Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
57
49%
10000-12000$
37
32%
>12000$
23
20%

Liczba głosów: 117
Orator
Reputacja: 1851
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 14:32

Spoiler:
Obrazek
@Fibo, c może być piątką, gdyby uznać podstawę A-B za 1-2; c stałaby się wtedy końcem X (X o strukturze 3-3-5). Trzeba by wtedy uznać d za początek nowej fali, w tym wypadku zygzaka. Jak pokazałeś tu:
Spoiler:
Obrazek
tylko zmieniłbym końcówkę na:

Obrazek

Koniec C (i tym samym Y, o strukturze 5-3-5) wypadałby na ok. 4800, przyjmując równość z A. Jakie widzisz nieakceptowalne wady takiego oznaczenia?

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitChmura » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:31

Szczerze mówiąc, spodziewałem sie wybicia chociaż do 6900-7000, a to co widać to kompletne zwątpienie. Jeżeli dzisiaj nie podlecimy wyżej, to raczej już tylko w dół.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2261
Reputacja postu: 
22

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 15:43

Uwaga na mozliwość dużego wyleszczenia po przebiciu dołków, logo bitcoina na internetowej stronie międzynarodowego funduszu walutowego to gruba sprawa. http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... walutowego
Bitcoin to nie jest juz tylko zabawka dla geeków, kapitalizacja nadal jest śmiesznie niska w stosunku do skali wynalazku oraz marki projektu, powstają koparki 7nm . Myśle że zapotrzebowanie na monety jest oraz jest juz codziennie spora grupa która potrzebuje w danej chwili płatności w btc lub transferu transgranicznego poprzez btc , dlatego nie bedzie bessy przeceniającej do 3k - 4k .Po prostu popyt czai się na zakup podczas paniki a ta nie jest teraz prosta do osiagniecia bo nie jesteśmy już na szczytach hossy , jedyna okazja aby wygenerować panikę jest właśnie teraz przy dołkach wielkiego trójkąta.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3097
Reputacja postu: 
5

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:22

@koparki, pisałem o tym w innym wątku. Ostatnia grafika na stronie IMF ładnie wpisuje się w subtelne sygnały władców świata dla swoich ludzi.

The Economist z przed 2.5 roku

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 16:50

@koparki,
O jaki wielki trójkąt chodzi? Bo zdaje się, że zarówno górne jak i dolne ograniczenie tego trójkąta którym do niedawna wszyscy się sugerowali zostało zszargane. Teraz dolnym ograniczeniem jakim ja się sugeruje jest LT poprowadzona po dołkach z listopada i lutego. Czy o tą linię ci chodzi?

Ja sam w obecnej chwili widzę takie opcje (w dużym uproszczeniu, z pominięciem ruchów w bok):
Obrazek
Tą żółtą linię na której się niemalże idealnie zatrzymaliśmy narysowałem pod koniec maja :D Kto by pomyślał, że tak ładnie udało mi się ją określić. Z założenia miała ona się odnosić do dołka z kwietnia, ale w obecnej sytuacji wątpię by była aż tak ważna. Po tej dystrybucji jaką mieliśmy przez blisko 2 ostatnie tygodnie, jako dno rozpatrywałbym jeden z tych "obszarów":

6500-6400; okolice 6k; piekło :twisted:

Podsumowując, scenariusz pod który ja będę grał to:
Long na 6500-6400 z SL na 6300
Jeśli spadniemy do 6300 to otwieram shorta i czekam na 6k spokojnie
Jeśli zaś z obecnego poziomu poszybowalibyśmy pod LT (czyli ok. 7100) to z miejsca otwieram tam shorta

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:06

Do tego typu układów nie mam większego zaufania, dlatego nie powiem, że obecna sytuacja jest banalna. Najbardziej przewidywalne są zwężające się struktury, kurs na ogół BARDZO dynamicznie reaguje na przebicie takowej. Struktury ograniczone liniami wznoszącymi są na ogól bardzo nieprzewidywalne - do tego stopnia, że pod nie nie gram. Dlatego takowej nie narysuję.

nasza sytuacja wygląda tak:

Obrazek

mamy dwie spadkowe. Jedna to obecny dump, druga - spadkowa od 9900 (kolor czerwony). Przebicie takich linii trendu rzadko daje natychmiastową i silną odpowiedź, ale często zwiastuje zakończenie obecnego ruchu. Od dołu trzyma nas support, ale także struktura, jaka powstała w wyniku boczniaka i - bardzo istotne - kanał spadkowy, długi i sprawdzony.

