Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xDxD » piątek, 30 marca 2018, 08:51

"Liquidated long on XBTUSD: Sell 6,037,709 @ 6824 ~ Inverse yourself"
#REKT

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » piątek, 30 marca 2018, 09:02

sha256 pisze: @ambroży, nie odróżniasz pewnych rzeczy moim zdaniem.
Muszę Ci przyznać rację, bo najniższy dopuszczalny zjazd z analizy to był poziom ok. 6900. Zjechało niżej.
Ale czy to oznacza, że od razu trzeba wyrzucać wszystko do kosza?

Może masz lepsze narzędzie. Podziel się nim z nami. Ale skoro szukasz i sprawdzasz po sieci to nie masz takiego. Dlaczego sam nie analizujesz wykresu tylko polegasz na analizach innych i później przychodzi rozgoryczenie. Gdyby rynek chodził pod dyktando scenariuszy z forum czy traidingview to ilu by było milionerów ;) taki łaskawy rynek był w 2017 i skończył się w grudniu.
Nie mam, dlatego szukam. Po prostu Elliot i analizy tego typu wydawały mi się trudną sztuką i bardzo dokładną, gdzie właśnie poprzez zrozumienie tych wszystkich reguł, fal, zniesień itd. jesteśmy w stanie opisać sytuację na rynku bardzo dokładnie. Tymczasem NIESTETY (szkoda) wiele analiz nie spełnia się przed faktem, a dopiero po, poprawiając oznaczenia. Także skoro analiza jak analiza, niczym się nie różni od potencjalnego wsparcia lub oporu, to można korzystać z łatwiejszych narzędzi a efekt będzie podobny. To jest moje rozgoryczenie, bo jako osoba która nie ma dużej wiedzy, wierzyłem, że można temu ufać bardziej niż standardowym formacjom z uwagi na szczegółowość. To po prostu moje luźne przemyślenie, nie atak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 30 marca 2018, 09:03

Ładnie odbiło od fibo,,delikatnie musnęło za linię wzrostową z przeszłości... moim zdaniem odwrócony RGR się tworzy (głowa teraz)

Co myślicie?

Obrazek

Chyba będzie grany ten trójkąt w połączeniu ze wzrostową...
Ostatnio zmieniony piątek, 30 marca 2018, 09:31 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 30 marca 2018, 09:07

@ambroży, sztuka to stosować narzedzia, które rozumiemy.
Nie ma tak, że traderzy maja wysoka skuteczność. Poszukaj proszę i zobacz ile wejść maja tak naprawdę zyskownych. Sztuka to zarządzanie stratami.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mattbigblue » piątek, 30 marca 2018, 09:36

Wczoraj wieczorem przegapiłem i poszedłem spać bez pozycji. Dziś rano jak zobaczyłem 6666 to ruszyłem do zakupów. Udało się kupić za 25% kapitału po ~6780. Zobaczymy, jak będzie dalej spadać to będę dalej kupował.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 30 marca 2018, 09:39

Patrząc na wykres od strony klinów, to 6100$ w tym momencie jest jak najbardziej możliwe, co również byłoby double bottom.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Rozmowny
Posty: 107
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fenix79 » piątek, 30 marca 2018, 09:45

ambroży pisze:
sha256 pisze: @ambroży, nie odróżniasz pewnych rzeczy moim zdaniem.
Muszę Ci przyznać rację, bo najniższy dopuszczalny zjazd z analizy to był poziom ok. 6900. Zjechało niżej.
Ale czy to oznacza, że od razu trzeba wyrzucać wszystko do kosza?

