Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:14

ambroży pisze:
ekonokomik pisze:
Co do kursu: choć zwykle gram dt, to tym razem ponownie doradzam patrzenie wyłącznie w skalach d1 - w1. Z daleka widać więcej ;)
https://www.tradingview.com/x/ZEIEhOgE/

Bazując na wskazówce new06 oparłem zniesienie fibo na świeczkach 1D na ostatniej fali spadkowej, wychodzi mi, że potencjalny zasięg tego wybicia może dolecieć do ~7800$-8000$ - tam też widać, że jest mocny poziomy opór, gdzie kurs wiele razy w przeszłości się odbijał, więc potencjalny zasięg nawet mógłby się sprawdzić.
Wydaje mi się, że mimo wszystko musi dojść do zejścia obecnie kursu do ok 6240$ aby nastąpiło poprawne wybicie ku górze - ten poziom równa się punktowi 0.786 fibo opisanego wyżej, oraz zrealizowałaby się formacja flagi jak się nie mylę.

Ekonokomik jaką Ty masz punkt widzenia?
A coś ty tu namącił? Rozszerzenie fibo impulsu wzrostowego od $5780 do $6545 przy wartości 423% fibo wynosi $9022. Nie możesz tak tego rysować jak to zrobiłeś, bo zaznaczyłeś w ogóle nie ten ruch co trzeba...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:39

ekonokomik pisze:
ambroży pisze: Ekonokomik jaką Ty masz punkt widzenia?
Ja 10 dni temu prorokowałem boczniaka do konca czerwca, a teraz rozważam, czy nie może on potrwać nawet do połowy lipca.
Dla mnie podstawowym wyznacznikiem jest to, że im alej od ATH tym średnia (!) dynamika ruchów spada. Ta zależność będzie utrzymywała się aż do zmiany trendu. Jeśli więc w kwietniu mieliśmy 12 dni boczniaka, teraz mamy jakieś 16, to może on jeszcze trochę potrwać. Szczególnie, że nic sensownego się w tym boczniaku jeszcze nie wyrysowało ani kurs się nie wypłaszczył.
Ostatnie zakupy zrobiłem przy 5900, cierpliwie poczekam.

Jesli dobrze rozumiem kurs zaczyna sie wypłaszczac cos w stylu sciskane sprzezyny. Nastepnie nastepuje gwałtowne wybicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 2 lipca 2018, 12:52

@Krachu1895,
Stosunek longow do shortow na golym wykresie btc/usd nie widac dlatego tak napisalem jak napisalem:) ale mimo wszystko poczekajmy tak jak @ekonokomik pisze :mrgreen: .

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:12

A ja trochę urozmaicę dyskusję.Tekst pochodzi z książki ,,Wspomnienia gracza giełdowego"
http://ifotos.pl/z/qexneah

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:24

Co tu sie stalo?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:26

Ciekawy tekst, natomiast jego słabością w odniesieniu do naszych realiów jest przed wszystkim sama metoda. 200MA nie sprawdza się na krypto - za duża dynamika. Być może ktoś kiedyś wpadnie na to, jakie MA sprawdza się najlepiej. Mi osobiście wychodzi, że żadne. Jesteśmy na silnie zmanipulowanym rynku i nie da się w żaden sposób określić, co zrobi opiekun - najlepszym wciąż wydają mi się proste struktury (najlepiej takie większe - dają większą pewność, chociaż i o wejście trudniej, bo zmyły to normalka).

Obecnie testuję jeszcze inną strategię - jest to wersja extreme mojej strategii sprzed miesiąca - i jest to zarabianie na fejkach. To dlatego, że fejków jest więcej, niż normalnych wyjść. Dlatego powiększam dźwignię do x25 i skracam zakres ruchu do 0.4-0.5% up/down. Limit sell/buy wpisuję przed czasem. W ten sposób w chwili zajęcia pozycji stopem interesuje mnie tylko szybkie wpisanie stopu zamykającego pozycję. Celem jest ok. 10% profitu przy przebiciu trendu (stąd 0.4% powiększone o fee bitmexa). Ustalam jeszcze, ile % straty da najmniej wyleszczeń w typowym kotłowaniu się kursu wokół dna struktury przed przebiciem go. Oczywiście chodzi tutaj o max zysk w czasie, więc ilość poprawnego zarobienia na fejkach musi konkretnie przekroczyć ilość wtop.

@ambroży

może nasz tajemniczy Chińczyk od 90k BTC przelał część na coinexa :P

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » poniedziałek, 2 lipca 2018, 13:37

pabloj pisze:
ambroży pisze:
ekonokomik pisze:
Co do kursu: choć zwykle gram dt, to tym razem ponownie doradzam patrzenie wyłącznie w skalach d1 - w1. Z daleka widać więcej ;)
https://www.tradingview.com/x/ZEIEhOgE/

Bazując na wskazówce new06 oparłem zniesienie fibo na świeczkach 1D na ostatniej fali spadkowej, wychodzi mi, że potencjalny zasięg tego wybicia może dolecieć do ~7800$-8000$ - tam też widać, że jest mocny poziomy opór, gdzie kurs wiele razy w przeszłości się odbijał, więc potencjalny zasięg nawet mógłby się sprawdzić.
Wydaje mi się, że mimo wszystko musi dojść do zejścia obecnie kursu do ok 6240$ aby nastąpiło poprawne wybicie ku górze - ten poziom równa się punktowi 0.786 fibo opisanego wyżej, oraz zrealizowałaby się formacja flagi jak się nie mylę.

Ekonokomik jaką Ty masz punkt widzenia?
A coś ty tu namącił? Rozszerzenie fibo impulsu wzrostowego od $5780 do $6545 przy wartości 423% fibo wynosi $9022. Nie możesz tak tego rysować jak to zrobiłeś, bo zaznaczyłeś w ogóle nie ten ruch co trzeba...
Hmm
new06 pisze:
I tu zachęcam do backtestowania fibo extension na BTC. Jednym z lepszych sposobów na jego rysowanie jest rozłożenie go na ostatniej podfali o ruchu przeciwnym do właściwej fali, której oczekujemy. Tj. jeżeli chcemy określi zasięg wybicia na północ, to szukamy ostatniej podfali spadkowej. Fibo ex jest też bardzo dobre do szukania dołków.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 2 lipca 2018, 14:06

@ambroży, https://www.tradeciety.com/how-to-use-f ... fectively/
Może i niektórzy rysują tak jak napisałeś, że napisał new06. Jednakże trochę się to wydaje dziwne, gdyż rozszerzenie fibo ma służyć ustaleniu potencjalnych zakresów kontynuacji danego trendu branego pod uwagę, a rysując rozszerzenie fibo w trendzie poprzednim w celu ustalenia jakiś zakresów po odwróćeniu trendu wydaje się trochę nielogiczne. Chyba, że ktoś mnie tutaj oświeci, to chętnie się czegoś nowego naucze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:27

A co do coinex, tutaj wyjaśnienie



Dodano po 59 minutach 28 sekundach:
Opiekun przystąpił do akcji, pompka ruszyła.

Obrazek

będzie bart, czy tym razem 6600 za godzinę?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:36

no to małymi kroczkami do góry ... m.zd utworzy się duża głowa z ramionami z linia szyi na 6800 a zasięg ruchu wzrostowego do ok 8300-8700 ;) - to wynikałoby z obszerności głowy i ramion o ile ona się utworzy
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:40

BitJanusz pisze: będzie bart, czy tym razem 6600 za godzinę?
Bart trochę tym razem zajął się ogrodem i pojawiły się piękne zielone kiełki

Rozumiem, że grałeś na 6600 bo trafiłeś? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:45

owszem 8-) ale spokojnie może być szybka kontyunuacja małym zielonym słupkiem, tak na 6700+, a następnie profit taking i jakieś kilkaset $ w dół.

zależy od tego, czy opiekun gra na zmianę trendu teraz (może krótkotrwale), czy nabije sobie trochę longów i skasuje je. Dużo osób czeka na 6800$ i tam może odbyć się duże wyleszczenie.

