Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 marca 2018, 16:32

kenioctiB pisze: Nie ma logiczniejszego wytłumaczenia dlaczego ktoś sprzedaje swoje pozycje ze strata, jak nie to ze maja równolegle pozycje z dźwignia.
Jest też takie: stop loss lub duża strata i wycofanie z pozycji, margin call.
A ta kaskada na Okex to chyba właśnie zamykanie po jakiejkolwiek cenie pozycji long na stracie.
To jest zawsze możliwe, to wynika z mechanizmu dźwigni.

Możliwa też jest tak jak piszesz celowa akcja w celu wywołania paniki na innych giełdach.
A jest gdzieś pewna informacja czy to ręcznie zamykane było czy przez sl/margin call i likwidację?
To by wiele rozjaśniło.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 31 marca 2018, 16:36

Wiecie co? nie wierzę w teorie spiskowe, ale śmierdzi to wszystko.

Postaram się wyjść na najbliższym odbiciu z BTC w ogóle.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » sobota, 31 marca 2018, 16:58

@BitJanusz,
Najpierw 20 krotny wzrost, później 70% spadku, a teraz wahania o 10% dziennie. To już od dawna śmierdzi, a nie pachnie, ale póki rosło to nikomu to nie przeszkadzało ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » sobota, 31 marca 2018, 17:09

Taki dobry Fudzik że aż zamknąłem longa na 0 i otworzyłem shorcika ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 31 marca 2018, 17:25

Nie rozumiem czemu komuś to miałoby śmierdzieć, typowa bańka, napompowali, teraz spuszczają
Zostaje czekać i obserwować, w porównaniu do niepewności ludzi z przed dwóch lat teraz Bitcoin zaczyna wkraczać na poważniejsze rynki, firmy interesują sie zastosowaniem blockchain.
Pare lat temu nikt nie wiedział czy w ogóle to sie do czegokolwiek przyda, tylko fanatycy wierzyli w obecną sytuacje

Według mnie poruszamy sie ciągle do przodu, wiadomo jak ktoś liczy na zysk w pare tygodni jak od listopada do grudnia to raczej sie przeliczy.
Ale jeśli ktoś jest cierpliwy to przeczeka pękanie, długotrwałego boczniaka, i pewnie wyciągnie zyski z następnej bańki
Ktoś może pisać skąd pewność że nastepna bańka sie pojawi, otóż pewności nie ma i nigdy nie było, ale to forum to tylko garstka ludzi (100-200 aktywnych codzien użytkowników) którzy w krypto według mnie weszli w miare wcześnie.

Póki typowa Grażynka z żabki nie trzyma bitcoinów na swojej komórce, póty jestem pewien że następna bańka nastąpi
W nastrojach widać strach i niepewność, a to świadczy że jesteśmy bliżej dołka niż dalej ;)
Nic tylko czekać na zrezygnowanie i akumulować ten szajs :P
A co do obecnego kursu, stawiam piwo że odbicie o pare tysięcy $ jeszcze będzie, wolumen mówi sam za siebie
Jeszcze miesiąc temu nie byłbym taki pewień, ale wiem co czułem i jak zachowywali sie ludzie jak leciało w dół, to samo widzę teraz

Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia i ktoś może sie z nią nie zgadzać, wkońcu każdy ma swój rozum :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 31 marca 2018, 17:32

Wymazywanie pisze: @koparki, Tak, masz rację. Ale chyba ciężko byłoby podać przykład rynku/biznesu, który jest "posiadany" w dużym % przez garstkę nieznanych i anonimowych ludzi, którzy nawet nie wiadomo czy żyją i iloma są osobami (bo może dzielą majątek BTC na x adresów) a który jest tak atrakcyjny i wykupowany przez systemowy moloch. Oni chyba nie są przyzwyczajeni do sytuacji, że duże "udziały" w czymś w co chcą włożyć miliardy ma nie wiadomo kto, to nie jest ten typ ekonomii chyba. Nawet jeśli faktycznie chcą kawałek tortu BTC (a jasne, że chcą), to BTC zawsze będzie takim egzotycznym marginesem, w którym więcej nie wiadomo niż wiadomo. Dla grubych biznesmanów i podmiotów to jest raczej coś w co mogą wrzucić 1% kapitału (bardziej na zasadzie hazardu niż realnej analizy i wyceny fundamentalnej), ale już nie 20%. :)
nie rozumiesz, technologia blockchain jest o wiele bardziej efektywna niz większość istniejących.. poza tym gdyby to bylo takie nieistotne nie byloby nagonki lacznie z mediami mainstreamowymi
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » sobota, 31 marca 2018, 17:49

zastanawia mnie znaczne nasilenie wolumenu w ciągu ostatnich 24h w porównaniu do ostatniego tygodnia a kurs ledwie buja +/- 300$
wg Was ma to związek z zamknięciem kwartału czy raczej sprzeczne interesy grup z dużym kapitałem?
przy poprzednich odbiciach wystrzały po kilkaset btc wywoływały już euforię i kurs szybował a tu nic, mi to źle wygląda, obawiam się, że "ci" co się załadowali w kilka tys przy 7k wpadną w panikę gdyby kurs przebił psychologiczną granicę 6k - no chyba, że rozliczą "ich" za to za kolejny kwartał i jest nadzieja, że do tego czasu odbije na +

sam już nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony chciałbym myśleć ze to naturalny ruch planktonu (idą święta itp, wiecej ludzi przy kompie) ale z drugiej strony widzę ruchy po kilkaset BTC a to plankton nie jest

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 31 marca 2018, 18:01

na wykresie godzinnym jak i 15m widać ze ostatnie wybicie jest na duzych obrotach , statystycznie zdecydowanie częściej jest to wsparcie i podstawa do dalszego wzrostu , przy tym było to osbicie z potrójnego dna ... poza tym eth po 380 - zbyt szybko spadł ...

koledzy od shortów sporo ryzykują, z drugiej strony zasilą wzrost zamykając pozycje
---

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 31 marca 2018, 18:29

Dotarliśmy do linii wsparcia poprowadzonej pod dołkach wykresu z lipca i września ubiegłego roku, także po dołku z lutego 2018. Stąd po ogromnych spadkach powinno nastąpić odbicie w kierunku ok. 11000 usd+ na początek moim zdaniem, chociaż trochę za szybko o tym pisać.

Wg modelu akumulacji Wyckoffa czekają nas powoli wzrosty. Czy to się sprawdzi? Jak na razie wszystko na to wskazuje ale na razie jest to cały czas budowanie bazy.
Niepewność na rynku spowodowana męczącymi spadkami i ostrożność inwestorów wskazują na taki rozwój wypadków. Wyprzedanie rynku jest ogromne.
Ostatnio zmieniony sobota, 31 marca 2018, 18:32 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » sobota, 31 marca 2018, 18:31

prap0n pisze:Macie tutaj dowod na manipulacje na okexie i co bylo tego przyczyna:

Obrazek

Ktos zamykal duze pozycje manipulujac cena. To chyba oficjalne oswiadczenie okexa.
A tu ciąg dalszy historii, typ stracił 1.1mln $



https://coindoo.com/suicide-attempt-at- ... quidation/

Ogólnie ten okex to cyrk na kółkach
W grudniu chciałem skupić alta za kilkanascie eth mój order buy wisiał cały dzień zanim sie zrealizował a był na samej górze, obserwowałem wtedy orderbook to większość transakcji kupna realizowały boty na drobne sumy, wchodzę na coinmarketcap a tam dzienny volumen tego alta z okex na parze alt/eth wynosił ponad 2mln $ gdzie realnie jak obserwowałem to może było transakcji na 1/10 tej sumy. Jak popatrzyłem na inne alty było podobnie, tam jakieś 80% wolumenu bierze się z powietrza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 marca 2018, 19:22

BitJanusz pisze: Postaram się wyjść na najbliższym odbiciu z BTC w ogóle.
W ogóle i na zawsze?
Może być znaczące.
Takie mysli i deklaracje pojawiają się w szczególnym etapie, że to R.I.P. i będzie pewnie dalej spadało.
Ciekawe że na bańce na dużych wzrostach nie pojawiają się takie deklaracje, za to są pytanka o longterm. 8-)
makur pisze: A tu ciąg dalszy historii, typ stracił 1.1mln $

https://twitter.com/8bitandstuff/status ... 9038592001

https://coindoo.com/suicide-attempt-at- ... quidation/
Piszą, że to 1.75m$, że próbował się otruć w siedzibie okex (niezły filmik) i że stracił żonę i dziecko (w sensie, że żona chce rozwodu po tym jak stracił kasę). Dobra anegdota dla tych, co myślą, że więcej kasy to różowe życie bo starcza na wiele lat życia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: preston » sobota, 31 marca 2018, 20:00

Też to rozważam. To tak jakbyś grał w bilard gdzie kulami ktoś może sterować i nie ma znaczenia jak dobry jesteś.
W blockchain wierzę i ideę kryptowalut ale nie w ten rynek.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 31 marca 2018, 20:02

@socjolog2008 :
" @sha256 no błagam. Ja sienie ustawiam ostatnio na ostrzał ale pomarańczowi też powinni chodzić po ziemi. Jaki ciekawostkę wstawiam śmieszny i prawdziwy wpis z wykopu : https://www.wykop.pl/tag/bitcoin/ Użytkownika krabojad ,,...kryptowaluty to jedyna gałąź branży finansowej gdzie istnieje i jest stosowane coś takiego jak HODL. Ludzie tracą 90% inwestycji w 3 miechy, klepią się po plecach i mówią HODL - z zewnątrz to wygląda jak jakaś sekta :) ’’

Rzeczywiście zaostrzyłeś poglądy ale to nie problem. Problemem może być to, że cytujesz ludzi nie znających historii.
Przecież kryptowaluty powstały jako alternatywa do obecnego systemu. Stąd przewidywania wzrostu wartości i trzymania tokenów w wierze przyszłych zysków i zmiany systemu. To technologia dla ludzi i podchwycona przez ludzi nie mających zaufania do świata finansów.
Co z tego, że finansjera oplotła kryptowaluty mackami jak ośmiornica?

Potem przychodzi taki gość na Wykopa i wkleja złote myśli krytykując, nie wiedząc jaka jest geneza powiedzenia HODL i wyśmiewając innych.
W jednym ma rację. Jeżeli traktujemy BTC i kryptowaluty jako zwykłe aktywa wtedy HODL ma sens tylko w trendzie wzrostowym. Czy ludzie na akcjach nie traca ogromnych kwot? Owszem tracą. To nie dotyczy tylko i wyłącznie kryptowalut.

I tu dochodzimy do sensu tego trywialnego stwierdzenia. Bo HODL zabezpiecza przed stratami przewrotnie. dopóki nie zamienisz tokenów na fiat po niższej cenie niz ta, za jaką kupiłeś nie jesteś stratny ( troche uogólniam ). No ale to nie remedium na niewykorzystane okazje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 marca 2018, 20:25

preston pisze: Też to rozważam. To tak jakbyś grał w bilard gdzie kulami ktoś może sterować i nie ma znaczenia jak dobry jesteś.
W blockchain wierzę i ideę kryptowalut ale nie w ten rynek.
A znasz przykład rynku finansowego, w którym nie ma manipulacji i większego wpływu dla tych, co mają więcej środków?

Manipulacje kulami bilardowymi jak tylko rosło nie przeszkadzały, dopiero jak spada? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marthu1990 » sobota, 31 marca 2018, 20:46

Ostatnio tu nie zaglądałem ale jak teraz patrze to wiedzę, że rezygnacja i ponure nastroje się nasilają nawet u tych twardych, starszych użytkowników forum. Taki mały sygnał, że jesteśmy coraz bliżej dołka. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 31 marca 2018, 20:55

@Marthu1990,
Albo tuż przed kapitulacją i paniką które następują po depresji :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jeff » sobota, 31 marca 2018, 21:05

Taka mala ciekawostka dla krytykow strategii HOLD

http://faculty.haas.berkeley.edu/odean/ ... turns.html

https://www.macs.hw.ac.uk/~dwcorne/evofinsub.pdf

http://www.aaii.com/journal/article/tra ... se-returns

W skrocie te kilka artykulow porownuje aktywne trejdowanie do strategii HOLD.
Na podstawie tego stwierdzono ze buy and hold strategies outperform trading strategies.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » sobota, 31 marca 2018, 21:08

Co po niektórzy tutaj muszą sobie uświadomić że osoby które kupiły na wiosnę zeszłego roku po 1000 $ za sztukę są teraz na plusie jeszcze 700% .
POCZEKAJ ... POCZEKAJ...
NIECH TO SIĄDZIE ....
Ok teraz możesz pisać o księżycu , gwiazdach i innych fajnych rzeczach :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 31 marca 2018, 21:12

Marthu1990 pisze: Ostatnio tu nie zaglądałem ale jak teraz patrze to wiedzę, że rezygnacja i ponure nastroje się nasilają nawet u tych twardych, starszych użytkowników forum. Taki mały sygnał, że jesteśmy coraz bliżej dołka. ;)
trudno zebysmy byli dalej skoro czas idzie z lewej do prawej ..

Ja jeszcze przy okazji, szczególnie że to wątek dla poczatkujacych (a w ciągu ostatniego roku napłynęło ich wyjątkowo wielu , pozwolę sobie na mały "friendly reminder":
Trochę nieco ponad rok temu bitcoin kosztował około 1000usd ( i to po dość dynamicznym wybiciu z rejonów bliższych $500 !!). Wiadomo, że branża poszła do przodu, ale dla mnie to nie uzasadnia aż takiego wzrostu (szczególnie że część czynników wzrostowych zostało zniesionych).
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 31 marca 2018, 21:16

ta ostatnia cofka to z powodu kolejnej "ściany" tylko tym razem jest to schodkowo porozstawiane zlecenie.
mam nadzieję że i na to znajdzie sie nabywca, po przebiciu 7300 przewiduję spory opór na poziomie 8000 .
Spadek na duzych obrotach poniżej 6750 mógłby namieszać i też się z tym liczę
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości