Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:07

koparki pisze:Uwaga na ewentualny długi czerwony wodospad w dół przed ewentualnym wybiciem w górę ...
Jak to czytać? "Chłopaki sprzedałem, fajnie jakby zleciało teraz w dół zanim naprawdę wzrośnie"? :)
socjolog2008 pisze: Poczekam i rok na 1000$ albo przy cenie 100.000$ sprzedam
No,no, no; wycwaniłeś się. Nie piszesz już o pewnym zjeździe ale zabezpieczasz się w razie MOON i w razie CRASH. Cwana bestia. Czy tak czy siak wyjdziesz na projfeta. :)

Zapraszam Cię i innych zainteresowanych do nowego wątku nt kursów wszystkiego, co nie jest crypto. Akcje, indeksy, kruszce, waluty i co tam jeszcze jest. Lubisz pisać o parach walutowych i złocie i srebrze, więc lepiej nie tu ale w osobnym wątku. Każdy zainteresowany skorzysta.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 93#p483093

Dodano po 5 minutach 37 sekundach:
hassejo pisze: i proszę nie mylić mnie z innym wieszczem z tego forum czy też YT który jak zawsze zapowiada kryzys i spadki.
A czemu ktoś miałby Cię, jak mniemam, mylić z prezesem? Faktycznie podobniś i z awatara i z gadki. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:10

Wszystko ładnie i pięknie ale obecnie nie ma mozliwości łatwego zabezpieczenia zysku na krypto:
Zejście do usdt - to ryzyko zwiazane z trzymaniem kontrowersyjnego usdt które jak dla mnie nie ma absolutnie pokrycia w USD.
Myślę że na tych rynkach "tylko" fundusze inwestycyjne potrafią zejść do realnych fiatów, drobnica i średniacy tego nie robią aby nie mieć zmartwienia związanego z "PCC" ;) ... jednak inwestycyjne fundusze sprawiły że nie ma juz wahadła typu alty drożeja bitek spada i na odwrót jak za starych dobrych czasów., obecnie gracze-kolosy sprawili że jest wahadło (btc+alty) <-> USD

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Wymazywanie pisze: Jak to czytać? "Chłopaki sprzedałem, fajnie jakby zleciało teraz w dół zanim naprawdę wzrośnie"?
pudło - zresztą dość często pudło. Mam long nadal
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:26

Myślę że spadki w mid-term są teraz mało realne;
wybicie czy wręcz rajd na bitku kosztem altów? Myślę że do tego potrzebny byłby news, który wskazywałby, że bitek odstawi alty tylko że.. (forków promujących posiadanie btc było już pełno, LN to chyba jednak niewypał - w sensie, że nie zanosi się na game-changer) Wiadomo dla DT to się każde parę % liczy które alty stracą przy gwałtowniejszym wyskoku bitka, jednakże dla takich przeciętnych bagholderów to jest gre niewarta świeczki PCC (bo alty prędzej czy później i tak bitka dogonią)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:33

hassejo pisze: ostatnie dni stabilnego bita, dały wielu mocną spekułę że jest bezpiecznie.
nie jest.
Nie jest nigdy bezpiecznie, no może jedynie podczas długich boczniaków po downtrendzie, gdzie już nie chce spadać, traci mocno zainteresowanie a wzrost jest kwestią czasu.

To, co teraz się dzieje na BTC jest próbą przerwania downtrendu i nie dotyczy tylko BTC ale całego rynku. Ja wiem, że na skali nie-log, LT_sp od ATH przebita, na log jeszcze nie ale nie jest daleko, lecz nawet jej przebicie nie daje pewności. Ba, pewności nie ma. Ale jest szansa, próba. Próba, co do której nie będziemy wiedzieć czy faktycznie odwróciła trend, nawet jak doszłoby do 11-12k. Bo nawet wzrost tam może oznaczać trapa i zjazd.
Poprzednio, po low 6k w lutym zrobiliśmy też przebicie LT spadkowej od ATH (koniec lutego, początek marca), ale nie odwróciło to trendu na długo i kontynuowaliśmy spadkowy. Mimo tego nie spadliśmy już pod przebitą linię trendu - to akurat na plusik. Rozszerzyliśmy po prostu figurę spadkową od ATH (klin/kanał) i - co najważniejsze - zmieniliśmy kąt spadków, ich intensywność. Widać, że trend się wyczerpuje. Obejrzyjcie sobie każdą bańkę BTC czy większych altów. Jak jest hossa to mamy nasilenie wzrostów aż do parabolki, jest to za duży odlot i trend się odwraca i odwrotnie do hossy, w bessie idzie od największego nasilenia, do jego słabnięcia a w końcu wyczerpania potencjału spadkowego, które kończy się nieśmiałym, powolnym odwróceniem trendu. Ono nigdy nie jest pewne w pierwszych swoich impulsach.

Teraz mamy albo odwrócenie, albo kolejną modyfikacje figury downtrendu od ATH w postaci odbicia, trapu i zjazdu dalej. Jak łatwo zauważyć, zazwyczaj są od ATH takie 3 (lub od 2 do 4) sekwencji spadkowych czyli zjazd-odbicie i powrót do zjazdu. Na BTC mamy 2 lub nawet 3 takie sekwencje (jeśli drugą zacząć od styczniowego lokalnego high).

Dobra, post się rozpisał, a ja nie mam odpowiedzi na to, co będzie. Zwracam tylko uwagę, że to już może być to i jeszcze odnośnie kątów kolejnych sekwencji spadkowych. One (kąty) się zmniejszają względem osi y (czasu). Jeśli dochodzi już do tak dużego wypłaszczenia, że z trudem byłoby prowadzić trend spadkowy z kątem małym, na granicy boczniaka, wtedy naturalnie przychodzi początek większego odbicia, często z beartrapem, znów wypłaszczeniem i dalej z wybicie konkretnym (niekoniecznie bańką).

PS. Podejrzewam, że na największych crypto, czyli duże wolumeny, zainteresowanie, rynek topowy cały czas a więc i wykresy najbardziej "prawilne" technicznie, może być matematyczny związek między kolejnymi sekwencjami dowtrendów a dokładniej, między polami kolejnych umownych trójkątów z podstawą jako czas (od local trapa do kolejnego local lowa) a wysokością jako odcinkiem od local high i low. Być może pole tych trójkątów sekwencyjnych jest podobne (bo pierwszy wysoki ale krótszy a kolejne dłuższe ale niższe) lub zbliżone do siebie lub malejące o podobny % względem poprzedniego. Zbadam to kiedyś na BTC, LTC, ETH, czymś tam jeszcze.

Jeszcze odnośnie BTC. Na wzrost dałbym 70, na spadek 30. Ale mam na myśli czas bliżej mid niż long, kilka tygodni, nie więcej. Co do sytuacji bliżej też wygląda na wzrostową i pasowałoby dla "typowego" wyglądu wykresu raczej jakiś wystrzalik na BTC (kilkaset $?). Jeśli będzie bokiem szło długo na obecnym poziomie, byłbym bardzo ostrożny, czy nie robi się właśnie taka pułapeczka pod spadek.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:38

Wymazywanie pisze: Nie jest nigdy bezpiecznie, no może jedynie podczas długich boczniaków po downtrendzie, gdzie już nie chce spadać, traci mocno zainteresowanie a wzrost jest kwestią czasu.
Jak widać, jest na tyle bezpiecznie - aby większość altów się zarumieniła.
O to mi chodzi, tylko i wyłącznie. Nie mówię o bezpieczeństwie generalnym BTC, od którego zależą, bądź co bądź, wszystkie alty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:42

koparki pisze: Wszystko ładnie i pięknie ale obecnie nie ma mozliwości łatwego zabezpieczenia zysku na krypto
Najlepsze i jedyne pewne zabezpieczenie zysku z crypto... ...to (uwaga) jego wypłata do fiatów i wypłata fiatów z giełdy i wypłata fiatów z banku, do ręki. :)
Spać na tetherach cały czas czy różnych crypto nie da nigdy bezpieczeństwa. Środki na giełdach narażają na włamy, hacki. Na to pomoże wallet offline. Ale samo trzymanie crypto to ryzyko kursowe. W hossie łatwo zarabiać, ale trzymać crypto w downtrendach zakupione za wcześnie, to łatwe straty, każdy z nas to zna bo każdy kupił kiedyś coś, co dalej spadało.
Dla mnie zysk to dopiero kasa w ręku. Nie widzę innej opcji, no chyba by było jakieś super uczciwe i z pokryciem crypto-fiat i wtedy ładować go na offline, ale nie sądzę, by było. Tether pokazuje jasno, że mechanizm kreacji rodem z fiatów może trwać dość długo i nie ma konsekwencji, więc nie sądzę, by w innych crypto-fiat nie dochodziło do patologii tego czy innego typu.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
koparki pisze: pudło - zresztą dość często pudło
Lubię jak się uzasadnia pisanie, że się myśli, że "wzrośnie" czy "spadnie". Bez uzasadnień z automatu przyjmuję, że ktoś pisze po prostu co chce/potrzebuje. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 20 kwietnia 2018, 01:52

uzasadnienie jest takie że zmyłkowe zjazdy przed wybiciem i na odwrót były przez ostatnie tygodnie niemal zawsze
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 02:05

@koparki, Możliwe. Zastanawia mnie też, czy główny sos nie jest/będzie na altach. Czyli przewrotnie, podbitka BTC i trzymanie powoli względnie wysoko i w tym czasie większy skup altów na większe wybicia. Łatwiej o większy %. 1% na BTC to jak ze 3-5% na altach (w łatwości wygenerowania ruchu). Bo to na altach nie wygląda mi jako zwykłe skupy małych i średniaków z powodu wzrostu BTC, ale jak włażenie we wszystko praktycznie, bez pompy (bo by padła) ale z solidnym wzrostem.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
A takie włażenie jest typowe dla większych akcji niż tylko małe odbicia.
Oczywiście o nowych ATH na altach nie ma szybko mowy. Zrobienie po 50% ATH to już by były naprawdę duże i fajne zyski i wybicia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » piątek, 20 kwietnia 2018, 02:17

Opór na 8300 przebity :mrgreen: Ciekawe na jak długo

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 20 kwietnia 2018, 06:58

na 15m maly rgr ze spadkiem do 8200$?

PS. https://www.youtube.com/watch?v=23kKm_dSre8 wiem ze OT, ale tutaj wchodzi chyba najwiecej osob, dzisiaj w Warszawie mamy happening, wiem, ze mentalnosc Polakow jest tak, ze pomysli sobie, aa nie moge, albo ze mam daleko, pracuje itd, ale pomyslcie ludzie, ile czasu i nerwow stracicie, jesli nie pokazemy jak silna i liczna jest spolecznosc kryptowalut, a uwierzcie mi, ze jak nie bedzie nas chociazby kilkuset to zostaniemy pominieci, co bedzie niekorzystne dla podatnikow w Polsce handlujacych kryptowalutami
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2018, 08:11 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:10

Obrazek

Kurs nam boczniakuje od kilku dni pomiędzy dwoma starymi ATH, wczoraj wieczorem w klinie zwyżkującym wydawało mi się, że kurs dotrze do tej górnej linii, bo zbiegała się z LT spadkową od ATH, a ja zleceń sprzedaży nie ustawiłem. Kurs wybił tylko knotem i zaraz wrócił. Rozum podpowiada, że zaraz będzie wodospad. Chciwość podpowiada, trzymaj :) Ciekawy moment.

Dodano po 5 minutach 44 sekundach:
Obrazek

Dodatkowo, jeżeli jesteśmy w bessie (?), to w bessie zazwyczaj dochodzi do zamiany miejsca średnich kroczących w porównaniu do hossy, co widać ładnie na tym wykresie. Kurs znajdował się poniżej 21 EMA, mocne wybicie i teraz kurs dotarł do 55 EMA. Jeżeli to bessa, to większe szanse są jednak na spadek..

Dodano po 6 minutach 38 sekundach:
Obrazek

Praktycznie po każdym pęknięciu bańki dochodzi do takiej zamiany średnich kroczących. To samo było w 2014.Zaznaczony fragment wykresu przypomina obecną sytuację. Jest jeszcze miejsce na wzrost w tym scenariuszu, ale to jak będzie tego nie wie nikt.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Obrazek

Po zastanowieniu dochodzę do wniosku, że to może być też ten rejon. Powrót do 200-SMA, 'return to normal', hmm kto wie. Ten scenariusz też się wydaje prawdopodobny.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:14

wg mnie to bedzie jedno z najwazniejszch 50 minut btc w tym tygodniu, chodzi mi o swiece, ktora sie rysuje na 4h mialem schodzic z xrp na poziomie 0,8$ ale wszystkie znaki na niebie mowia mi, ze jesli do 10 swieca zostanie taka, jaka jest to szykuje nam sie otarcie LT w skali log, ktore na te chwile jest na poziomie 8550$ alarmy ustawione mam na marginesie 8321 - 8399 :D jak zapiszczy ten dolny to ja out :D na xrp podobna sytuacja, byczo :)
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2018, 09:16 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:15

Od wczoraj trochę się zmieniło :)
Proporzec trochę się rozczepił, powstają kliny zwyżkujące.. (jeden mały i ten większy) kurs będzie prawdopodobnie testował w najbliższym czasie opory w okolicach 8500.... Główny cel dla byków to LT, dalej to 9200 nieszczęsne... potem jeszcze gorsze okolice 11K.. ale to dalsza przyszłość :)

Obrazek

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:25

@Dovakhiin, mozesz pokazac jak wyrysowales ta LT?

u mnie to wyglada tak, poziom 8550$ na ten moment Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:33

@Ahr,
podobnie jak Ty w skali log rzecz jasna:)
u mnie zniesienie fibo od ostatniego dołka jest na 8571 (tylko nie pamietam na jakim interwale mierzyłem bodajze 15m więc mogą być różnice :mrgreen: )

Jakoś niepewności rynku nie widzę tak btw.
Btc sobie konsoliduje + od czasu do czasu rośnie. Takie przyczajenie imo do większych wzrostów.

@Bitmar dawaj ankiete :twisted:
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2018, 10:47 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 20 kwietnia 2018, 09:36

@Ahr, @Dovakhiin, bo u jednego finex, a u drugiego stamp. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kim_dzong_un » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:01

@Bitmar Proponuję nową sondę. W tej trafiliśmy:

Kod: Zaznacz cały

<4000$        12    7%
4000-5000$    5     3%
5001-6000$    16    9%
6001-7000$    21    12%
7001-8000$    37    21%
>8000$        87    49% 
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:02

Ja jednak sprzedałem, przy 8300. Wydaje mi się, że będzie jakaś cofka przed dalszym up zgodnie z tym co zamieściłem na poprzedniej stronie. Kurs jakoś się nie może przebić przez poprzednie ATH i LT spadkową w skali log od ATH i lokalnym szczycie 7 stycznia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:15

@jondoexxx, do tych poziomów dopiero dojdzie.
Widać bardziej, że to miśki są gaszone natychmiastowym popytem po czerwonej świecy...
byki na 1D i 4H mają przewagę zdecydowaną. Dobry prognostyk.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 20 kwietnia 2018, 11:20

W 2017 to bym się zastanawiał jak bardzo to urośnie. Dzisiaj jednak mamy zdecydowanie okres bessy.

Poza tym....


W komentarzach widzą już conajmniej 10k co dla mnie jest jasnym sygnałem :twisted:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 38 gości