Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:11

Cykl giełdowy? Manipulacja? Nie wiem. Zauważyłem jedynie dwie rzeczy:
1. Wzrosty i spadki trwają dokładnie tyle samo, co dany miesiąc.
2. Kurs bitcoina wciąż nie może zbliżyć się do ważnego poziomu wyznaczanego przez datę ogłoszenia kontraktów terminowych na bitcoina na CBOE.

Spodziewane odbicie dokładnie 6 czerwca? Zobaczymy.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:16

paprykarz18 pisze: Cykl giełdowy? Manipulacja? Nie wiem. Zauważyłem jedynie dwie rzeczy:
1. Wzrosty i spadki trwają dokładnie tyle samo, co dany miesiąc.
2. Kurs bitcoina wciąż nie może zbliżyć się do ważnego poziomu wyznaczanego przez datę ogłoszenia kontraktów terminowych na bitcoina na CBOE.
Nie zwrocilem na to uwagi wczesniej, co dzialo sie po ogloszeniu CBOE.... jesli to co napisales na wykresie sie zgadza i po ogloszeniu takiego newsa, kurs zdazyl zrobic pompe na nowe high i zawrotka po double bottom . To ladnie trzeba bylo miec mocne jaja zeby to przetrzymac dluzej. Daje do myslenia na przyszlosc...

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:25

Trzymacie te longi na dźwigni sprzed 15-tej?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » poniedziałek, 28 maja 2018, 19:51

Paprykarz mi przypomniał, że miałem to kiedyś wrzucić, nałożone okienka CBOE na kurs BTC, zolte linie to koniec kontraktów w danym miesiacu, w każdym okienku po kolei dotykaliśmy przeciwnej bandy:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:17

plugmyduck1 pisze: Nie zwrocilem na to uwagi wczesniej, co dzialo sie po ogloszeniu CBOE.... jesli to co napisales na wykresie sie zgadza i po ogloszeniu takiego newsa, kurs zdazyl zrobic pompe na nowe high i zawrotka po double bottom . To ladnie trzeba bylo miec mocne jaja zeby to przetrzymac dluzej. Daje do myslenia na przyszlosc...
Jeżeli jeszcze ktoś nie czytał, polecam serię wpisów, pierwszy tutaj: https://steemit.com/bitcoin/@supercrypt ... s-the-goal

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:06

Zmobilizowałem się i narysowałem co myślę:

Tak w skrócie RSI jest w dywergencji ze spadającym wolumenem, co może sugerować, że z tego dużego trójkąta rynek chce wyjść górą:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... -and-RISE/

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 24 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzajaX » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:34

jak możesz określać, że RSI jest w dywergencji skoro cena (więc RSI również) ciągle spada i wskaźnik nawet nie drgnął w górę?

ps. miło, że te wszystkie RGRy i oRGRy wyjęte z... przestały objawiać się w co drugim wpisie, bo odechciewało się przeglądać forum.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:44

Jeśli ktoś jest bez pozycji, a czeka na wzrosty to jest taki pomysł:
-ustawić zlecenie buy-stop na około 7355
-poczekać na bardzo intensywne wybicie do góry które odpali
longa na poziomie 7355
-jeśli zamiast mocnego wybicia w górę będzie spokojne podnoszenie się ceny to przed dotarciem ceny do 7355 zlikwidować zlecenie buy-stop i poczekać na uformowanie się
impulsu i korekty ( odpowiednik 1 i 2 fali elliotta)
-wejście na longa zrobić dopiero gdy 2-ka zacznie ponownie rosnąć
-jeśli pojawią się spadki zamiast wzrostów przełożyć całą imprezę do czasu kiedy spadki się zatrzymają i ustanowić nowy poziom buy-stop
-longa rozpatrywać gdy przy wzrostach pojawi się wolumen

Co sądzicie o takim pomyśle ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 maja 2018, 22:49 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:48

@depar, jak patrzę na te wystające knoty na 1h, 2h i 4h to myślę, że zaraz pogłębimy dołek. :P

Widzę szansę jeszcze odbić przy ~7200$, ale mocy by iść do góry na razie nie ma.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:51

Tak może być dlatego dodałem zdanie:
"-jeśli pojawią się spadki zamiast wzrostów przełożyć całą imprezę do czasu kiedy spadki się zatrzymają i ustanowić nowy poziom buy-stop
-longa rozpatrywać gdy przy wzrostach pojawi się wolumen"

Wystrzał do góry jest możliwy i szkoda takiego ruchu nie zagospodarować. Dodatkowo może się to wydarzyć w nocy jak będziemy spali.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 maja 2018, 22:53 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:52

na krawędzi kolejnej flagi niedźwiedzia.

Obrazek

standardowo następuje knot w górę (zmyłka) i zjazd.

Nawiasem mówiąc, coraz częściej wolę obserwować bitmex. Tam jest wolumen (nie to, co podupadły finex), no i można założyć stop-loss i limit sell jednocześnie. Fajna giełda. Do tego dźwignia x10, czyli chyba najlepszy stosunek R:R w BTC, zważywszy, że da się iść w grube tysiące profitu, ale poniżej 100% spaść nie można :D o x100 nie piszę, bo to nie ma sensu, likwidacja na poziomie -0,49% od założonego kierunku to już hazard z wysokiej półki.

Poniżej 7000 zacznę long x10, początkowo niewielką sumą.

