Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 10 lipca 2018, 21:01

BitJanusz pisze:
Krachu1895 pisze:Od tygodnia o tym pisałem, ale zdaje się, że ludzie nie przywiązują zbyt dużej wagi do tych wykresów Long/Short. A dziwne, bo wydaje mi się, że jest to najpotężniejsze obecnie narzędzie w rękach tradera.
Czemu? To jednak "tylko" Finex. Giełda o 10x mniejszym wolumenie, niż Bitmex (i ciągle spada). Moim zdaniem wykres short/long na finexie może jedynie nieźle oddawać nastroje traderów. Warto na niego zerkać (sam to robię), ale nie przywiązuję do niego wielkiej wagi.
Zgadzam się, dużo bardziej liczy się "BitmexRekt" dla kursu BTC (i ile tam będzie skasowanych shortów/longów) niż ilość long/short na finexie
i dla porównania wolumen na BTC:
Finex: 185 799 000 $
Bitmex : 2 903 170 000 $
FCoin: 1 492 300 000 $ (USDT)
BigOne: 823 195 000 $ (USDT)
CoinEX : 583 098 000 $ (USDT)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Glosnomowiacy » wtorek, 10 lipca 2018, 21:24

A czy jest ktos w stanie podesłać może jakis kurs traktujący o kryptowalutch? albo książke (po polsku czy po angielsku, obojetnie) :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 10 lipca 2018, 21:47

Krachu1895 pisze: Jasne było, że niedługo zaczniemy spadać, jednak przyznam szczerze, że jestem dość zaskoczony obecną sytuacją .
Po pierwsze spadliśmy trochę wcześniej niż tego oczekiwałem - liczyłem no to, że uformujemy jeszcze wyraźniejszą 3-kę według oznaczenia fal Elliota podchodząc w okolice górnego ograniczenia kanału (ok. 7k). Mój błąd.
Po drugie spadek ten jest bardzo gwałtowny i choć sięgnęliśmy dolnego ograniczenia kanału, to nie wydaje mi się, by był to koniec.
No właśnie, może ktoś logicznie wytłumaczyć skąd te dzisiejsze schody? Ktoś to przewidział?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 10 lipca 2018, 22:00

prap0n pisze:
BitJanusz pisze: Czemu? To jednak "tylko" Finex. Giełda o 10x mniejszym wolumenie, niż Bitmex (i ciągle spada)
Ja nie wiem czemu ty to piszesz w kazdym poscie. Na ostatnie 40 postow, to w conajmniej 10 bylo to samo
A czemu w co drugim poście przywoływany jest Finex i nikomu to nie przeszkadza? Według mnie to błąd, trochę życie czasami sprzed ~pół roku. CRXEE8 wyręczył mnie w podawaniu liczb, może to Cię przekona.

Aczkolwiek nie musi. Jeśli uważasz, że gra pod finexa ma większy sens - Twoja wola, panie. Nie jestem w stanie napisać tego kilku różnym osobom bez powtarzania się, a postów sprzed ~10 stron nikt nie czyta. Mi przerzucenie się na obserwowanie innej giełdy wyraźnie pomogło, może komuś tez się to przyda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 10 lipca 2018, 22:05

Krachu1895 pisze: Od tygodnia o tym pisałem, ale zdaje się, że ludzie nie przywiązują zbyt dużej wagi do tych wykresów Long/Short. A dziwne, bo wydaje mi się, że jest to najpotężniejsze obecnie narzędzie w rękach tradera.
To tylko kolejny wskaźnik jak rsi czy macd. Np w zeszłym roku longi na ath i wciąż otwierające się nowe jak i permanentne overbought na indykatorach nie przeszkodziły cenie w biciu kolejnych ath.
Timing jest najbardziej istotny imho. Poza tym interwał czasowy jaki obserwujemy. Tydzień temu dopiero zaczynaliśmy odbijać i do dziś sytuacja long/short mogła wyglądać zupełnie inaczej a nie wygląda. To daje do myślenia. Z drugiej strony od 15:00 pojawiło się niemal 1k nowych shortów (jakiś potencjał na squeeza już jest) które ktoś wykupił i pomógł utrzymać obecne wsparcie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 10 lipca 2018, 22:10

@BitJanusz, Na Bitmexie nie ma w ogóle prawdziwych dolarów, nie możesz ani zdeponować dolara ani wypłacić. Jedynie BTC. Tak więc wolumen na Bitmexie nie jest w ogóle dolarowy/fiatowy, więc Bitfinex w dalszym ciągu jest giełdą o największym wolumenie BTC/Dollar. Nie można tego lekceważyć.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 lipca 2018, 22:13 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 10 lipca 2018, 22:12

BitJanusz pisze: Jeśli uważasz, że gra pod finexa ma większy sens - Twoja wola, panie.
Myslalem ze gra sie pod kurs, a nie pod gielde :D Raz machnie na jednej gieldzie raz na drugiej.

NIe zauwazylem jakiegos dziwnego przywolywania finexa, jedynie jest przywolywany wykres short long i tyle. Za to w twoim co 3 cim poscie, jest informacja jaki bitmex jest dominator i w ogole :D
Po prostu nie wiem jak mozesz w ogole porownywac 2 rozne gieldy, jedna z kompletnym wsparciem FIAT a druga bez i z ogromna dzwignia. Spot/derv

Jest powod dlaczego volumen tych gield jest wylaczony z coinmarketcap.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 10 lipca 2018, 22:20

Głównie chodzi o to, że widać jak kierunki kursu obrane przez Bitmex są potem "kopiowane" przez Bitfinex (w zdecydowanej większości), sam CEO Bitmexa wypowiadał się, że bardzo mało jest osób co grają dźwignią 100x

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 10 lipca 2018, 22:24

Chwila prawdy?

Ostatnio zmieniony wtorek, 10 lipca 2018, 22:25 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 10 lipca 2018, 22:25

Wow, a skąd tu nagle tyle giełd z takim wolumenem? FCoin, BigOne, CoinEX? Ktoś coś wie o nich? Skąd nagle taki wysyp i czy działają na takiej samej zasadzie jak BitMEX, czy może maja wsparcie fiat jak Finex?

@ergorg, A co Ty tu widzisz takiego ważnego? :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » wtorek, 10 lipca 2018, 22:29

prap0n pisze:
BitJanusz pisze: Jeśli uważasz, że gra pod finexa ma większy sens - Twoja wola, panie.
Myslalem ze gra sie pod kurs, a nie pod gielde :D Raz machnie na jednej gieldzie raz na drugiej.

NIe zauwazylem jakiegos dziwnego przywolywania finexa, jedynie jest przywolywany wykres short long i tyle. Za to w twoim co 3 cim poscie, jest informacja jaki bitmex jest dominator i w ogole :D
Po prostu nie wiem jak mozesz w ogole porownywac 2 rozne gieldy, jedna z kompletnym wsparciem FIAT a druga bez i z ogromna dzwignia. Spot/derv

Jest powod dlaczego volumen tych gield jest wylaczony z coinmarketcap.

coinmarketcap to monopolista jak google i sugerować się jego zasadami to jak słuchanie pijanego kierownika dzisiaj to jutro tamto. Była sytuacja z wyrzuceniem azjatyckich gield z brania pod uwage " bo tak" i nagle mieliśmy spadki. W tej kwestii polecam polski projekt https://coinpaprika.com/pl/ posiada o wiele wiecej funkcji i wg. mojej skromnej analizy mamy małe szanse aby coś na nim działo się "z czapy" ;) Ten coinmarketcap to też taki żart z naszej krypto spolecznosci. Jeden serwis ktory obserwuje 80% graczy gieldowych, a niby miała być decentralizacja hihi ^_^

