Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bartuo » wtorek, 17 lipca 2018, 08:49

@BitJanusz.
Pytałeś kiedyś co jeszcze zmienić, by Twoje wykresy były czytelniejsze. Mógłbyś spróbować ściemnić linie siatki? Tak, żeby były ledwo odcinające się od tła?


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » wtorek, 17 lipca 2018, 09:04

CounterStrike pisze: Zrobi się byczo, wystrzelimy. Czuję to w kościach, ja obkupiony na altach jak żyd na targu.
Obrazek
Mi bardziej pasuje przedział Return to „normal” a Fear ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » wtorek, 17 lipca 2018, 09:30

@Kluka, return to normal jest pare tygodni po bańce. To jest raczej return to the mean/take off. Mogę się mylić ale to zależy ilu januszów nagle dozna takiego olśnienia. Dzisiaj wtorek, powinny być wzrosty. Druga szansa to czwartek. Zapowiada się interesujący tydzień. Alty też jakby w górę ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lipca 2018, 17:50 przez l3sny, łącznie zmieniany 1 raz.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » wtorek, 17 lipca 2018, 09:41

Hehe forum ostatnio czytam tylko jak siedze na kiblu dla rozrywki.

Najlepsze teksty tylko z tej strony:
*Czuję to w kościach, ja obkupiony na altach jak żyd na targu.

*Ja tam czekam z koszyczkiem jak wieprz na pomyje

*Ja zrobiłem pare kółek tysiącem usd niczym żyd latający po pustym sklepie na różnych altach i wyszedłem na +150$

Jak kurs sie zachowa można tylko gdybac, natomiast po zobaczeniu 55mln obrony kursu na bitmexie, który nie znikał. Sugerował bym sie ze dana ekipa kontynuuje zakupy oraz broni poprzednich zakupów.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 17 lipca 2018, 09:50

@Kluka, jeśli rozpatrujesz powyższy wykres w odniesieniu do bańki zeszłorocznej - możesz mieć rację (choć moim zdaniem ten wykres jest zdecydowanie zbyt uproszczony).
Jeśli zaś odniesiesz go do całej dotychczasowej historii Bitcoina i krypto, to kolega @CounterStrike moze mieć rację, czemu nie? W końcu instytucjonalni inwestorzy dopiero zaczynają się interesować krypto ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » wtorek, 17 lipca 2018, 10:02

Jak dla mnie 7400-7980 to ciekawe miejsca na chwile obecną, potem zobaczymy który kierunek kurs obierze :
https://www.tradingview.com/x/jrnNTjul/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 10:05

Kolejna aktualizacja wykresu
Przypominam: wykres w fazie testów; jakby co to open source ;) - Po prostu miło jakby się udało komuś udoskonalić parametry:

Kod: Zaznacz cały

4.86*(197*XRPUSD+5.8*ETCUSD+1.34*LTCUSD+0.19*BCHUSD+35*EOSUSD+1.33*ETHUSD)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » wtorek, 17 lipca 2018, 10:20

Clinic pisze: Jak dla mnie 7400-7980 to ciekawe miejsca na chwile obecną, potem zobaczymy który kierunek kurs obierze :
https://www.tradingview.com/x/jrnNTjul/
Jesli faktycznie dojdzie do 7800-900 bedzie ciekawie. Pisałem wczoraj o tym.
Nie wyliczałem zasięgu tej wiekszeg głowy ale możliwe ze pod 10k dobiło by.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 17 lipca 2018, 10:22

Po takich newsach nie ma co sie dziwic ze kurs idzie do gory.. lepiej kupic wczoraj niz jutro kto wie czy nie za 7 z przodu :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 17 lipca 2018, 10:39

No bez przesady :) mieliśmy już ciekawsze i bardziej bycze formacje na wykresie. Nie zostały zrealizowane. Inna sprawa, że też jestem prowzrostowo nastawiony co najmniej do okolic 7400-7800$. Raczej na bank przebicie 6850$ zainicjuje dość duże FOMO, które powinno pchnąć kurs o kilkaset $$. Przypuszczam, że do pierwszego większego oporu (7400$).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » wtorek, 17 lipca 2018, 11:09

BitJanusz pisze: No bez przesady :) mieliśmy już ciekawsze i bardziej bycze formacje na wykresie. Nie zostały zrealizowane. Inna sprawa, że też jestem prowzrostowo nastawiony co najmniej do okolic 7400-7800$. Raczej na bank przebicie 6850$ zainicjuje dość duże FOMO, które powinno pchnąć kurs o kilkaset $$. Przypuszczam, że do pierwszego większego oporu (7400$).
FOMO to nie kilka setek w góre do najbliższego oporu. To co opisałeś to zwykly ruch.
Owszem,wcześniej mielismy lepsze formacje, ale siła miśków była zbyt duża. Minelo troche czasu i widac ze ponizej pewnego poziomu nie sa w stanie zejsc. Dlatego wiekszy ruch korekcyjny jest jak nabardziej mozliwy wlasnie teraz ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » wtorek, 17 lipca 2018, 11:16

ekonokomik pisze:W końcu instytucjonalni inwestorzy dopiero zaczynają się interesować krypto ;)
Nie tylko instytucjonalni, ulica też dopiero powoli zaczyna ogarniać temat, interesować się krypto. Dlatego moim zdaniem w najbliższej przyszłości jest ogromne pole do wzrostów. Do tego pojawia się coraz więcej dobrych newsów. Wspomina o nich m.in Phil Konieczny (z którym zgadzam się odnośnie AT) tutaj:
[youtube][/youtube]

No i oczywiście tu na forum pozytywne wiadomości ostatnim czasy znacznie przeważają. Zaczynam powątpiewać, czy przed ostatecznym wybiciem zobaczymy 4-wórkę z przodu (o 3-jce nie wspominając) i czekam na 5-tkę (albo przynajmniej na zbliżenie się w jej okolice, czyli odreagowanie obecnych wzrostów) żeby się zapakować w alty. Nie ma właściwie większych przesłanek obecnie na jakieś znaczące ruchy w dół, prócz panującej na rynku niepewności co do kierunku jaki obierze kurs długoterminowo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wrócę jeszcze do wcześniejszego posta, którego wcześniej celowo pominąłem, gdyż staram się nie wdawać w słowne przepychanki nic nie wnoszące do tematu. Zmieniłem jednak zdanie i w trosce o zdrowie forumowego kolegi, czy też kolegów, którzy mają podobne do niego zdanie pozwolę sobie na mały off-top (jak potraficie, to wybaczcie)... :D
fusywszklanejkuli pisze:@Lester, nie ma już nadziei. Myjesz zęby? Pod wpływem propagandy higieny zapewne tak. Mam przykrą wiadomość: oni załatwili nas fluorem w paście do zębów!
Tak, myję "pod wpływem propagandy higieny" (dobre :D , to Ci się udało mnie rozbawić), ale używam past bez fluoru - tak na wszelki wypadek powiedzmy.
https://etermed.pl/fluor-oglupia-i-zabi ... rzepisami/ Być może tam piszą nieprawdę, twój wybór komu zaufasz. Ja nie ufam tym co siłą zmuszają mnie żebym był zdrowy. Za komuny propaganda głosiła hasła, żeby spożywać cukier, bo jest zdrowy:
Obrazek
Potem za postkomuny (czyli w dobie obecnej dupokracji) ustami Lindy i innych "superbohaterów" namawiali żeby pić mleko to będziesz wielki. W trosce o nasze zdrowie nie tylko dodaje się fluor do niemal wszystkich past ale i poddaje dzieci w szkołach fluoryzacji - swoje z niej wypisałem tak na wszelki wypadek (dobrze że mogłem, że pozostały jeszcze resztki wolności). Ja niestety mam taką wrodzoną wadę, że nie wierzę rządzącym oraz ich propagandzie i jak do tej pory dobrze na tym wychodzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 17 lipca 2018, 11:30

Mski pisze:FOMO to nie kilka setek w góre do najbliższego oporu. To co opisałeś to zwykly ruch.
Owszem,wcześniej mielismy lepsze formacje, ale siła miśków była zbyt duża. Minelo troche czasu i widac ze ponizej pewnego poziomu nie sa w stanie zejsc. Dlatego wiekszy ruch korekcyjny jest jak nabardziej mozliwy wlasnie teraz ;)
FOMO to skrót od Fear of Missing Out, czyli dokładnie to, co nastanie, gdy BTC przebije wieszczone przez twitterbojów ramy. "analitycy" z twittera często mają po kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Będą się obawiać, że odjedzie im mityczny "bull run" i wejdą ze strachu przed odjazdem pociągu. To nie tylko płotki z 20 dolarami w kieszeni, ale i więksi gracze.

Co do większego ruchu korekcyjnego - no nie wiem. Jak dla mnie, to najlepszą okazję mieliśmy przy tym ruchu od 6400$ do 9900$. Było wszystko - niesamowita świeca kończąca korektę, +/- double bottom (na dużej skali - przy jednoczesnym low wyżej, niż poprzednio), wyprzedanie rynku w skali 1d, 6000$ wydawało się bastionem nie do zdobycia, padła spadkowa od ATH, alty odbiły od dna (niektóre zaliczyły po drodze nawet ATH - np. EOS), wzrosła kapitalizacja, wolumen wydawał się rosnać... i nic z tego nie wyszło. Kurs nie dotarł nawet do 12k $, a potem pogłębił dołek, przy okazji wypadając dołem z dużego trójkąta rysowanego od miesięcy. Korekta spadków jak najbardziej, bull runy i ATH? szczerze wątpię.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 16:08

Longi wciąż blisko ATH;
Natomiast dynamika shortów daje nadzieję, że lokalny ruch wzrostowy jeszcze nie został wyczerpany


Dodano po 3 godzinach 1 minucie 36 sekundach:
Jeśli dodać do tego ścianke >300btc na 6700 na ASK to nie wiem czy nie zanosi się na ultrakrótkoterminowo na głębsze spadki:


Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Z drugiej strony z altów spada głownie ETH

Dodano po 1 godzinie 4 minutach 52 sekundach:
Teraz juz 820 BTC na sell

Dodano po 24 minutach 26 sekundach:
Było nawet 1700(!), ale chyba jednak spoof, czyli szansa na kontynuacje wzrostów chwilowo
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 17 lipca 2018, 16:12

Miejcie na uwadze to, że ta korekta ( czy tam bessa ) może być korektą, ale wzrostów od początku powstania BTC, a nie ostatniej bańki. Ceny zostały wywindowane w kosmos i to nie było zdrowe dla rynku. Po takich wzrostach rynek musi się zresetować. Te siedem miesięcy to może być dopiero początek dłuższej bessy. Fakt, że przed następnymi spadkami potrzebne są wzrosty, tylko nie dajcie się naciąć. Rynek jeszcze Was wyleczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 17 lipca 2018, 16:49

shinya56 pisze: Rynek jeszcze Was wyleczy.
Pytanie w którą stronę :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 16:51

Kolejna wizyta w okolicach 6750 i kolejna zawrotka - myślę, że jednak wyczerpanie ruchu jest bliskie; tradycyjnie mam jednak nadzieje na jeszcze jedno podejście..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 17 lipca 2018, 16:58

Dovakhiin pisze:
shinya56 pisze: Rynek jeszcze Was wyleczy.
Pytanie w którą stronę :mrgreen:
Dlatego najlepiej być poza rynkiem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » wtorek, 17 lipca 2018, 17:03

@shinya56, wtedy ryzykujesz ze albo zostaniesz z bezwartosciowymi bitkami, albo... bezwartosciowymi fiatami :p
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 17 lipca 2018, 17:38

adam1226 pisze: @shinya56, wtedy ryzykujesz ze albo zostaniesz z bezwartosciowymi bitkami, albo... bezwartosciowymi fiatami :p
Też jest taka opcja heh :)

Spójrzcie na to obiektywnie. Cena BTC 950 $ w Styczniu 2017. Lipiec 2017 2500 $. Średnia z tego okresu 1725 $. Wiadomo co później było.
Co nam dała ta bańka ? Pokazała niewydolność BTC. Długi czas oczekiwania na przesłanie środków, przy dużych kosztach. Wrócimy to ATH, żeby płacić więcej za przesłanie środków ? Przyjdzie nowe ATH, strzelam 100 000 $. Jeszcze dłużej będziemy czekać i drożej płacić. Tego chcecie ?
Chyba skończyły się czasy, że wystarczyło zapowiedzieć re branding czy coś w tym stylu, żeby popchnąć kurs do góry. Teraz czas na konkrety. Jak LN dla Bitcoina nie wypali to nie widzę przyszłosci dla tej waluty. Chyba, że BTC będzie służył do przechowywania wartości. To już prędzej.
Z pozytywnych rzeczy są już istniejące projekty, które mogą zastąpić BTC. Przykład Nano, które już sprawdziło się w realnym świecie.

Podsumowując. Ta korekta może się skończyć jak otrzymamy gotowe, działające produkty. Teraz one nawet nie są w wersji beta, tylko w alpha albo w zapowiedziach. Biorąc pod uwagę ile czasu tworzy się oprogramowanie to może zająć kilka lat. Z drugiej strony teraz wszystko tworzy się, żeby szybko wydać na rynek, a później się łata. Tutaj przykład Lightning Network dla BTC. W tym świecie takie produkty mogą nie wypalić.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive i 43 gości