Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:15

@ekonokomik Komuś musi się skończyć kasa albo miśkom albo bykom . Większość ulicy ucieka i będzie obserwować "bogów"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:17

Smiesznie by bylo gdyby wyleszczony zostal ten bot blokujacy cene pomiedzy 1000.1 1000.2.
Ale biorac pod uwage fakt ze nastapilo to po wzroscie to raczej wyleszczony zostal pompujacy.

Na 1M najpierw byl dump a potem kontra do gory.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 11:24 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:22

Haha, ktos sobie trojakt narysowal :lol:

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:25

Z tymi bogami to ja bym sie trochę ograniczył, nikt fizycznie w ciągu minuty nie jest w stanie utrzymać kursu w takim konkretnym miejscu, wyliczanym co do dziesiątek dolara...
Tzw grubasy napewno ręcznie nie zrzucają/skupują bitcoin, obecna sytuacja to tylko pokaz jak faktycznie ten rynek działa

Ktoś chciał zakłócić rysowanie kursu skupując, sprzedając duże ilości bitcoin i sie na tym przejechał, bo algorytm niezależnie za jaką cene zatrzymał kurs w tym miejscu w którym powinien sie zatrzymać żeby rysowanie dalej podążało w tym kierunku jaki jest w planie

Dobrze to widać w skali 1 minutowej, żaden człowiek fizycznie nie da rady przy takich wahaniach, gdzie pewnie jeszcze ulica doszła do tego, panikarze itp... zatrzymać kursu w tym idealnie miejscu, idealny przykład że rynek jest sterowany, i idealny przykład że nikt fizycznie nie siedzi przed kompem i nie zrzuca bitków, tylko maszyna oparta o dany algorytm rysuje kurs.
Knoty tej świecy świadczą tylko o tym że nikt nie ma wpływu na kurs, lub 10k bitków to za mało żeby go ruszyć.
Obrazek

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:26

Historia się wysypała u mnie nie działa (bitfinex)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Merson » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:27

W tej jednej chwili zostały zmasakrowane wszystkie longi i shorty xD
smieszny pisze: tylko te z SL.
Dokładnie. Tutaj właśnie może o to chodzić, grubasy chcą dać popalić i jednym i drugim...
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 11:34 przez Merson, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smieszny » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:30

tylko te z SL.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:34

teraz analitycy wykresów będą mieli problem jak oprzeć linie o taki wybryk natury ;)
taki myk niemal identyczny już kiedyś widziałem na btc ... jeszcze przed bańką o ile pamiętam jak btc był w okolicach 1000$
O automatycznych SL na krypto radzę zapomnieć ;)
spore prawdopodobieństwo że po takim przetasowaniu będzie dystrybucja
---

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:36

Mnie też jepło znowu na matę.. :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:37

Wrzucałem tu stronę wcześniej analizę gościa, którego obserwuje:
GibonGientki pisze: Trochę inaczej rysowana spadkowa LT, warto zerknąć:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... D-Bitcoin/
Wg powyższego te szpile nic nowego nie wniosły, góra oparta o jego LT, a dół o znane wsparcia.
A żeby było zabawniej, to miałem aska na shorta ustawionego na górnej linii, zdjąłem go kilkadziesiąt sekund wcześniej coby się przyjrzeć sytuacji :)
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 11:39 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:37

Zeyt pisze: Dobrze to widać w skali 1 minutowej, żaden człowiek fizycznie nie da rady przy takich wahaniach, gdzie pewnie jeszcze ulica doszła do tego, panikarze itp... zatrzymać kursu w tym idealnie miejscu, idealny przykład że rynek jest sterowany
O ktorym miejscu mowisz?

jesli chodzi ci o 8750 + 9500 to pewnie byly tam duze zlecenia - rowniez ukryte + zabezpieczenia gieldy przed takimi akcjami.

Reszta jest prawdziwa, wiadomo ze nie zrzucal tak szybko tego czlowiek - tylko boty.

Jak ktos uzywa automatycznego SL to radze przejsc na stop-limit, ja juz raz tak zostalem wyleszczony z rok temu :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:41

@prap0n, chodzi mi o body świecy, w tym miejscu, na wsparciu od poprzedniego wybicia 9200$.

Próbował ktoś analizować wykres bitcoin na podstawie tylko body świec? Może to jest klucz

Chce tylko przekazać że wydaję mi sie że tym rynkiem steruje JEDNA tylko i wyłącznie (grupa, organizacja, soros ) od samego początku.
Nikt nie ma wpływu na rysowanie kursu w określonej skali, to są takie pieniądze że nikogo nie stać na strate 108 mln dolarów w pare minut, a ktoś z tak dużym kapitałem też nie jest na tyle głupi żeby go wyrzucić w błoto po to by sprawdzić czy da rade się przebić

Moja subiektywna opinia, nic więcej

I żeby ktoś też nie pisał że marudzę lub wymyślam bo miałem ustawionego SL, nie prawda :)
Po prostu komentuje, trzymam EOS od ceny 5,8 $ za sztuke i nie mam zamiaru sie go pozbywać przez bardzo długi czas
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 11:52 przez Zeyt, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:46

koparki pisze: teraz analitycy wykresów będą mieli problem jak oprzeć linie o taki wybryk natury ;)
taki myk niemal identyczny już kiedyś widziałem na btc ... jeszcze przed bańką o ile pamiętam jak btc był w okolicach 1000$
O automatycznych SL na krypto radzę zapomnieć ;)
spore prawdopodobieństwo że po takim przetasowaniu będzie dystrybucja
Z rysowaniem można się przenieść na Bitstampa, tam było spokojnie ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:47

Merson pisze: W tej jednej chwili zostały zmasakrowane wszystkie longi i shorty xD
smieszny pisze: tylko te z SL.
SL-e na buy/sell zdziałały cuda.
Właśnie w taki sposób z niewielką ilością kapitału można wywołać strzały góra/dół.
Prawdopodobnie było mało prawdziwych a nie sztucznych dużych zleceń z dołu i z góry.
Wtedy nieduże natychmiastowe sell/buy potrafią wywołać efekt domina.
Takie rzeczy wcześniej się zdarzały w trochę mniejszej skali
Może ktoś ma inną teorię na ten temat ?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:49

prap0n pisze: Na 1M najpierw byl dump a potem kontra do gory.
Nie. Najpierw był w miarę naturalny spadek do 10:30. Potem nagłe wyjście górą, trwające może 5min., które wydało mi sie mocno "nie na miejscu" w takim punkcie wykresu. Imho wyciągnięcie kursu przez grubasa, ale tak to bywało wiele razy.
Tym razem jakiś gruby miś postanowił tego grubasa skarcić.
I wtedy się zaczęło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:53

Zeyt pisze:
Próbował ktoś analizować wykres bitcoin na podstawie tylko body świec? Może to jest klucz


Nikt nie ma wpływu na rysowanie kursu w określonej skali, to są takie pieniądze że nikogo nie stać na strate 108 mln dolarów w pare minut, a ktoś z tak dużym kapitałem też nie jest na tyle głupi żeby go wyrzucić w błoto po to by sprawdzić czy da rade się przebić
s

Ale to nie były ani longi ani shorty, ktoś kupił / sprzedał bity i generalnie niczego nie stracił. Miał fiaty / ma krypto lub odwrotnie.

Co do body i knotów, to często na jednym interwale coś jest body, na innym knotem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 28 kwietnia 2018, 11:58

@GibonGientki, jeśli nie jest stratny, to powiedz mi teraz, jeśli chciałby wyjść z pozycji powiedzmy mając 5k bitów które aktualnie kupił, to wyjdzie na tym samym poziomie? Z taką ilościa bitów nie wyjdzie, będzie musiał być stratny, lub czekać aż kurs wybije wyżej żeby móc to zrzucić.

Osoba skupując, sprzedając taką ilość mamony musi być pewna swojej pozycji

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » sobota, 28 kwietnia 2018, 12:02

prap0n pisze:
Zeyt pisze: Dobrze to widać w skali 1 minutowej, żaden człowiek fizycznie nie da rady przy takich wahaniach, gdzie pewnie jeszcze ulica doszła do tego, panikarze itp... zatrzymać kursu w tym idealnie miejscu, idealny przykład że rynek jest sterowany
O ktorym miejscu mowisz?

jesli chodzi ci o 8750 + 9500 to pewnie byly tam duze zlecenia - rowniez ukryte + zabezpieczenia gieldy przed takimi akcjami.

Reszta jest prawdziwa, wiadomo ze nie zrzucal tak szybko tego czlowiek - tylko boty.

Jak ktos uzywa automatycznego SL to radze przejsc na stop-limit, ja juz raz tak zostalem wyleszczony z rok temu :D
Jest gdzieś tu opisany sposób działania takiego SL? A może ktoś wie jak to zastosować na bitmexie? Chociaż wiem, że to nie wątek o bitmexie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » sobota, 28 kwietnia 2018, 12:04

@Zeyt, no ale zakładając że kupujący po ~9k jest automatycznie stratny, zakładamy jednocześnie upadek bita, z mojej perspektywy to tylko kwestia czasu zanim będzie duuużo do przodu i pozbędzie się tego bita nie po 9k a po 15k czy więcej. Nie twierdzę że zaraz, czy w tym roku, ale takie poziomy najpewniej będą. A jak sie skutecznie pozbyć monet? Nie raz i nie dwa jest walka na ścianki, wczoraj nawet widziałem 2600BTC na bidach podpierające wzrost... i już połowy nie ma :)

Ba, uważam nawet, że ten co sprzedał teraz będzie miał szansę odkupić taniej :) Bo przed wzrostami widziałbym jednak jeszcze spadki...
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 12:40 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 28 kwietnia 2018, 12:07

koparki pisze: teraz analitycy wykresów będą mieli problem jak oprzeć linie o taki wybryk natury
Najmniejszych, jeżeli będą się trzymali interwałów, na których analizę warto poświęcać czas. Na 1D ta akcja nie jest szczególnie widoczna.

###

W midterm osobiście widzę raczej opcję prowzrostową w dwóch wariantach:

1) Wyjście z mini-flagi górą i test linii potwierdzenia "W" / 1-2-3,
2) Wypłaszczanie się wykresu na dołku, być może coś na wzór odwróconej filiżanki.

Ten drugi scenariusz przemawia do mnie bardziej.

Obrazek

W shorterm (dla mnie to parę następnych dni) nawiązując do wariantu 2), widzę że wykres raczej prosi się o jakiś dołek. Zdecydowanie nie byłby to dołek tak głęboki jak poprzedni. Widać kilka lokalnych oporów i wsparć, które kształtowały się na przełomie lutego i marca bieżącego roku. W każdym razie główna linia wsparcia wzrostu od ~ 12.04 została przebita i obecnie trwa jej retest od dołu (niebieska). Opór nakłada się na inny ważny(pomarańczowy), który ukształtował się ostatecznie pod koniec stycznia b.r. i jak dotąd nie został przebity (aczkolwiek kształt przypominający akumulację z 30.03-11.04 oraz dość duże momentum obecnego wzrostu + utrzymanie się kursu na wysokim poziomie po kontakcie z tym oporem z 25.04 dają jednak nadzieje na breakout). Szacuję głębokość dołka na ~ 7700, początek maja. Ofc to tylko jeden z możliwych scenariuszy, według mnie wart wzięcia pod uwagę.

Obrazek
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości