Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:35

@Delhi, Spadek nie był spowodowany klinem, nie było tu żadnego klina na innych większych giełdach jak Bitfinex, Bitstamp, tylko na Bitmexie coś pomiędzy kanałem, a klinem i to na wczesnym etapie jeśli chodzi o to drugie. Narazie to jest zwykła korekta dzisiejszych wzrostów, pewnie i elliotowcy i fibbonaciowcy by tutaj wskazali gdzie co i dlaczego :) Price action również (Bearish Engulfing na 1h).

Na 4h i 6h mamy Morning Stary i zniesienie ceny do połowy prawej świecy tej formacji jest dość częste przed dalszym rajdem w góre. Martwić się należy zacząć jeśli zjedziemy niżej w dolne granice tejże świecy (chodzi o prawą zieloną).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:45

@pabloj, nie taka zwykla.. bo wazny poziom 6475-85 upadl; ale z drugiej strony patrzac np. Na rsi 1D miejsca na spadek jest juz bardzo niewiele.. ale nje zawsze realizuje sie najbardziej prawdopodobny scenariusz...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:49

@adam1226, Oczywiście, że nie zawsze się realizuje najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale grając pod jaki scenariusz wyjdziemy na plus w długim okresie czasu, pod ten bardziej czy mniej prawdopodobny? :D

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 14 czerwca 2018, 15:51

jakieś przewidywania co do zależności wolumenu od mundialu? Bo mnie nie było na giełdach przy ostatnim mundialu hehe.
Czy należy to jednak skwitować stwierdzeniem, że boty nie oglądają TV? ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 14 czerwca 2018, 16:03

@pabloj Kiedyś tak grałem stosując podobną analizę do tej co podałeś ale nie byłem z niej zadowolony i teraz mam taką pokraczną swoją i w większości wypadków jak mi SL nie pójdzie (który zwykle mam ustawiony na cenie zakupl to zarabiam . Peace

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » czwartek, 14 czerwca 2018, 16:04

@Delhi, Najważniejsze jest właśnie to żebyś wyrobił dobrą metodę pod siebie bo każdy z nas ma trochę inną psychikę, inaczej reaguje itd, więc nie dla każdego ta sama metoda będzie dobra. Jeśli zarabiasz w długim okresie czasu to znaczy, że robisz dobrze :) Prawo wielkich liczb zawsze nam wszystko zweryfikuje prędzej czy później.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 14 czerwca 2018, 17:14

Apropo tej 4h co mówiłeś to jak zostanie w tym miejscu jak teraz do 18 to muszę przyznać że wygląda cholernie paskudnie

Co prawda .. wolumen na niej jeszcze tak nie straszy i to tyle z pozytywów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:45

Gdybym miał się teraz koniecznie zdecydować na pozycję to byłby to short przy 6500 jeśli byśmy tam dotarli. Z dosyć soczysta dźwignią . Myślę że wiele osób tak zrobi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:46

Może ulica się wreszcie shortować nauczy, a nie tylko trzymać i patrzeć na czerwone słupki przerażonymi oczami ;)

ja obserwuję to:
Spoiler:
Obrazek
oczywiście na bitmexie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:55

ale wystrzeliło :!:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:56

https://uk.finance.yahoo.com/news/sec-a ... ccounter=1

Dobra wiadomość ;)
Ethereum i BTC nie jest securities!!!

Wystrzał jest spowodowany powyższą informacją, wypowiedzianą publicznie przez dyrektora SEC Williama Hinmana.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2018, 19:03 przez nplex, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:58

@Delhi Pozdro. To zatrważające że moony tak szybko się mi tu poddają a zatwardziały shorciarz przekonujena na Longi. No świat zwariował :mrgreen: To ma miało związek z wczoraj opisywanym potencjałem wzrostów USD i spadków Euro. Dzisiaj już praktycznie każdy może sobie obejrzeć na tradingiev. FED - @adam1226 wiem w którym kościele dzwoni, jestem w tym kościele non stop od miesięcy (Forex)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 14 czerwca 2018, 18:59

@bitjanusz

Ja osobiście myślę że uliczna ferajna musi się nauczyć shortować ino roz bo wtedy stanie się mniej płaczliwa jak przyjdzie taki silny trend spadkowy jak ten. ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:28

oj zapłaczesz z powodu tych shortów , lepiej się wstrzymać . diagram btc jest na stronie międzynarodowego funduszu walutowego(bardzo pozytywny diagram)... jego kapitalizacja jest mikroskopijna - sam jedem Bil Gates właściciel microsoft ma taki majatek jak cała kapitalizacja btc... a funkcja bitka w realu jest bezcenna (transfer majątku transgraniczny poza systemem) , poza tym eth itp - kontrakty , rozproszone zdecentralizowane biznesy... bessa może nie być głęboka , te przebicia dołków to wyglądaja mi na chęć zebrania stopów ... lepiej się wstrzymać od shorta i wyjść poza rynek w oczekiwaniu na rozwój sytuacji kupując stopniowo jesli cena będzie niska
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2018, 19:33 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:32

Delhi pisze: Gdybym miał się teraz koniecznie zdecydować na pozycję to byłby to short przy 6500 jeśli byśmy tam dotarli. Z dosyć soczysta dźwignią . Myślę że wiele osób tak zrobi
Jak to przeczytałem to o mało nie wysiadłem z windy x50 w połowie drogi - przy 6500.... tylko nie zdążyłem a winda ruszyła dalej. Profit tylko z 6700 na 6650 zmieniłem i trafiłem :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:38

@koparki
Nie stawiam mówię że gdybym musiał się koniecznie zdecydować ...

@s---r

Powinieneś przestać czytać to forum na trochę :lol:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:47

alty były skrajnie niedowartościowane, wszystko rośnie lepiej niz btc.... wybicie bitka pod zakup altów... wielu nie rozumie że fajne projekty za grosze przyciągają nowy kapitał , reuters zrobił badanie wśród instytucji finansowych i co 5 jest zainteresowana rynkiem krypto, większość wejdzie w to do jesieni b.r.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:49

@s---r

x50? to już dźwignia samobójcy. Przy ilu następuje likwidacja, przy 1% ruchu w przeciwną stronę od zamierzonego? tyle to potrafi spaść w 10 sekund. Tzn, jeśli dało Ci to ładne profity to gratuluję, ale kiedyś powinie Ci się noga i stracisz. Wszystko.
koparki pisze: alty były skrajnie niedowartościowane, wszystko rośnie lepiej niz btc.... wybicie bitka pod zakup altów... wielu nie rozumie że fajne projekty za grosze przyciągają nowy kapitał , reuters zrobił badanie wśród instytucji finansowych i co 5 jest zainteresowana rynkiem krypto, większość wejdzie w to do jesieni b.r.
alty dają mniejsze profity niż BTC na dźwigni. na dodatek nie można normalnie SL ustawić, trzeba się bujać w alt->BTC->fiat/usdt. Tylko niektóre mają pary fiat/usdt i to są na ogół te duże, które i tak robią to samo, co BTC.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:53

ale fajny projekt w portfelu sprawia że mniej się martwię o wahania ceny... i mogę czekać. Trading nie jest najefektywniejszą forma zarabiania... zwłaszcza daytrading
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 14 czerwca 2018, 19:54

@koparki nie wiem czy ty grasz na walutach, na FX czy nie ale jedno trzeba przyznać. Odbicie do połowy lipca, można by powiedzieć kopia 2017 tylko odwrotnie i spadki do końca września. Dopiero po zjazdach na poziomy dużo niższe nić obecnie spowoduje wejście może i większego grona ludzi . W tej chwili LONG ale nie omieszkam napisać kiedy zacznę muła shortować. Tu spektakularny spadek będzie miał jeszcze miejsce. Crypto jako takie jest ciekawe, warte uwagi i inwestycji. Teraz krótkofalowej, na jesieni po spadkach może i faktycznie większej. Nie rysuje i nie używam AT na crypto, jak dla mnie wyznacznikiem jest wyłącznie FX - waluty i kruszce, i może spółki technologiczne i największe zbiorcze indexy największych giełd (Dax i SP500). Poważnie większość ma tutaj wiedzę, doświadczenie, czuja, rozkminke - zacznijcie grać na Forex dodatkowo, to ogniwa połączone. Crypto jest jedynie nieregulowanym micro odzwierciedleniem rynków finansowych
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Bing [Bot], sebamistrz, shinya56 i 19 gości