Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:43

new06 pisze: Tyle, że nie będzie to już realny wolumen, a po prostu marketcap.
To jak mam napisać?
-13IV na Bitstampie obrót BTC wyniósł 160mln $
-13IV na Bitstampie kapitalizacja BTC wyniosła 160mln $
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 294
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sebastian86 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:43

@amneziahaze
Spoiler:
przeanalizowałem na szybko te liczby i są pewne ciekawostki/zależności.
Ogólnie to nie wiem co o tym myśleć - bo teoria że gospodarka jest zależna od ilości plam na słońcu jest dość - KOSMICZNA.
Co zauważyłem:
- Występują cykle spadku i wzrostu aktywności
- na podstawie tych danych można stwierdzić że średnia roczna porusza się po sinusoidzie
- prawdopodobnie w 1980 średnia była wieksza niż w 1981
- poszczególne maxima i minima ( średnie ) są coraz niższe - czyli trend spadkowy od kilkudziesięciu lat
- krótkoterminowo też jesteśmy w trendzie spadkowym. Jednak zbliżamy się do punktu gdzie aktywność słońca będzie bardzo mała. Poprzednie minimum to średnia 3.91. Pytanie co się stanie jak w którymś momencie średnia roczna zbliży się do 0. Czy po upływie jakiegoś czasu ( trudno sprecyzować ile- być może astrofizycy coś wiedzą) nieaktywności słońca zacznie się nowy cykl w którym zaczniemy się pomału rozpędzać. Taki scenariusz wydaje mi się najlogiczniejszy.
Tylko że jest pewna niewiadoma.
Przykład
Spadająca kropla na lustro wody wprawia ją w ruch i tworzą się takie mini sinusoidy aż do wypłaszczenia.

To ja się pytam co jest tą kroplą która co kilkadziesiąt - kilkaset lat zaczyna nowy cykl aktywności słońca.
Wydaje się że jak aktywność na jakiś czas się zatrzyma to wtedy coś wyzwala nowy cykl. ( chodzi mi głównie o skale kilkudziesięciu lat, może setek )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 11:14

@bitloteiros, nie chodzi o obrót w $. W takim wypadku słupki na dole pokazywałyby mniej więcej to samo co wykres na górze (*w sensie może nie dokładnie to samo, ale byłaby to kolejny wskaźnik dający informacje nt. zależności cena-czas, a właściwie łączyłby cenę, czas i wolumen. VPA wymaga rozbicia tych danych). Chodzi o to, żeby wykres na górze pokazywał zależność cena - czas, a na dole ilość obracanego aktywa. Wtedy wiadomo, że np. rosnąca cena przy spadającej ilości obracanego aktywa = fake'owy ruch i bliska korekta. I to działa. A te odznaczające słupki wolumenu, po których wyznaczam linie są kluczowe, bo są to najprawdopodobniej pojedyncze duże zakupy mm.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwietnia 2018, 11:17 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 15 kwietnia 2018, 11:36

Obrazek

Obrazek
https://bitcointalk.org/index.php?topic=831547.0

Dodano po 18 minutach 4 sekundach:
@sebastian86, Obrazek :lol:

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:12

I mamy kolejny wystrzał właśnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:19

@Mosteque,

Obrazek
FortiDude pisze:Zbliżamy się do LT z ATH w skali log. Ciekawe co będzie :D
Będzie czerwono.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwietnia 2018, 15:36 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:36

W dniu 4.04 załamał się impuls wzrostowy budowany od 1.04. Rynek wrócił do podstawy bazy A-B, tym samym dodatkowo ją rozbudowując (rynek po prostu potrzebował więcej czasu, aby wykreować nowy ale już stabilny impuls wzrostowy).
Po przełamaniu poziomu 7300$ poprzez wzrost 1-3.04 późniejszy spadek, np. wyraźnie poniżej 6k$ elliottowsko był nieuzasadniony. Stąd tylko powrót do podstawy bazy i późniejszy strzał do góry, po dłuższej konsolidacji.
Nowy impuls wzrostowy, który prawdopodobnie zaczął się 6.04 koło południa już zrobił najważniejszą rzecz: przebijając od dołu poziom 8150$ zamknął trójkę zygzakową 5-30.03. Tym samym dalsza droga na północ stoi przez bykami otworem (oczywiście korekty spadkowe to naturalna kolej rzeczy w trakcie rozwijania się impulsu wzrostowego a docelowo także w trakcie generowania kolejnych impulsów tego samego stopnia).
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:16

Jako, że mamy niedzielę i zamykamy 1W, warto się temu przyjrzeć. Tworzy nam się formacja gwiazdy porannej.

Jak widać, opór został oparty na body świecy sprzed 2 tygodni. Dla byków bardzo fajne by było zamknięcie powyżej tego poziomu, ale szczerze wątpię, żeby to się udało. Myślę, że w następnym tygodniu będziemy walczyć o zamknięcie właśnie powyżej tego poziomu.

Można również zwrócić uwagę jak to wyglądało na początku lutego.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 00:53

Jesteśmy niemal 1000$ ponad spadkową lt i jeszcze jej nie przetestowaliśmy. Obyśmy tylko przy ew próbie retestu nie nabrali zbytniego rozpędu. Jakoś nieprzekonująco na razie to wygląda. Ta ostatnia pompka 12h temu to same nowe longi. Dziwnie trochę. Z jednej strony ładne świeczki 1W 3D i 1D co daje nadzieję na 9k+ a z drugiej niedźwiedzie dywergencje na 4H i niżej sugerujące najpierw korektę
wizardking76 pisze: A Trump i tak przegrał w Kaliforni...
Spoiler:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 04:12

Zaczelo sie.. bitfinex :lol: :lol: :lol:

1 min w dol o 300$. Patrzcie na volumen, chart 5min. Nizej 1 min.

Obrazek
Obrazek

Jesli to sie utrzyma i zjedziemy nizej to idealny przyklad liqidity poolu.

Do 8000$ na bitfinexie stalo okolo 3000 btc chetnych do zakupu, wiec ktos sobie idealnie to wykorzystal robiac duza sprzedaz. Jednoczesnie zablokowal spadek ceny mocno ponizej 8000 aby nie uruchamiac stoplossow. Czyli jego zamiarem bylo to, aby on sprzedawal, a nie inni.

Dopisek: Chociaz teraz zauwazylem ze spadlo dokladnie do 7999, wiec z tymi stoplossami to roznie - ale wciaz stawiam na chec duzej sprzedazy :D


//edit wolumen w 2 min to okolo 4500 btc

Takie male przemyslenie -> podobnych dziwnych akcji nie mielismy przez dosc dlugi okres czasu, a teraz po naglosnieniu sprawy finexa w polsce jakby cos sie zaczelo dziac... ciekawe... czyzby finex chcial odrobic straty manipulujac rynkiem? :D

Filmik na temat odnosnie ostatniego skoku ceny a powiazan z tetherem & bitfinexem i polska


Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:45

przeciez ktos kto pchal kurs od 6800 musial w koncu czesciowo zrealizowac zyski i uwazam, ze to byl raczej powod do zjazdu nasz overbalance nie zostal przebity, wiec nadal jestesmy w lokalnym trendzie wzrostowym, zeby wybic oporo na 38% fibo potrzebne jest duzo $ wiec czesciowa realizacja zyskow jest jak najbardziej uzasadniona

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:44

Spokojnie wszystko pod kontrolą :) trochę tylko kanał opadł... czekamy co dalej :)

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:16

Nie chcę wysnuwać za dużych wniosków po tym dziale, ale na chwilę obecną mieliśmy dynamiczne wybicie po czym nastąpił lekki marazm w wątku. Osobiście dokupuje za 20% kapitału. Patrząc po polskich grupach to tam na razie jest cicho o kursie.
Celuje w 8.9k zakupami. Jak dla mnie świetny moment na kupno w dołku parząc na kanał wrzucony przez @Dovakhiin

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:19

@discipuli, na 8700 jakoś mamy spadkową od ATH w log, bez korekty, może do tych 8900 nie dotrzeć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:23

Powyższy kanał co wrzuciłem to powstał dopiero w momencie niedawnego odbicia lokalnego.... w międzyczasie był klin zywżkujący (bałem się o spadek dużo większy), potem kanał trochę bardziej pionowo... a teraz jest tak jak wstawiony rysunek. Patrząc na wykres to imo max 23go powinniśmy przeciąć LT lekko.... no chyba, ze rynek zaskoczy zielonym dildo jak ostatnio to wcześniej xD Także dla byków dobrze, że to kanał a nie ten klin nieszczęsny.

Przecięcie fibo 0,382 spowoduje potencjalny atak na fibo 0,236 czyli 857x $ trudno prognozować jak zachowa się kurs.. trzeba obserwować chociaż na tym 1H.

tak btw.. to teraz czas dla byków nie da się tego ukryć :D to oni mogą robić pułapki na misiów.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:34

O i moje ulubione miejsce do czytania odżyło :D

strzelam w 8.9k ponieważ okrągłe sumy są większym oporem według mnie niż wymęczona(niczym młoda dziewoja na obecnych imprezkach) już linia spadkowa. Którą według moich kresek przebiliśmy.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:39

@discipuli, Ty masz tą LT w skali linearnej, a ja myślę o log.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:41

Dziś rano na markecie widziałem dominację btc na 42.4%
teraz patrze 42.1%
Ktoś mi powie dlaczego market delikatnie up... btc dominacja delikatnie down, alty jakoś nie powalaja :D

gdzie jest hajs? :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:03

@GibonGientki
Nie stosuje skali logarytmicznej z tego powodu, że jestem przyzwyczajony do linearanej. Staram się unikać nazbyt skomplikowanego rysunku z tego powodu, że można przypadkowo samemu sobie zrobic taki szum informacyjny, że zamiast coś wnioskować to bedziemy graniczyć z wróżbiarstwem. Gdybym stosował się do logarytmicznej co czasami robię gdy widzę, że kurs jakoś mieli i szukam powodu tego mielenia.

@Dovakhiin
Wiem, że to zabrzmi jak byłbym jakimś bitcoinowym wielorybem. Jednakże to 0.3 to może być równie dobrze błąd statystyczny jak i pompka jakiegoś słabego alta na nieznanej giełdzie.

Tutaj pokusiłbym się o smutne stwierdzenie, że bitcoin stale traci % do altcoinów. I wiele osób mówi, że czas na zmiany. I według mnie tą zmianę widzimy od 5 lat. Najpierw był to drobne spadki na rzecz po prostu szybszego litecoina, a teraz są to jeszcze szybsze spadki na rzecz lepszych projektów marketingowo (np. lisk/miota) albo lepszych technicznie np. litecoin. lub nano.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:25

@discipuli, linearna lokalnie i owszem, ale ktos mądrzejszy kiedyś tu napisał, że właśnie skala log przy poważniejszych LT sprawdza się o wiele bardziej i po wnikliwszej obserwacji muszę przyznać mu rację.

Sam pisałeś o sponiewieranej LT od ATH, a zobacz na log, dziewicza jest.

Także uzupełnił bym kanał @Dovakhiin o LT od ATH i po dołkach z 06.02 oraz 18.03 w skali log:

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fusywszklanejkuli, pocoloco-p1, shinya56 i 48 gości