Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » sobota, 23 czerwca 2018, 00:48

Należy zdawać sobie sprawę z tego w jakiej fazie bańki na btc się obecnie znajdujemy. Sam nazywam takie okresy jak ten po prostu fazą spokojną. Warto zaznaczyć, że taka faza na ogół trwa całkiem długo, więc spodziewałbym się mocnego wypłaszczenia kursu w ciągu tych najbliższych kilku miesięcy. Jeśli ktoś jeszcze liczy na 12-14k, czy też jakieś niesamowite skoki i odjeżdżające pociągi, to musi się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście w odpowiedniej skali nadal takie rzeczy się będą działy i dopasowując dźwignię możemy mieć odjeżdżający pociąg nawet na interwale 5m :mrgreen:
Może być tak, że obecny poziom czyli 6k, za dwa trzy miesiące będzie już średnią wartością wokół której kurs oscyluje, a nie dnem tak jak teraz go odbieramy.
Swoją drogą dopiero ostatnimi czasy zauważyłem jak przydatnym i niedocenianym narzędziem są właśnie wykresy long/short z finexa. Idealnie oddają nastroje jakie panują obecnie na rynku i ten strzał jaki dostaliśmy na shortach jest obiecujący, ale coś czuję, że to jeszcze nie koniec ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » sobota, 23 czerwca 2018, 00:50

Chyba za dużo dziś piwa się przelało, ale podzielę się z wami bzdurami jakie sobie analizuje https://www.tradingview.com/x/xIJnMQCe/ Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » sobota, 23 czerwca 2018, 01:03

Nie tak dawno, bo 2 miesiące temu mieliśmy rekordowo dużo otwartych shortów (38k), ich short sqeeze zaprowadził nas do 10k.



Wszyscy byli przekonani, że spadniemy poniżej 6400$.

Przydałby się kolejny short sqeeze, aby pomóc byczkom wziąć BTC na rogi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 01:17

@nplex, najpierw to przydaloby sie zeby te shorty urosly jeszcze tak ze 30% chociaz.. jesteśmy nizej niz kilka dni temu (bylo ponad 29k)
Wg mnie "plan" jest taki:
1)zniszczenie wiary we wzrosty
2) likwidacja longow i sprowokowanie do zakladania shortow
3) dopiero wtedy ewentualnie short squeeze
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » sobota, 23 czerwca 2018, 02:32

@adam1226 trzeba wziąć poprawkę na tendencję zmniejszającego się wolumenu na bitfinexie (zmniejszenie osób grających tam). Proporcje mogą już w tej chwili być bardzo podobne jak 2 miesiące temu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 23 czerwca 2018, 02:38



Żeby nie było zbyt optymistycznie:
Spoiler:
Jeszcze Bitstamp - tam wychodzi ~5600$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 23 czerwca 2018, 03:07

Duża ilość pozycji przeważających w jedna stronę, stworzonych za pożyczone pieniądze może runąć jak domek z kart.

Korekta max do 6300. ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 03:22

@koparki, o jakich pozycjach mowisz?..
na bitmexie cos takiego jest:

Kod: Zaznacz cały

5 706 643         4 649 265 	6136.0
(nie) stety ta scianke przesuwaja w dol - aktualnie 6132.0 jest
Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
I chyba wciaz wiecej shortow niz longow..

Funding rate -0.11353% in 3hours
Predicted Rate-0.2534%(!!) In 11 hours
"If negative shorts pay longs"
Czyli z tego by wynikało, że jest dość istotna przewaga shortów.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 23 czerwca 2018, 03:58

adam1226 pisze: Czyli z tego by wynikało, że jest dość istotna przewaga shortów
Na bitmexie ilość shortów jest zawsze równa ilości longów. Na każdy sprzedany kontrakt przypada jeden kupiony. Nie da się inaczej. Wyjątkiem są momenty gdy dochodzi do likwidacji (margin call). Pojawiają się wtedy na czerwono ścianki. Po ich wykupieniu znów long=short.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 23 czerwca 2018, 04:00

fusywszklanejkuli pisze: Przypominam, że sytuacja jest krytyczna, bo jak ocenił pewien wielbiony tu elliottowiec, jeśli kurs BTC wyjdzie teraz przekonująco dołem z trójkąta zniżkującego,
Tylko szkoda, że nie wkleiłeś całości, bo jemu chodziło o zejście niżej niż 3,5k$ :)
Fibo pisze: Na razie ostatni bastion EW dla BTC to podtrzymanie dużego trójkąta zniżkującego od 6.02 wg poniższego. Czas jego trwania to ok., 144 dni, przełom czerwca/lipca i jego dynamiczne opuszczenie dołem do okolic ok. $3,5k. Tym samym 1-sza spadkowa część korekty stopnia cyklu byłaby wykonana i dopiero wtedy byki przeszłyby do kilkumiesięcznego kontrataku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 23 czerwca 2018, 08:47

A ja zainspirowany postem @Clinic postanowiłem odświeżyć skalę liniową. Widać, jak precyzyjnie były rozgrywane ostatnie szczyty. Chyba mamy po raz pierwszy prawdziwy trójkąt (nie mylić z klinem - w trójkącie jedna linia jest pozioma, druga pod kątem). Jesteśmy blisko poziomego wsparcia w okolicach 5930-5940. PA od 13.10.2017 do 29.10.2017 również wskazuje na ten poziom - body świec go respektują. Oczywiście descending triangles są bearish.

Obrazek

Dodano po 38 minutach 20 sekundach:
ergorg pisze:A nie lepiej ten trójkąt w log?
No właśnie główna linia trendu spadkowego nie sprawdza się tak dobrze w log.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 23 czerwca 2018, 08:51

@new06, właśnie teraz przyjrzałem się jeszcze raz liniowej i gdybyśmy bardziej skupili się na niej, można było o wiele lepiej "pograć".
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 09:50

Brak mi kompletnie talentu, mimo to postanowiłem stworzyć dla Was coś takiego:

ogólnie cały ten patern jest mega "fraktalny", co oczywiście nie znaczy, że zakończenie nie będzie inne :?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 czerwca 2018, 10:19

@ergorg, @new06, z "dużej odległości" wszystko wygląda w tym trójkącie ok, ale nie można zaklinać rzeczywistości i pomijać dwóch faktów:
- kurs przebił i przetestował od dołu słynną linię po dołkach (rysowaną po pikach), po czym poleciał niżej,
- padła bariera psychologiczna 6K.

To widzą ludzie.
Tym niemniej częstym scenariuszem na BTC jest: przebicie ważnego wsparcia/oporu, pozwolenie by podekscytowany tłum zajął pozycje po czym gdy już wszyscy "witają się z gąską" czyli oczekują na suty zarobek, odwrócenie trendu ;)
Tak może być i w tym wypadku.

Moje uwagi co do Goxa, bo wczoraj nie zdążyłem:

News jest bardzo pozytywny. Przyczyny:
1. Syndyk obiecał, że już nic nie będzie sprzedawał,
2. Realnie, odzyskanie środków to będzie najszybciej w drugiej połowie 2019 i to najpierw fiaty (ze sprzedanych BTC). Jeśli odzyskają coś dodtkowo w BTC/BCH/BTG to najszybciej w 2020 i to w ratach! [wyedytowałem tekst o CR, po info od @fusywszklanejkuli, że wprowadzam w błąd, sensu punktu to nie zmienia] To będzie proces wieloletni.
Czyli podsumowując oba punkty: nie ma prawdopodobieństwa żadnej wyprzedaży BTC z majątku Goxa przez najbliższy rok - dwa.
I w końcu najważniejszy punkt:
3. Sprawa idzie po myśli fanów crypto, czyli jest z gruntu pozytywna :) Pokazuje, że w świecie crypto wszystko może się zdarzyć, że sprawa wydawałoby się beznadziejna, największa wpadka, po której mówiło się nawet o końcu BTC, może przerodzić się dla wielu w największy zarobek życia! :D (wiem po sobie, że nic nie zmusiłoby mnie do twardego trzymania BTC od 2013 do dziś, a tak stałem się mimo woli hodlerem 8-) ).
To musi budzić pozytywne emocje zarówno u wierzycieli (których są tysiące) jak i wszystkich wokół. A pozytywne emocje mogą przełożyć się na grę i kurs.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 czerwca 2018, 10:59 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: supersonic82 » sobota, 23 czerwca 2018, 10:33

@ekonokomik, nie zgadzam się z tym co napisałeś, na giełdzie jest strach, i nie chcodzi mi o to że sobie zobaczyłem na jakiejś stronce zegar z napisem extremalny strach

popatrz na bardzo dobre projekty ktorych cena w maju była często dwa razy taka, mam na myśli top30. to daje do myślenia inwestorom, że coś złego dzieje się z tym rynkiem. Co z tego, że urośnie do $7,20 jak spadnie zaraz o połowę. nie ma tu mowy o zatrzymaniu się na jakimś sensownym poziomie, tylko BNB żyje wydawać by się mogło własnym życiem. być może racje mają ci ktorzy twierdzą że rynek cały czas jest manipulowany.

nie mam pojecia czemu tak jest?! albo to dlatego, ze nadal jest to nisza dla ludzików, albo to będzie tak cały czas wyglądać. kto ma czas i nerwy na akcje jak wczoraj. przecież pojęcie HOLD zaczyna totalnie tracić sens, ludzie którym udało się kupić coś tanio byli szczęsliwi że rośnie, po czym wielkie czerwone krechy i alcik 16% w dół. przecież to nie zachęca do wejścia na rynek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: preston » sobota, 23 czerwca 2018, 10:40

new06 pisze: Oczywiście descending triangles są bearish.

[
Wydaje mi się że to zbyt duża skala na rozpatrywanie trójkąta znizkujacego. W skali liniowej powinnismy spasc do wartości 3 cyfrowej przy tak duzym trójkącie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 23 czerwca 2018, 10:44

supersonic82 pisze:nie mam pojecia czemu tak jest?!
Bo to spekulacja. Całe krypto jest spekulacją, a alty najbardziej, bo w większości (99.99%) są całkowicie BEZUŻYTECZNE! O ile BTC może (?) kiedyś (?) stać się jakimś pomocniczym środkiem płatniczym (mało realne, ale były przymiarki, Steam, etc), o tyle jakiś ShitCoin, ScamCoin czy inny JanuszCoin nie ma ŻADNEGO zastosowania i nigdy mieć nie będzie. Na palcach jednej ręki mogę policzyć alty, które celują w jakąs użyteczną niszę (np. Funfair - tokeny w wirtualnym kasynie). Pozostałe są po to, żeby być, mieć prezesa, drogie bankiety i dużo zwichrowanych ludzi powtarzających memy na reddicie o lambo, hodlach i innych pierdach.

Taka prawda i takie są realia, rynek pada, misie w pełni władzy, shorciarze zarabiają krocie, hodlerzy gryzą palce z żalu - czemu jakaś spekuła ma rosnąć w takich warunkach? Prawda jest taka, że te tokeny i tak są warte o wiele za dużo i nie zdziwiłbym się, gdyby spadły na pysk do końca roku a większość z nich przestała istnieć. Zarabianie kasy w pełni przeniosło się na bitmex, gdzie z dźwignią masz to samo, co na altach, ale z lepszą kontrolą nad kapitałem i mniejszym ryzykiem, chociażby związanym z giełdami i wieloma coinami (exit scamy, etc.). Alty krwawią i umierają, bo stały się zbędne (mam na myśli klasyczne spekulacyjne gównocoiny). Takie są nowe realia.

A co do samego BTC, to dla mnie spadek poniżej dużego trójkąta to znak, że pora wychodzić mimo tego, że shorty są tak dochodowe. Boję się po prostu, że w fali paniki giełdy utracą płynność i zgromadzonej kasy nie zobaczymy albo nigdy, albo przez lata. Niezależnie od tego, co się stanie dalej - to po prostu zbyt ryzykowne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dr_hash » sobota, 23 czerwca 2018, 10:48

supersonic82 pisze: kto ma czas i nerwy na akcje jak wczoraj. przecież pojęcie HOLD zaczyna totalnie tracić sens
I tu właśnie jest ten cały sens :D

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » sobota, 23 czerwca 2018, 10:50

@BitJanusz, może teraz pora na forex :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 23 czerwca 2018, 10:51

s---r pisze: @BitJanusz, może teraz pora na forex :P
Żeby się jarać że coś urosło o 0,01% przez rok? :roll:

(zanim mnie socjolog ochrzani - tak, wiem, dźwignie razy milion, etc)

Znajdę sobie inne hobby na jakiś czas. Nie wiem, czy ktoś tutaj bierze pod uwagę możliwość utraty płynności finansowych przez giełdy oferujące FIAT, ale ja tak. Nie wiem, na ile jest to realne, ale jest to dość przerażająca wizja.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], sebamistrz i 20 gości