Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:49

koparki pisze: Najbardziej płynna giełda do short na BTC/USD i na ETH/USD to bitfinex , dźwignia 2.5x
Na Bitfinex jest margin jest troszke wiekzy bo 3.3 "Margin Trading
Bitfinex allows for users to trade with up to 3.3x leverage by receiving funding from the peer to peer margin funding platform. "
https://www.bitfinex.com/features
Bitfinex to chyba moja ulubiona, Bittrex z nowym desing jakos mi nie pasi , Binance nie jest zly ale nie ma margin (kucoin tez ale ma za to fajne coins)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 07:56

@Wymazywanie i kicha, nie mieliśmy racji, spadku brak, jest pompa :)

Wchodzisz teraz? Mi się wydaje, że to może być trochę jak z tym wzrostem do 11.7k przed samym zjazdem ale teraz mamy bull market sądząc po altach...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:00

Czyli jednak to byla flaga a la proporzec w tym klinie... takze chyba ku 9500 leci... a potem to juz opory w linii poziomej po starych szczytach.. pierwszy powazniejszy to ok 11k

teraz pytanie czy będzie zaraz odbijac i korekcić te wzrosty jak na poprzednim rysunku co wstawiałem, czy jednak pociąg tu de mun?

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:17 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: __kot__ » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:01

Wtorek, 8:00 rano.
Użytkownicy online: 138 :: 35 zarejestrowanych, 1 ukryty i 102 gości (wg danych z ostatnich 5 minut)
Czyżby znowu się zaczynało? Zaraz będziecie musieli studzić nastroje...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:11

Rysując górną linię klina pod najbardziej ostrym kątem, opór wypada teraz na 9400 (finex, skala liniowa).
Ja wprawdzie rysowałem inaczej, ale wolę przyjąć, że kurs wciąż jeszcze nie przebił tego oporu. Jak ktoś ostrożny, to może sprzedać pod tą linią i czekać co dalej.
Bidy zbudowały się bardzo mocne (3k BTC broni 9000), ale wiemy, że to o niczym nie świadczy. Wykres long/short też raczej nie pomoże.

Potraktowanie tego klina jako tarasowej platformy startowej i wyjście z niego górą byłoby aż niezdrowe. Ja wciąż obstawiam return to normal do 10-13k widoczne w skalach d1, w1, ale spodziewałem się budowania tego ruchu gdzieś w połowie maja.
Trwająca kilkanaście dni korekta do >8k, z solidnym retestem linii po szcyztach (w log. od ATH) byłaby teraz jak najbardziej na miejscu.

Z drugiej strony, przebiliśmy tę linię, a wcześniej dołek w okolicach 6500 nie dał rady zejść poniżej dołka 6k.
Pewnie dla wielu inwestorów z nadziejami na odrobienie spadków to już koniec smuty po pęknięciu bańki i potraktują obecne wybicie jako odjeżdżający pociąg do 40K :)

Trudno wyrokować.
Ja wciąż trzymam longa na BTC (właściwie bez dźwigni) + BCH kupione z myślą o dłuższym okresie (choć po wzrostach o 200% w tydzień sprzedaż bardzo kusi).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:18

No właśnie, trudno wyrokować, zwłaszcza gdy się podjęło błędną decyzję o wyjściu :) wejście teraz to ryzyko nadziania się na spóźniony spadek (który należy się jak psu buda, ale skoro mamy (IMHO) BULL MARKET, to możemy logikę wyrzucić za okno).

Zaczynają odjeżdżać alty wysoce spekulacyjne (wyższy rząd shitcoinów), co jest znakiem dobrym i złym jednocześnie - dobrym, bo ewidentnie mamy odwagę spekulantów, a więc kasa płynie do krypto wartkim strumieniem. Złym - bo tak było tuż przed krachem w styczniu. :roll:

Return to normal IMHO powinien mieć większy zasięg (tak do 17k ewentualnie), z kresek taki scenariusz wychodzi ładnie (ale jak coś z kresek wychodzi ładnie, to zwykle nie ma miejsca - vide korekta do 4.8k).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:26

@BitJanusz, teraz to jedynie shorta moża zaryzykować bo prawie dotknęło górnej linii klina. Teraz niewiadomo czy kolejna lokalna flaga (każda następna coraz krótszy maszt i zasięg flagi krótszy w czasie) czy dalej up.. ruletka imo

wg mnie teraz przez większość część dnia (z możliwością bujania jeszcze jutro) będzie bujać 9200-9300..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:35

no właśnie ja zawsze bardzo sceptycznie podchodzę do takich krótkich wzrostów po długiej konsolidacji, w ciągu ostatnich kilku miesięcy było to dosłownie ostatnie tchnienie przed dzikim zjazdem (kilkukrotnie już - 11.7k, 9.8k, 9k, itd). Z drugiej strony, ponieważ zmienił się sentyment, tym razem spokojnie może być inaczej = wzrosty do 10+k i dopiero korekta.

Ewentualnie ordynarne wyleszczenie wszystkich z jazdą do 12k. :mrgreen:

Będę się upierał przy tej zmianie sentymentu, wzrosty altów o 100-200% względem BTC to IMHO wyraźny sygnał, że coś się zmieniło (chodzi tutaj o kapitał wpływający do krypto).
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:38 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sovas » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:38

Podobnie jak niektórzy z was, ja też wczoraj wyszedłem. Na razie jednak czekam, myślę, że jeszcze możemy opaść do dolnej linii (bitstamp 4h).

Obrazek

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:47

spojrzenie na sytuacje okiem elliotowca - Sebastiana Seligi:
https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/9PTdPL2n/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:51

4-ka w 5-ce okazała się wzorcowym elliottowskim trójkątem symetrycznym, stąd też dynamiczne wybicie w ramach 5-tki w 5-ce (max. zasięg 9450$). Tym samym powoli kończy się impuls wzrostowy od 6.04 i rynek przystąpi do jego korekty. Jest pewna szansa, że będzie ona flatem, co dodatkowo rozbudziłoby byki w niedalekiej przyszłości.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:55

@Fibo, przy flacie jakich należałoby się spodziewać poziomów LOW?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:25

Przebilismy szczyt z 21 marca. I ciagle jestesmy nad.
Wydaje mi sie ze to bardzo istotny fakt. Moze nawet istotniejszy niz klin.

edit: nie potrafie podjac decyzji o wyjsciu z longa. Moja trauma z grudnia kiedy to przez caly miesiac powtarzalem sobie ze korekta musi kiedys przyjsc a rynek jak TGV zasuwal do góry mi nie pozwala wyjsc :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:41

@domator, pamiętaj, że dopiero co było ATH o byczy wzrost o kilka tysięcy USD. Jaka szansa, że ludzie nie zaczną realizować zysków? :p na 6k może nie spaść, ale tez kto wie... za 10 dni znowu może być czerwono bardzo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:46

@FortiDude, jak ktoś wszedł przy 6 to raczej będzie trzymał.. więc nawet jak spadnie z 9 na 8K to mało straci... bo potem może odbić i znów lecieć kij wie gdzie :) taki to komfort psychiczny wejscia w dołku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:49

Dodatkowo, korekta trwa wiele miesięcy,więc rosną nadzieje na jej zakończenie. No i mamy erę domorosłych analityków na twitterze, którzy kreślą kreski pod 40k. To też działa na wyobraźnię "mas".

Sam zresztą uważam, że to "return to normal" jest. Liczyłem na korektę od 9k do okolic 8k celem poprawy pozycji, ale nie udało się póki co.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:50 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:49

@Dovakhiin, prawdziwy hazardzista zamknął by teraz longa z zyskiem i otworzył shorta, zamknął przy 8k i na nowo longa :p

Ale to byłby hazard Heh.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » wtorek, 24 kwietnia 2018, 09:55

@domator, i to na ladnym wolumenie, gdybym nie wychodzil kilka dni temu to bym trzymal, poki co wyglada to dobrze, choc kolejne opory sa dosc silne, ale mamy tez ladne wsparcia dzieki korekcie plaskiej, mnie do wyjscia pokusilo 100% zysku i chec odpoczynku, gdybym wiedzial, ze i tak bede sledzil kursy itp to bym trzymal :D ustawil sobie ewentualnie SL na zadowalajacym mnie poziomie, w sumie to balbym sie otwierac shorta nawet na najblizszym oporze fibo 9680, ja z wejsciem czekam na korekte do 8500-8400, z decyzja najlepiej poczekac do zakonczenia swiecy na 1D, bo byc moze dobijemy jeszcze dzis do 9400, skad moze czekac nas rychly zjazd :)

Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:02

domator pisze: nie potrafie podjac decyzji o wyjsciu z longa. Moja trauma z grudnia kiedy to przez caly miesiac powtarzalem sobie ze korekta musi kiedys przyjsc a rynek jak TGV zasuwal do góry mi nie pozwala wyjsc :-)
każdy ma obawę o utracenie profitu z zyskownej pozycji w dwojaki sposób: albo że przetrzyma za długo albo że wyskoczy za szybko . Ale z dwojga złego chyba lepiej nieco przetrzymać bo trend uwielbia kontynuację
Należy też mieć na uwadze,że w odpowiednim momencie moze zostać naciśnięty przycisk BOOST , czyli powrócić straszak USDT=scam ... wtedy to dopiero zobaczymy świece po 30% na dobę do tego jeszcze nałożyłaby się kaskada uciekających shortów... mogłoby dolecieć w 3dni o kolejne +100% tego typu przekręty to norma w krypto i trzeba się z tym liczyć
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:24

@koparki

imho zależy to od perspektywy. Z punktu widzenia 20k, wyjście przy 14k to błąd i straca sporej części zysków. Ale gdyby spojrzeć na to z punktu widzenia kogoś, kto holduje BTC przy 6-7k - czy wyjście przy 14k było złe? :P

IMHO lepiej wyjść na górce i strawić większą górkę, niż doholdować do potężnych spadków. Bo profit, jaki by nie był, zawsze jest lepszy od straty ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Olexy i 42 gości