Może masz lepsze narzędzie. Podziel się nim z nami. Ale skoro szukasz i sprawdzasz po sieci to nie masz takiego. Dlaczego sam nie analizujesz wykresu tylko polegasz na analizach innych i później przychodzi rozgoryczenie. Gdyby rynek chodził pod dyktando scenariuszy z forum czy traidingview to ilu by było milionerów ;) taki łaskawy rynek był w 2017 i skończył się w grudniu.
Nie mam, dlatego szukam. Po prostu Elliot i analizy tego typu wydawały mi się trudną sztuką i bardzo dokładną, gdzie właśnie poprzez zrozumienie tych wszystkich reguł, fal, zniesień itd. jesteśmy w stanie opisać sytuację na rynku bardzo dokładnie. Tymczasem NIESTETY (szkoda) wiele analiz nie spełnia się przed faktem, a dopiero po, poprawiając oznaczenia. Także skoro analiza jak analiza, niczym się nie różni od potencjalnego wsparcia lub oporu, to można korzystać z łatwiejszych narzędzi a efekt będzie podobny. To jest moje rozgoryczenie, bo jako osoba która nie ma dużej wiedzy, wierzyłem, że można temu ufać bardziej niż standardowym formacjom z uwagi na szczegółowość. To po prostu moje luźne przemyślenie, nie atak.
Nie pamiętałem hasła do konta musiałem je zrestartować bo poczułem chęć napisania powyższego posta.
Odpowiedziałeś sam sobie na pytanie, podobnie jak ty też przez to przechodziłem miotając się z coraz bardziej skomplikowanymi technikami z eliotem włącznie (Parę książek).
Przypadkiem trafiłem na "trading jam session" na youtube i zaobserwowałem że większość ludzi ( nie mam na myśli Pana Rafała Zaorskiego to temat na oddzielna dyskusję ) stosuje w swoim "skutecznym" tradingu Price Action. Od jakiegoś czasu gram tylko na wsparciach i oporach nie używam nawet linni trendu (rysuje ją tylko żeby zobaczyć jak daleko od niej jestem nie stanowi ona dla mnie żadnego SR) .
Są efekty.
Druga sprawa to zarządzanie kapitałem, stosuję zasadę 1-3% depo na SL, daje mi to możliwość mylenia się co jest nieuniknione.
Trzecia gra z trendem nie szukanie dołków jak tu widać ostanio.
Od kilku dni otwieram tylko shorty na odbiciach przy oporach, 2 razy otworzyłem longa i straciłem wniosek nasuwa się sam.
Longa postawie jak będą widział trend po przebiciu kluczowego oporu, ale nie w samym momencie przebijania na emocjach poczekam na zwrotkę, prawie zawsze wraca. To tyle rad jak będę miał czas i będą chętni narysuje ostanie przykładowe zagrania zagrania.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sprajt » piątek, 30 marca 2018, 09:45

Ja tu widzę taką linię, którą od rana próbujemy mocniej przebić, ale póki co bez powodzenia

https://kek.gg/i/5PtqMp.png

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 30 marca 2018, 09:48

Jak dla mnie to eliory i inne fibo oczywiście istnieją na rynkach ale mozna odłożyć je na bok i zerkać na nie z przymrużeniem oka. To trochę jak z horoskopami - mozna sobie wytłumaczyć że działa, bo działa , przecież zawsze coś mniej-wiecej podpasujesz ;). Zwykłe wsparcia i opory oraz identyfikacja trendu i zmiany trendu(formacje w połączeniu z vol) + zarządzanie ryzykiem + zaznajomienie sie z projektem w który inwestujesz też dają radę , świece japońskie w połączeniu z wolumenem też są efektywne na płynnych rynkach m.zd.

Co do bitka to widać że niezły jest przebieg korekty, podwójne dno w wyskokich obrotach powinno zakończyć te zjazdy miło byłoby zobaczyć strzałę w górę do 7600... eth po 370 ... zec 187 dla wielu sa to okazje. M.zd. alty w razie odbicia dadzą lepiej zarobić - zerknijcie na wycenę eth/btc (a "niedługo" przejście na pos i "masternody", dash/btc (za moment evolution wyjdzie z bety)... itd...
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 235
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Comparic.pl » piątek, 30 marca 2018, 09:49

Pierwszy taki sygnał techniczny na Bitcoinie od 3 lat

https://comparic.pl/pierwszy-taki-sygna ... tcoinie-3/

200-okresowa wygładzona średnia krocząca (SMA) dla wielu traderów jest świętym graalem analizy technicznej. Co ciekawe, na zachowanie ceny w okolicach tejże średniej patrzą również osoby, które na co dzień nie wykorzystują formacji oraz układów technicznych w swoim handlu.
30.03.png
Przybliżając wykres widzimy, że notowania próbowały pokonywać 200 SMA (high) na początku lutego. Wtedy re-test dynamicznego wsparcia pozwolił jednak na odbicie notowań Bitcoina i to o 90%. Tym razem czwartkowa sesja przynosi zamknięcie poniżej. Jeżeli dodatkowo wybite zostaną lutowe minima w okolicach 6 tysięcy dolarów, BTC czekać może dynamiczna przecena.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 30 marca 2018, 09:57

Powinno nam się trochę skorygować , jak sadzicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 30 marca 2018, 09:59

@sha256, ja myślę, że podejdziemy do tej linii. Jeśli tam będzie słabo to raczej wyrzucę, bo nie ma co się kopać z trendem.



No i przy okazji teraz walczymy, żeby wrócić do klina z którego wyszliśmy dołem.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony piątek, 30 marca 2018, 10:07 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: preston » piątek, 30 marca 2018, 10:00

Test poziomu ostatniego dolka od dołu. Jak śmiało przebije to bardziej byczo. Możemy odbić w dół i to obstawiam

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 30 marca 2018, 10:08

@ergorg, to co teraz mamy to ostatnia szansa byków. jak na razie ja wykorzystują. Rzeczywiście tam jest dobre miejsce do korekty. Ale nie wiem czy dojdziemy tam w jednym ruchu.
Oby wyszło byczo.

Rozmowny
Posty: 107
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fenix79 » piątek, 30 marca 2018, 10:26

@Comparic.pl
Na BTC stosujesz tą samą strategię co na rynkach walutowych swego czasu prezentowaną przez Ciebie na TJS ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 30 marca 2018, 10:31

W takie dni jak dziś najlepiej słuchać najlepszych:

[youtube][/youtube]
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 30 marca 2018, 10:37

awos pisze: Od bardzo dawna mieszkam w Australii, mam obywatelswo ale nie mam, gdzie uzywac jezyka- zona filipinka
Ile razy napisałeś to już na forum? :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » piątek, 30 marca 2018, 10:49

vjankuv pisze: Ile razy napisałeś to już na forum?
W zasadzie tyle razy ile sie ktos pyta bo przeciez nie oczekuje aby ktos marnowal swoj czas i czytale jeden z pierwszycch postow w ktorym wyjasnilem dlaczrego tutaj sie zapisalem i jak moge byc maultkim trybikiem w tej cryptorewolucji ale faktycznie juz wiecej sie na ten temat nie wypowiem bo brzmi jak bym sie czyms chwalil a to jest ostatnia rzecz jak bym robil, nigdy nie bylo to moja intencja, przepraszam.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 30 marca 2018, 10:58

@awos, ja tam bardzo się cieszę, że Polacy porozrzucani po świecie jednak chcą używać j. polskiego. Szczególnie gdy są tak zasymilowani z lokalną społecznością i mogą wnieść nowe doświadczenia na forum. Wtedy kiedy większość śpi aktywni są rodacy z południowej części globu. Fajnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » piątek, 30 marca 2018, 11:06

Wczoraj mieliśmy ładną czerwoną świece na ponad 1k USD. Dzisiaj zapowiada się na 70-80% (patrząc po słupkach) większy volumen.
Jendak jeżeli to się utrzyma, to widzę młotek :o a to zwiastuje dalsze spadki, prawda? ;)

ps. dosłownie 2 minuty temu młotek był zielony :P
ps2. sytuacja dość mocno przypomina 6-7 luty, ale osobiście bym pod to nie grał.
Ps3. Oczywiście ten młot to żart :D jeszcze wiele się wydarzyć może. Do zamknięcia daleko.


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor, luk_fiz, remix, sebamistrz, ZielonaMila i 37 gości