EDIT: i standardowo, zaczynamy dump! :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 maja 2018, 23:06 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:59

ergorg pisze: Widzę szansę jeszcze odbić przy ~7200$, ale mocy by iść do góry na razie nie ma.
Tak widać że mocy brakuje, ale wiele razy zostałem zaskoczony kiedy cena bardzo długo pełzała i nagle jakieś grubasy zaatakowały i wszystko się odmieniło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 28 maja 2018, 23:14

W obliczu kolejnego dumpa garść przemyśleń:

Obrazek

RSI dzienne powoli dobija tam, gdzie zwykle kończą się dołki. "zwykle", bo RSI = 30 dzienne było przy 8k $, a i tak potem był zjazd do 6k. Na 3d / 1w też jeszcze sporo miejsca na poważne zjazdy.

Wolumen zmniejsza się przez cały okres downtrendu, co teoretycznie powinno sugerować, że ten downtrend się kończy (?)

Trójkąt rysują niemal wszyscy, więc przy 6900 raczej na bank będzie zainteresowanie zakupem.

Podsumowując - jest dobrze, a nawet fatalnie. Na logikę właśnie 6900$ jest "tym" miejscem, gdzie powinno nastąpić odbicie. Bo i zainteresowanie "tłumu", i RSI interesujace, i zjazd wyniszczający. Tylko co ma BTC wspólnego z logiką...

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » poniedziałek, 28 maja 2018, 23:19

CzajaX pisze: jak możesz określać, że RSI jest w dywergencji skoro cena (więc RSI również) ciągle spada i wskaźnik nawet nie drgnął w górę?

ps. miło, że te wszystkie RGRy i oRGRy wyjęte z... przestały objawiać się w co drugim wpisie, bo odechciewało się przeglądać forum.
Spójrz jeszcze raz na rysunek i przerywane żółte linie. Mam na myśli, że długookresowy trend RSI jest w dywergencji ze spadającym wolumenem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 29 maja 2018, 01:29

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na nadchodzące odbicie ( możliwa nawet zmiana trendu ). Świetne obserwacje tutaj na górze chłopaki poczynili, na prawdę obiecująco to wszystko wygląda. Ja sam odpaliłem asekuracyjnego longa w tym lokalnym dołku i czekam z SL-em na 6890. Uważam, że jeśli tam sięgniemy, to na pewno spadniemy niżej, bo zbyt wiele osób liczy na odbicie w tym miejscu.

Następne przystanki to 6600 oraz 6450. Na tym drugim znajduje się mocarny opór, bo mniej więcej w te okolice sięgnął poprzedni dołek, oraz jak poprowadzimy LT po dołkach z listopada i lutego to właśnie tędy ta LT przechodzi. Kolejny opór to dołek z lutego czyli 6k. Szczerze powiedziawszy to namieszaliście mi w głowie trochę, bo zakładałem, że jest szansa byśmy w najgorszym scenariuszu zeszli poniżej tego 6k. Ale patrząc na te wszystkie wskaźniki to już sam nie jestem pewien.

@BitJanusz, @pabloj,
Myślicie, że RSI jest na tyle dokładne by próbować na jego podstawie wyznaczyć dołek? Sam nigdy z tego nie korzystałem, a na BitMEX-ie tego nigdzie nie widzę, więc nie mam zielonego pojęcia na ile można ufać temu wskaźnikowi.

@depar,
Tu masz fajny poradnik na temat BitMEXa: Ogólnie też wydaje mi się, że jest tam jeszcze jakaś opłata, bo cost jest zawsze większy niż bazowa wartość którą niby mnożymy poprzez dźwignię, ale nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.

@CzajaX,
Nooo, RGRy i Wyckoffy zauważane w każdej formacji. Nawet widziałem, że ktoś dopasował sobie schemat Wyckoffa do całej tej korekty od grudnia :D To, że coś sprawdziło się kilkukrotnie nie znaczy, że teraz pod każde zawahanie należy ten schemat podstawiać, bo to zwyczajnie głupie i tylko w błąd może wprowadzić człowieka...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 29 maja 2018, 08:00

Każdy dołek jakby się przyjrzeć ma MOCNE powiązanie z ATH oraz poszczególnymi szczytami (knotami) i każda linia w miarę z sensem łączy się z dołkiem.....:)
stamp 1D
Obrazek

oraz idealnie knocik po dolnej trójkąta, ten punkt styczny z ath :)
stamp 1h
Obrazek

znaczenie szpulki

Obrazek


ps. wczorajszy mój post o "starcie" trochę na wyrost i ciut za szybko, ale teraz jesteśmy już naprawdę blisko, bo książkowo powinno odbić. Jakiś bad news może popsuć wszystko albo jakiś narwany grubas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 29 maja 2018, 08:35

Aktualny wydaje się być czarny kanał spadkowy, jesteśmy blisko górnej granicy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 29 maja 2018, 09:38

Na mexie latają bidy po 10mln$ :lol:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 29 maja 2018, 09:54

Podzielę się jeszcze prostą rozgrywką - short bitmex, wejście przy przebiciu poprzedniego dołka, cel ok. -100$ (czyli na tym etapie ponad 1%), dźwignia x10. Już kilka razy wchodzi. Profity fajne jak na pozycję na 30 sekund.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 29 maja 2018, 09:58

Wróżenie z fusów :D

Zaczynamy zabawę :D
Obrazek

Tygodniówka stamp
Obrazek

ps. dla jasności ten proporzec to zakończenie trójkąta przed "wybiciem" o długość masztu...:)
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2018, 10:06 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 54 gości