Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 czerwca 2018, 22:25

@anagamidev - oczywiście, że nie przypadek, tylko błąd mój błąd: ustawiałem SL nie skupiając się na wykresie tylko na swojej cenie zakupu.
Z drugiej strony, na setki SL'i które ustawiałem, chyba pierwszy raz zostałem tak przecyzyjnie wyłuskany z pozycji ;)

@Bagder, nie no, bez przesady. Przy sumach, którymi gram wykluczam teorie spiskowe i celowe działania przeciw mojej pozycji :D
SL'e są precyzyjnie uwalane (oczywiście precyzyjnie statystycznie) bo ich rozkład podlega prawom psychologii i analizy technicznej tak samo jak kurs. Są ludzie, którzy potrafią obliczyć te poziomy i mają kasę, żeby się do nich dobrać.

Ja się nie chciałem żalić, ani sugerować jakiejś tajemnej mocy, tylko zabawić Was w piątkowy wieczór anegdotą ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 1 czerwca 2018, 23:38

@ekonokomik, bez pozycji teraz? Swoją drogą stamp utrzymał, finex wtedy przebił o xx$. Tak czy siak, widzę wzrosty tylko przebijemy się przez 7600$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 czerwca 2018, 00:02

@ergorg, też mam taką nadzieję, ale dopuszczam też oczywiście możliwość, że w ciągu najbliższego tygodnia odbijemy się od oporu wyznaczonego przez majowe spadki i powtórzymy test wsparcia - linii po dołkach w long.

Jestem załadowany gdzieś w 40%. Głównie w BTC, poza nim w BCH i MAID.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 2 czerwca 2018, 01:01

@ekonokomik, wrzuciłem dziś dolną granicę trójkąta, jak dla mnie bottom is here. Przebijemy tylko 7600$ i widzimy 8000+$x

Dodano po 33 minutach 37 sekundach:
@ekonokomik, Zobacz świeczkę 3d, 1w, ja widzę podejście pod 9k - minimum.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 2 czerwca 2018, 02:38

Nie dotyczy to wprawdzie kursu BTC, ale jest na tyle ciekawe, że pozwolę sobie napisać w tym wątku. Właśnie skończyło się najbardziej spektakularne ICO w historii, które dla mnie jest - i pewnie pozostanie, bo trudno to będzie przebić - symbolem nadużyć w tej sferze i koronnym argumentem na rzecz regulacji.

Genialnie wykorzystano swobodę w ustalaniu zasad i harmonogramu emisji, przydziału tokenów i obrotu na giełdach, dzięki czemu przez niemal rok - 5 dni i 350 23-godzinnych okresów - kasa płynęła nieprzerwanym strumieniem. Do momentu pisania tego tekstu byłem przekonany, że to arbitrażyści doprowadzali do zrównania się cen w danym okresie ICO i na giełdzie, ale jak teraz o tym myślę, to wcale nie musi być poprawne wytłumaczenie, bo taki arbitraż wiązałby się z dużym ryzykiem; wystarczy kilku lub kilkunastu graczy wyczekujących (lub mających odpowiednio zaprogramowane automaty) końca danego okresu, by wtedy złożyć zapisy, a w konsekwencji wzajemnie popsuć sobie cenę zakupu i uczynić operację nieopłacalną. Zacząłem o tym czytać, są różne teorie. Niewykluczone, że były stosowane taktyki blokujące konkurentów. Są też podejrzenia, że to ludzie EOS-a skupowali własne tokeny emitowane w ICO.

Fascynująca i tajemnicza sprawa!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » sobota, 2 czerwca 2018, 02:50

@fusywszklanejkuli, bardziej obawiałbym się zrzutów masowych ilości ETH. Przez rok, nieprzerwanie EOS był kupowany za ETH... codziennie w niebotycznych ilościach. Twórcy EOSa mają ich mnóstwo.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bartuo » sobota, 2 czerwca 2018, 04:47

A może taki kanał.
https://www.tradingview.com/x/PEy2D44Z/


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 2 czerwca 2018, 08:48

Od 24 maja do dzisiaj cena walczy na poziomach 7500, 7600 chcąc wyjść górą. Albo zejdziemy do dolnego poziomu 6900 - 7000 albo byki będą na tyle silne, że przebiją opór 7500, 7600 i wtedy czeka nas dalsze mocowanie się z kolejnymi oporami powyżej 7600.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » sobota, 2 czerwca 2018, 09:08

Właśnie wyszliśmy. Hmm...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 2 czerwca 2018, 09:13

Miejsce w którym spodziewam się kolejnego oporu zaznaczyłem elipsą.
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » sobota, 2 czerwca 2018, 11:01

ergorg pisze:
Zobacz świeczkę 3d, 1w, ja widzę podejście pod 9k - minimum.
Patrzac na 1w 8900-fibo 0.6 a 9300-fibo 0.7 tez sie tym sugerowales czy czyms innym ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 2 czerwca 2018, 11:04

