Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 25 maja 2018, 09:17

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7475
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2762
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » piątek, 25 maja 2018, 09:26

BitChmura pisze: Wszędzie pesymizm i każdy czeka na te 6k.
Jak kazdy czeka to nie bedzie ;-)

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » piątek, 25 maja 2018, 10:19

Witam ponownie, po 2 miesiącach odpoczynku od krypto właśnie wróciłem ze świeżym podejściem i chciałem się podzielić dlaczego:
Jak ogólnie wiadomo zbliżamy się do silnej linii wsparcia, która już wiele razy była respektowana. Uważam, że prawdopodobieństwo ponownego odbicia od niej jest wysokie (mi wystarcza). BTC bardzo chętnie respektuje linie w skali log. Z figur mamy duży trójkąt (ten bańkowy), z którego wyszliśmy górą i wygląda na to, że zbliżamy się by potwierdzić to wyjście i kontynuować ruch w górę. Toteż rozpocząłem zakupy (obecnie 20% kapitału). Z wykresu i rysunku wynika, że odbicie może się zacząć z rejonu 68**, tam planuje wejść za kolejne 20% kapitału. Pierwsze zakupy zrobiłem wcześniej na wypadek, gdyby zbyt dużo osób tak pomyślało i czekało na coś co się nie wydarzy, bo odbicie może nastąpić wcześniej. Poniżej tych linii jakoś nie widzę sensownych wsparć, więc pozostałą część kapitału zostawiam na ewentualne niespodzianki. Kolejna transza wejdzie, gdy będzie 62**, o ile będzie.

Obrazek

Nie wiem, czy ktoś stosuje taką taktykę gry, ale podzielę się tym co planuje w najbliższych miesiącach robić. Strategia polega na tym, że na każdym poziomie cenowym będę robił zakupy po 20% kapitału (co ok tysiąc $, ale starając się naginać tą wartość pod pewne linie, które uznam za istotne), czyli przy cenie BTC ... będę miał ...% kapitału w grze:
1. 7500$ 20%
2. 6800$ 40%
3. ~6200$ 60%
4. ~5200$ 80%
5. ~4200$ 100%
Myślę, że cena nie spadnie aż tak nisko, ale jestem na to gotowy. Gdy cena dla przykładu spadnie do momentu kiedy kupię trzecią transze, sprzedam ją gdy cena urośnie do wartości kupna drugiej transzy. Natomiast dwie pierwsze transze będę nadal trzymał do kolejnego wzrostu do poziomu zakupu pierwszej transzy lub będę czekał na ponowne zakupy trzeciej transzy, gdy zacznie spadać. W ten sposób mogę wielokrotnie zarabiać na jednej transzy nie dotykając pozostałych i będę zabezpieczony na wypadek ruszenia pociągu lub kolejnych spadków. Nie ma też znaczenia na jakich poziomach będziemy oscylować, bo na wszystkich będę miał jakąś transze, a kurs ciągle gdzieś oscyluje. Dodam jeszcze, że nie kupuje BTC tylko alty, ale sugerując się jedynie ceną BTC. Robię to ze względu na większe ruchy altów oraz na to, że nigdy nie wiesz, kiedy ktoś nadmucha na jakimś alcie bańkę do której można się przypadkowo przyłączyć. Teraz jeszcze przedstawię ostatni możliwy przypadek, czyli co zrobię, gdy cena wyskoczy ponad 8500$. Wtedy zamienię jedyną transzę jaka mi zostanie w grze na BTC i będę to trzymał, nie wiem jeszcze do kiedy, wykres pokaże.
Dodam tylko, że każda transza jest na tyle duża, że zysk z jakiejkolwiek będzie odczuwalny, a gdyby cena spadła poniżej 4200$ to będę miał kapitał na kolejne takie same transze, chociaż nie spodziewam się by były potrzebne.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitChmura » piątek, 25 maja 2018, 10:27

@coss_takiego, Ja również planuje wjazd na 6800, myślę że tych okolic powinno być wybicie w góre.
Małe szanse na wybicie z poziomu 7k, także weekend może być dobry na wejście.
W 4-5 k raczej nie wierze, bo zobaczcie jakby alty pospadały przy tej cenie bitcoina, a juz sa tanie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » piątek, 25 maja 2018, 10:54

Patrzcie na 13-15 Maja . mamy tą samą zagrywkę/fraktal.

