to "kolejne 6800$" - miejsce załamania lokalnego uptrendu i potężny zjazd na dużym wolumenie. Stąd nieprzypadkowo wybrałem tę wartość. Jest tam też spadkowa od 9900$, więc możemy się spodziewać ciekawej akcji w tym miejscu.

zgadzam się z @ekonokomik niemniej, że spadkowe od jakiegoś punktu można wykreślać przy każdym przebiciu, aż dojdziemy do tego punktu :mrgreen: tak w nieskończoność. Dlatego też nie zwracam mega uwagi na takie spadkowe, gdzie są tylko dwa punkty podparcia, ale rynek zwraca i trzeba mieć to na uwadze.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 09:14 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 09:03

https://www.bloomberg.com/amp/news/arti ... quisitions

Dodano po 55 sekundach:
@BitJanusz, ale weź pod uwagę, że btc jest ograniczona ilość w przeciwieństwie do fiatów - więc shorty shortami, ale w długiej skali każdy wzrost użytkowników oznacza wzrosty
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » środa, 18 lipca 2018, 09:14

BitJanusz pisze: Dlatego nie wierzę w ATH. Tylko nie wiem, jak to jest fizycznie rozwiązane, tzn. czy zgoda na ETF oznacza natychmiastowe wejście BTC na "normalne" giełdy. Jeżeli tak, to rzeczywiście po wejściu tego rozwiązania spodziewałbym się zjazdu a la zjazd kiedy weszło futures. Ale jeśli decyzja o ETF =/= wejście BTC na normalne giełdy, to raczej bym widział jeszcze trochę pompy. Do czasów, kiedy staną shorty na prawdziwych giełdach :lol:
ETF a Futures to dwie inne sprawy. Dzięki ETF ludzie którzy nie mają pojęcia co to jest BTC i jak zainstalować portfel będą mogli u brokera kupować BTC a broker będzie musiał kupować faktycznie bitcoiny przez giełdę. Futures - "drukowanie" jakiś papierów które nie mają bezpośrednio wpływu na skup czy sprzedaż BTC a jedynie na spekulacje. Nie wiem jak CBOE ale Black Rock obraca aktywami wartymi 6,3 biliona $. Cały rynek krypto - 0,3 biliona $ obecnie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, fetek i 22 gości