Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął piątek, 15 stycznia 2021, 14:08

Dołek korekty za nami, idziemy prosto po ATH
65
54%
Dołek korekty jeszcze przed nami, obecne mamy falę korekcyjną B
55
46%

Liczba głosów: 120
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 5 maja 2018, 00:39

Nie ma co się tak spinać, a raczej uzbroić w cierpliwość. Stawiam, że @ekonomik wymęczy tego longa do 11k (i może nawet parę stówek wyżej), ale w wielkich bólach. Na chwilę obecną zarówno nad, jak i pod poziomem cenowym, na którym się znajdujemy można wykreślić kilka dość wyraźnych wsparć i oporów, które często mają swoje początki gdzieś w drugiej połowie 2017. Prawdopodobnie kurs będzie poruszał się w którymś z wykreślonych przeze mnie proporczyków.

Obrazek

Dlaczego uważam, że dojście do targetu, jaki obrał rynek zajmie więcej czasu, niż na to się obecnie nastawiamy? Popatrzcie na fragmenty, które zaznaczyłem na fioletowo i na niebiesko. Coś się zmieniło. Koniec roku 2017 i początek roku 2018 przyzwyczaiły nas do silnych, zdecydowanych ruchów. Jeszcze pod koniec marca b.r. na podstawie szczytów i dołków można było bezproblemowo wykreślić tzw. zig-zaga.

Obrazek

Natomiast od początku kwietnia kurs rysowany jest (przez rynek, nie przez tajemniczego grubasa) można powiedzieć (prawie) poziomymi ruchami przypominającymi konsolidacje i pojedynczymi pionowymi, które ustalają poziomy tej konsolidacji. Jednym słowem wygląda to tak, jakby rynek osiągnął znacznie większy balans między sprzedającymi, a kupującymi.

Obrazek

Co się więc zmieniło?

W moich dwóch postach nt. modelu pękającej bańki nie wspomniałem o jednej mega ważnej rzeczy. Czwarty szczyt wykreślony jest poza Główną Linią Trendu Spadkowego. Taką Główną Linię Trendu Spadkowego (GLTS) można wykreślić dla każdej pękającej bańki i zawsze łapią się na nią 3 pierwsze modelowe szczyty. GLTS zaznaczyłem na poniższym rysunku na niebiesko.

Obrazek

A tu dla przypomnienia obecna GLTS (na czerwono) dla bańki z 2017:

Obrazek

I nie chodzi tu tylko o GLTS. Przekroczenie GLTS jest swojego rodzaju potwierdzeniem. Ważniejszy jest sposób odbicia od linii trendu, o której pisałem w drugim poście nt. pękającej bańki. Dla przypomnienia: łączy ona szczyt poprzedniej bańki, krótką konsolidację/niezdecydowanie przed ostatnim rajdem właściwej banki i dołki zaraz po pęknięciu właściwej banki (przed szczytami 2 i 3, ewentualnie 4). Na rysunku powyżej zaznaczyłem tę linię na pomarańczowo. Widać różnicę w jaki sposób kurs odbił się od niej za pierwszym razem, a w jaki sposób zrobił to po raz drugi. Przy okazji jeszcze raz zwróćcie uwagę na konsolidacje, które zaznaczyłem na żółto. Jedyne podobne miejsce, które udało mi się namierzyć zaznaczyłem na niebiesko. Jest ono jednak zupełnie inne, nacechowane znacznie bardziej skrajnymi emocjami rynku - zwróćcie uwagę na długość knotów. 20.04 została przebita Główna Linia Trendu Spadkowego. Byczo? Niekoniecznie, jeśli zwrócimy uwagę na marny entuzjazm rynku przy przekraczaniu takiego poziomu. Jest w nim zbyt dużo balansu, niezdecydowania. A jeżeli tak ważny poziom zostaje przekroczony bez wyraźnej werwy, to wkrótce to się zemści. Rynek potrzebuje teraz uświadomić sobie, że jest w środku bessy i nie zrobi szybko nowego ATH. Że na kolejny szczyt jak z grudnia 2017 będzie trzeba trochę poczekać. Tym poziomem jest docelowo opór wyznaczony przez 3 szczyt modelu bańki, chociaż nie mam pewności, że kurs tam dotrze. Jak jednak wcześniej wspominałem, BTC bardzo dokładnie i szablonowo kreśli model pękającej bańki- prawie tak dobrze jak złoto i ropa.

CDN...
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6588
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 05:40

new06 pisze: Niekoniecznie, jeśli zwrócimy uwagę na marny entuzjazm rynku przy przekraczaniu takiego poziomu. Jest w nim zbyt dużo balansu, niezdecydowania.
Trudno po takich spadkach w tym momencie o entuzjazm, sam mam nadal poczucie strachu grając na longu. I bardzo prawdopodobne, że w momencie kiedy zacznie się ten entuzjazm, będzie to najlepszy moment, żeby wyjść i założyć shorta.

I jeszcze jedno, czy zakładasz, że w tym przypadku może być inaczej? Jakby nie patrząc przy 3 punkcie pękania bańki mieliśmy dwa podejścia do przebicia oporu. Nieraz opór zostaje przebity przy 3 podejściu. Jakie dajesz szanse na dalsze wzrosty?

Dodano po 1 godzinie 54 minutach 29 sekundach:
@new06, nawiązując do twojego pierwszego wykresu i obecnej sytuacji. W tym momencie walczymy z dolnym ograniczeniem poprzedniego dużego kanału wzrostowego. Albo się odbijemy i czeka nas dłuższa korekta(może boczniak) albo zaczniemy mieć turbo wzrosty.

BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
6

Postautor: janku66 » sobota, 5 maja 2018, 07:50

Moja analiza kursu i forumowe nastroje:
Większość od dawna jest na "P".
@socjolog2008 od zeszłego roku krzyczy na zmianę, że jest na "emergency brake" albo na "R".
Wielu ostatnio wyskoczyło z "P" i pisało, że są na "N".
Tymczasem, rynek chyba od 4tyg. jest już na "D", a jedyna gra rozgrywa się pomiędzy "+" i "-":
Obrazek
:D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 09:04

Btw nie mam możliwości wejść na kompa, ale na tel wygląda mi to na 1h na three drive pattern.

Orator
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2

Postautor: Awesomist » sobota, 5 maja 2018, 09:50

awos pisze:Naprawde nie wiem co odpowiedziec. Calkiem mozliwe bo to sa potezne sily z obu stron, przeciez niedawano byly az prawie specjalne "pielgrrzymki" do SEC aby nie uznali ETH za securities mimo to sie raczej sytuacja zaognila.
Mialoby by sens napomopowac na maxa, ludzie "hurra new alts season" a potem JEB ! im w glowe bo pisalem wielokrotnie, duzi nie wchodza abysmy wszyscy byli bogaci tylko aby ONI byli bogaci.
Sledze to dosc dokladnie (lacznie z przesluchaniami w Kongresie , panele dyskusyjne itd) i dalej nic nie wiem . Jedno co wiem to ,ze SEC uzyje tzw howey test https://goo.gl/pb5EuK a tam jak sie wczytasz jak byk pisze co jest securities i w/g mnie malego pylka ETH /XRP nim jest :
-It is an investment of money
-There is an expectation of profits from the investment
-The investment of money is in a common enterprise
-Any profit comes from the efforts of a promoter or third party

Moze jakis specjalny wyjatek ustala bo ETH to platforma i ma "wyjatkowe" zastosowanie ?
Aha tez na pewno "za duze aby upasc" nie wejdzie w rachube bo cale crypto to wciaz pierdy w porownaniu do klasycznych rynkow.

Bede w wekend sledzil co tylko mozna na ten temat ale chyba poustawiam stop/loss na wszystko i znow beda musial sie usmiechnac do hmm wujka USDT

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Awesomist pisze: Nie bez powodu większość ICO zaznacza w regulaminach, że obywatele USA nie mogą inwestować w dane zbiórki, często idzie za tym tickbox gdzie się zaznacza, że nie jest się obywatelem USA.
Dostaną tylko projekty amerykańskie.

Tak masz racje, tylko,ze to absolutna bzdura (nie to co piszesz) bo praktycznie kazdy kraj na swiecie poczawszy do NIemcy, Francji, Australia nawet POlska ma swoje wlasne SEC i zasady sa podobne do amerykanskich wiec to takia sciema jest ze strony ICO's i w zasadzie jedynymi ktorzy naprawde mogliby kupic to jakies tam Bermudy, Malta itd ;)

A sprawdzałeś jurysdykcję większości ICO? Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria (jest specjalna kancelaria, która prowadzi proces od A do Z w kwestii prawnej), Gibraltar, Marshal Island, Litwa, a także w innych egzotycznych kraje (aczkolwiek Francja też już jest w miarę OK pod tym względem).
Nawet Polski projekt Golem zbierał na oddzielną spółkę w Szwajcarii.

Z prawnego punkt widzenia wszystkie są kryte bo nie po to robi się regulaminu i disclaimery na kilka stron żeby później zostać zabitym przez SEC czy jakiś odpowiednik.
SEC może tylko ubić amerykańskie giełdy (Bittrex, Finex itd) tak aby takimi tokenami nie handlowali jak to jest z bittreksem, który nie notuje tokenów, które można uznać za np. securities. Mogą tylko utilites i robią to z przezorności właśnie przed SEC.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 621
Reputacja postu: 
1

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 5 maja 2018, 10:46

Co to sezonu altow i ich korelacji z BTC polecam zerknac na ponizsza analize, gosc super to przygotowal

https://twitter.com/thecryptofam/status ... 48768?s=21

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3722
Reputacja postu: 
2

Postautor: prap0n » sobota, 5 maja 2018, 11:24

RSI bearish divergance - na wszystkich interwalach od 4H do 1D

Dla mnie to dojedzie do max 10400, a potem sie przewroci przynajmniej do 9500
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 11:54 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4724
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » sobota, 5 maja 2018, 11:44

@vjankuv dobre podsumowanie. Faktycznie co do mnie racja. Uciekł mi pociąg, pomachałem chustką i wsiadłem do następnego (waluty, metale, akcje). Ale jadąc monitoruje. Jest pięknie dla Byków od 12.04 tylko z małymi korektami wyłącznie rośnie. Nie straszne żadne złe newsy, regulacje, wręcz malinowo jest. I Brawo dla każdego kto jest zarobiony. Dla mnie to obecnie bliższe hazardu, dlatego jeszcze pewnie długo poobserwuje. Nie jest powiedziane że nie będzie powtórki z zeszłego roku, mimo wszystko ja mam opcję REZERWA i brak zaufania (temat musi być uregulowany, każde klik grozi dzisiaj TRUDNYM do rzetelnego oszacowania podatkiem - na jakim poziomie i mnie to nie interesuje).
Cieszyli się wszyscy i cieszą z wejścia dużych banków, kontraktów to jest i zabawa się znacznie rozkręciła. Mamy FX ,są prowizje czytelne, jasne i klarowne podatki. Ja czasami pogram tylko że wyłącznie na FX. Nie posiadam crypto i się nie dotykam obecnie. Ale życzę dobrze projektowi, jako takiemu. Ma przyszłość, jakąś na pewno ma :mrgreen:

Dodano po 45 minutach 56 sekundach:
Dobre obrazki na pulpit : https://pl.investing.com/analysis/comics
https://primexbt.com?signup=95256 MASTER DT :mrgreen:
Kontakt :
Zcash memo : zs1navaquysykjewh7t5a5w47app0d4tmllvj7cjyhfmz82kh4k6n6hy50236vzkzucw543cnxjt87
https://www.forum.bitcoinsv.pl
Twitterhttps://twitter.com/socjolog2008?s=20
BTC 500$ soonBTC : 1KeNr7RKMyYeAgkpcEnzZTFjmkeiRF1vtx

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » sobota, 5 maja 2018, 12:44

Wygląda na to, że ekonokomik wygra zakład (o przekroczenie 10k na Bitfineksie do 15 czerwca) już dziś.

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » sobota, 5 maja 2018, 12:45

Nie wiem, na co stawiała druga strona, ale do 15 czerwca to praktycznie każdy zakład na tym rynku można wygrać i przegrać :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0

Postautor: plugmyduck1 » sobota, 5 maja 2018, 12:52

rha pisze:Wygląda na to, że ekonokomik wygra zakład (o przekroczenie 10k na Bitfineksie do 15 czerwca) już dziś.
Pewnie sam na bitfinexie wrzuci kilka baniek, zeby kurs dobil do 10K :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0

Postautor: FortiDude » sobota, 5 maja 2018, 13:00

Ja zapakowany w połowie i czekam na korektę aby wejść druga połowa. I tak czekam na dawna :shock:

Bull jest trudniejszy do gry niż bear jednak :D

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mosteque » sobota, 5 maja 2018, 13:29

@FortiDude, Bo byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie wyskakują przez okno ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: awos » sobota, 5 maja 2018, 13:34

Awesomist pisze: Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria
Nie wiem co doradzales i komu ale jesli sledzisz caly ten temat to doskonale wiesz,ze jest to strasznie skomplikowana materia i wszyscy zatrudniaja najlepszych prawnikow . Nie bede tutaj nikogo zanudzal prawnymi pierdolami ale :
-piszesz ze Swiss ma kancelarie- jak ona mogla doradzac od A-Z skoro prawo regulajce ICO dopiero tam sie ksztaltuje ? btw Swiss traktuje niektore ICO jako securities https://www.coindesk.com/switzerland-wi ... ator-says/
- nawet u nas jest wyraznie zaznaczone co jest pap. wartosciowymi "Papiery wartościowe to wszelkie instrumenty finansowe inne niż pieniądze: akcje, obligacje, weksle, czeki, bony, certyfikaty finansowe itd " a jak juz sa to potrzbuja zgody odpowiednich organow itd - nie mam czasu sprawdzac sytuacji w niemczech, Francji ale podejrzewam ,ze jest podobnie
- swietnie to wyjasnial Howard marks , ktorego firma finansowala ponad 150 crypto projetkow - https://soundcloud.com/matthew-aaron-69 ... rks-part-2 prosze sprawdz od 20:40 ,gdzie wlasnie dokladnie o tym mowi i calej tej sciemie, ze niby poprzez klauzulke "nie dotyczy obywateli usa" sie wymigaja od odpowiedzlanosci
-na koniec piszesz ,ze SEC moze ubic tylko ameryk. gieldy - sorry ale smiem twierdzic,ze jak szlag trafi "tylko ameryk." to bedzie zdrowo pozamiatane ,wszedzie na calym swiecie.
-bittrex notuje pelno tokenow (tak z pamieci to OMG, Golem, Ox i pewnie jest tego duzo wiecej) ktore sa erc20 i uzywaja eth a wiec z automatu beda securities

Sorki wszystkich za ten off tutaj ale to co ustala w USA w tej sprawie bedzie mialo chyba najwiekszy wplyw w dotychczasowej historii kursow BTC i wszystkiego innego i zadne charty nie pomoga.
Oczywiscie nie jest postanowione, ze bedzie zle bo jednak ETH to wyjatkowy projekt.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » sobota, 5 maja 2018, 14:17

1900BTC do 9900$ na finexie i nie wygląda mi to na straszaka.

/eWłaśnie ktoś kupił ponad 1k BTC, reszta ścianki znikła.

@hanti, obserwowałem. :D
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 14:25 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0

Postautor: hanti » sobota, 5 maja 2018, 14:20

do 9900 Ci chodziło? Już zjedzone :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
2

Postautor: rha » sobota, 5 maja 2018, 14:31

FortiDude i KryptoBanita się nie poddają. Tu jakieś zakłady po kilkaset złociszy, a na Bitfineksie postawili zaporę na 2000 BTC, która zniknęła dopiero gdy połowę jej wykupiono... ;)

Żartuję, w mojej ocenie zlecenie sprzedaży około 1500 BTC postawił ktoś, kto chciał dużo dokupić szeregiem małych zleceń zakupu postawionych poniżej. To niespecjalnie wyszło, bo cena nie zjeżdżała. Za to pojawiło się kilka sporych zleceń sprzedaży po 125-200 BTC nieco poniżej. Po kilku minutach te mniejsze zlecenia nagle wykupiono (obstawiam, że to ten co chciał dokupić) i duże zlecenie wycofano. I dalej do góry...

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
4

Postautor: FortiDude » sobota, 5 maja 2018, 14:47

Przegrałem :D z honorem.

Co dalej? Hmm będzie pik duży i cofka czy moon i słynne 11-12k z lutego przebite? Zobaczymy :)

Na bitfinex nie przekroczyło 10k Heh. Na binance już 10020 :p

Edit2.
10k widac, że jest silnym oporem. Bariera psychologiczna. Nawet w 2017 roku trochę zajęło jej przebicie. Silne nastroje i indykatory mówią dość - dla mnie bardzo duże ryzyko. Najwyżej znowu nie zarobię, ale wole osobiście zamykać lobga, sprzedać cześć BTC q mała cześć wrzucam w alty dla zabicia FOMO.

Zobaczymy, może znowu pójdzie pik o 1k w górę :p

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitloteiros » sobota, 5 maja 2018, 15:26

FortiDude pisze: Zobaczymy, może znowu pójdzie pik o 1k w górę
Z tym to raczej ciężko - brak shortów do wyciśnięcia szczególnie po tych dwóch wielkich likwidacjach na okex - łącznie na prawie 200mln$ :shock:
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Orator
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2

Postautor: Awesomist » sobota, 5 maja 2018, 15:27

awos pisze:
Awesomist pisze: Bo ja doradzałem kilku m.in w kwestii jurysdykcji i większość projektów nie ważne jakiej są narodowości lokuje się w takich krajach jak Szwajcaria
Nie wiem co doradzales i komu ale jesli sledzisz caly ten temat to doskonale wiesz,ze jest to strasznie skomplikowana materia i wszyscy zatrudniaja najlepszych prawnikow . Nie bede tutaj nikogo zanudzal prawnymi pierdolami ale :
-piszesz ze Swiss ma kancelarie- jak ona mogla doradzac od A-Z skoro prawo regulajce ICO dopiero tam sie ksztaltuje ? btw Swiss traktuje niektore ICO jako securities https://www.coindesk.com/switzerland-wi ... ator-says/
- nawet u nas jest wyraznie zaznaczone co jest pap. wartosciowymi "Papiery wartościowe to wszelkie instrumenty finansowe inne niż pieniądze: akcje, obligacje, weksle, czeki, bony, certyfikaty finansowe itd " a jak juz sa to potrzbuja zgody odpowiednich organow itd - nie mam czasu sprawdzac sytuacji w niemczech, Francji ale podejrzewam ,ze jest podobnie
- swietnie to wyjasnial Howard marks , ktorego firma finansowala ponad 150 crypto projetkow - https://soundcloud.com/matthew-aaron-69 ... rks-part-2 prosze sprawdz od 20:40 ,gdzie wlasnie dokladnie o tym mowi i calej tej sciemie, ze niby poprzez klauzulke "nie dotyczy obywateli usa" sie wymigaja od odpowiedzlanosci
-na koniec piszesz ,ze SEC moze ubic tylko ameryk. gieldy - sorry ale smiem twierdzic,ze jak szlag trafi "tylko ameryk." to bedzie zdrowo pozamiatane ,wszedzie na calym swiecie.
-bittrex notuje pelno tokenow (tak z pamieci to OMG, Golem, Ox i pewnie jest tego duzo wiecej) ktore sa erc20 i uzywaja eth a wiec z automatu beda securities

Sorki wszystkich za ten off tutaj ale to co ustala w USA w tej sprawie bedzie mialo chyba najwiekszy wplyw w dotychczasowej historii kursow BTC i wszystkiego innego i zadne charty nie pomoga.
Oczywiscie nie jest postanowione, ze bedzie zle bo jednak ETH to wyjatkowy projekt.

W Szwajcarii wygląda to tak, że kancelaria analizuje każde ICO indywidualnie (setup fee +/- 10k CHF) i na podstawie tego czy jest to token utility czy security otrzymuje rekomendacje bezpośrednio od ichrzejszego KNFu/SECu i dopiero wtedy rusza z setupem firmy jak i całą resztą (>50k CHF). Przed rekomendacją nic sami nie zrobią bo wiedzą, że projekt może zostać uwalony.
U nas w Polsce żadna firma, która się szanuje nie będzie robiła ICO bo narazi się na KNF jak zauważyłeś.

Tokeny obecnie wiele jurysdykcji rozróżnia jako utility (zwykły token ERC-20, który jest okej) i security (token ERC-20 który zachowuje się jak security czyli np. wypłaca dywidendę i o tych tokenach security mówiłem).Tych drugich także nie lubi common law (aczkolwiek są wyjątki jak wyspy marshalla) jak i nawet EU stąd takie tokeny są wypuszczane w dziwnych krajach (zbiórka ICO).

To tak offtopem jako ciekawostka.

Wróć do „Przedszkole”