Ciekawe czy będzie kontynuacja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 25 maja 2018, 11:33

jedna z koncepcji z ewentualnym powstaniem tego kanału za jakiś czas :) 1D stamp

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 25 maja 2018, 12:03

@ekonokomik jak tam twoje wizje na 10k przed 15 czerwca? Powiem Ci szczerze - już szykowałem się na przelew BTC.. ale obecnie chyba to cieńko widzę :D


@Pan Inwestor

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 36#p477036

tylko stawka została ustalone inna w kolejnych postach.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 maja 2018, 12:09 przez FortiDude, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 25 maja 2018, 12:06

depar pisze: Raczej nie wszyscy "szukają okazji do kupna zamiast do shorta" ale przytłaczająca większość. Raczej nic się nie zmieni bo w badaniach pozagiełdowych i na publikowanych wskaźnikach forexowych 75-95 % badanych deklaruje oczekiwanie na wzrosty. Nawet jak cena mocno spada to ten sentyment i tak jest na bardzo wysokim poziomie. Na naszym forum znalazłem zaledwie kilka osób które mocno mówią o spadkach i o shortowaniu i chwała im za to że się ujawniły i o tym mówią.
BitChmura pisze: Na tych poziomach raczej większego odbicia nie będzie. Wszędzie pesymizm i każdy czeka na te 6k.
Dwa posty prawie jednocześnie, dwa przeciwne zdania jeśli chodzi o ocenę nastrojów :)
To jak to w końcu jest? 8-)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 25 maja 2018, 12:10

FortiDude pisze: @ekonokomik jak tam twoje wizje na 10k przed 15 czerwca? Powiem Ci szczerze - już szykowałem się na przelew BTC.. ale obecnie chyba to cieńko widzę :D
Do połowy czerwca zostało 20 dni. A akurat dziwnym trafem 20 dni temu cena wyniosła $9990. Skoro zdążyła spaść to i może zdążyć wrócić.
Więc nie dziel jeszcze skóry na byku ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » piątek, 25 maja 2018, 12:21

FortiDude pisze: @ekonokomik jak tam twoje wizje na 10k przed 15 czerwca? Powiem Ci szczerze - już szykowałem się na przelew BTC.. ale obecnie chyba to cieńko widzę :D
Jeśli nic się nie zmieni, to wygrałeś Forti tylko teoretycznie, bo jeśli brać pod uwagę wyczucie rynku i analizę wykresu to przegrałeś sromotnie. @ekonokomik przewidział ruch z precyzją do 10$ co już samo w sobie jest nie lada wyczynem, a Ty obstawiłeś zgoła odwrotnie - także zdecydowanie nie ma czym się chełpić.

Poza tym do 15 czerwca jeszcze sporo czasu zostało i wiele może się wydarzyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » piątek, 25 maja 2018, 13:13

No i trzeba dodać, że często szybki spadek = szybkie odbicie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 25 maja 2018, 13:41

@GibonGientki, Oczywiście, masz racje. Nie chełpie się. Jedynie sprawdzam obecny nastrój. Nie wchodzę na forum, nie mam czasu na gre z powodów zawodowych i prywatnych. Jedynie sprawdzam wykres raz na dzień :D

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BobQ » piątek, 25 maja 2018, 13:46

Na moje oko to 3 odbicie od granicy około 6k w tym roku każde następne jest coraz słabsze i krótsze od poprzedniego więc prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami sytuacja się powtórzy i według mnie bez wyraźnego impulsu pro wzrostowego będzie spadek i szukanie nowych poziomów dla odbicia, pewnie już psychologicznych, a nie wynikajacych z AT;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 25 maja 2018, 13:57

BobQ pisze: pewnie już psychologicznych, a nie wynikajacych z AT;)
AT = psychologia graczy ujęta w formie ich decyzji przedstawionych jako wykres na osi x-y. Dziękuję.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BobQ » piątek, 25 maja 2018, 14:22