EDIT: zabawne, że ci sami inwestorzy, którzy precz wyrzucali setki bitków po 5800$ dziś w panice skupują setki za 6700$, nie? :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:51

Może to są Ci sami co na 4k czekali ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:55

Bart stawia wlosy na zel teraz i zobaczymy po tej lokalnej pompce co sie wydarzy...czyli za 2-4 dni :) no chyba ze kurs zaskoczy bardziej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:58

opiekun wrzucił w to kilkadziesiąt milionów $ na poziomie 5900$, więc raczej będzie większy ruch - może 6800$, może 7200$, może i słynne 8000$. W końcu te BTC też trzeba spokojnie móc w czasie rozprowadzić, a jeśli podłapie FOMO, to mozna i poczekać z tym na wyższe kwoty ;)

ale najpierw widziałbym 6500$ i trochę boczniaka..
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:59 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 15:59

Powód wzrostów?


edit: Dla tych, którym z jakiegoś powodu link nie działa
https://zapodaj.net/a1dd465d8185b.png.html

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:18

w ramach ciekawostki już mocno ktoś się szykuje do shortowania na przykładzie NEO (najbardziej wystrzeliło z tych top coinów)
Obrazek
funding cost normalnie moon :D
zobaczymy jak to się ułoży

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:20

Wykres tygodniowy, który ilustruje, jak pasują kierunki, kąty nachylenia czy też tempo wzrostu, narzucone przez trzy najważniejsze szczyty, wyróżnione niebieskimi pionowymi liniami. W wypadku czarnych linii tak się dodatkowo składa, że dwie skrajne tworzą kanał.

Pogrubionymi liniami i prostokątami oznaczyłem miejsca, gdzie dominacja danego kierunku jest wyraźna.

Trzy prostokątne obszary z 2014 roku są oznaczone cieńszą linią, ponieważ mam wątpliwości, czy nie doszukałem się tam fałszywej zgodności.

Elipsami oznaczyłem przypadkowe - bo poszukiwałem jedynie obszarów utrzymujących kąty nachylenia - szczyty leżące na liniach. Przypadki dwóch, opartych na czerwonych liniach, są bardzo wątpliwe, bo i wątpliwe są same obszary, których dotyczą te linie. Przypadki dwóch, opartych na jednej czarnej linii, przechodzącej przez dwa przekonujące czarne obszary, są dość zadziwiające.

Czy z powodu hipotetycznego czarnego kanału spodziewam się wkrótce odbicia i zmiany trendu na wzrostowy? Czy w wypadku wyjścia z kanału dołem spodziewam się długotrwałej bessy? Nie i nie, ponieważ zachowuję sceptycyzm w kwestii wiarygodności takich analiz. Nie wykluczam, że popełniłem nadużycie, uległem złudzeniu i zobaczyłem to, co chciałem zobaczyć. W najlepszym wypadku: znalazłem dominujące kąty nachylenia i można spodziewać się ich utrzymywania w przyszłości (narzędzia oparte na utrzymywaniu kąta nachylenia, jak kanały czy Andrews' pitchfork, należą przecież do arsenału analizy technicznej). W najgorszym: to jedynie bardzo efektowna ciekawostka, nic nie mówiąca o zachowaniu kursu w przyszłości.


Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 2 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ajtech » poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:27

Czy po tym wystrzale kursu bitcoin'a warto teraz w niego wchodzić, czy poczekać na jakąś drobną korektę?

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 2 lipca 2018, 16:34

@ajtech, Czy warto tego nigdy nie wiadomo. Po prostu im dłużej jesteśmy w boczniaku lub (i) wzroście ponad linią spadkową od $9.9k tym większa szansa na odwrócenie trendu i jakiś dłuższy ruch w górę. Czy więc warto? Tutaj odpowiedz sobie sam czy postawisz swoje pieniądze na takie nieco 'zwiększone' szanse.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dr_hash, Paweł i 73 gości