@Mski,
Mski pisze: fibo 0.7
Na pewno 0.7 wczoraj się sugerowałem. :D

A tak na poważnie, to teraz powinniśmy zmierzać w kierunku górnej granicy trójkąta który już rysujemy od ponad miesiąca. Jego opór wychodzi gdzieś na tym poziomie. Kwestia czy wyjdziemy górą, czy się odbijemy. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 2 czerwca 2018, 12:13

@nplex, jak eth przejdzie na pos to twórcy eos się obłowią... abo zatrzymają sobie etherowe"masternody"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » sobota, 2 czerwca 2018, 13:23

ergorg pisze: A tak na poważnie, to teraz powinniśmy zmierzać w kierunku górnej granicy trójkąta który już rysujemy od ponad miesiąca. Jego opór wychodzi gdzieś na tym poziomie. Kwestia czy wyjdziemy górą, czy się odbijemy.
never ending story

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 2 czerwca 2018, 19:51

Gdybym miał typować (niezobowiązująco, bez wielkiego przekonania), to ładnie by wyglądały na wykresie dwa scenariusze:
1. Zielony: 7600 jako wsparcie i trampolina do wyjścia z kanału.
2. Niebieski: elliottowski leading diagonal, korekta i potem wyjście z kanału.

Obrazek

Obrazek

Dodano po 54 minutach 9 sekundach:
PS: Pasujące "zielone" oznaczenie byłoby pewnie takie:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 2 czerwca 2018, 22:05

Bagder pisze:@ekonomik - możliwe - że gdybyś ustawił innego, to też by Ci wyrzuciło... Może to zdanie odosobnione - ale nie potrafię sobie wytłumaczyć - jak precyzyjnie są uwalane SL i to w obie strony. Pewnie da się to obliczyć - ale przypuszczam, że są osoby/boty, które grają w otwarte karty i nie tylko kwotową precyzją - ale i sekundową - bez szans - do obrony.
Supporty, fibo - niestety te rzeczy są używane przeciwko osobom, które ustawiają SL przy ich pomocy.

O ile super mi się cały tydzień grało na tych banalnych do przwidzenia odbiciach/spadkach, o tyle dziś nie mam za bardzo pomysłu na rozgrywkę. Przeszkadza spora różnica w wykresie bitmexa i bitfinexa, to wręcz dwie różne formacje, w jednym mamy coś a la trójkąta zwyżkującego, na drugim jest kanał. To dwie bardzo różne formacje i różnie pod nie gram... Wszystko przez to, że na bitmexie ktoś kupił wszystko aż do 7726 z rana (oczywiście natychmiast spadło po), gdzie na finexie dobiło tylko do 7676. Dodatkowo nie idzie mi specjalnie gra na uptrendach. O wiele, wiele, WIELE lepiej idzie mi w roli misia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
101
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 2 czerwca 2018, 23:08

Napiszę o czymś, o czym rzadko wspomina się na tym wątku forum. Prawdziwym celem tradera nie jest wielkość zysków, ale ich stałość. Dopiero potem można myśleć o wielkości zarobków. Jak wiemy, nawet około 95% graczy udzielających się na przeróżnych giełdach traci. W związku z tym każdy powinien rozejrzeć się w pierwszej kolejności za narzędziem, które pozwoli mu przetrwać przez dłuższy czas bez wyzerowania konta. W praktyce takie przetrwanie prawie na pewno będzie wiązało się ze wskoczeniem wcześniej czy później do piątki zarabiających, a o wielkość zarobków nie będzie trzeba się już wtedy martwić (ze względu na procent składany, który jest jedną z najpotężniejszych borni tradera nawet w walce z market makerami, brokerami itd). Gdybym zaczął naukę tradingu od dwóch poniższych obrazków, a nie np. od formacji Bulkowskiego, to zaoszczędziłbym sporo czasu i przeszedł od razu do tego, co ważne.

Obrazek

Obrazek

Jeśli spojrzymy na obecną sytuację na rynku, to zobaczymy, że kurs od dłuższego czasu kumulował wolumen pod poziomym oporem. Obecnie ruch przebijający ten opór zatrzymał się na pomarańczowej linii, która kiedyś była wsparciem, a obecnie jest oporem. Całość wygląda obecnie jak retest zielonej linii od góry.

Obrazek

Załóżmy, że dobrym sygnałem wejścia będzie przebicie pomarańczowej linii (zamknięcie ponad nią body świecy dziennej) z połączonym skokiem wolumenu (który jest obecnie aspektem najbardziej martwiącym dla byków w midterm). W tym momencie musimy pamiętać o całym naszym tradingowym planie. Jaki wpływ na niego będzie miało takie wejście? Naszym celem jest jak najdłuższe przetrwanie przy jednoczesnej możliwości podejmowania kolejnych prób zyskownych trejdów. Przyjmijmy, że wystarczy nam 40% Winrate i Risk Reward 1/2. Tak więc przed każdym wejściem będziemy zastanawiać się jak daleko może dolecieć dany ruch oraz jak nisko może spaść na wypadek odwrócenia. Do określenia Take Profit i Stop Loss przed otwarciem pozycji służy analiza Market Structure. Z kolei dwoma najlepszymi narzędziami MS są poziomy S/R i Fibonacci (głównie extension, chociaż retracement może być przydatny czasem do określania Stop Loss). Jeżeli narysujemy Fibo Extension, zobaczymy, że jego trzy poziomy praktycznie pokrywają się z realnymi poziomami S/R (czy to nie piękne?).

Obrazek

Oczywiście można też wykreślić dwa inne poziomy S/R.

Obrazek

Jeżeli przesuniemy ekran w lewo zobaczymy, że oba były wcześniej respektowane, szczególnie ten wyższy.

Obrazek

Obrazek

Następnie musimy stwierdzić który z tych poziomów będzie naszym TP. Na wcześniejszym obrazku zaznaczyłem konsolidacje między fib 1,618, jednym z dodatkowych poziomów S/R, a fib 2,618. Pod niższą konsolidacją mamy whitespace - trasę szybkiego ruchu dla kursu. Jednak obie strefy mogą zmniejszyć momentum, a ostatecznie jedna z nich może zawrócić kurs. Dla stwierdzenia który z poziomów jest naszym celem najlepiej użyć innych narzędzi, innej perspektywy.
Przede wszystkim należy stwierdzić, że można narysować linię (niebieską), która wskazuje na spore prawdopodobieństwo zakończenia ruchu spadkowego, który zaczął się 06.05.
Parę razy zastanawiałem się nad dziwnym skokiem i natychmiastowym zbiciem kursu z dni 03.04 i 04.04 (na żółto). Wyglądało to jak dynamiczne odbicie od wsparcia - w takim samym stylu jak to z 06.02, które jednak zostało zatrzymane jakimś oporem. Następnie rynek przez parę dni pozostawał w niepewności, co niektórzy odczytali jako akumulację (niewykluczone, że właśnie tak było). Jeżeli połączyć świecę z 03.04 z długim knotem z 18.03 to okazuje się, że mamy linię, która była respektowana m.in. długimi knotami z 18.10.2017 i 12.11.2017 i to bardzo dokładnie! Następnie mamy inne price action, które potwierdzają ważność linii, m.in. retest od góry z 17.04.2017 i pullback z 12.05.2017 przed przebiciem linii.

Obrazek

Nie widzę żadnej linii długoterminowej pomiędzy obecnym poziomem a opisywaną powyżej. Obecnie ta linia jest w okolicach narysowanego przeze mnie fibo 2,618 pokrywającego się z poziomami S/R wynikającymi z price action. W tamte rejony zawędrowała też górna wstęga Bbands 1D.

Obrazek

Tak więc można stwierdzić, że naszym TP jest poziom fibo 2,618 i cena 8531 $. Naszym SL będzie ofc minimum z 29.05, tj. 7040. Miejsce potencjalnego wejścia (przebicie pomarańczowej linii z pierwszego rysunku - powiedzmy jutro) to 7726. Obliczmy RRR. Reward = 8531 - 7726 = 805. Risk = 7726 - 7040 = 686. RRR = 1/1,1734. Niezbyt dobrze jeżeli tak, jak pisałem na początku, szukamy tylko wejść z RR na poziomie minimum 1/2. Jednak trzeba pamiętać, że otwarcie pozycji pod obecny ruch powinno było nastąpić trochę wcześniej, najlepiej po narysowaniu outside bara z 29.05, a obecnie wejście, o którym piszę powinno być jedynie piramidowane. Jeżeli RRR nie jest najlepszy można zejść na niższy interwał (obrazek poniżej to 1D, ale wyznaczałem poziomy 4H, nie chce mi się już tego poprawiać).

Obrazek

Wejście jak pisałem wcześniej na 7726,4. TP to pierwsze fibo, tj. 1,618 i pierwsze wyraźne wsparcie, tj. 7954,5. SL to opór, o którym pisałem na początku, który obecnie powinien być już wsparciem, tj. 7610. Mamy więc Risk ratio = 116,4 i Reward ratio = 228.1. RRR dla takiego wejścia wynosi więc 1/1,959621. Miodzio.

BTW. Pan premier od kredytów frankowych chyba zebrał nadwyżkę z naszych podatków, bo zaczął zabawiać się w Spielberga. Wiem, że ten wątek czyta najwięcej osób. Może byśmy tak się policzyli pod filmikami yt wskazanymi w tym wątku:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=29333
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 2 czerwca 2018, 23:59

@fusywszklanejkuli, biorę twoją pierwszą opcję pod uwagę ale wydaje mi się, że to druga będzie grana.

Moje oznaczenie (pseudo elliotowe):




Jakby nie patrząc odbiliśmy się od oporu wynikającego z TL po szczytach z 5 i 21 maja. Mała cofka i powinniśmy ruszyć dalej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 3 czerwca 2018, 00:38

@new06, bardzo dobrze że to napisałeś. Wydawało mi się, że oczywistym jest MM jako podstawa i odpowiedni system. Jako że mm występuje praktycznie wszedzie, wliczając nawet dobór odpowiedniego papieru toaletowego do kupna, poza tym dywersyfikacja, granie 10%, slk powiedzmy 75%, stop lossy, z których wyrzucani są początkujący trejderzy to na dojrzałych rynkach myslalem zupełne podstawy, byc albo nie byc, jakos zapomnialem o rotacji i braku ciągłości u ludzi. 95% trejderów krypto podejrzewam nawet tego nie przeczyta.

Zastanawiające się też kto jaki ma ostateczny target. U mnie to potrojenie kapitału i więcej mi nie potrzeba do szczęścia. 2 lata temu było to tyle co powiedzmy teraz, zaś są ludzie którzy z 50k pln robili 200k, po to by pozniej wyczyscic sobie konto. Są udowodnione przypadki osob gdzie ze 150k robił 1mln, pozniej 3mln, a dalej spadał do 350k - doświadczeni trejderzy. Albo jednego dnia zrobił bańkę i wszyscy o tym pisali w Polsce - bańkę z bańki, by w nastepnych dniach polecieć na 800k, co przeszło w zasadzie bez echa. Ostatni przykład gościa co lewarem na bitmexie z 2btc zrobil około 30btc. Warto mysle przyglądać się porażkom na rynkach, poniewaz to od nich i ich wielkosci w glownej mierze zalezy jak ostatecznie wypadasz na rachunku. No i nieuniknione, większy może więcej, tym bardziej na krypto i słabszych rynkach/giełdach.

Tak samo mozna tu podywagowac czy rysowanie kresek jest zasadne. O ile nie wyobrażam sobie gry bez poziomów tak wyznaczanie buy/sell mozesz na przykład sobie mniej wiecej okreslic jakąś średnią kroczącą i wyjdzie Ci podobnie. To samo z czytaniem trendu.

Tak na przykład 7700usd mam sygnał do wejścia/wejście i więcej nie mysle nad tym, bo... chcę dłużej, chcę więcej, a zakładam po drodze ze trzy zmyłki, kolaps giełdy lub cokolwiek podobnego w tym rodzaju. Więc analiza nawet jakby nie była jak dokładna, może doprowadzic predzej czy pozniej do tego, ze będzie trzeba dopasowywać i robić korekty z wczesniejszych odczytów. Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 3 czerwca 2018, 01:17

@amneziahaze, masz ogromną rację w tym co piszesz. Największy wolumen(USD) był w momencie szczytu bańki. W końcu ktoś musi stracić by ktoś mógł zarobić, to tam większość ludzi została uwięziona ze swoimi BTC.



Osobiście strasznie rynek krypto lubię porównywać do gry w pokera (jak i inne rynki finansowe) Ba, nawet dzisiaj był o tym artykuł na onecie.

https://sport.onet.pl/inne-sporty/milionerzy/gy770s4

Tam 90% graczy jest przegrywająca, 5% wychodzi na zero i tylko 5% z tego się utrzymuje. Podobnie jest tutaj, tylko każdy się pochwali, że dzisiaj na ATS zarobił 100%, a nikt, że zamknęło mu pozycję i jest kilka BTC w plecy. Rok 2017 był rokiem hossy i nie trzeba było dużo wysiłku by zarobić. Obecnie trzeba bardziej się postarać by osiągnąć jakieś zyski, co szczególnie widać po wzroście wolumenu na BitMexie - ludzie zaczynają lewarować bo samo krypto już nie przynosi takich zysków. Czyt - ludzie zaczynają grać na Mexie bo tam teoretycznie jest szybciej zarobić miliony., przy okazji jeszcze łatwiej je stracić.

A nawiązując jeszcze do pokera - nasza AT jest jak ich wariancja, np pokerzyści liczą karty, po flopie mając 2 karty tego samego koloru/"karty obok siebie" ( i 2 na flopie) mają 32$ szans na strita i 36% na kolor. Również przeliczają stosunek zysk/strata.Tak samo tutaj patrząc na opory/wsparcia i różne formacje przelicza się swój zysk/strata i zależnie od tego otwieramy pozycje.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 38 gości