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 10 lipca 2018, 22:29

Wracając do kursu, jest szansa na ładny inverse head and shoulder

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 10 lipca 2018, 22:37

BitJanusz pisze: A czemu w co drugim poście przywoływany jest Finex i nikomu to nie przeszkadza?
Bo to finex jest wiodącą giełdą. Cenę BTC determinuje spot a nie kontrakty. Oczywiście zawsze miały i mają wpływ na wahania ceny (szczególnie te z wysokim lewarem - kiedyś okcoin teraz bardziej bitmex) ale nie aż taki jak się co poniektórym wydaje, szczególnie po tym jak "odkryli" derywatywy. Dowodów jest kilka, jeden z nich przedstawię. Długie knoty na świeczkach mexa podczas większych ruchów spowodowane głównie mcall. Oznaczają że giełda osiągnęła cenę znacznie odbiegającą od jakiejś "normy" bądź "średniej". Mimo to inne giełdy jakoś nie dociągnęły do "lidera". Co więcej natychmiast uruchamiają się boty "równające" cenę do tej z giełd spot.
Za wahania ceny (short term, very short) odpowiadają głównie kontrakty. Tam jest do zarobienia hajs w krótkim okresie czasu szczególnie dla dużych graczy (grup) operujących liczącym się kapitałem na co najmniej kilku giełdach i dzięki algorytmom czy insiderom mających dostęp do danych (stop lossy, likwidacje) o jakich my możemy tylko pomarzyć czy z grubsza się domyślać.
Za kierunek w jakim podąża kurs (long term, mid term) - giełdy spot. Jest jeszcze kilka innych nawet lepiej obrazujących przykładów ale nie wszystkim się publicznie dzielę :P

Lektura do poduszki
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... s-vs-Spot/
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » wtorek, 10 lipca 2018, 22:52

BitJanusz pisze: Giełda o 10x mniejszym wolumenie, niż Bitmex
Bzdury, na bitmexie nie operujesz BTC to po pierwsze (nie masz w calosci zabezpieczenia wolumenu w BTC), po drugie na twiterze byla podawana średnia dzwignia na bitmexie i było 8,6 i z 2,8 mld $ robi sie 320mln$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 10 lipca 2018, 23:03

Jeśli odbije teraz to będzie poruszać się dalej w lokalnym kanale wzrostowym (na biało)
Jeżeli spadek to imo 6K będzie testowane ( górne ograniczenie trójąta na jasno zielono)

2 scenariusze 2 twarze kursu :) dla każdego coś "miłego" :)

ps. nie będę się chwalił jak coś "trafię" oraz nie będę edytował postu:)

Obrazek

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » wtorek, 10 lipca 2018, 23:20

Dovakhiin pisze: Jeżeli spadek to imo 6K będzie testowane ( górne ograniczenie trójąta na jasno zielono)
Ja tak właśnie obstawiam. Kierunek poludnie w najblizszym czasie

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » środa, 11 lipca 2018, 02:48

mudol pisze: No właśnie, może ktoś logicznie wytłumaczyć skąd te dzisiejsze schody? Ktoś to przewidział?
Jeśli chodzi o AF spadki spowodowane

https://techcrunch.com/2018/07/09/myeth ... ccounter=2

i

https://bcfocus.com/news/panic-selling- ... age/18123/

Ponoć niezłe arbitraże można było robić z Indii ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 11 lipca 2018, 08:29

o giełdach:
Spoiler:
Dla mnie wiodącą giełdą bfx nie jest, co widać gdy ślepo podąża za botami z mexa, na wykresie 1m dziury, bo nikt nie kupił tylko boty gromadnie aski zdjęły. Wiodąca giełda nie powinna z zasady śledzić innej, a tak właśnie jest. Ignorowanie dźwigni w wolumenie - no bez jaj, przecież te likwidowane pozycje na dźwigni nie są zmniejszane o dźwignię- sprzedawane czy kupowane jest tyle, ile wyszło z dźwignią włącznie, co wyraźnie skutkuje skokami kursu! Ale nie będę się spierał, bo szczerze powiedziawszy nie zależy mi specjalnie na tym, by kogokolwiek przekonywać - każdy patrzy na taki wykres, jaki mu pasuje. dla mnie EOT.
kurs - bitmex 15m (sorki, że 15m - niechcący).

Obrazek

Kurs tłucze w dół kanału,są szpilki, support (na zielono) jest jednak dość mocny. Dobre miejsce na longa? moim zdaniem zdecydowanie tak, z ciasnym SL.

Drugim dobrym miejscem na long byłoby wyjście powyżej strefę oporów, z której wypadliśmy wczoraj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 11 lipca 2018, 08:47

Wyraznie widac ze caly potencjal na odbicie sie wyczerpal.. zawsze mozliwe lokalne +200/300usd ale po co? Nie mówię o daytrade czy scalpingu, ale jak ktoś gra polamatorsko to chyba lepiej poczekac..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 11 lipca 2018, 08:52

@adam1226, a widzisz potencjał na spadki? Bo poza wczorajszą szpilą w dól to teraz też spada tak jakby chciało a nie mogło.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości