Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 21 marca 2018, 13:13

Stworzę mega offtop. Może komuś da do myślenia lub rozwinie myśl.
Za 2 miesiące wchodzi RODO. wynalazek Unii Europejskiej. Wprawdzie za naszymi granicami już działa i u nas powinien już od dawna. Generalnym zamysłem jest ochrona danych osobowych (mocno w skrócie) Byłem ostatnio na spotkaniu, tworzą dopiero 3 poprawkę projektu ustawy. Generalnie nie było o co pytać aż za nadto bo wszystko w powijakach i robione na ostatnią chwilę bo UE może butem przycisnąć.
Po co o tym wszystkim. Pan Jan Nowak może wystąpić w kraju jako kilka tysięcy osób, więc jest z imienia i nazwiska nie do zidentyfikowania. Natomiast jedna z danych typu adres, numer telefonu, e-mail i właśnie IP z komputera już identyfikuje Pana Nowaka.
Niestety nie wiem jak wygląda to w skali światowej, Ameryki, Indie, Azja itd. Może ktoś się orientuje. Bo wpadło mi do głowy ,że waluty nie namacalne i ukryte mogą w ten sposób wystrzelić jako anonimowe.
Należałoby się zastanowić jakie monety są anonimowe. Przy okazji Bitmain nadal sprzedaje kopary do CryptoNight czyli np. Monero (XMR).
Dopisałbym coś jeszcze ale brakuje w tym wszystkim czegoś jeszcze, dopełnienia. Może ktoś chętny uzupełnić.

Z rycin wynika ,że na granicach 9300 i spodziewać należałby się korekty. Jakoś ładnie idzie po zielonej trawce a krowa puchnie. Należałoby ją lekko odchudzić i wywalić nieco porannych zakupów. Ktoś ma pod to scenariusz?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mega-Tech » środa, 21 marca 2018, 13:26

burzolak pisze:Stworzę mega offtop. Może komuś da do myślenia lub rozwinie myśl.
Za 2 miesiące wchodzi RODO. wynalazek Unii Europejskiej. Wprawdzie za naszymi granicami już działa i u nas powinien już od dawna. Generalnym zamysłem jest ochrona danych osobowych (mocno w skrócie) Byłem ostatnio na spotkaniu, tworzą dopiero 3 poprawkę projektu ustawy. Generalnie nie było o co pytać aż za nadto bo wszystko w powijakach i robione na ostatnią chwilę bo UE może butem przycisnąć.
Po co o tym wszystkim. Pan Jan Nowak może wystąpić w kraju jako kilka tysięcy osób, więc jest z imienia i nazwiska nie do zidentyfikowania. Natomiast jedna z danych typu adres, numer telefonu, e-mail i właśnie IP z komputera już identyfikuje Pana Nowaka.
Niestety nie wiem jak wygląda to w skali światowej, Ameryki, Indie, Azja itd. Może ktoś się orientuje. Bo wpadło mi do głowy ,że waluty nie namacalne i ukryte mogą w ten sposób wystrzelić jako anonimowe.
Należałoby się zastanowić jakie monety są anonimowe. Przy okazji Bitmain nadal sprzedaje kopary do CryptoNight czyli np. Monero (XMR).
Dopisałbym coś jeszcze ale brakuje w tym wszystkim czegoś jeszcze, dopełnienia. Może ktoś chętny uzupełnić.

Z rycin wynika ,że na granicach 9300 i spodziewać należałby się korekty. Jakoś ładnie idzie po zielonej trawce a krowa puchnie. Należałoby ją lekko odchudzić i wywalić nieco porannych zakupów. Ktoś ma pod to scenariusz?
A co ma RODO do krypto? Przecież w RODO chodzi o coś innego, by dane np twoich klientów nie wyciekły dalej itd.. :)
Dodatkowo teraz nie będziesz mógł dzwonić do swoich klientów z ofertą jak nie wyrazili (wyrażą) na to wcześniej zgody co jest paranoją :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JohnnyDeCrypto » środa, 21 marca 2018, 13:39

Trochę siedzę w GIODO RODO i innych ODO ale nie widzę związku z kryptowalutami i danymi osobowymi. Wydaje mi się, że z założenia nie mają one związku z danymi osobowymi. Oczywiście mam na myśli projekty/tokeny topowe, bez zagłębiania się niżej, w jakieś drobniejsze tematy bo tu wiedzy i doświadczenia nie mam na tyle aby wyrażać opinię.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 marca 2018, 13:58

GibonGientki pisze:Bardzo bycza prognoza:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... D-BITCOIN/

Mimo że mam raczej niedźwiadka za skórą, to w świetle ostatniego wybicia może to mieć jakiś sens. Wbrew logice rośnie i sprawa wygląda tak, że inwestorzy kombinują jak tu wskoczyć, a nie jak wyjść. Także znacznych korekt w najbliższym czasie jakoś nie widzę.
Mnie w ogóle nie przekonują takie prognozy. Chciałbym zobaczyć rozsądną, byczą prognozę EW, w której ATH zostało za nami i nigdy się nie powtórzy. Wszędzie widzę piątki na poziomach 30-50k. Czemu? Albo 2k, albo 50k. Ze skrajności w skrajność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 21 marca 2018, 14:02

@burzolak bardzie ciekawe. W odniesieniu pozytywnym dla Ciebie a może być różnie. Ciekawa afera z Facebook ostatnio : http://m.benchmark.pl/aktualnosci/afera ... hodzi.html
i wczorajsza decyzja Nordea o zamrożeniu inwestycji w akcje FB : https://www.google.pl/amp/s/businessins ... z4mzqt.amp
Regulacje portali społecznościowych. Ochrona danych osobowych zwiekszona. Ale Bitcoina nikt nie dotknie 8-) Polecam popatrzeć na Pivx i TX z tych anonimowych
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 14:03

@BitJanusz wszędzie piątku z zasięgiem 30-50k ponieważ to nie forex, gdzie ruchy są stosunkowo małe i stabilne. Tutaj wszystko może się zdarzyć, a bądźmy szczerzy - każdy chce wzrostów w long-term.

Ja jestem realista i nie widzę tutaj nowego ath w tym roku, jednak spadki na 4-6k to tez mało prawdopodobne. (A na pewno nie bardziej niż 15k)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » środa, 21 marca 2018, 14:11

@BitJanusz, mnie też to nie przekonuje bo widziałem spadki i osobiście BTC bym nie kupił po 10k$, ale ja jestem twardo stąpającym po ziemi indywidualistą i na swoim myśleniu już tu się przejechałem. Tu się sprawdzi psychologia tłumu bardziej niż jednostki, a tłum jaki jest to chyba wiemy i chcąc zarobić trzeba płynąć z prądem. Krypto dopiero zaczyna swoje 5min i ludzie to chcą, więc ma szanse rosnąć do niedorzecznych dla mnie wartości. Ostatnie spadki może i długie, ale anemiczne jakieś, a wybicia takiego - bez cienia wątpliwości, to ja się nie spodziewałem. Zobaczymy co dalej, ale na razie wygląda to aż za dobrze.

Prognoza której szukasz jeszcze nie wpadła mi w oko, chyba że początkujący coś tam kreślą, ale takie to i ja umiem :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 14:15

@BitJanusz

Może to Cie zainteresuje :P
znalazłem coś takiego na bitcointalk https://bitcointalk.org/index.php?topic=2711461.0




Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 marca 2018, 14:18

Póki co mamy lokalny double top z zasięgiem do 8650$.

@FortiDude nieee, to kolejna prognoza bańkowa z cyklu "to zaraz będzie nic nie warte, wracamy do 1k".

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 14:19

No właśnie! Są albo prognozy: TO THE MOOON ATH PWND 1773 albo prognozy: CRASH 99% OWNED LOOZERS

:D Nie widuje nigdzie nic pomiędzy.


edit:

a to, że nie ma nic pomiędzy świadczy o jednym: AT i inne przewidywania nic nie są warte. Tutaj brakuje logiki :p

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smieszny » środa, 21 marca 2018, 14:32

Przecież pomiędzy ATH, a 1K to jesteśmy teraz. Jak już ktoś wcześniej napisał, to jest krypto, a nie Forex, więc różnie może być.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 14:34

@smieszny ludzie mają różne opnie. Jedni "return to the normal" widzą na poziomie 1-2k, inni 4-5k a jeszcze inni 12-14k.

Ja osobiście nie wierze w żadne "return to the normal". Wierze za to, że cena zaskakuje w BTC i nigdy "normalna" nie będzie :p

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 21 marca 2018, 14:44

@FortiDude, Nie musisz wierzyć w "Return to normal" żeby ono zaistniało, a jest to charakterystyczny etap każdej praktycznie bańki. Kwestia jest taka czy już było czy dopiero będzie i na jakich poziomach. Wg. mnie co pisałem już wielokrotnie podając różne powody, ten etap w dużej skali jeszcze przed nami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vizardian » środa, 21 marca 2018, 14:48

FortiDude pisze:@smieszny ludzie mają różne opnie. Jedni "return to the normal" widzą na poziomie 1-2k, inni 4-5k a jeszcze inni 12-14k.

Ja osobiście nie wierze w żadne "return to the normal". Wierze za to, że cena zaskakuje w BTC i nigdy "normalna" nie będzie :p
Czytając ten i poprzednie twoje posty mam wrażenie, że nie wiesz na czym polega "return to normal". PS: Nie jest to powrót do "normalnej" ceny z przed bańki tylko wzrost i odzyskanie wiary po spadkach od szczytu bańki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 14:56

@Vizardian

wiem czym jest 'return to normal'. Chodzi mi o to, że jakakolwiek cena nie będzie i kiedykolwiek ona nie nastąpi to patrząc na BTC prędzej czy później i tak się ona zmieni.