O ile wypadnięcie z tego dołem byłoby potencjalnym miejscem na shorta, to przy tej sumie (szóstka z przodu) stać się dosłownie może WSZYSTKO, włącznie z fejkowym wyjściem dołem i odbiciem o 1k w górę. Natomiast jest to z pewnością miejsce na shorta, takiego z ręką na spuście - tak, by go natychmiast zamknąć, jeśli kurs nie zachowa się jak przy typowym dumpie i będzie oporował silnie przed spadkami o więcej niż 50$.

Co do longa, to na razie nie widzę jasnej opcji na niego. Na pewno przebicie spadkowej może dać jakiś ruch UP, ale nie ma niestety gwarancji.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:11

Krachu1895 pisze: O jaki wielki trójkąt chodzi? Bo zdaje się, że zarówno górne jak i dolne ograniczenie tego trójkąta którym do niedawna wszyscy się sugerowali zostało zszargane. Teraz dolnym ograniczeniem jakim ja się sugeruje jest LT poprowadzona po dołkach z listopada i lutego. Czy o tą linię ci chodzi?
jedyna nadzieja w tym, że jak na wyjście dołem wolumen nie był niezaprzeczalnie wysoki
Poza tym: shorty - wyglada na to, ze "grubasy" nauczyly sie juz na nich zarabiac - budowa shortow, zjazd nizej o xxx-set $ odbudowa shortow, nawet minerzy zdaje sie polegli: 5,156,152,701,473 (+4.36%) prognozy, wobec wartosci grubo ponad 6% (mimo znacznego wzrostu w poprzednim okresie), także polecam wyleczyć się z optymizu :|
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2261
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:35

Krachu1895 pisze: Jeśli spadniemy do 6300 to otwieram shorta i czekam na 6k spokojnie
Jeśli zaś z obecnego poziomu poszybowalibyśmy pod LT (czyli ok. 7100) to z miejsca otwieram tam shorta

Trzeba się zastanowić co zrobiłby duży kapitał-"grubasy" aby oszukać większość uczestników rynku.
Na pewno oczywiste są stopy między 6400 a 6300 ich siła może za jednym zamachem naruszyć stopy związane z 6000, już obecnie sporo longow jest w pułapce bo zjazd był ogromny bez korekt - jeśli spadek się pogłębi to longi które i tak sa w pułapce zaczną być ściskane za jaja, prawdopodobnie wszelkie dźwignie będa zmuszone do wypuszczenia pozycji co moze napędzić spadek i pomóc osiagnąć igiełkę-flasha do okolic 5200... spodziewam się flasha bo rzecz będzie polegać na kupieniu paniki i przymusie odpuszczenia dźwigni - tego co napisałem spodziewa się chyba wiekszość. Czyli moze być zaskakująco inaczej, ? kto wie... ja jednak upieram się na tym że grubasy podstawia koszyczek i przy bardzo dużych obrotach wiele bitków zmieni właściciela po dość niskiej cenie

Początkujący
Reputacja: 173
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:48

Na jakims forum ktos pisal - wszysczy sa w nastrojach berish - spadnie 6,5k, 5k, 4k i wszyscy maja pod to analizy. Moze sluszny punkt widzenia to taki ze grubasy graja odwrotnie wiec jak wszyscy wala shorty oni walna longa. :idea:

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 17:51

Pisałem jakiś czas temu, że to jeszcze nie moment na wzrosty. Jeszcze trochę. Za mało jest jęczenia różnych januszy typu: "haha, frajerzy! Mówiłem, że ten bitkojn to gówno! Bardzo wam tak dobrze". Na portalach nie ma jeszcze nekrologów bitcoina. Jeszcze z tysiaczek albo i dwa. Wtedy pojawią się szydercze śmiechy i mędrcy z interii/onetu będą dowodzić, że bitek nie ma wartości. Wtedy będzie wystrzał.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:00

@Adam1226 Jak spojrzałem dzisiaj na tygodniówkę to wcale ten wolumen nie robi wrażenia. Dalej jest mniejszy niż w zeszłym tygodniu. Jak ten downtrend ma się zacząć to to była przystawka dopiero albo coś tu nie gra..

Jak był grubasem dobrze mierzącym swoje siły i wiedział że mogę wziąć tą KUPĘ KASIORY która leży na SZOCZYSTYCH dźwigniach (?zapewne?) w shortach to bym to zrobił.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
1

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:09

@Delhi,
Jesteśmy na dolnym ograniczeniu kilkumiesięcznej konsolidacji w czasie której z założenia obroty maleją. 1W dopiero otwarta. Luknij na 1D 12H 4H. Widać nieśmiałe wzrosty vol.
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:12

Ja mówie o już zamkniętej 1W a ty mi o otwartej..
Dla mnie do tej pory nie było czegoś takiego jak konsolidacji
Widzę wzrosty ale akurat nie na bitku obserwuje alty i widzę że ktoś/rynek dużo altów kupuje
- w sumie nie ma w tym nic dziwnego jesteśmy ostro wyprzedani co bardziej odważni czują że to okazyjne ceny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 18:25

Delhi pisze: Jak był grubasem dobrze mierzącym swoje siły i wiedział że mogę wziąć tą KUPĘ KASIORY która leży na SZOCZYSTYCH dźwigniach (?zapewne?) w shortach to bym to zrobił.
jak dla mnie to mechanizm jest taki:
"grubasy"/"wieloryby" itd stawiają shorty, które z reguły przynosza im zysk i wtedy jest taka sytuacja jak ostatnio;
ale czasem zdarza sie, ze do takich dolaczaja "Janusze" no i wtedy wiemy co sie dzieje,
aktualnie jak dla mnie ten wzrost shortow jest typowo pod zysk :|
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 1399
Reputacja postu: 
119

Postautor: stokarz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 19:47

Cześć wszystkim. Nie piszę tutaj wiele, jako że odkąd zainteresowałem się krypto głównie bawiłem się w handel i spekulacje na altach. Jednak rok minął, rynek dynamicznie się zmienia i alty nie są już tak lukratywne jak niegdyś, w czasach ogromnych wzrostów. Dlatego, po dokładnie roku w świecie krypto, postanowiłem nauczyć się i zgłębić wiedzę o dźwigni, o tym jak dokładnie działa Bitmex i inne platformy oferujące kontrakty na BTC. Dotychczas, aż wstyd przyznać, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie na tych platformach rozgrywa się prawdziwa walka, to one obracają największym wolumenem i mają największy wpływ na wygląd całego rynku. Rozpatrywanie ruchów rynkowych bez pełnego uwzględnienia kontraktów było ogromnym błędem i zamierzam poszerzyć swoją wiedzę.

Dlatego też dziś w nocy otworzyłem swoją pierwszą pozycję na XBT na Bitmexie. Kwota bardzo mała, ze względu na brak wiedzy, początek przygody z dźwignią oraz straty poniesione na altach przy tych spadkach. Natomiast chciałbym się podzielić z wami kilkoma spostrzeżeniami, które poczyniłem, a także co zdecydowało o tym, że finalnie zdecydowałem się na otworzenie pozycji długiej (LONG).

Dźwignia x10 (liq. przy 6120) - taktyka: chęć złapania odbicia w okolice 7350, po czym zamykam pozycje (w tym wypadku byłoby to ok. 100% zysku).

Na wstępie dodam jeszcze, że to co piszę jest oczywiście subiektywne i jestem pod dużym wpływem tego, że sam jestem przekonany o wzroście ceny, ponieważ taką właśnie pozycję otworzyłem. Analizowałem kilka rzeczy:

1. RSI na tygodniowym i dziennym wykresie BTC
- na tygodniowym nisko, jednak nie na tyle, aby widzieć silne odbicie tuż za rogiem, nadal może spadać
- na dziennym za to wygląda to bardzo ładnie, poziom ok. 30 był historycznie miejscem z którego dostawaliśmy odbicie (choćby niewielkie) za każdym razem w tym roku

2. Crypto Fear & Greed Index: (https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/)
- bardzo ciekawe narzędzie, na podstawie kilku parametrów pokazuje jak ogólnie mają się nastroje na rynku kryptowalut, jak widzicie mamy obecnie Ekstremalny Strach, co po raz kolejny może zwiastować chociaż niewielkie odbicie ceny
- inwestorzy obecnie boją się kupować, większość przewiduje wyraźnie dalsze spadki
- historycznie, duże poziomy strachu i niepewności na rynku zawsze były dobrym miejscem na zakup (wichrzyciele dalszych spadków po mocnym upadku rynku patrzą z niedowierzaniem jak cena idzie do góry, napędzają skrajne emocje)
Obrazek

3. Turtle BTC - Market Buy % (https://www.turtlebc.com/tools/buy_percentage)
- kolejne ciekawe narzędzie, pokazujące siłę nabywczą na rynku
- obecnie jak widzimy jest ona na samym dole, znaczy nikt nie jest chętny do zakupu
- historycznie były to najlepsze poziomy na grę na wzrosty (spójrzcie: tak mieliśmy chociażby w listopadzie, czy później kwietniu, za każdym razem dół wykresu oznaczał najlepsze miejsce na kupno, a szczyt - odpowiednio, na sprzedaż btc oraz altów)
Obrazek

4. Pozycje Short
- przeanalizowałem jak sprawa ma się z pozycjami krótkimi: otóż jak widzimy, wzrastają (niestety nie na tyle gwałtownie na ile chciałbym to zobaczyć w celu mocniejszego potwierdzenia): otóż moim zdaniem mamy obecnie budowanie fali strachu, podtrzymywanie jej, w celu przekonania ogółu, że spadki się nie skończyły i warto shortować dalej
Obrazek

Natomiast najczęściej są to spóźnione shorty, które później służą jako paliwo do wzrostów. Widzimy jak rosną powoli, moim zdaniem czekamy obecnie, aż pojawi się jeszcze więcej pozycji krótkich (coś koło 32k może?). Idealna sytuacja do wzrostów byłaby jeśli utrzymalibyśmy się jeszcze z dobę/dwie na tych poziomach (6660 - 6760 ok.) i wtedy po raz kolejny wybicie shortów z kolan i bardzo szybki wzrost BTC o jakieś 10-15%.
Obrazek

Widać wyraźnie nagromadzanie shortów i spadek longów.

5. Pułapka na niedźwiedzie
- rozważam również możliwość, że jest to pułapka na niedźwiedzie (fake wyjście dołem z tego dużego trójkąta), pasowałoby to również do wzrastającego strachu na rynku, przeświadczeniu o dalszych spadkach i nagromadzeniu shortów, jeśli mam racje to wtedy target jest o wiele wyżej, aniżeli 7300. Mielibyśmy wtedy również byczo przez kolejny miesiąc, jeśli tendencja wzrostów by się utrzymała
- jednak oczywiście, może być to zmyłka, a shorty budowane są przez dużych graczy: longi nadal bardzo wysoko, tak jak ktoś tu już pisał, lepiej byłoby wybić te longi jeszcze (chociaż sporo już i tak popadało przy wyjściu dołem)

6. Ogólny sentyment
- NAJWIĘKSZĄ przesłanką podpowiadająca mi, że widzimy obecnie lokalne dno i szykujemy się powoli do odbicia jest ogólny sentyment rynku, który analizowałem dzisiaj dość długo: wszędzie panuje dosłownie cisza
* grupy na Telegramie wykazują się bardzo niską aktywnością dzienną i ogólnym strachem inwestorów o przyszłość
* przeświadczenie ogółu (60% według dzisiejszego badania, próba 10 tysięcy osób), że spadki się jeszcze nie zakończyły i idziemy niżej
* nawet na forum widać bardzo nieciekawe nastroje, sporo ludzi wieszczy dalsze spadki w okolice 5.6k/4k lub nawet niżej, ostatnio, gdy mieliśmy taką sytuacje w lutym oraz kwietniu, zawsze odbijaliśmy konkretnie
* na Twitterze mnóstwo ludzi arogancko wchodzi w pozycje krótkie i z ogromnym przekonaniem mówi o dalszych spadkach (obstawiam, że to właśnie ich się wyleszczy)
* w momencie którym @Fibo mówi, że Bitcoin zerwał z teorią EW, a rynek stał się tak irracjonalny, intuicja podpowiada mi, że tych wszystkich przekonanych o dalszych spadkach czeka niemiłe zaskoczenie (mówię tutaj o krótkoterminowej grze, nie wiem jak potoczy się sytuacja w późniejszym czasie, Bitcoin nadal może pozostać w łapach niedźwiedzi)

7. Według mnie czas na spadki i granie na krótko już był, czas teraz na choć chwilową zmianę sentymentu.

Uważam, że najważniejszą rzeczą do rozważenia w tym momencie jest: kto zabijałby tak lukratywny biznes? Kto chciałby zabić kurę znoszącą złote jaja?
Spójrzcie ile pieniędzy, siły i pracy jest obecnie wkładane każdego dnia w tą sferę. Technologia idzie naprzód, fundamenty również. Można zarabiać multum na ciągle rozwijającym się górnictwie, rynki nie są jeszcze uregulowane i pompowanie altów o setki % jest jak za darmo, mamy już naprawdę dobre giełdy, w grę weszły kontrakty od gigantów instytucjonalnych, instrumenty pochodne itd. Bitcoin nie umrze, bo można na nim zbyt dobrze zarabiać, a oczywiste jest, że potężni gracze nie zarobią na samych sobie. W tym celu potrzebne jest podtrzymanie zainteresowania ogółu.

Takie jest przynajmniej moje zdanie, zaznaczam, robię to po raz pierwszy, niemniej nie ważąc na to po jakiej stronie trade stoicie, powodzenia wszystkim w grze!

Początkujący
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0

Postautor: ejti » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:35

Jest jeszcze duży gap na cenach otwarcia i zamknięcia CME futures

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2495
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:55

Na wzrosty od wczoraj rozpoczynam grać również i ja, na chwilę obecną skromnie inwestuje zyski z shortowania ETH ostatnie dni na Forex. Też widzę waszą wiarę, też to czuje. To będzie próba nr 3 ale i tym razem możliwy spory wystrzał. Nie koniecznie trzeba być na BTC, BTG również słabiutko stoi a ten typ lubi zmienność. No zobaczymy, nikt nie ma szklanej kuli a samo życzeniowe nastawienie nie wystarczy żeby do 4k doleciało już teraz, jak już lipiec/sierpień w okresie marazmu i chill outu. Tak że możliwe jest wszystko - trzeba pamiętać że jutro mamy 2 miesięcznice wystrzału z czapy i to się może powtórzyć. Wbrew pozorom że Miś - Long :mrgreen: Na Forexach widzą same wzrosty po nastrojach..
@ergorg no oby bo na to Misie czekają, ale skromnie, eksperymentalnie inwestuje zyski z FX - uzależnienie, co mogę powiedzieć. Antynomia logiczna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:01 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
Cena : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość , oferowana przez jednego z użytkowników za 7% fee/ u mnie free/ref link

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:57

@stokarz, bardzo ciekawe narzędzia. Z pewnością dorzucę do swoich. Widzę, że również próbujesz "ujeżdżać" dźwignię x10. Jako, że załapałem się na "100%" (short od ok. 7600$), to jedna rada: uważaj na likwidację. Wchodzenie w ciemno może Cię totalnie zniszczyć. SL na poziomie 2-3% to niestety konieczność jeśli nie chcesz, by dźwignia Cię rozjechała jak walec. Te 2-3% potrafi się załapać wielokrotnie ; profity na poziomie 10-15% są równie częste. Te 10-15% to jest "chleb powszedni" gry na dźwigni. 100% też się trafiają, ale nie będą raczej decydować o Twoim portfelu - to raczej bonusik.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4542
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 20:58

Jak socjo long to 3k soon. :lol:

Orator
Reputacja: 1851
Reputacja postu: 
3

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 czerwca 2018, 21:14

Analizę doceniłem odpowiednio plusując. Główny mankament jaki widzę, to że wiele Twoich przesłanek będzie tak samo spełnionych 500, 1000 i 2000 punktów niżej. Nie można wykluczyć pogłębienia spadków do poziomu dołków z kwietnia i z lutego, a są to istotne technicznie poziomy, w okolicy których będą stop-lossy, przyczyniające się do wzmocnienia spadków. Spójrz np. na dynamikę przebić poprzednich szczytów w hossie 5.08 i 12.10.2017.

Tymczasem otworzyłeś pozycję, która nie wytrzyma ruchu o 10% w dół, co wypada akurat w sferze dołków, którą możemy osiągnąć. Tak agresywną pozycję lepiej byłoby otwierać na podstawie odpowiednio "szybkich" przesłanek technicznych. Idealnym, co rzadko się zdarza, dlatego nawet niezręcznie mi go podawać, przykładem jest wczorajsze wybicie z trójkąta i kanału wzrostowego (wykres).

Współczynnik ryzyka do zysku pozycji też jest niezadowalający. Nie masz stop-lossa, więc uznaję, że jest nim poziom likwidacji. Ryzykujesz 100% (przyjmuję za oczywistość, że to 100% pozycji to ułamek całości kapitału, więc tego się zupełnie nie czepiam), by zyskać tyle samo.

Wróć do „Przedszkole”