@Wymazywanie,
Pewnie tak lecz ja rysujac od niedawna po wykresach widzę iz te lubią się powtarzać, a sam kurs często dąży do odbić wynikających z historycznych poziomów :)
Chodziło mi bardziej o sytuację odwrotną do tej ktora ma miejsce w trakcie pokonywania takich poziomów jak 10k czy wcześniej 1k $ nie ma ona czesto poparcia w rysowanych wsparcia czy lini trendu ale z ogólnym "chaosie" i dziwneym poczuciu estetyki człowieka który lubi pełne sumy takie jak 1000 ;)
Dlatego myślę iz w przypadku kiedy to kurs nie obroni poziomu 6k ten zacznie szybko spadać i nie zatrzyma się w miejscu w którym mogli byśmy się tego spodziewać bo znów pojawi się "chaos":)
Ogólnie zgadzam się co do stwierdzenia i zarazem nie;) może i brzmi to dziwnie i sprzecznie ale tak właśnie ja to postrzegam AT: jest narzędziem które pozwala przewidzieć zachowanie ludzi poprzez ukazanie ich wczesniejszych zachowań w perspektywie czasu oraz w odniesieniu do analogocznych sytuacji, lecz jest też druga strona medalu i sa to właśnie fluktuacje niezgodne z przyjętym modelem dotychczasowy obserwacji i ja je definiuje jako "zjawiska" psychologiczne i to właśnie miałem na myśli w moim poście :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 25 maja 2018, 14:58

taka abstrakcja 180 stopni odwrócenia :D jakby dołki były szczytami :)

Obrazek

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 25 maja 2018, 15:36

@Dovakhiin ciekawy punkt widzenia, nawet można dostrzeć filiżaneczke z bardzo dużym uchem :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » piątek, 25 maja 2018, 16:11

ekonokomik pisze: Dwa posty prawie jednocześnie, dwa przeciwne zdania jeśli chodzi o ocenę nastrojów
To jak to w końcu jest?
Dla dobra wszystkich lepiej prezentować nastroje wzrostowe, a nastawienie spadkowe przemilczać. Przy nadmiernych spadkach możemy utknąć na długie miesiące albo jeszcze dłużej na dole wykresu tak jak to było przy poprzedniej bańce. Wtedy nikt nie będzie zarabiał, ani byki ani niedźwiedzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 25 maja 2018, 16:21

@depar, nie ma co sztucznie zniekształcać rzeczywistości..
jeśli kursowi dane jest szorować po dnie to lepiej niech szoruje szybciej - niż mielibyśmy bronić wyższych poziomów - w końcu i tak padnie bastion hodlerów; mówiąc metaforycznie - wycofajmy się taktycznie jak najszybciej (do poziomów 3-4k na kilka miesięcy), niż teraz mielibyśmy bronić 6k a w końcu spaść na wielomiesięczne dryfowanie w obszarze 1tysiąca dolarów...
Zarabiać zawsze będzie można jak ktoś umie - jak to mówią, dobry żeglarz to i po czerwonym morzu popłynie - szczególnie, że jest trochę platform, które oferują wysokie dźwignie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 25 maja 2018, 16:22

ekonokomik pisze:
depar pisze: Raczej nie wszyscy "szukają okazji do kupna zamiast do shorta" ale przytłaczająca większość. Raczej nic się nie zmieni bo w badaniach pozagiełdowych i na publikowanych wskaźnikach forexowych 75-95 % badanych deklaruje oczekiwanie na wzrosty. Nawet jak cena mocno spada to ten sentyment i tak jest na bardzo wysokim poziomie. Na naszym forum znalazłem zaledwie kilka osób które mocno mówią o spadkach i o shortowaniu i chwała im za to że się ujawniły i o tym mówią.
BitChmura pisze: Na tych poziomach raczej większego odbicia nie będzie. Wszędzie pesymizm i każdy czeka na te 6k.
Dwa posty prawie jednocześnie, dwa przeciwne zdania jeśli chodzi o ocenę nastrojów :)
To jak to w końcu jest? 8-)
A jest to tak, że przeszedłem na kontrakty u regulowanego brokera i nie obchodzi mnie już czy będzie rosło, obchodzi mnie tylko trend, zaś system transz i prognoz jak dla mnie już nie istnieje, poza kilkoma wyjątkami i cennymi analizami long. Na teraz brak wartości wewnętrznej, problemy z Polską, przebijanie kresek, które, wnioskując z treści stąd, no "raczej przebite być nie powinny" i kilka innych pobocznych kwestii zniechęca mnie totalnie do krypto, a nic mi nie szkodzi by zdywersyfikować rachunek pomiędzy indeksy a cfd.

W zasadzie w ogóle nie ma jakiejś takiej pewności u większości, by mnie przekonywała do gry stricte krypto. To takie różnice zmian i ciągła niepewność, coś co dobrze nie wróży z tego co zdążyłem załapać. Zobaczymy ile podniosą w weekend i czy we wtorek będą dalsze spadki.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, bn801, grzeg, KR2615, Ratchet, Tomasz_Es i 26 gości