Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jogas » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:07

@socjolog2008 bez urazy i z całym szacunkiem należnym osobie z Twoim stażem na forum, ale mógłbyś dać już sobie spokój z tym pisaniem o Forexie w każdym poście? Czy może masz jakiś układ sponsoringowy z XTB i po prostu musisz to robić, żeby kasa się zgadzała? :P

Ja kumam: Forex sprawia Ci większą frajdę. Tylko, że to wiemy już od lutego, kiedy to podobno porzuciłeś BTC na dobre. Tymczasem jednak jakoś dziwnie tu dalej jesteś i - jak to napisałeś w jednym z ostatnich postów - "od stycznia ciągle short". I tak, naprawdę wszyscy już wiemy, że tylko w weekendy, bo Forex ma nieczynne od piątku od 22ej. Biedronka obok mnie zamyka się o tej samej porze, ale nie rozgłaśniam tego tutaj co tydzień ;)

Naprawdę nie chodzi mi o to, żeby Cię kneblować. Po prostu myślę, że kto był zainteresowany, ten już przez te 5 miesięcy dowiedział się o Forexie od Ciebie wystarczająco dużo. Inni tutaj najwyraźniej mają to gdzieś. Jeśli jednak masz potrzebę niesienia misji Forexowego oświecania, to może załóż po prostu temat w stylu "Socjo prezęts: Forex iz biger den Bytkojn" i tam naganiaj dalej ;)

Podobna uwaga do @amneziahaze - to wątek o BTC. I tak samo jak nie ma tu miejsca na dyskusję gloryfikującą zajebistość EOSa, tak samo nie bardzo chyba wypada się chwalić "zyskiem 30% na DAX". Spoko - gratuluję. Naprawdę, bez sarkazmu. Tylko to nie to miejsce jest...

EDIT: skoro @socjolog2008 zarzuca mi, że piszę to tylko po to, żeby nabić sobie punkty, to proszę o nieocenianie tego posta dalej pozytywnie. Kogoś z odpowiednią ilością punktów reputacji proszę także o wyzerowanie obecnych plusów. Jako niegodny do toczenia z Tobą dyskusji niniejszym pozdrawiam Cię, o Socjologu...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:41 przez jogas, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:17

Nie dodrukowali dzisiaj przypadkiem Tethera 5800 :arrow: 6200 :?:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Desmond » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:19

fusywszklanejkuli pisze: Dlaczego niemożliwa na giełdach, gdzie handluje się i Alt/USD(T), i Alt/BTC?
@fusywszklanejkuli,
Teoretycznie tylko możliwa, w praktyce boty/ludziki wyrównają różnice. Jak BTC wzrósłby do 7000 $, a alt dalej trzymał 300 $, to w przeliczeniu na BTC kosztowałby 0,043 BTC, a nie 0,05 BTC. Każdy by kupował po tej niższej cenie za USD i sprzedawał na rynku Alt/BTC (0,05 BTC) do wyrównania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:23

coś wyszło dołem z tej flagi @ergorg, z drugiej strony coraz więcej longów na bitmexie zamyka..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:25

@fusywszklanejkuli, jak napisał kolega @Desmond. W praktyce taka sytuacja jest możliwa ale bardzo krótko (czasem ułamki sekund) bo boty arbitrażowe natychmiast zrobią swoje. Innymi słowy z 3 par: BTC/USD, ALT/USD, ALT/BTC zmiana jednej z nich powoduje zawsze zmianę co najmniej jednej z dwóch pozostałych par.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:41

adam1226 pisze: coś wyszło dołem z tej flagi @ergorg, z drugiej strony coraz więcej longów na bitmexie zamyka..
flaga sobie, ale najpierw trzeba skosić tłuste longi x100, nawet, jeśli zaraz po tym kurs ruszy up ;) ;)

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Sisiak2 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:43

BitJanusz pisze:
adam1226 pisze: coś wyszło dołem z tej flagi @ergorg, z drugiej strony coraz więcej longów na bitmexie zamyka..
flaga sobie, ale najpierw trzeba skosić tłuste longi x100, nawet, jeśli zaraz po tym kurs ruszy up ;) ;)
czy da sie w jakiś sposób sprawdzic/ocenić przy jakich poziomach cenowych będzie najwięcej liq??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:43

@BitJanusz, sam pisales ze ostatnio to z tych flag raczej dolem wychodzi :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:46

@Desmond, @ekonokomik
@amneziahaze bardzo dziwił się, że kilka instrumentów na paru giełdach nagle zachowuje się identycznie. Moim celem było pokazanie jednej z możliwych przyczyn skoordynowanych ruchów walorów. Nie upieram się nawet, że ta konkretna przyczyna była w grze, to głównie ilustracja poglądowa. W zwolnionym tempie rozpisałem przykładową strategię, w tym wypadku arbitraż trójkątny, której efektem jest właśnie takie zachowanie. Użyłem słów grają automaty, dzieje się to błyskawicznie. Uważam zatem Waszą krytykę za wynikłą z nieporozumienia i całkowicie odpartą niniejszym wyjaśnieniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 00:54

adam1226 pisze: @BitJanusz, sam pisales ze ostatnio to z tych flag raczej dolem wychodzi :D
tak, ale po fejkowym wyjściu górą - tutaj tego brakło, więc może być książkowo up.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 01:00

Poki co nie ma tez pinbara..
Ale dla mnie to jeszcze za malo...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 01:02

Na 1D sytuacja maluje się obiecująco dla byków. Na 1W mamy 3 świecę czerwoną z rzędu + dodatkowo 6 z 7 ostatnich również było czerwonych. Dodajmy to do siebie i wynika z tego, że niedługo serio możemy mieć zmianę trendu. Mimo wszystko sądzę, że kolejną tygodniówkę zaczniemy od double bottom, czyli zejścia w okolice 5750, żeby stworzyć wrażenie dalszych spadków, a dopiero potem ruszymy w górę. Myślę, że na 4k jeszcze sobie zaczekamy trochę, ale mogę się mylić oczywiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 01:11

@Krachu1895, u mnie kolejne "mocne " "wsparcia" wypadaja na 5400 i 5100.
aktualnie najwieksze szanse widze na
.fraktal - "double top" +100usd wyzej i kolejny zjazd
. korekte wzrostow ~50% ? 6050usd?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 01:22

@fusywszklanejkuli, @amneziahaze

sprzedajacy coś wiecej niż dust wiedza jak cieżko jest sprzedac lub kupić o boty, ja kilka godzin na Binance sprzedawałem/kupowałem 2 alty i boty dowalały cenę zawsze wyzej niz ja lub nizej niz ja normalnie szału mozna było dostać, one zawsze wygrywały bo przyjmowały na siebie i bidy i aski ale moje nie wchodzily a niby binance taka duza gielda i volumeny. moze błąd że recznie ciagle przesuwałem i było zostawić ale jak chcialem kupic to bidami pchałem cene botowych dustow w gore jak chcialem sprzedac pchałem cene w dół bo boty dusty wystawialy nizej i ciagle bylo tak ze z moich ofert nic nie chcialo wejsc, nieraz boty wystawialy wiecej niz ja mialem i chcialy kupic drozej niz ja i sprzedac taniej niz ja. Okazało się że że musiałem wrzucać recznie ordery malutkie jak botowe lub mniejsze i recznie setki zasranych transakcji po 0,01 btc zorbic zeby cokolwiek kupic lub sprzedac. I zauważyłem że boty rownały ceny do kursu USD mimo ze zwykle nie było tego alta na gieldzie w parze z USDT wiec czy wymieniałem na eth czy btc lub kupowałem boty rownały ciagle do ceny w $ i widać to było bo Binance wyswietla fajnie caly czas kurs w $ obok ceny w satoshi czy tam eth. Ale jedynym logicznym wyjasnieniem zbieznosci wszystkich kursow i dziwnych ruchow naraz na all gieldach siwata to mega imba boty co maja do dyspozycji moze nawet miliardy $ i należą do grupy ktora rządzi światem i po prostu zarabiaja i wysysaja kase z wszystkich robiac wszystko aby wyssac jej jak najwiecej nawet rysujac uklady figur pod AT bo wiedza ze wiekszosc zna AT i oni beda mowili co wynika z wykresu ktory oni narysowali. Przecież bot nie musi obracać 1 bitem jak jest dobry, rownie dobrze mega-whales-boty moga obracac milionami $ w skoordynowanych ruchach i porozumiewac sie ze soba w ramach wspolnego celu. Grupa PnD whalesow ktora rządzi światem i zbiera z nas kase do wiekszej kontroli swiata.
Jedyny problem to ludzie co nie znaja AT ale oni bedą czytali tych co wrzucają wykresy i znają analizy AT i bedą szli za nimi. DLatego nie mogę wiecej czytać co piszecie i oglądac wykresów tylko trzeba kupowac i kupowac ile sie da i sprzedawac jak jest drogo. A jak tanio to nie oddac nic lub dojsc do wyzerowania wartosci co raczej nie nastepuje chyba ze cos jest scamem. Ja już kupiłem za wszystko alty ale ze sprzedaży innych altów bo niemam ani 1 bitkojna moze za wczesnie bo nadal wszystko spada ale jak wszystko spada to w koncu przestanie i alty to de moon. Jak spadały to de hell o 15% na -2% BTC to chyba POWINNY rosnąc tez adekwatnie +15% na wzrost o +2% btc :)
Albo to jest AI pod czyjąś kontrolą i niby są projekty na blockchainie pod AI w trakcie devovania a tu juz prawdziwe AI "ludzi" co rządzą światem zapewnia finansowe władanie światem dla swojego wlasciciela. Może to Reptilianie albo jesteśmy zagrodą przybyszy z kosmosu którzy nas hodują w niewiadomych nam celach. Podobno nawet religie wymyslili tez kosmici zeby zobaczyc jak beda sie ludzie w tych zagrodach zachowywac z roznymi religiami.
Wiec wydaje mi się że kurs BTC nie ma tu wielkiego znaczenia w obliczu całej planety. Ci co maja kasę to i do 1000$ moga zbic cenę BTC i jak wiekszosc pisała nowi nie wchodzą w kryptowaluty na bessie i "umieraniu" btc. Nie zapominajcie że 97% BTC jest w rękach 3% właścicieli i tego sie trzymajcie. A właśnie nie widział ktoś mojego lapka kopałem kiedyś na CPU i miałem chyba z kilka milionów btc ale wyszedł mac i go wyrzuciłem gdzie on moze byc kurna zgłodniałem zjadłbym jakąs picce po tych piwkach zgłodniałem w pyszne pl chyba da sie płacić

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:02

Nie wiem czy jest dopuszczalna jakaś mała różnica dolarowa typu np. 5$ od zamknięcia poprzedniej 1D jeżeli rozważamy pinbara ale jeśli nie ma to pinbar się właśnie nie potrwierdził.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:06

Rumcajs pisze:Może to Reptilianie albo jesteśmy zagrodą przybyszy z kosmosu którzy nas hodują w niewiadomych nam celach.
Nie hodują, tylko hodlują. To my jesteśmy ich bio-krypto, nie wiedziałeś? Przyrost populacji ludzkości jest bańką. Moon to Mars, Mars to SpaceX, SpaceX to Musk, Musk to Tesla, a Tesla to przecież Reptilianin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:11

@fusywszklanejkuli,

Reptilianina można poznac że jak sie śmieje/usmiecha to widać jego dolne zęby.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 03:07

W poście z dnia 23 czerwca 2018, 01:03 wspomniałem o możliwym nadchodzącym short sqeeze, któego dzisiaj byliśmy świadkami.

W dniu dzisiejszym niedźwiedzie poczuły zbyt dużą pewność siebie, budowanie pozycji poniżej najniższego punktu na wykresie od 12 listopada 2017 (5900$) było mocno ryzykowne.
W przeciągu 8h przybyło ponad 3k shortów, wszystkie na poziomie ~5900$. Łakomy kąsek dla dużych graczy oraz dla byków, aby wykorzystać paliwo w celu odwrócenia trendu (przynajmniej w mid-term).

Poniższy obrazek przedstawia korelację pozycji short w stosunku do kursu btc.



Niedźwiedzie będą solidnie bronić poziomu 6250$, który na chwilę obecną wygląda na triple-top:


Przebicie tego poziomu i przetestowanie od góry będzie pozytywnym sygnałem dla byków, kontynuacja ruchu może zagrozić pozycjom zbudowanym przez ostatnie 3 dni i zaprowadzić nas na poziomy 6400-6500$.
Kluczowe są nadchodzące godziny, jeżeli byki nie pokażą siły aby wynieść kurs powyżej 6250$, niedźwiedzie powiększają swoje pozycje w rejonie ~6150$.
Po ponownym zejściu poniżej 6050$ widzę dalsze spadki, oraz mocny opór dla byków tym razem na wspomnianym poziomie 6100$-6150$.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 08:49

Też macie takie wrażenie, że rynek chce wystrzelić w górę tylko BTC trochę trzyma te wzrosty w ryzach ?

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maly_ZE » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 09:46

Nie. Ja mam wrażenie że to tylko fakt wyjście w górę i teraz dalej będziemy się osuwac aż do piekła.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, luk_fiz, remix, sebamistrz, ZielonaMila i 37 gości