Moim zdaniem, aby nastapił napływ nowych ludzi / gotówki / nowe zakupy na większą skale to potrzeba jeszcze wielu miesięcy. Nie liczę na ATH przed końcem roku, ale uważam, że cena 8-10k to właśnie "normal" poniżej którego jak spadamy to wracamy i powyżej której jak wychodzimy to wracamy.

Zobaczymy co będzie. Nie posługuje się AT, patrze na jedynie na obecną sytuacje na rynku.

Sporo ludzi i tak uważa, że kryptowaluty to ściema a blockchain to głupia technologie. Dowód? Komentarze ludzi pod artykułami o kryptowalutach na portalach z branży IT (antyweb, spiderweb i inne pudelki).
Ukazuje to mniej więcej pewną zależność - czym wyższa cena, tym większy scam i większa możliwość straty.

Dzisiaj widziałem fajny mem:

2010 - za trudno
2014 - za ryzykownie
2018 - za drogo
2022 - za późno

sami, indywidualnie zinterpretujmy "za późno". Czy to znaczy, że cena osiągnie swoje maximum i już nie wzrośnie (szansa wzrostu spadnie bardzo, osiągniemy 1mln o którym mówi McAfee) czy z kolei cena poleci niczym kometa przez atmosfere? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 21 marca 2018, 14:57

Immanentna cecha "Return to normal" jest fakt ze wiekszosc go nie rozpoznaje tylko uwaza ze jest "normal" i ze znowu bedzie roslo w nieskonczonosc.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 marca 2018, 14:58

Rosnąca cena i spadający wolumen (bitstamp 30m) - czyżby zaraz miał nastąpić zjazd? :)
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sovas » środa, 21 marca 2018, 15:00

Ktoś broni 9k, żebyśmy nie wypadli z klina. Na razie nie widać jakichś większych zrzutów, ale trzeba się pilnować :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 21 marca 2018, 15:03

Tak sobie czytam i napiszę coś od siebie.
Błędem jest zakładanie z góry że BTC nie wzrośnie np w tym roku do 40k$ czy 100k$ tak samo jak założenie że nie może spaść poniżej 2k$. Ten rynek jest tak płytki i wrażliwy na manipulację/newsy/sytuację geopolityczną że wszystko jest możliwe. Długotrwała stabilizacja wartości bita jest możliwa dopiero na poziomach cenowych uznawanych dziś za niedorzeczne kiedy zbicie czy podpompowanie jego ceny o kilka procent będzie wymagało poświęcenia wielu miliardów $.
W zeszłym roku gdy cena osiągnęła 3k$ i zaczęła spadać uznałem że to koniec bańki i przez dłuższy czas nikt nie będzie w stanie sprzedać BTC kupionych na szczycie bo cena powyżej 2k nie będzie atrakcyjna. I to wbrew swoim własnym oczekiwaniom bo osobiście wierzyłem już wiele lat temu że 1BTC będzie kiedyś warte setki tys a nawet miliony $ czyli zanim dobiło do pierwszego tysiaka. Ten dynamiczny wzrost bardzo mnie zmylił i można powiedzieć że dałem się wyleszczyć po cenach uznawanych dziś za bardzo atrakcyjne. A jak będzie w przyszłym roku tego nikt nie wie.
Dlatego byłbym ostrożny z podejściem że "nie kupię za 10k czy 20k bo to za drogo i to nie jest tyle warte" podobnie jak "za 1k kupuję za wszystko co mam i jeszcze wezmę kredyt". Dla mnie takie deklaracje są wręcz głupie i bezwartościowe bo sytuacja potrafi się zmienić z dnia na dzień a BTC jest tyle warte ile ludzie za niego zapłacą koniec kropka.
Wiem jedno że zapakuję się na maxa (a może i kredyt wezmę ;) ) dopiero po korekcie i będącej jej wynikiem długiej konsolidacji liczonej w miesiącach. A czy to będzie na poziomie 1k czy 100k to już rynek zadecyduje nie ja
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 21 marca 2018, 15:09

Dałbym plusa ale wyczerpałem swą moc :D

Ja wierze w technologie i kryptowaluty, nie koniecznie w BTC, ale to nie zmienia faktu - że wzrosty przed nami. Z tym, że nie dzisiaj, nie za tydzień i nie za miesiąc. Być może za rok / dwa. Póki co szukam najlepszego momentu na wejście, a mam zamiar wrzucić sporo.
Póki co cena powyżej 7k jest dla mnie mało atrakcyjna, ale mogę się mylić. Najwyżej mi pociąg odjedzie i zarobie mniej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości