Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 25 kwietnia 2018, 11:01

@ekonkomik
A czy możemy się spodziewać oficjalnego ogłoszenia końca zakładu ?

@amneziahaze
Z jednej strony to mokry sen z drugiej jeśli adaptacja kryptowalut byłaby rzeczywiście tak mocno wprowadzana jak sobie kiedyś tutaj spekulowaliśmy to jest to realne. Z tego co pamiętam w samej japoni weszło tylko 3-4% ludności tego kraju wg. podawanych tutaj informacji. A jak pamietamy to wejście już spowodowało lot na księżyc.


Odnosząc się do dzisiejszego filmiku prezesa (mam przeczucie, że masa osób czytająca ten wątek go ogląda)
Uważam, że przebijemy omawianą sferę podaży. Jednak nie od razu. Uważam, ze tutaj mozemy mieć masę fudu w celu wyleszczenia ulicy i potem przewiezienia jej w efekcie FOMO.
Z drugiej strony rozmawiając z masą ludzi którzy mają mniejsze ode mnie doświadczenie na giełdzie oni wchodzili stopniowo od poziomow 8 do 6k.

Patrząc na moim zdaniem najważniejszy wykres czyli s&p500 widzimy formacje 3 białych żołnierzy która zazwyczaj oznacza wzrosty. I tutaj biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio media trąbiły o krachu na giełdzie spodziewałbym się wzrostów w celu wyleszczenia cfanej ulicy która by uruchamiała shorty. A co za tym idzie wzrostów na btc, bo jednak korelacja miedzy gieldami a btc ostatnio jest dość zauważalna.


@amneziahaze
Odpowiem tutaj na Twój post cytujący ekonokomika.
Według mnie z kryptowalutami jest jak z pierwszymi autami i takim powiedzeniem Henry forda.
"Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem. " Obecnie powiedziałbym, że osoby które ogarniają finanse na troche wyższym poziomie niż przepijanie wypłaty w pierwszy weekend po jej otrzymaniu. Oczekują tego aby powrócić do parytetu złota/skończyć z rezerwą cząstkową oraz inflacją na poziomie ok 10% (https://www.bankier.pl/gospodarka/wskaz ... dza-m3-pol Tutaj to mamy ath ja bym shortował !). Po czym pojawiają się kryptowaluty które na starcie mają z góry określona inflacje, są niepodrabialne , ciężko jest je odebrać świadomemu użytkownikowi. Mówiąc wprost kryptowaluty rozwiązują pewne problemy (bo nie wszystkie) wspolczesnej formy pieniądza. I tak na koniec dodam od siebie, że możemy pluć na bitcoina, ale on już według mnie zrobił dużo wprowadzając od nowa pojęcie deflacji do dyskusji publicznej. Wadą jest to, że w teorii można wyśledzic kto gdzie ile i komu ;)
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 11:09 przez discipuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » środa, 25 kwietnia 2018, 11:05

Ciekawa sytuacja, dodam swoją opinię z ulicy. Pisałem wczoraj wieczorem posta, ale mi wykasowało i już mi się nie chciało pisać jeszcze raz, ale, że kurs się zachował prawie dokładnie tak jak napisałem, to napiszę teraz jeszcze raz.

W 2013/2014 kopałem krypto waluty i sprzedawałem większość, zostawiłem tylko drobniaki, których mi się nawet nie chciało ruszać...zapomniałem o krypto na 4 lata. Już odżałowałem to lambo, które bym miał, gdybym trzymał to co wykopałem :D

Okazało się, że na szczycie bańki, te drobniaki były warte paredziesiąt tyś. Oczywiście nie sprzedałem, bo 4 lata o krypto nie słyszałem i myślałem, że btc jedzie na księżyc :)

Ok. połowy stycznia dokupiłem btc przy cenie ~13k i wymieniłem na alty...potem po rajdzie z 6k w lutym sprzedałem przy ~11k 50% wszystkiego....a później przy 9k resztę.bo to był punkt graniczny gdzie wychodziłem na 0 z wszystkimi monetami z przełości i tym co teraz włożyłem.

Gdy kurs doszedł do 6,5k, byłem jednym z tych co widzieli 4k, jeszcze jeden rajd na 10-12k i potem długie wypłaszczenie kursu przed kolejną bańka...wszedłem więc tylko za 25% kapitału i sprzedałem przy 7400 chyba..potem znów kupiłem za 25%, potem 50% i sprzedawałem z małym zyskiem kilkuprocentowym, bo tylko BTC dotykałem...a przy 8200 pociąg odjechał bezpowrotnie....nie ukrywam, mam niesamowity ból d*** teraz :D no ale lepiej nie stracić kapitału niż być w plecy.

Śledziłem sporo altów, np. cardano przy 1750 satoshi, ICX przy 2100 itd..steem przy 20k, omg, dash, myślałem sobie, że wykres jest tak wypłaszczony, że już nie spadnie, ale bałem się kupić, bo czekałem na BTC po 4-5k.

No i teraz sytuację mamy jaką mamy. Pociąg odjechał. Ten rajd prawdopodobnie obejrzę z roli obserwatora.
Dlaczego?

Wydaje mi się, że tak jak na rysunku poniżej, to wybicie ma mniejszy volume niż 6 lutego (czerwone kółka na wykresie)..Na skali 1D nastąpiło odwrócenie średnich kroczących i wczoraj sobie pomyślałem, że kurs odbije od ~9800 (bo tam jest 200 SMA), a jeżeli to bessa, to nie powinna zostać przelamana (zielona linia na wykresie).
No i tak się stało, kurs się odbił w nocy i spadł do 9200.

Widzę teraz 2 scenariusze.
1. Nie będzie już wzrostów i przełamania 10k, bo nie powinniśmy przebić 200 SMA w bessie, przynajmniej długotrwało, może jakiś krótkotrwały pik.
2. Faktycznie 6,5 byłem dołkiem i teraz jedziemy do góry...za tym scenariuszem przemawia to, że mamy rosnący volumen na tych długich zielonych świecach (niebieskie kółka), a niższy na czerwonych..I teraz być może jest dobre miejsce, żeby wejść, ustawić SL z 5% i jechać dalej z pociągiem...

W opcji 2 nie pasuje mi jednak tak do końca ten volumen, jest niski jak na to jaki powinien być, gdyby to był faktycznie rajd po nowego ATH i mielibyśmy już nie zobaczyć <7k w najbliższym czasie. i to mi jednak podpowiada, że kurs zostanie bardzo szybko sprowadzony do niskich poziomów, tylko z którego momentu to nastąpi, czy już teraz, czy 12k, czy 15k? :D

Obrazek

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » środa, 25 kwietnia 2018, 11:10

1. "Bykom udało się zmobilizować rynek w kierunku 61% Fibo na poziomie 9 607 $, a i formacja Objęcia Hossy pojawiła się na wykresie H4 na tym poziomie. Może to wskazywać na tymczasowe wycofanie w kierunku jednego z poziomów wsparcia technicznego na poziomie 9,126 USD i 8,986 USD. Co więcej, ruch w górę wygląda jak typowy rozwój fali trzeciej z widoczną rozbieżnością między ceną i momentum, więc szansa na zjazd korekcyjny teraz wielce prawdopodobna. "

2. "Teraz byłaby 4ta fala w dół. Poziom do obserwacji: $8,438 ( unieważnienie scenariusza wzrostowego)."
cyt. Sebastian Seliga

Nikt z Was tego nie shortuje teraz? Bo ja próbuję :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 25 kwietnia 2018, 11:12

amneziahaze pisze: Strasznie cienka ta korekta. Jestem zdruzgotany po prostu.
Yyy to już się skończyła? Dowalało ostanie dni "It's Time To Kick Ass And Chew Bubblegum" ale teraz jakoś "and i'm all out of gum". Nie ma to jak poranna cegła w ryj, aż poczułem wzmożoną perystaltykę jelit.

amneziahaze pisze:
I teraz pytam tak czysto hipotetycznie. Jeżeli Bitcoin przebije w maju 12.500usd to będziemy pisać tu na forum o pęknięciu bańki czy tylko mocniejszej korekcie na 1W? A jeżeli ów pęknięcie okaże się tylko korektą, bo bańka teoretycznie przed nami, to jakie widzicie zasięgi, 30.000-40.000.80.000usd?
Ło panie 40k? Ja bym chyba ze szczęścia prąciem po kaloryferze trzaskał ,żeby to światu ogłosić.
Ale czemu by nie? Skoro skok do 20k$ i odreagowanie, to kolejna górka od bidy do określenia po Elliotowsku.

Tak się zastanawiałem czy zjazd będzie się pogłębiać i robi to jakoś niemrawo chyba ze względu na zapakowanych ludzi którzy niechętnie chcą oddać. Poczekam do 12:00. Brakuje krechy jako wsparcia dla oparcia dokąd ma spaść. O ile odreagowanie w górę nastąpi :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 11:27

burzolak pisze: Ło panie 40k? Ja bym chyba ze szczęścia prąciem po kaloryferze trzaskał ,żeby to światu ogłosić.
Zawsze tak się gada. Kurs siedzi cicho miesiącami i nagle jeb - 350$zaLTC, 4000BCH, 16.000-20.000BTC chwila moment i ciągłe niedowierzanie ulicy, że to nie może przecież tak rosnąć. Stały schemat, przerabiałem.


Dlatego może lepiej podejść zarówno na chłodno, ale też racjonalnie do sytuacji.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
burzolak pisze: Skoro skok do 20k$ i odreagowanie, to kolejna górka od bidy do określenia po Elliotowsku.
Był tu taki koleś, który próbował wszystko wyjaśniać Elliotem. Już go z nami nie ma. Po ostatniej bańce nagle go nam zabrakło, tzn. mnie nie, gdybym kiedykolwiek wierzył w magiczną trójkę, która okazała się ostatecznie jedynkowym januszem. Szkoda nerwów na te pierdoły. Dziwię się tylko, że ludzie tego jeszcze nie ogarnęli. Pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Co ATH Ci pisze, że "ta piątka to jednak nie piątka, ale trójka, a może nawet jedynka, no ale może jednak trójka, choć równie dobrze może to być piątka" no to siedzisz jak janusz, czekasz na wyleszczenie się i nie wiesz czy zabić się własną pieścią czy zupełnie wyłączyć forum dla dobra siebie i przede wszystkim innych, których de facto 80% już nie ma od pęknięcia ów rzekomej bańki bańki. Przypadek? Nie sądzę.

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
discipuli pisze: Według mnie z kryptowalutami jest jak z pierwszymi autami i takim powiedzeniem Henry forda.
"Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem. " Obecnie powiedziałbym, że osoby które ogarniają finanse na troche wyższym poziomie niż przepijanie wypłaty w pierwszy weekend po jej otrzymaniu.
To jest bardzo mądre. Jako że mam kilka źródeł, to sobie nie wyobrażam nawet jak można przepić dniówkę. Po prostu mission impossible... no chyba, że na śmierć... ale jak to się mówi u nigga "make money or die tryin" albo jeszcze lepiej "work smart not hard".
gieerka pisze: Osobiście udało mi się wiele razy "wywróżyć" Elliotem prawidłowe poziomy. I osobiście uważam, że nerwów jest o wiele mniej rysując sobie parę kresek i widząc w jaki poziom może dojść impuls/korekta. Charakterystyka zachowań patrząc "na szybko" na wykres jest idealnie widoczna więc nie można mówić, że to pierdoły.
Wywróżyć? Ja piszę o statystyce. Piszę o pewniakach, nie żadne = - 15-20% prawdopodobieństwa. Myślisz, że elliota nie rysowałem, albo że nie wiem o co w tym chodzi? Zapomnij.
gieerka pisze: Czy ja coś takiego napisałem? Po prostu jest to moim zdaniem bardzo dobra technika określenia rynku i tego gdzie cena może się lada moment znaleźć. Piszesz, że rynku do przodu nikt nie przewidzi, wskaźniki bee i reszta bee, tylko doświadczenie i zarabiamy. A ile razy rysując z głową EW idzie jak po linijce, i pewnie to przypadek, trafiony chybił-trafił, hazard... Od momentu kiedy EW praktykuję, nie tylko na rynkach krypto, zarabiam lepiej. Dla mnie to wystarczający dowód i nie chcę wchodzić tu teraz w polemikę na ten temat. Pozdrawiam
Hola Hola, skoro EW się sprawdza to teraz czekamy na BC i 8700usd na BTC? Postawisz na to pieniądze?

Tj. uważasz, że tak być musi i tak najprawdopodobniej będzie w 1D bo 12345=ABC? Zapomnij. Nawet jak się sprawdzi to może lepiej i tak zapomnij. Pierwsza lepsza konsolidacja po prostu Cię rozczaruję i możliwe, że uznasz to za głupotę. Kolejny Panic Buy doprowadzi Cię do szału, że zawierzyłeś takiemu płytkiemu schematowi fal.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 11:56 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » środa, 25 kwietnia 2018, 11:29

amneziahaze pisze: Był tu taki koleś, który próbował wszystko wyjaśniać Elliotem. Po ostatniej bańce nagle go nam zabrakło, tzn. mnie nie, gdybym kiedykolwiek wierzył w magiczną trójkę, która okazała się ostatecznie jedynkowym januszem. Szkoda nerwów na te pierdoły. Dziwię się tylko, że ludzie tego jeszcze nie ogarnęli. Pozdrawiam.
Mylisz się i się z Tobą nie zgodzę. Osobiście udało mi się wiele razy "wywróżyć" Elliotem prawidłowe poziomy. I osobiście uważam, że nerwów jest o wiele mniej rysując sobie parę kresek i widząc w jaki poziom może dojść impuls/korekta. Charakterystyka zachowań patrząc "na szybko" na wykres jest idealnie widoczna więc nie można mówić, że to pierdoły.
Ja wrzucam coraz mniej, ponieważ wrzucając coś, co mogło (i dochodziło) do skutku, nie grałem pod to. Cholera wie czemu. Teraz po prostu rysuję i z automatu pod to gram, z delikatnie szerszymi SL ponieważ jeszcze do końca "dokładnie" poziomów cenowych nie określę (za chudy w uszach w EW jeszcze jestem)

Patrząc po niejednym komentarzu np. Fibo, EW idealnie trafiało w punkt i on to umiał wykorzystać.

Już tu raz była dyskusja o EW, w sumie to nie wiem czemu przed chwilą wstawiłem to w ten temat skoro jest dedykowany dla EW. Trudno. Następnym razem tu mojego EW nie będzie :)

@UP
amneziahaze pisze:
Czy ja coś takiego napisałem? Po prostu jest to moim zdaniem bardzo dobra technika określenia rynku i tego gdzie cena może się lada moment znaleźć. Piszesz, że rynku do przodu nikt nie przewidzi, wskaźniki bee i reszta bee, tylko doświadczenie i zarabiamy. A ile razy rysując z głową EW idzie jak po linijce, i pewnie to przypadek, trafiony chybił-trafił, hazard... Od momentu kiedy EW praktykuję, nie tylko na rynkach krypto, zarabiam lepiej. Dla mnie to wystarczający dowód i nie chcę wchodzić tu teraz w polemikę na ten temat. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 11:40 przez gieerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 25 kwietnia 2018, 11:37

@amneziahaze, Akurat posty o EW, choćby naszego kolegi @Fibo często się sprawdza. Wiadomo - wpada euforia, ludzie kupuja lub panika - sprzedają to cholera wie gdzie się to zatrzyma :p

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 11:47

amneziahaze pisze:
ekonokomik pisze: To tak jakbyś zapytał, czy jeśli się przewróciłeś jak długi, ale potem udało Ci się podnieść na klęczki, to uznamy, że nie miało miejsca przewrócenie, a tylko głębszy skłon


Przez jakie długi? Mój ostatni dług zakończył się w 2009, z kategorii inwestycyjnych. W PLN.
LOL :D
https://synonim.net/synonim/le%C5%BCe%C ... d%C5%82ugi

Co do reszty - kompletnie nie wiem o czym piszesz.

Pytałeś czy jeśli nastąpi wzrost do 12k5 to będziemy dalej mówić o pęknięciu bańki.
Więc Ci odpowiedziałem, że zdarzenia z przyszłości nie mają wpływu na fakty z przeszłości. Nawet poparłem to sugestywnym przykładem z życia codziennego.

Bańka 2017 na BTC pękła, i to jest fakt. Tak mówią liczby i wykres. I żadne wzrosty w przyszłości, nawet do 1mln tego nie zmienią, bo to już się stało. Nad czym tu się zastanawiać?

A to czy nazwiesz sobie to pęknięcie korektą to już Twoja prywatna sprawa.
Niektórzy nazywali pęknięcie bańki z wiosny 2013 korektą, albo pułapką na niedźwiedzie, bo na jesieni wystąpiła kolejna, większa bańka.
"Bańka", "pułapka", "korekta" to tylko słowa, może ważne dla humanistów, ale w sumie bez znaczenia dla wykresu i gry.

@discipuli, zakład trwa do połowy czerwca. Ja obstawiałem, że w tym czasie kurs przebije 10K USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 12:05

ekonokomik pisze: Co do reszty - kompletnie nie wiem o czym piszesz.
ekonokomik pisze: Bańka 2017 na BTC pękła
A bańka z kwietnia już pękła czy jeszcze nie? A bańka z tej dekady pękła? Co jest faktem? Że pękła bańka? A co jeśli nie pękła tylko przykorekciła?
ekonokomik pisze: A to czy nazwiesz sobie to pęknięcie korektą to już Twoja prywatna sprawa.
No i to jest kluczowa kwestia w moim pytaniu, ponieważ ja bańki nie określam w ramach czasowych stricte, tylko po analizie wykresu ogółem. Dlatego dywaguje, czy ów bańka na pewno pękła, nie uwzględniając tak krótkich ram czasowych, jak to próbujesz określić.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 12:07 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kuros » środa, 25 kwietnia 2018, 12:07

może mieć to coś wspólnego ?
27 April 2018
Bitcoin (BTC)
CME: April Last Trade

(Added 27 January 2018)

Last trade date / contract expiration of: 2018 APRIL BTC Futures contract / @CME exchange/marketplace / Trading terminates 4:00 p.m. GMT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 25 kwietnia 2018, 12:12

ekonokomik pisze: czy jeśli nastąpi wzrost do 12k5 to będziemy dalej mówić o pęknięciu bańki.
Hehe niektórzy nie doszli jeszcze do tego, że bańki występują cyklicznie i ich pekanie nie tylko nie uniemożliwia powstanie kolejnej, ale jest wręcz warunkiem koniecznym do jej zaistnienia.
amneziahaze pisze: Był tu taki koleś, który próbował wszystko wyjaśniać Elliotem. Już go z nami nie ma. Po ostatniej bańce nagle go nam zabrakło, tzn. mnie nie, gdybym kiedykolwiek wierzył w magiczną trójkę, która okazała się ostatecznie jedynkowym januszem. Szkoda nerwów na te pierdoły. Dziwię się tylko, że ludzie tego jeszcze nie ogarnęli. Pozdrawiam.
Ty bezczelny GNOJU. Skończ pisać takie bzdury bo rzygać się chcę (tak, świadomie Cię obrażam, ale nie bez powodu). Jednego dnia dopierd*lasz się do każdego kto robi jakąkolwiek analizę i piszesz, że wątek to manipulacje a drugiego pytasz o rady i pierdzielisz o Rsi co drugi post... Żebrzesz o to by doradzić czy BCH sprzedać czy nie. A teraz znów na odwyrtkę, spam-referaty o dupie maryni + obrażanie człowieka, który robi tu z EW świetną robotę. Chory jesteś.

Co do @Fibo - jeśli o nim piszesz a raczej tak - już pisałeś wiele głupot na jego temat. Posty Fibo o EW są tu jednym z najważniejszych i najbardziej trafnych źródeł. Nawet nie waż się po raz kolejny pisać bzdur na jego temat bo Ci tym razem nie popuszczę bezczelny trollu.

Uważajcie na amnezia bo ma dziś fazę (co widać po tej kartce wątku i bzdurach jakie wypisuje), nie ma mowy o argumentach. Podejrzewam, że odkupił BCH drogo a mocno dziś spadło i odreagowuje bo psycha znów siada.

___
Co do wykresu, dla mnie osobiście powrót do klina nie jest korektą-sygnałem na zakup, ale powrót do klina oznacza, że jest nadal w tej figurze i równie dobrze może z niej wyjść w dół, jak w górę, a nawet bardziej w dół. Rozsądne wejście to odpowiednia korekta przy wyjściu w dół lub ponowne wyjście w górę. Wczorajsze nastroje i fomo-wzrost na końcu dziennej jasno mówiły, że to raczej pułapka.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 12:18

Wymazywanie pisze: Ty bezczelny GNOJU. Skończ pisać takie bzdury bo rzygać się chcę. Jednego dnia dopierd*lasz się do każdego kto robi jakąkolwiek analizę i piszesz, że wątek to manipulacje a drugiego pytasz o rady i pierdzielisz o Rsi co drugi post... Żebrzesz o to by doradzić czy BCH sprzedać czy nie. A teraz znów na odwyrtkę, spam-referaty o dupie maryni + obrażanie człowieka, który robi tu z EW świetną robotę. Chory jesteś.
Znowu to samo. Nie przesadzasz może? Po prostu nie wierzę e EW, no bardzo wybacz. Dziwię się osobiście, że zamiast podywagować nad prawdopodobieństwem tego czy EW się sprawdza czy nie, to wolisz zupełnie zanegować i skreślić wątpliwości.

A to, że ich już tu nie ma, to niestety jest faktem. Co, mam może oszukiwać ludzi, którzy przyszli po czasie?

Poza tym odnośnie pytań to co w tym złego, że znajdują się tutaj osoby, których zdanie się dla mnie bardzo liczy? Nie można zapytać lepszych? Mogłeś też się podzielić swoją opinią, grałeś na XRP, gratuluję, ale z tego co wiem to Bitcoin Cash osiągnął wyższy wzrost. Mogłeś równie dobrze dobrać IOTA. Tj. PRZEWIDZIEĆ ruch danej kryptowaluty, jej zasięg i moc.

Szwajcar obstawia BCh na 2500usd. Nie wydaje mi się, by posługiwał się EW, nawet to zakrawa o tragikomizm w tej sytuacji.
Wymazywanie pisze: Co do @Fibo - jeśli o nim piszesz a raczej tak - już pisałeś wiele głupot na jego temat. Posty Fibo o EW są tu jednym z najważniejszych i najbardziej trafnych źródeł. Nawet nie waż się po raz kolejny pisać bzdur na jego temat bo Ci tym razem nie popuszczę bezczelny trollu.
W ogóle o nim nie pisałem. W jakim celu prowokujesz coś co w ogóle nie sprzyja nikomu?
Wymazywanie pisze: Sorry nie czytam Twoich postów, mam próbkę Twojej głupoty na poprzedniej kartce i to naprawdę strata czasu to czytać a zwłaszcza dyskutować.
No to jak to jest? Ataki bez uzasadnienia? Jaki cel za tym stoi? No naprawdę to nie jest w porządku.
obrażanie ludzi, pisanie kompletnych bzdur, wyj. kilka postów niżej
@Wymazywanie, czy mógłbyś chociaż się ogarnąć? Bzdurą jest co konkretnie? Szkodzisz dalej.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 12:29 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 25 kwietnia 2018, 12:22

ekonokomik pisze: A ja bym się nie zdziwił, gdyby poszła korekta trwająca 3 - 5 dni, do linii wsparcia po szczytach od ATH (w skali log.) czyli do okolic 8K. Retestu tej linii (góra wielkiego trójkąta), widocznego w wyższych skalach (h12 d1) ewidentnie mi brakuje.
Klin trwał 13 dni, jasne, że jeśli wyjdzie z niego dołem, po potrwa taka korekta kilka dni.
Może być dobry short na BTC przy wychodzeniu z klina w dół. Nie polecam i sam tego nie gram (mam inne dziś rzeczy do zrobienia niż trading), taka teoretyczna obserwacja tylko.

Dodano po 58 sekundach:
@amneziahaze,
Sorry nie czytam Twoich postów, mam próbkę Twojej głupoty na poprzedniej kartce i to naprawdę strata czasu to czytać a zwłaszcza dyskutować.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 154
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prosto988 » środa, 25 kwietnia 2018, 12:24

Nie wiem , czy już ktoś wrzucał coś takiego czy nie.U mnie cena odbiła się od linii trendu spadkowego puszczonej po body świec interwału D1 skali logarytmicznej.Może komuś ta informacja się przyda.http://ifotos.pl/z/qnaxqaq

@ekonokomik jest wiele niuansów związanych z wyznaczaniem linii.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 13:05 przez prosto988, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 12:32

@prosto988, nigdy nie rozumiałem jak można opierać coś o body świec, skoro te body są różne w różnych skalach, a każdy używa innej, jak mu wygodnie i ile mu się mieści na ekranie. Wiem, że są skale bardziej szanowane, jak 4h czy 1d, 1w, ale to nie bardzo zmienia sytuację.
Za to przy zmianie skali ekstrema są niezmienne.

W tym konkretnym przypadku puszczenie linii przez szczyty daje eleganckie 3 punkty podparcia zamiast 2 (jak u Ciebie po body) co dodatkowo sugeruje taki sposób rysowania.
A linia wypada teraz trochę >8K.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » środa, 25 kwietnia 2018, 12:41

sovas pisze: Co się stało z XRP na finexie? :D
Podobny flash crash na IOTa był wcześniej, grubi realizują zyski / pęknięte SL. Także jak widać, aż takich byczych nastrojów to nie ma, alty wystrzeliły, ale ich właściciele czują, że to tykająca bomba. Z BTC może być podobnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » środa, 25 kwietnia 2018, 12:48

GibonGientki pisze:
sovas pisze: Co się stało z XRP na finexie? :D
Podobny flash crash na IOTa był wcześniej, grubi realizują zyski / pęknięte SL. Także jak widać, aż takich byczych nastrojów to nie ma, alty wystrzeliły, ale ich właściciele czują, że to tykająca bomba. Z BTC może być podobnie.
Ale zazwyczaj po tych realizacjach kurs znów wzrastał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 25 kwietnia 2018, 12:51

No to chyba wypadamy. Myslicie ze pojdzie glebiej niz 8700?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » środa, 25 kwietnia 2018, 12:52

@oliee0, wzrastał, czy nie wzrastał, bardziej mi chodzi o fakt, że wczorajsze FOMO momentalnie przeradza się w panikę i to u poważnych graczy, bo te szpile to nie była ucieczka płotek.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sovas » środa, 25 kwietnia 2018, 12:53

domator pisze: No to chyba wypadamy. Myslicie ze pojdzie glebiej niz 8700?
Jak dla mnie to wypadliśmy o kilka $ na bistampie. Może być jeszcze chodźby chwilowa zawrotka po takim zmyłkowym wybiciu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jahu i 40 gości